Kadangi jau grįžau į save ir naktimis nebeprabundu iš sumaišties kur esu, galiu pasidalinti kelionės įspūdžiais. Tiesa nelabai žinau kurią temą pasirinkti, apie Stambulą ar apie Kapadokiją. Bet manau parašysiu čia, o į Kapadokijos temą idėsiu nuorodą
Ryga-Stambulas-Ryga bilietas asmeniui kainavo 118 EUR (be registruoto bagažo). Kelionės trukmė 2012/05/22-31.
Stambulas mumis pasitinka padidėjusiomis kainomis, jau bilietas tiek tramvajum tiek metro kainuoja 2 TRY, pernai buvo 1,75 TRY, o užpernai 1,50 TRY. Pabendravus su čia gyvenančiais, sužinom, kad Turkijos ekonomika labai sparčiai auga, miestai auga kaip ant mielių, klesti gyvenamųjų namų statybos, masiškai tiesiami tarpmiestiniai keliai. Kiek teko matyt, pastarieji tikrai labai geri.

Apsistojam iš anksto rezervuotame Asmali hotel. Kaina 42 EUR už parą dviem asmenims su švediško stalo pusryčiais promo kambaryje, su nuosavu vonios kambariu Sultanahmeto rajone visai šalia Žydrosios mečetės, mano manymu kaina labai gera

Pusryčiauti galima tiek viduje tiek terasoje su puikiais vaizdais į miestą. Mūsų viešbučio Asmali terasos viena iš maisto vagilių. Viešbučio darbuotojai sakė, jos jau moka cukrų išsilupti iš popierėlių.

Pagrindinė aikštė kur yra fontanas intensyviai remontuojama. Fontanas uždarytas, perstatomas, prie žydrosios mečetės suoliukai išrauti, viskas aptverta ir remontuojama iš esmės.
Pirmas vakaras Stambule praleidžiamas pasyviai, pasivaikštom po jau taip širdžiai miela vietą aplink Žydrąją mečetę, pasėdim prie fontano nors ir remontuojama vis vien taip gera ir sava. Aplankom viešbutį kuriame buvom apsistojusios du metus iš eilės. Pagrindinis personalas tos pačios sudėties, pasitiko labai šiltai su ovacijom, apsikabinimais ir tradiciniais imituojančiais bučiniais į žandą. Prisiminė net mūsų vardus ir žinoma pavaišino. Atsisveikinom taip tat šiltai.

O tai kavinukė, dar pernai atrasta ir šiemet kantrai ieškota Sultanahmeto labirintuose. Porcija 7 TRY o suvalgyti ją, tai misija neįmanoma, bent jau man, skonis tai super. O duonos skonis nerealus, dar kažkuom apšlakštyta, galima tiesiog vieną valgyt ir valgyt.

Rytas. Planas aplankyti Galatos bokštą. Sėdam į tramvajų, pavažiuojam iki Karakoy stotelės, pereinam požemine perėja į kitą pusę, o toliau vis į viršų, į viršų. Prieš kopiant į bokštą pailsim šalia kavinukėje, atsigeriam arbatos, pailsinam kojas. Mūsų nuostabai bokšte liftas, sumokam 12 TRY ir kylam.

Atsiveria nuostabi Stambulo panorama iš bokšto ir gaivus vėjas karštą dieną tai ko dabar labai reikia. Bokšte galima nusipirkti suvenyru, yra modernūs WC, yra kavinė ir naktinis klubas su įvairiomis programomis.
Papildyta:
Apsipirkti mums nepavyko, nes užpuolė moksleivių grupės 8-10 m. Nustebino, kad visi vaikai neturėjo smulkesnių kupiūrų kaip 20 TRY ar 50 TRY ir visi su naujais liečiamu ekranu telefonais, kažkaip pasidarė gėda viešai traukti savo mygtukinį
Papildyta:
[quote=Jofky,2012 06 17, 13:38]
Atėjo laikas registruotis rytdienos skrydžiui. Čia Turkish airlines numeta piktą pokštą. Registruotis neleidžia, rašo skrydis atšauktas, dėl papildomos informacijos duotas telefono numeris. Mes panikoj. Sužinom, kad jų ofisas Taksim rajone, taigi skubam ten kur visai neplanavom, o laiko tik viena diena mūsų kultūriniams poreikiams. Ofise tvarka kaip banke, išsirenki temą, gauni talonėlį su numeriu ir stebėdamas švieslentę lauki savo eilės. Ofiso darbuotojas mumis užregistravo pirmyn-atgal, atspausdino e-bilietą ir palinkėjo gero kelio. Pasirodo buvo daug sumaišties dėl nieko, mūsų skrydis buvo tik paankstintas 5 minutėms, bet kodėl sistema sudarė tiek problemų liko neaišku. Aviabilietas Stambulas-Kayseris-Stambulas asmeniui kainavo 215 TRY su registruotu bagažu ir maitinimu. Žinoma yra ir pigesnis būdas pasiekti Kapadokiją, tai autobusas. Kiek pavyko sužinoti, kelionė trūktu apie 12 val. Goreme pasiekia ryte. Autobusai konfortiški su plačiomis sėdynėmis, ant grindų kilimai, berniukai nešioja gėrimus, daromi ilgi sustojimai kuriu metu autobusai plaunami su muilu. Kelionė maloni, nes keliai geri. Mes planavom važiuoti iš Stambulo į Kayserį su traukiniu ekspresu dviviečiame kupe, tačiau dėl Bosfore kažkokių vykdomų darbų traukinių stotis Haydarpaša uždaryta iki 2015 m, o gal net ilgiau, todėl pasirinkom skrydį.
Papildyta:
Kadangi mes jau Taksime, traukiam toliau.

Ėjom, ėjom ir priėjom Karo muziejų.

Lauke nemokomai. Dar yra viduje muziejus, jis mokomas 4 TRY bet mes jau patingėjom ir išalkom. Kadangi buvom visai netoli, tai vėliau su taxi nuvažiavom į Yldiz parką.
Papildyta:
Tai be galo didelis, sunkiai apeinamas ir gražus parkas. Mumis dar neapsiprendusias į kurią pusę geriau eiti pastebi autobuso vairuotojas, pasiūlo pavėžėti iki Yldiz dvaro ar rūmų (Yildiz şale), nežinau kaip tiksliai įvardinti. Šokam greit į autobusą ir taip sutrumpinam bent 3 km savo kelią. Bilietas 10 TRY, yra ir gidas. Šiame dvare yra tikriausiai didžiausias kilimas pasaulyje (406 m2) jis uždengia pilnai visą saloną.
Papildyta:
Šioje sienoje yra slaptos durys, pro jas mes išėjom iš parko, žinoma palydėtos vietinio policininko. Nepatingėjo žmogus ir asmeniškai nuvedė iki išėjimo, priešingu atveju klaidžioti tektų ilgai ir nuobodžiai beieškant išėjimo

Einam toliau

Kavinukė ant kranto, pailsėjom, atsigėrėm arbatos

Turkish airlines lėktuvo viduje

Paliekant Stambulą