Įkraunama...
Įkraunama...

Senoji Fotografija

nekaip gausis. inernetui gerai bus, bet ne daugiau. raiška labai maža ir nuo popieriaus (matinis, gliancas) irgi priklausys.

vakar skanavau ir eilinį kartą įsitikinau, kad planšetiniu be didesnio vargo galima skanuoti tik b/w ir tam tikrų rūšių juostas. vakar išryškinau ir skanavau kodak plius-x. tai kaip ir sakė, grūdą sunku išžiūrėti (skanuojant dar matosi ir triukšmai prisideda, bet jau optiniu būdu turbūt iš viso nesimatys), ir skanuojasi neblogai. matyt tai dėl labai plono pagrindo. o tai jau buvo didelis minusas vyniojant juostą ant spiralės...
Atsakyti
Savaitgalį pamėginsiu nuskenuot Kodak Portra 160VC darytą matinę 15x15 cm dydžio foto. Aišku skirtą internetui. Nes ant popieriaus darant tegu fotolabas iš juostos daro.
Gal būt geriau gautųsi negu skenuoti pačią juostą tokiu skeneriu.

Atsakyti
vat jau dabar tai nesupratau. jei radai labą, kur daro nuotraukas iš plačios juostos, tai kodėl nenori ten skanuotis? dėl kainos? žirmūnų 2 fuji prieš metus ėmė po 2 lt už kadrą, o pygiausią nuotrauką darė po 1 lt. bet iš to skano galėjai pasidaryti ir iki 30x30 ir pataisyti šope normaliai. vat dėl tos priklausomybės nuo kažko ir nebeperku spalvotos juostos. ryškinti pats negali, skanai nekokie išeina, nematau jokių pliusų prieš skaitmeną, vieni minusai. b/w gi visai kitas reikalas, procesas visiškai arba bent iš dalies "hand made". kaifas.
Atsakyti
Radau kur skenuoja ir spausdina. Būtent dėl kainos suku smegenis.

Skenuojant visą juostą t.y. 12 kadrų 1 kadras kainuoja 3,75lt kažkur.
O spausdinant nuotraukas 15x15cm per vieną valandą kainuoja 3,16lt
Trijų val. ar kitos dienos padarymas kainuotų kažkiek pigiau. Ir tai reik daryt ne po vieną. O visą juostą. Aš nesenai perėjau nuo skaitmenos prie juostos. Tiesiog ieškau pigesnio - optimaliausio varianto. Ir mastau kokia nauda būtų iš tokio skenerio kaip canoscan 8800F ar pan.

Štai palyginimui, skenuota su skeneriu canon canoscan 8600F naudojant silverfast SE

Pirma foto skenuota juosta naudojant atpažinimo NEGAFIX programą.
Antra tiesiog nuskenuota 15*15cm nuotrauka su tuo pačiu skeneriu.
Skirtumas akivaizdus. Nebent kažkaip laviruot jei tai įmanoma su softu pačiam.
P.S. prie JB dar prieisiu vėliau. Dabar Kodak Portra kablys biggrin.gif

user posted image

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Žmogus: 11 birželio 2008 - 01:02
Laba,
Žmogau, aš negaliu atsistebėti tavo nuotraukų super kokybe. Pati bandau prisijaukinti Nikon F80, tai man dar toli šaukia iki tokių kontrastingų vaizdų kaip tavo unsure.gif Kokiu aparatu tu fotografuoji? Beje, išbandžiau ir tavo, berods, rekomenduotą Kodak elite colour juostelę. Skirtumo nuo prastesnės juostelės nepamačiau. Pradžioje galvojau, kad prastai nuskenavo. Tada nuotraukas jau spausdinau (iš juostelės) ir rezultatas žiauriai nuvylė verysad.gif Praktiškai visos nuotraukos apsitraukę kažkokiu "rūku" g.gif
Atsakyti
Labas,
Aš taip pat naudoju Nikon. Anksčiau F75 dabar F100. Man rodos fotografuojant juosta nesvarbu kuris nikon. F80 yra labai patogus aparatas, pakankamai didelis vaizdo ieškiklis smile.gif
Klausimas kokius objektyvus naudoji? Gal nikkor 28-80 ar 28-100?
Renkuosi tik fiksus. T.y. fiksuoti židinio nuo tokio pvz kaip nikkor 50mm F1,8
Išskyrus vieną zoomą sigma apo 70-300mm macro, visi kiti fiksai.
Dabar užsikabinau su medium formatu mamiya C220 smile.gif

O dėl rūkelio tai gal čia fotolabas kaltas?
Gal gali parodyti nuotraukų ? smile.gif

QUOTE(Puriena6 @ 2008 06 11, 07:12)
Laba,
Žmogau, aš negaliu atsistebėti tavo nuotraukų super kokybe. Pati bandau prisijaukinti Nikon F80, tai man dar toli šaukia iki tokių kontrastingų vaizdų kaip tavo unsure.gif  Kokiu aparatu tu fotografuoji?  Beje, išbandžiau ir tavo, berods, rekomenduotą Kodak elite colour juostelę. Skirtumo nuo prastesnės juostelės nepamačiau. Pradžioje galvojau, kad prastai nuskenavo. Tada nuotraukas jau spausdinau (iš juostelės) ir rezultatas žiauriai nuvylė verysad.gif Praktiškai visos nuotraukos apsitraukę kažkokiu "rūku" g.gif

Atsakyti
QUOTE(Žmogus @ 2008 06 11, 11:28)
Labas,
Aš taip pat naudoju Nikon. Anksčiau F75 dabar F100. Man rodos fotografuojant juosta nesvarbu kuris nikon. F80 yra labai patogus aparatas, pakankamai didelis vaizdo ieškiklis smile.gif
Klausimas kokius objektyvus naudoji? Gal nikkor 28-80 ar 28-100?
Renkuosi tik fiksus. T.y. fiksuoti židinio nuo tokio pvz kaip nikkor 50mm F1,8
Išskyrus vieną zoomą sigma apo 70-300mm macro, visi kiti fiksai.
Dabar užsikabinau su medium formatu mamiya C220 smile.gif

O dėl rūkelio tai gal čia fotolabas kaltas?
Gal gali parodyti nuotraukų ? smile.gif


Objektyvas pas mane Nikkor 50mm, f1,8. Tiesa, fokusuoti man pakankamai sunku šiuo aparatu, nes yra mažiau fokusavimo taškų nei skaitmeniniame ir jie susispietę ties centru. Tai norint gražiai sukomponuoti kadrą, dažnai svarbiausias objektas būna ne fokuse g.gif
Tai dabar keletas pavyzdžių, kur matosi problemos:

Mano minėtas rūkelis, labai dažnas reiškinys mano nuotraukose verysad.gif

user posted image


Švarių kadrų kaip kad mačiau pas tave, dar man nepavyko gauti, nors apšvietimas neretai būna labai dėkingas. Va čia tokie drumzlini, sakyčiau g.gif Bet iš esmės dar pusė velnio jie kompe atrodo, tačiau atspausdinti, tai tikrai prastai atrodo. Fotolabas pas mane vienas iš geriausių ant Kauno smile.gif
user posted image

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Puriena6: 11 birželio 2008 - 19:09
Pirma atrodo nedaeksponuota, o kitos normaliai. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Žmogus: 16 birželio 2008 - 17:52
QUOTE(Žmogus @ 2008 06 16, 18:43)
Pirma atrodo nedaeksponuota, o kitos normaliai. smile.gif


pritarčiau. teks atprasti nuo hipersaturuotų spalvų. be to, kai kurios spalvotos juostos mėgsta 1/3 stopo peršvietimą. grūdo mažiau ir šiaip.

o dėl besikandžiojančių kainų - čia jau toks dalykas. nori pygiai - pamiršk juosta. realiai pagalbok, ar verta su spalvota žaisti, kai esi priklausomas nuo visko: minilabo, laboranto, žiūrovų monitoriaus (išsi)kalibravimo..... sau juostoje matau vieną kelią: b/w ir optinė spauda. vargo marios, bet tai hobis. nei brangesnis, nei pigesnis už kitus. jei skaičiuoti kiek išleidžiama skaitmeniniams aparatams ir jų atnaujinimui kas du metus - tai su juosta tiek neprifotografuosi. vat buvau susimąstęs canon 5d pirkti. bet užsikabinau 120 formatu ir praėjo. kai reikia daug - imu 30-uką. kai malonumui - yashica, bronica, kievą galiausiai. o penketuko kainos neišfotografuosiu ir per porą metų. o kas iš jo liks po tų kelių metų? tą prasme ne iš jo, o iš jo techninių charekteristikų? marketologai toliau drums vandenį ir vartotojų smegenines....

na nukripau biški blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(andriuska @ 2008 06 16, 19:48)
pritarčiau. teks atprasti nuo hipersaturuotų spalvų. be to, kai kurios spalvotos juostos mėgsta 1/3 stopo peršvietimą. grūdo mažiau ir šiaip.

o dėl besikandžiojančių kainų - čia jau toks dalykas. nori pygiai - pamiršk juosta. realiai pagalbok, ar verta su spalvota žaisti, kai esi priklausomas nuo visko: minilabo, laboranto, žiūrovų monitoriaus (išsi)kalibravimo.....  sau juostoje matau vieną kelią: b/w ir optinė spauda. vargo marios, bet tai hobis. nei brangesnis, nei pigesnis už kitus. jei skaičiuoti kiek išleidžiama skaitmeniniams aparatams ir jų atnaujinimui kas du metus - tai su juosta tiek neprifotografuosi. vat buvau susimąstęs canon 5d pirkti. bet užsikabinau 120 formatu ir praėjo. kai reikia daug - imu 30-uką. kai malonumui - yashica, bronica, kievą galiausiai. o penketuko kainos neišfotografuosiu ir per porą metų. o kas iš jo liks po tų kelių metų? tą prasme ne iš jo, o iš jo techninių charekteristikų? marketologai toliau drums vandenį ir vartotojų smegenines....

na nukripau biški blush2.gif


Esi visiškai teisus, manau. Gero juostinuko kaina išliks ilgai, o skaitmeniniu kainos krenta kaip automobiliu. Pirmi metai apie 20 procentų, sekantys dar tiek pat ir taip toliau... O viskas priklauso nuo pagaminimo kiekio. Jai paklausa didelė, tai be planuojamo senėjimo rinkoje neišsilaikysi. Jau suplanuota visų modeliu išmetimo data. O juostinukai išleidžiami kas į metus, neanksčiau. Tai ir nuvertėjimas mažesnis.

O dėl juostų, tai tokį gandą išgirdau šiandien, kad KODAK nustos gaminti juostas. O rinkai toliau teiks FUJI gamintas juostas tik įpakuotas savo geltonose dėžutėse... g.gif

O aš būtent ir naudoju KODAK daugiausia, nes kaina man tinka jų. Fuji ISO/200 kainuoja apie 15 lt. o Kodak ISO/200 kainuoja apie 5 lt. (pas mus miestelyje) Ir kaip teko atsiliepimų išgirst, tai Kodak ISO/200 labai puiki juosta, nors ir pigi.
Papildyta:
QUOTE(Žmogus @ 2008 06 16, 17:43)
Pirma atrodo nedaeksponuota, o kitos normaliai. smile.gif


Turėjau ir aš tokių efektų su FUJI PRESS ISO/800, tai kaip pastebėjau, kad nustatymų tas rūkas užsimeta. Diefragma, išlaikymas turi būti idealiai parinkta. Labai jautri juosta, ir mano NIKON F75, nevisada susitvarkydavo. Su dabartiniu F100 dar nebandžiau tos juostos. Bet va savaitgaly Kodak ISO/400 bandžiau, tai matysim su jautresne juosta kaip tvarkosi ''šimtukas''

Fuji 800 kad ir sunkoka atitaikyti, bet rezultatas būna superinis. Spalvos tikrai kokybiškesnės nei nejautrių juostų. O ir grūdas smarkus išlenda tik nukrypus nuo nustatymu idealo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo roolys: 16 birželio 2008 - 20:39
QUOTE(andriuska @ 2008 06 16, 19:48)
pritarčiau. teks atprasti nuo hipersaturuotų spalvų. be to, kai kurios spalvotos juostos mėgsta 1/3 stopo peršvietimą. grūdo mažiau ir šiaip.


As esu girdejus, kad ant juostinuko geriau visada +1/3 stopo sviesint, tai esu nusistacius iskart ekspozicija i pliusa g.gif
Ir dar Porta dabar isidejau - ziuresiu ar bent panasiai, kaip Zmogui man gausis biggrin.gif
Atsakyti
Pieš metus pirkau nikon F100. Dabar parduotuvėse kainuoja lygiai tiek pat kaip ir tada.
O va skaitmenos kurias pirkau kas metus vis atpigdavo ~ 2000lt per metus.

Atsakyti