{mosimage}Po pirmagimio gimimo, daugelis pagalvoja, kad ilgai nelaukę planuos ir antrąjį vaikelį. Vieni jiems pataria, kad geriausia tai daryti tuomet, kai pirmagimis sulaukia paauglystės amžiaus ir tampa savarankiškas. Kiti sako, kad geriausia auginti pametinukus ir vienu kartu išgyventi visus tėvystės džiaugsmus bei rūpesčius, o vaikams paaugus, jauni tėvai vis dar pilni energijos ir jėgų sugeba siekti karjeros bei mokslų.

Kaip ten bebūtų, auginti iškart du mažylius nėra lengva. Abu trokšta pastovaus dėmesio, o tai tėvams kainuoja daug fizinių bei emocinių jėgų. Vertėtų labai atsakingai ir gerai apgalvoti jūsų būsimą ketveriukės gyvenimą.

     Svarbiausia, kaip galima anksčiau įvesti aiškų režimą abiems mažyliams. Patogiausia sinchronizuoti  maitinimus, maudynes, migdymą, pasivaikščiojimus. Jei vyresnėlis gana savarankiškas, pasistenkite, kad režimas bent iš dalies sutaptų. Pvz.: padėjote lėkštelę maisto vyresniajam ir eikite žindyti jaunėlio, po to kai abu užmiega, jūs ilsitės ar tvarkote namus. Prabudo, užkando ir eikite visi į lauką.

     Svarbu vyresnėlį paruošti tam, kad jo gyvenimas keisis, kai namuose atsiras mažylis. Kuo anksčiau atsisakykite čiulptuko (jei buvo pripratintas), kad atsiradus mažyliui, pirmagimis neatiminėtų iš jo. Dėl tos pačios priežasties anksčiau atpratinkite nuo buteliuko ir pereikite prie lėkštučių.

     Likus keletui mėnesių iki gimdymo, pamėginkite pratinti pirmagimį prie miegojimo atskiroje lovoje ar atskirame kambaryje (jei iki tol miegojo su mama) – bet nedarykite to vėliau, kad vaikas nepajustų, jog jis atstumiamas dėl atsiradusio mažylio.

     Nusiteikite, kad miego jums truks. Dažnai pametinukai budinėja naktį paeiliui. Vienintelė išeitis – pasidalinti pareigomis su vyru ir keltis paeiliui. 

     Kad vaikai vienas kitą pamiltų nuo pat pradžių, nedrauskite vyresnėliui bendrauti su mažuoju. Paprastai mamos stengiasi apsaugoti kūdikį nuo negrabių vyresnėlio judesių ir glamonių, begalinio smalsumo. Tačiau jei ant grindų patiesite storą minkštą antklodę, jie gali visai saugiai pabendrauti jums prižiūrint. O kai vyresnėlis atneš buteliuką mažyliui ar švelniai paglostys jo galvytę – tai ir bus pirmieji prieraišumo ženklai.

     2-3 metų, kai vaikų vystymasis beveik išsilygina ir jie daug smagiai žaidžia kartu, jums atrodys – tai bent laimė! Stenkitės bendrauti su abiem vaikais vienu metu. Tai ir įdomiau, ir produktyviau. Kai ugdysite vyresnįjį, mažylis taip pat girdės ir priims dalį informacijos, kuri jam pasirodys įdomi ir „pagal jėgas“. 

     Kol pametinukai dar maži, jums dažnai teks pirkti po du vienodus žaislus, daiktus. Antraip laukia karas. Nors geriausia rinktis žaislus, turinčius daugiau detalių, tuomet jie konstruos ir statys kartu.
Auginant pametinukus, be problemų, yra ir daugybė privalumų. Štai tik mažoji jų dalis: vaikai turės bendrų interesų, vyresnysis net neprisimins savęs be mažylio ir jis bus mažiau pavydus, nesistengs konkuruoti. Kai abu užaugs, jų mamytė bus dar jauna ir energinga. Pametinukai lengvai sugyvena viename kambaryje; visi vaikiški daiktai, likę mažyliui nuo vyresnėlių, dar nebūna išėję iš mados. Daugelis tėvų pametinukus išleidžia į darželį bei mokyklą vienu metu. Tai taip pat yra didelis pliusas, nes dideliame ir nepažįstamame kolektyve kartu adaptuotis yra lengviau.

     Pametinukų  tėvai dažnai sako: „Sunku tik pirmuosius 5 metus – po to pripranti!“ Viską atperka neregėtas džiaugsmas, kai du mažulėliai vienas kitą švelniai vadina: „Mano Gretute!”, „Mano Juliukas!“

Šaltinis: detochka.ru