Įkraunama...
Įkraunama...

Skrandžio mažinimo operacija

user posted image

APIE ŠIĄ OPERACIJĄ



Nutukusiems žmonėms atsirado nauja viltis sublogti ir atsikratyti dėl antsvorio kilusių sveikatos problemų. Tapusiems savo kūno įkaitais pagalbos ranką tiesia Kauno miesto universitetinės klinikos bei Klaipėdos apskrities ligoninės chirurgai.

Daugelis nutukusių žmonių yra išbandę visus įmanomus lieknėjimo būdus. Kai su antsvoriu susidoroti nepadeda dietos ir medikamentai, pagalbos ieškoma pas chirurgus.

Iki šiol pacientams riebalų atsikratyti padėdavo plastikos chirurgai. Dažniausiai visi minėti lieknėjimo rezultatai būdavo laikini. Po keleto mėnesių dietų ar plastikos operacijos, svoris pamažu vėl sugrįždavo. Tačiau dabar storuliams atsirado nauja viltis – skrandžio mažinimo operacija, po kurios svoris krenta pamažu ir negrįžtamai.

Nutukimas - sunki ir sparčiai plintanti liga, sukelianti daugybę negalavimų.
Nutukimas kelia pavojų susirgti diabetu, širdies išemine ir kitomis ligomis, trumpina amžių. Iki 70-75 proc. nutukusių žmonių suserga II tipo diabetu.
Nutukę žmonės kenčia nuo miego sutrikimų, širdies ligų, antsvoris kenkia stuburui ir kojų sąnariams, sukelia depresiją ir kitas ligas.

Nutukimo chirurginio gydymo metodų yra daug, tačiau pastaruoju metu JAV ir Europoje geriausi nutukimo gydymo rezultatai pasiekiami mažinant skrandį.
Pasak medikų, pooperaciniu laikotarpiu pacientai netenka 50-90 proc. antsvorio, 70-90 proc. išnyksta cukrinis diabetas, arterinė hipertenzija, miego sutrikimai.

Prieš operaciją reikia atlikti nurodytus tyrimus, kurių dauguma (siunčiant terapeutui) yra nemokami.

LABAI SVARBU!!!!!
Operacija daroma, kai KMI (kūno masės indeksas) yra >40. Kai nutukimą lydi ligos, tokios kaip diabetas ir pan. galima šią operaciją daryti ir kai KMI yra šiek tiek mažesnis, bet ne mažesnis nei 35.
Atsakyti
QUOTE(Mėta Meškinija @ 2006 07 28, 06:54)
Labas is ryto!!

Pepse, klausimelis tau, kadangi mes su tavim vyrelesnes is tu gulbeliu  tongue.gif Kaip reikalai su oda? Gal ir gerai, kad leciau svoris  krenta? Oda tai nespeja taip atsistatyti.... Cia pernai buvau kokius 8kg pametus, tai jau man atrodo rankos liuliuoti pradejo...... Tie visi stangrinantys tipo  kremai, tai snipstas .... schmoll.gif  O rauksles ant veido? Dabar tai jos labai sekmingai istemptos, ir atrodo netgi maziau , nei pas kai kurias 30-metes......  tongue.gif Jei nenori cia labai atvirauti, gali i az. ax.gif  4u.gif

Labux 4u.gif As nebijau atviraut lotuliukas.gif As labai puikiai zinau kad leciau metant svori lengviau trauktis odai, bet juk taip noris bent kiek spartesnio rezultato ax.gif Kas liecia ta pacia oda. Maniskis sako kad kai jau pameciau tuos nelemtus 24 kg, atrodau zymiai jaunesne. Jokiu dribsniu , nauju rauksliu ar pan. Aisku rankos kai mano visada buvo labai stambios (per zasta) tai ir dabar jos stambios, tik lengviau i rubu rankoves ilisti tapo lotuliukas.gif ir tiek anksciau, tiek dabar jos vistiek yra plevesuojancio tipo lotuliukas.gif Pilvas koks buvo padribes ir strijuotas, toks ir yra, didesne paklode netapo. O is kitu zmoniu (viena jauna kaimyne is gretimo namo ir vienas antrojo mano darbo sefo kaimynas pagal ofisus) irgi pasake kad labai pajaunejau blush2.gif tas vaikinas manes paklause kiek man metu (aisku pries tai atsiprases uz nekorektiska klausima) lotuliukas.gif , o kai liepiau spet is triju kartu tai pasake - nu aisku kad 30 yra , nu bet 40 dar tikrai kad ne lotuliukas.gif O vienas vaikinas is tiekeju firmos pasake (aisku ne man, bet as visada viska suzinau) kad mane noretu turet kaip moteri blush2.gif tai buvo smagaus juoko, dar dabar negaliu patiket. Maniskis jau dabar vis labiau pradeda pavyduliaut. Taip kad ir tas letas svorio kritimas savo privalumu turi ax.gif Ir jauciuosi zymiai lengvesne ir sveikesne, tik kad nors truputi tas svoris sujudetu, ilipciau i 8* zona, pasiekciau 80 kg ir man uztektu visiskai ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pepse: 28 liepos 2006 - 07:42
na o dabar dėl valgymo. tai vakar šiaip nedaug suvalgiau. ryte pyragaitį iš perteptų vaflių (tai paskui bilekiek laiko bloga buvo) per pietus svečiuose vynuogių (nelabai skaičiavau kiek ten) ir vakare vieną sumuštinį. o gal ir nedaug aš čia valgau g.gif na reikės dabar rašytis kiekvieną dieną ir pažiūrėti.
Aš tik sprendžiu, kad aš valgau daug, tai kavinėje kepsnį suvalgau beveik visą blink.gif kaip suprantu kai kurios iš jūsų ir po beveik metų laiko tiek neįveikiat. na o aš gal tik kokio trečdalio nedavalgau. o kartais iš viso visą suraitoju.
o dėl svorio kritimo tai jis po truputi krenta. tik iš 90 jau kokias 2 savaites neišlendu, o gal ir daugiau
Papildyta:
na panos šendiena einu pažiūrėti, kaip tas baseinas dirba, nes oda tai jau negražiai pradeda atrodyti. manau vanduo turėtų padėti. kam dar pakeliui baseinas miško gatvėj??? pranešiu kai ką nors sužinosiu
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jolintaa: 28 liepos 2006 - 09:05
Pagaliau pirma karta apsirijau blink.gif , sedziu vos krutu, bet nedampinguoju 4u.gif , nors bloga buvo ir paguleti teko. Vakarienei sukirtau dvi avietes, arbuzo gabaliuka, viena slyva ir du saukstelius trintos kalakutienos su bulve biggrin.gif , bliamba koks juokingas kiekis normaliam skrandziui, o as vos kvepuoju blush2.gif . Man labai patiko slyvos, be skurytes tokia svelni minksta kosyte, kaip manot jei as ju pasiimsiu i krikstynas ir ten kaposiu, dar jogurto isimesiu indeli, kazin 333 neprasides? ar nebus slyvos per sunkus maistas skrandukui? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sėkmė: 28 liepos 2006 - 19:15
Merginos kaip gydytis kai netinka maistas ir ispila prakaitas, atsiranda skausmas skrandyje? Apart to, kad paguleti gal dar kas yra, gal mezim forte?
Atsakyti
Sveikos merginos 4u.gif
Stai as jau ir po krykstynu smile.gif ir visai "nesergu" kaip maniau, kad bus. Atradau nauja mano skrandziui tinkama baliaus patiekala-kepta vista smile.gif , aisku be skuros, bet kirtau kaip uz tevyne su jogurtu aktivia ir nei 333, nei skausmai nekankino. O ir priaugti sugebejau puse kilo. Tik ka gryzom, issiviriau trintos pomidoru sriubos, lekste sukirtau, bet rupuze sotumo jausmas kazkur badziojasi blink.gif , noriu dar, gal palaukt pusvalanduka, nebenoresiu? g.gif .
Tiesa, del siulu isemimo is pjuviu, Maleckas minejo issiimti juos 8-ta diena po op, vadinasi tai turetu buti antradienis, o man taip niezti ziauriai, matyt gyja, o ir i dusa zmoniskai noriu nueiti. Kaip manot jei as ryt juos issiimsiu? unsure.gif
Atsakyti

Nu Sekme, tu pasiutusi merga pasakysiu atvirai lotuliukas.gif pakentek ta viena dienele, nes paskui kai issizios kuri zaizdele, tai apturesi vargelio iki soties cool.gif
Ech, as irgi keptos vistos noreciau, bet dar ni ni ni schmoll.gif Siandien dempingavau nuo salotu su krevetem, buvo vienos megstamiausiu, o dabar vien kvapa prisiminus bloooga verysad.gif
Atsakyti
Sekme, as tai siulus man rodos 7 diena issiemiau, bet, man rodos, geriau palauk pora dieneliu, per velai nebus, o susiuta bent jau neiprasivers zaizdos tikrai, kad nebutu paskui kaip cia kazkam buvo, kad nusiciaudejus prasivere, paskui ilgai gyja, gal pakentek biski ta niezuli g.gif
Atsakyti
Man prasivere nusiciaudejus, nors siulus iseme tik po 10 dienu ax.gif
Suvalgiau katik bulviu plokstainio ir kankinuosi nuo jausmo, kad esu ispampus it erke blink.gif
Atsakyti
Kaip idomiai, vakar kur issiviriau trintu pomidoru sriuba (vakar visgi suvalgiau 2 lekstes ir super jauciausi), dabar dar viena sukirtau, nesuprantu ar per greitai, ar per dideliais saukstais (kiekis toks pat kaip vakar vienos lekstes), pradzioje lyg nieko viskas gerai, o daba rsueme kapitaliskai, net mezim forte gerti teko...jooo, nutekes laiko kol ismoksiu zmoniskai maitintis... unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sėkmė: 31 liepos 2006 - 12:34
QUOTE(Sėkmė @ 2006 07 31, 12:29)
Kaip idomiai, vakar kur issiviriau trintu pomidoru sriuba (vakar visgi suvalgiau 2 lekstes ir super jauciausi), dabar dar viena sukirtau, nesuprantu ar per greitai, ar per dideliais saukstais (kiekis toks pat kaip vakar vienos lekstes), pradzioje lyg nieko viskas gerai, o daba rsueme kapitaliskai, net mezim forte gerti teko...jooo, nutekes laiko kol ismoksiu zmoniskai maitintis... unsure.gif


Man kartais irgi taip buna dar dabar, nuo to paties maisto ir dar nuo mazesnio kiekio pasidaro bloga, o kartais galiu daug suvalgyt ir nieko. Bet pastarosiomis dienomis visai nenoriu valgyt g.gif

Man siulus iseme 14-ta diena ir tai viena skylute truputuka buvo prasiverus, bet per kelias dienas sugijo
Atsakyti
QUOTE(pepse @ 2006 07 31, 14:10)
Man siulus iseme 14-ta diena ir tai viena skylute truputuka buvo prasiverus, bet per kelias dienas sugijo


Nu dar taip negirdejau. Man visada isemus siulus sakydavo tuoj pat lysti i dusa ir plauti zaizdas su muilu unsure.gif . Dabar bijosiu, nors pjuviai ir mazi g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sėkmė: 31 liepos 2006 - 13:34