Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralus šeimos planavimas

Sveikutės,
atidarau naują temukę, kad toliau galėtume dalintis patirtimi apie Natūralų šeimos planavimą. smile.gif drinks_cheers.gif

O čia visoms mums, moterims, be galo nuostabioms ir gražioms smile.gif wub.gif

user posted image

Pirmoji tema
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo letuciux: 27 spalio 2009 - 13:10
Dauguma natūralų šeimos planavimą laiko tik menko patikimumo kalendoriniu metodu. Tačiau taip atrodo tik iš pirmo žvilgsnio. Iš tiesų NŠP turi ne vieną metodą:
Temperatūrinis metodas
Billingsų metodas
Simptoterminis metodas
Ir iš tiesų NŠP patikimumas yra gerokai didesnis nei yra priimta manyti.

Pirmoji tema

user posted image
Šioje temoje mes toliau dalijamės patirtimi, taikant NŠP, patariame viena kitai, iškilus neaiškumams ar problemoms.


Atsakyti
QUOTE(Jazza @ 2009 10 30, 12:54)
Taip, ovuliaciją nupiešia pati programa (nebent jau visiška bezabrazija būna, kaip pas mane šį ciklą  doh.gif)


..bet būna, kad po kažkurio laiko ovuliacijos dieną nubrėžia naujoje vietoje biggrin.gif bent man taip buvo pabraižę tongue.gif

Dėl kalendorinio metodo, tai jis mažiausiai patikimas. Nebent kaip papildomas rodiklis naudojamas galėtų būti.
Atsakyti
QUOTE(Siracusa @ 2009 11 02, 15:30)
..bet būna, kad po kažkurio laiko ovuliacijos dieną nubrėžia naujoje vietoje biggrin.gif bent man taip buvo pabraižę tongue.gif


Man dar taip nebuvo, bet, aišku, dar ne vakaras... rolleyes.gif Šiaip, neverta aklai pasitikėti programa, bent man ji tik kaip palengvinimas, juk ji nežino visų papildomų požymių ir t.t. Be to, ji yra skirta planuojančioms pastoti, o ne siekiančioms išvengti nėštumo. Matyt, ir ovuliaciją kartais pažymi, ten, kur yra tikimybė, kad jinai įvyko. Žodžiu, stengiasi, kad proga nebūtų pražiopsota...

Atsakyti
QUOTE(Jazza @ 2009 11 03, 13:17)
Matyt, ir ovuliaciją kartais pažymi, ten, kur yra tikimybė, kad jinai įvyko. Žodžiu, stengiasi, kad proga nebūtų pražiopsota...


Nu bet iš esmės jei fertilitis nubrėžia ovuliaciją, tai planuojančioms jau kaip ir per vėlu bandyt..? nes jei ji jau realiai įvykusi (ką ir rodo BT pakilimas), pastot buvo įmanoma tik tuo atveju, jei iš anksčiu spermatozoidų užsilikusių buvo g.gif

Atsakyti
Na, man dar ciklai neprasidėjo, bet savo pastebėjimus (gal ir nevisai nuoseklius) registruojuos (tiksliau, vyras registruoja) lotuliukas.gif www.go28days.com, jis čia buvo minėtas smile.gif Iki po šio gimdymo niekad neregistruodavau internete, net nebuvau pagalvojus, bet šiaip patogu pakankamai smile.gif Ten nieko nebraižo, pats turi susivokti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo letuciux: 03 lapkričio 2009 - 23:41
QUOTE(Siracusa @ 2009 11 03, 14:43)
Nu bet iš esmės jei fertilitis nubrėžia ovuliaciją, tai planuojančioms jau kaip ir per vėlu bandyt..? nes jei ji jau realiai įvykusi (ką ir rodo BT pakilimas), pastot buvo įmanoma tik tuo atveju, jei iš anksčiu spermatozoidų užsilikusių buvo g.gif


Bendrai tai gal ir taip g.gif

QUOTE(letuciux @ 2009 11 03, 23:31)
Na, man dar ciklai neprasidėjo, bet savo pastebėjimus (gal ir nevisai nuoseklius) registruojuos (tiksliau, vyras registruojalotuliukas.gif  www.go28days.com, jis čia buvo minėtas smile.gif Iki po šio gimdymo niekad neregistruodavau internete, net nebuvau pagalvojus, bet šiaip patogu pakankamai smile.gif Ten nieko nebraižo, pats turi susivokti.


Oho, koks šaunuolis Taviškis thumbup.gif
Man irgi pakankamai patogu internete registruoti, nors šiaip, aš viską braižausi ir popieriuje. O fertilitis tik šiaip, kontrolei...
O ar go28days.com nėra mokamas? Bent jau aš, kai bandžiau registruotis, tai supratau, kad mokamas... O nieko nebraižo, gal todėl, kad ovuliacija dar nevyksta? g.gif
Atsakyti
Sveikos, mamytes,

na ir as pagaliau jungiuosi i NSP buri smile.gif . Beveik 4 metai ji buvau apleidusi - niestumai abu. Bet va dabar pagaliau mmm "sugrizus" issitraukiau visus savo NSP popierizmus, termometrus ir kimbu i darbus. biggrin.gif
Negaliu atsidziaugt, kad mano dienos prasidejo, taip ilgai ju teko laukt po antro gimdymo. Tik va kad mazge dar maitinu... Ir dar negreit nujunkysiu.
Siaip naudojuosi dar situo mikroskopu:
http://www.accessdia...Microscope.html
Labai geras ir paprastas naudotis daikciukas. Tik va zinau, kad maitinancioms mamoms jis nelabai teisingai rodo, man pastoviai pievas - visas vaisingas dienas rodydavo, kai bandziau atsekt ovuliacija dar po gimdymo.

O kaip sekasi su NSP toms, kurios dar maitina? Ar ciklas reguliarus?
Nors ciklas iki gimdymo tai pas mane labai pastovus buvo, bet va po tai jau kaip reikalas svyruoja. Tai ir ovuliacija ne taip lengva "pagaut". Bet siaip tai man gleives bene iskalbingiausios - pirmuosius santuokos metu vien tik jomis ir vadovavausi, nei BT nesimatavau. Ir viskas buvo thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gelyteee: 05 lapkričio 2009 - 15:11
pries nestuma mano ciklas buvo reguliarus ir jokiu kontraceptiku nenaudojome su vyru, naturaliai planavome musu seimos pagausejima. buvau isskaiciavusi vaisingas ir nevaisingas dienas. Taip ir saugojomes, kol nenusprendem leliuka tureti, greitai pastojau pagal vaisingu dienu paskaiciavima ir sulaukeme dvigubo dziaugsmo, musu 2 graziu dukryciu wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Devilscat @ 2009 11 05, 22:09)
pries nestuma mano ciklas buvo reguliarus ir jokiu kontraceptiku nenaudojome su vyru, naturaliai planavome musu seimos pagausejima. buvau isskaiciavusi vaisingas ir nevaisingas dienas. Taip ir saugojomes, kol nenusprendem leliuka tureti, greitai pastojau pagal vaisingu dienu paskaiciavima...

Na taip, mes irgi - sekmingai isvengem niestumo, kai to norejom ir sekmingai pastojom, kai vaikuti suplanavom. Tik va dabar po gimdymo, po/per zindymo su tuo ciklu "apasna". Na bet monitoriukas nors si bei ta rodo, mmm atsiradusios (tas bene man svarbiausia), gleives seku, tai gal netyciuko nebus rolleyes.gif
Atsakyti
Netikrumo daugiau yra, kol mmmm neateina... Na, jei taip Dievulis duos, tai duos, o siaip bandau gleives stebet, kartais ir po savaite kita situacija neaiski... Ziuresim.
Atsakyti
As tai kol mmm nesulaukiau tai BT nesimatavau, tik gleives stebejau ir visai sekesi dienas "pagaut".

Tik va dabar su termometru dilema iskilo. Si cikla nusipirkau nauja, lyr ir gera, digital termometra, bet ziuriu jis kartais pagrybauja. Jei 2 kart is eiles matuojuos temp, gali skirtingas 0.1 paklaida temperaturas parodyt. unsure.gif Biski nervuoja taip. Syryt tai su tuo nauju matavaus ir su "tarybiniu" termometru - tai vienas 36.3 rode, o senolis - 36.5 .
Gal sakau su gyvsidabriniu geriau matuotis (nors baisiai ilgai ji laikyt reik doh.gif ). Man jis gal patikimesnis. Bet turbut si cikla jau reik su tuo paciu uzbaigt.

Kaip jus, merginos, darot? Su kokiais termometrais matuojates? Ar tie elektroniniai jusu neblefuoja? g.gif
Atsakyti