{mosimage}Žaidimai:
1.
 Žaidimui tiks bet kokie kamuoliai – nuo didžiausio iki mažiausio. 3-5 metų vaikui naudinga ridenti kamuolį mamai ir atgal, mėtytis ir gaudyti. Pradžiai rinkitės didesnį kamuolį. Palaipsniui, stebint kaip vaikas mokosi, pereikite prie mažesnių kamuoliukų. Iš pradžių atstumas turėtų būti nedidelis, o kamuolį ridenkite ir mėtykite vaikui tiesiai į rankutes. Vėliau didinkite atstumą ir imkite gudrauti – keiskite ridenimo kryptį, meskite netikėtai.  

2. Vyresniems vaikams galima pasiūlyti mėtyti kamuolį suplojant rankomis. Vaikas turi ne tik išmesti kamuolį aukštyn ir jį pagauti, bet ir spėti tame tarpe suploti delnais. Išmesti kamuolį reikia ir dešine, ir kaire ranka, po to mėtyti pakaitomis. Kitas etapas: du kartus dešine – vienąkart kaire, ir atvirkščiai.

3. Maži kamuoliukai ne tik gerina judesių koordinaciją, tai ir geras delnų masažas. Naudinga paridenti mažą kamuoliuką tarp delnų, permetinėti jį iš vienos rankos į kitą ir atgal. Pasiūlykite vaikui pažaisti “vanagą”: tegu numeta kamuoliuką ant stalo, o kai šis ims šokinėti paviršiumi, pulti jį kaip grobį ir pagauti.

4. Uždėkite vaikui ant galvos knygelę ar lentelę – tegu pamėgina 30 sek nejudant išlaikyti ją ant galvos. Tuomet paprašykite, kad pajudintų rankas, pasistiebti, pastovėti ant vienos kojos, pereiti per kambarį. Šie pratimai stebuklingai lavina pusiausvyrą.

5. Ant stalo padėkite 5 flomasterius. Tegu vaikas juo pasiima nuo stalo įvairiais būdais. Pirmąjį tegu paima laikydamas flomasterį iš abiejų galų didžiųjų pirštų galiukais. Antrąjį – abiem rodomaisiais pirštais ir taip toliau – iki mažylių pirštukų. Jei vaikas su tuo puikiai susitvarkys, galite pakeisti flomasterius degtukais. Šis žaidimas stiprina raumenų tonusą, koordinaciją, ugdo judesių tikslumą, moko dirbti abiem rankytėm.

6. Parodykite vaikui kokį nors judesį – tegu vaikas jį tiksliai pakartoja, po to tegu prijungia prie jūsų judesio savo (pavyzdžiui, sutrepsi koja). Tuomet jūs pakartokite abu judesius, pridurdama trečią naują judesį (linktelėjimą galva, ar pliaukštelėjimą delnais). Tegu vaikas pakartojęs judesius prideda ketvirtąjį. Šis pratimas gali virsti žaidimu: kas pirmas susipainios kartodamas judesius, tas ir pralaimės. Visas šias linksmybes reiktų kartoti kuo dažniau, geriausia kasdien.

Šaltinis: km.ru