{mosimage}Kuo anksčiau motina nutraukia kūdikio žindymą, tuo daugiau rizikos ateityje jam tapti priklausomu nuo alkoholio. Mokslininkai išanalizavo 3245 vyrų bei 3317 moterų, gimusių 1959 – 1961 m., sveikatos ir ligų istorijas. 34 proc. tiriamųjų vaikystėje buvo žindomi motinos pienu vos 1 mėnesį.

1999 m. 98 vyrai ir 40 moterų iš šios grupės atsidūrė įvairiose gydymo įstaigose dėl problemų, kurias sukėlė alkoholio vartojimas. Ištyrę visus duomenis, mokslininkai padarė išvadą: anksti nutraukus vaiko žindymą krūtimi, chroniško alkoholizmo išsivystymo ateityje tikimybė padidėja 65 proc., nei žindant vaikus motinos pienu ilgesnį laiką.

Pasirodė, kad tam reikšmės turi (tačiau ne tokios didelės) ir kiti rizikos faktoriai: vyriška lytis; maitinančios motinos rūkymas; nepageidaujamas nėštumas (pastojama vartojant kontraceptikus), motinos alkoholizmas, žemas tėvų socialinis statusas pirmaisiais vaiko gyvenimo metais.

Tyrėjai spėja, kad yra du mechanizmai, siejantys maitinimą krūtimi ir alkoholizmo išsivystymą. Pirmasis – ankstyvas psichologinio ir fizinio kontakto tarp kūdikio ir motinos sutrikdymas. Antrasis – ankstyvas polinesočiųjų riebalų rūgščių patekimo į kūdikio organizmą nutraukimas. Tai paveikia jo galvos smegenų vystymąsi.
Šio tyrimo rezultatai publikuojami balandžio mėn. leidinyje „American Journal of Psychiatry”

Šaltinis: Pohmelya.net