Įkraunama...
Įkraunama...

Ką galvojate apie mintis neleisti vaiko į mokyklą

Flight, man atrodo, ne vaiko amžiuje čia didžiausia problema, o charakteryje... Kadangi pati turiu namie sunkiai bendraujančią dukrą (beje, gimusią gruodžio mėn.), žinau, ką tai reiškia. Tačiau ji sunkiai bendrauja ir su vyresniais, ir su jaunesniais, nemanau, kad palaikius metus namie būčiau turėjusi kitokį rezultatą. Kitą savo dukrą išleidau į mokyklą metais anksčiau nei priklausė (gimusi vasarį), jauniausia klasėje, tačiau jokių problemų dėl bendravimo nėra. (Bet jaučiu, kad jeigu būtų išėjusi į mokyklą laiku, būtų pirmūnė klasėje, dabar prie geresnių. Tik kažin ar būti pirmu klasėje yra labai jau didelė vertybė g.gif )
Namie mokyti tikrai ne išeitis schmoll.gif Išeitis galėtų būti pakeisti mokyklą, klasę, gal rasite klasę, kur bus daugiau "neperaugusių" vaikų, gal tai padės g.gif O šiaip tai reikia susitaikyti kad vaikas kiek kitoks, užaugs problemos neliks, bet čia ir dabar gal galėtų padėti psichologas, mokyklos keitimas ir pan... Laikymas namie manau tik dar labiau atirbotų nuo visuomenės, vaikas jaustųsi dar labiau kitoks, tik įtvirtintų tą savo kitoniškumą (mano subjektyvia nuomone blush2.gif ).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mamutas: 08 liepos 2012 - 14:45
QUOTE(Zvirbliuke @ 2004 04 29, 07:05)
Teko girdėti, kad kai kurios šeimos apsisprendžia neleisti vaiko į pradinę mokyklą ir svarbiausių dalykų - skaityti, skaičiuoti ir pan. moko namuose. Jų teigimu, mokykla žlugdo vaiko asmenybę bei gabumus, o besimokantieji namuose tiek savo žiniomis, tiek ir asmenybės vystymusi gerokai lenkia bendraamžius. Dažniausiai vaiką moko patys tėvai.
Ką manote apie tai? Gal kas pažįsta panašią šeimą?


UK pagal istatyma vaiko leisti i mokykla neprivaloma, bet privaloma ji lavinti ir tam tikro amziaus pasiekti tam tikra ziniu lygi.
Draugu seima vaikus moko namie ( vyriausiam 10mt, jauniausiam beveik dveji - vaikai penki). Moko pagal amerikietiska Home Schooling programa. Vaikai tikrai daug moka, daug zino.. Namuose yra mokyklos kambarys, yra pamokeliu tvarkarastis...
Zinau ir daugiau namie vaikus lavinanciu seimu. Pagrindinis neleidimo i mokykla argumentas - mokykloje vaikai mokomi standartiskai, neatsizvelgiant i tai, kas vaikui idomu ( pvz jei itin domisi istorija - ar mokykloje bus skiriamas papildomas laikas tam vaikui daugiau pamokyti istorijos? aisku, kad ne)... lengviau mokyti uzsienio kalbu ( ypac kai siemos misrios), religijos pagrindu ( mokykloje to nemokoma). galima vaikui pritaikyti lytini ugdyma ( o ne pagal standarta).

Pagalvojus apie save, tai jei man butu buvusi sudaryta galimybe mokytis namuose - buciau apturejusi daug laimingesne vaikyste.... ir pasiekusi tikriausiai labai panasiai, jei ne daugiau ( buvau ypatingai gabi matematikai, domejausi fizika ( ypa astrofizika) ne pagal metus..... religijos istorija.... o mokykloje tam sudaryta galimybiu nebuvo, po mokyklos tam nelikdavo laiko tiek, kiek noredavosi...)
Atsakyti
QUOTE(Povas @ 2012 02 09, 14:09)
Kas del socializacijos..seniau tik vargšų vaikai lankė mokykla, visi pasiturintys mokė savo vaikus namie. Samdė mokytojus. Kas kita koledžai vėliau. Buvo per TV laida apie emigrantės lietuvės šeimą. Ji pati dėl ligos mokėsi namie, dabar savo vaikus moko namie ir tie jos vaikai nepaprastai gabūs, įdomūs , puikiausiai jaučiasi.  smile.gif
  Man mokykla tinka vyresnėse klasėse, bet pradinė ir iki 8- os kl.yra  siaubas, katorga, prisitaikinėjimas, asmenybių luošinimas. Toliau..." Rugiuose prie bedugnės"  lotuliukas.gif

Nenusisnekekit doh.gif jei papuolete i tokia baisia mokykla, tai dar nereiskia, kad visos tokios. Mano sunus eina i mokykla visada noriai, turi puikia mokytoja, daug klases draugu (nors pats jauniausias) ir dziaugiasi kiekviena diena, pilnas ispudziu 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(smarty_978 @ 2012 08 30, 12:29)
Zinau ir daugiau namie vaikus lavinanciu seimu. Pagrindinis neleidimo i mokykla argumentas - mokykloje vaikai mokomi standartiskai, neatsizvelgiant i tai, kas vaikui idomu ( pvz jei itin domisi istorija - ar mokykloje bus skiriamas papildomas laikas tam vaikui daugiau pamokyti istorijos? aisku, kad ne)... lengviau mokyti uzsienio kalbu ( ypac kai siemos misrios), religijos pagrindu ( mokykloje to nemokoma). galima vaikui pritaikyti lytini ugdyma ( o ne pagal standarta).

Pagalvojus apie save, tai jei man butu buvusi sudaryta galimybe mokytis namuose - buciau apturejusi daug laimingesne vaikyste.... ir pasiekusi tikriausiai labai panasiai, jei ne daugiau ( buvau ypatingai gabi matematikai, domejausi fizika ( ypa astrofizika) ne pagal metus..... religijos istorija.... o mokykloje tam sudaryta galimybiu nebuvo, po mokyklos tam nelikdavo laiko tiek, kiek noredavosi...)


Labai dziaugiuosi, kad galiu rinktis tarp etikos ir religijos, nesu pries religija, bet tikrai jos nereikia pradiniu klasiu moksleiviams ax.gif Be to nereikia visko noreti is mokyklos, tam yra papildomas ugdymas kaip burelis, o be to ir tetis su mama apie daug ka galetu papasakoti smile.gif
Papildyta:
QUOTE(mamutas @ 2012 07 08, 15:42)
Flight, man atrodo, ne vaiko amžiuje čia didžiausia problema, o charakteryje... Kadangi pati turiu namie sunkiai bendraujančią dukrą (beje, gimusią gruodžio mėn.), žinau, ką tai reiškia. Tačiau ji sunkiai bendrauja ir su vyresniais, ir su jaunesniais, nemanau, kad palaikius metus namie būčiau turėjusi kitokį rezultatą. Kitą savo dukrą išleidau į mokyklą metais anksčiau nei priklausė (gimusi vasarį), jauniausia klasėje, tačiau jokių problemų dėl bendravimo nėra. (Bet jaučiu, kad jeigu būtų išėjusi į mokyklą laiku, būtų pirmūnė klasėje, dabar prie geresnių. Tik kažin ar būti pirmu klasėje yra labai jau didelė vertybė  g.gif )
Namie mokyti tikrai ne išeitis  schmoll.gif Išeitis galėtų būti pakeisti mokyklą, klasę, gal rasite klasę, kur bus daugiau "neperaugusių" vaikų, gal tai padės  g.gif O šiaip tai reikia susitaikyti kad vaikas kiek kitoks, užaugs problemos neliks, bet čia ir dabar gal galėtų padėti psichologas, mokyklos keitimas ir pan... Laikymas namie manau tik dar labiau atirbotų nuo visuomenės, vaikas jaustųsi dar labiau kitoks, tik įtvirtintų tą savo kitoniškumą (mano subjektyvia nuomone  blush2.gif ).

drinks_cheers.gif gal tiesiog reikia atrasti tinkama mokykla ir tinkama mokytoja.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kava&arbata: 12 rugsėjo 2012 - 15:27
QUOTE(Kava&arbata @ 2012 09 12, 13:29)
Labai dziaugiuosi, kad galiu rinktis tarp etikos ir religijos, nesu pries religija, bet tikrai jos nereikia pradiniu klasiu moksleiviams  ax.gif


idomus teiginys, kad pradinukams nereikia religijos... g.gif kodel taip sakai?
mano pozicija: kadangi esu praktikuojanti katalike, priemiau baznytini Santuokos sakramenta... ir jo metu isipareigojau auginti vaikus krikscioniskai... tai esu isitikinusi, kad religinis ugdymas turi buti nuo pat maziausiu dienu. nes... juk visa seima sekmadieniais einame i baznycia. tai vaikui turi buti pagal amziu suprantama, kas ten baznycioje vyksta, kodel ten einama, kas tas Jezus, Moze, Abraomas ir t.t. ir pan.. o kad susidarytu tolerancija aplinkinems religijoms - butina suteikti informacija, jei vaikas klausia, ir apie jas. juk kitaip vaikas nesupras, kodel va kaimynas zydas mesininkas sestadieniais nedirba arba kaimyne musulmone visada pridengtais plaukais?
taip, as uz tai, kad religinis lavinimas butu seimos rankose, o ne valstybes (kuri nustato mokyklines programas). bet kad jis nereikalingas pradinukams - visiskai nesutinku.
Atsakyti
QUOTE(smarty_978 @ 2012 09 12, 16:58)
idomus teiginys, kad pradinukams nereikia religijos...  g.gif  kodel taip sakai?
mano pozicija: kadangi esu praktikuojanti katalike, priemiau baznytini Santuokos sakramenta... ir jo metu isipareigojau auginti vaikus krikscioniskai... tai esu isitikinusi, kad religinis ugdymas turi buti nuo pat maziausiu dienu. nes... juk visa seima sekmadieniais einame i baznycia. tai vaikui turi buti pagal amziu suprantama, kas ten baznycioje vyksta, kodel ten einama, kas tas Jezus, Moze, Abraomas ir t.t. ir pan.. o kad susidarytu tolerancija aplinkinems religijoms - butina suteikti informacija, jei vaikas klausia, ir apie jas. juk kitaip vaikas nesupras, kodel va kaimynas zydas mesininkas sestadieniais nedirba arba kaimyne musulmone visada pridengtais plaukais?
taip, as uz tai, kad religinis lavinimas butu seimos rankose, o ne valstybes (kuri nustato mokyklines programas). bet kad jis nereikalingas pradinukams - visiskai nesutinku.

Tame ir esme, musu seimoje yra kitaip, mes norime, kad vaikas samoningai pasirinktu, o ne nuo mazens grusti jam, o tuo labiau privaloma mokykloje smile.gif Mano vaikas puikiai zino kas yra Jezus ir ka veikti baznycioje ir jo amziui pakankamai. Todel ir dziaugiuosi, kad gali pasirinkti etika - kur moko ne prastesniu dalyku nei tikybos pamokose 4u.gif Be to ne visos seimos sekmadieniais lanko baznycia, o tuo labiau meldziasi smile.gif ir asmeniskai man netgi nepatiktu jei butu privaloma tikyba. Nes kas kuo tiki tai jau asmeninis reikalas ar tai Jezus artai Buda lotuliukas.gif (pvz. musu seima nereliginga t.y. mes einam i baznycia tik i vestuves ar laidotuves, bet visas reikalingas tiesas musu vaikai zino smile.gif )

Taigi ir manau, kad ji nereikalinga mokyklineje programoje, o seimoje kiekvieno teise rinktis 4u.gif

Beje ir tema cia ne apie religija smile.gif, nes panasu, kad mes galetume sia diskusija testi be galo lotuliukas.gif Jau vien tik apie tai kaip baznycia zlugde moksla ir pan. mes savo vaikams irgi paaiskinam.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kava&arbata: 12 rugsėjo 2012 - 17:58
QUOTE(Zvirbliuke @ 2004 04 29, 10:05)
Teko girdėti, kad kai kurios šeimos apsisprendžia neleisti vaiko į pradinę mokyklą ir svarbiausių dalykų - skaityti, skaičiuoti ir pan. moko namuose. Jų teigimu, mokykla žlugdo vaiko asmenybę bei gabumus, o besimokantieji namuose tiek savo žiniomis, tiek ir asmenybės vystymusi gerokai lenkia bendraamžius. Dažniausiai vaiką moko patys tėvai.
Ką manote apie tai? Gal kas pažįsta panašią šeimą?

as tam nepritarciau.... schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Hedra:) @ 2012 10 11, 13:15)
as tam nepritarciau.... schmoll.gif

Čia tik jūsų asmeninė nuomonė. Kai įgavau patirties su mokyklomis, pamačiau, kad tikrai nemenkai pažlugdė. Plius išmokė, kad galima ir nieko nedaryti, sukčiauti ir pan sad.gif
Atsakyti
TAi ar yra tokiu ,kurie dabar mokina vaikus namie , idomu kaip apeina nauja istatyma? g.gif
Atsakyti
QUOTE(ramiai @ 2012 07 04, 15:15)
Na, yra ir tokia nuomonė, kurią girdėjau Vilniaus pedagogoniame universitete iš garbios docentės Vitoldos G. Tiesa, visiškai tiksliai nebesuformuluočiau, bet supratau, kad neverta laikyti darželyje vaiko iki aštuonerių metų  todėl, kad per tuos metus tikrai neįvyksta esminių pasikeitimų jo raidoje. Tegu jis keliauja į mokyklą septynerių. Jei nesiseks - liks kurso kartoti, bet tai būtų naudingiau, nei tupėti namuose, arba darželyje. O darželis priešmokyklinėje grupėje nebegali jo laikyti, nes priešmokyklinuko krepšelis jau išnaudotas... Nebent iki septynerių tas vaikas būtų buvęs ikimokyklinukų grupėje ir jokioje dokumentacijoje  nerodytas kaip priešmokyklinis. Jeigu vaikas iš tiesų būtų spec.poreikių, turėtų ypatingų sveikatos sutrikimų - medikai arba Psichologinė-pedagoginė tarnyba jam rekomenduotų metams atidėti mokyklos lankymą. tai tokiu atveju darželis galėtų vaikelį dar metus paauginti. Jei tai būtų mano vaikas - greičiausiai bandyčiau  pagelbėti jam ugdytis, pasitelkusi visą savo kantrybę, išmonę bei prieinamą literatūrą, bet tai daryčiau po jo pamokų mokykloje, tarčiausi su mokytoja.
Ir dar: darbo darželyje laikais teko matyti, kaip  kai kurie vaikai stebuklingai pasikeitė, subrendo mokyklai per du tris paskutinius mėnesius iki rugsėjo. Jei pats vaikas turi stiprią motyvaciją lankyti mokyklą - didelę skriaudą jam padarytume, to neleisdami, kai visi grupės draugai išeina mokytis, o jis pasilieka..,.

per metus neivyksta esminiu pasikeitimu, o per 2-3 menesius ivyksta. tai taip iseina jus nepritariate docentei, ar kaip? tai kokia jusu nuomone?
Atsakyti
Siaubas blink.gif , o tai ko jūs savo vaikus į tokias baisias mokyklas leidžiat? Mūsų šeima tikrai nepragyventų, jei vienas išeitų iš darbo, kad mokytų vaikus, o antra man būtų liūdna, kad prarastų galimybę dalyvauti bendroje veikloje. Kokius dalykus vaikai kartu kuria, kokie prasmingi ir su gilia mintim renginiai mokykloj. Ir visa tai atimti iš vaiko g.gif schmoll.gif O pagal pomėgius giliau pasimokyti tikrai galima papildomai po pamokų.
Čia tik mano asmeninė nuomonė. Matyt, mano vaikui pasisekė su mokykla mirksiukas.gif Vaikas ne tik kad nežlugdomas, bet turtėja tiek žiniomis tiek dvasiniais dalykais (ne religiniais).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo daivajazz: 16 gegužės 2013 - 20:20