{mosimage}Kodėl gimdymo namuose ką tik gimusiam kūdikėliui nereikėtų siūlyti gerti iš buteliuko, ypač tuo atveju, jei naujagimis dar nė karto nežindytas krūtimi? Praktika rodo, kad net ir 1-2 naujagimio pamaitinimai iš buteliuko gimdymo namuose baigiasi problemomis: pavyzdžiui, kūdikis vėliau neteisingai apžioja krūtį, arba visai atsisako žįsti motinos krūtį. Kodėl jam nereikia buteliuko:

1. Mažyliui dar nereikia daug maisto. Viskas, ko jam reikia pirmosiomis gyvenimo akimirkomis – priešpienis, kurio turi mamytė. Keletas lašų priešpienio apsaugo naujagimį nuo hipoglikemijos (sumažėjusio cukraus kiekio kraujyje) ir infekcijų. Priešpienyje gausu maisto medžiagų, vitaminų ir mineralų.

2. Motinai po gimdymo nereikalingas „poilsis be kūdikio“. Ji kaip tik trokšta greičiau pamatyti, pajausti, užuosti, paliesti ir pažindyti savo kūdikį. Taip gamtos surėdyta. O kam ir kodėl – ne mums spręsti. Tad jei jūsų gimdymas buvo normalus, nepasiduokite provokacijoms, tokioms kaip: „kam tau keltis naktį, pailsėk, išsimiegok, duosim jam buteliuką“. Žinoma, gali būti, kad vienas-kitas buteliukas ir nepakenks, bet gali ir pakenkti. Ar norite rizikuoti?

Yra atvejų, kai reikia nusitraukti priešpienį ir duoti jo naujagimiui iš buteliuko:

- kūdikis neteko daugiau nei 10 proc. svorio po gimimo;

- naujagimis per mažai valgo (gali nutikti dėl įvairių priežasčių), tai matyti iš sausų vystyklų/sauskelnių;

- naujagimiui pasireiškė labai stipri gelta;

- neišnešiotas naujagimis;

- naujagimis labai apatiškas ir pats neprabunda žįsti.

Šaltinis: materinstvo.ru