Įkraunama...
Įkraunama...

Pakalbėkim apie krikštynų prietarus

Jei yra bent menkiausia abejonė, kad kažkas gali atsitikti vaikeliukui, geriau nežengti žingsnio, nes po to persekiosi save visą gyvenimą. Visas bėdas susiesi su tuo žingsniu, kiti taip pat greitai ras paaiškinimą dėl vienos ar kitos gyvenimo nesėkmės. Prietarai niekuo dėti. Tiesiog, jei manau, kad vaikui galiu pakenkti - nekenkiu...
Atsakyti
Mes savo mazaji buvom nusprende krykstit ana vasara,bet suzinojom kad busima mama laukiasi,tai atidejom,nes ir as girdejau kad nesciom negalima unsure.gif .Krykstisim sia vasara bigsmile.gif .
Atsakyti
reikia daryti taip kaip sirdis sako.as besilaukdama krikstijau seses mergyte-tik ant ranku neemiau, nes negalejau.mociute bande pasakyti, kad negerai, bet negalejo paaiskinti kas negerai, o tokiais plepalais as netikiu kaip iur visais nestumo prietarais nepirkti tubeliu is anksto ir pan.
zodziu, dar klausem kunigo ar galima krikstyti, tai pasake, kad tikrai galima.tad, sekmes pasirenkant biggrin.gif
Atsakyti
As krikstyjau pesseseres dukryte budama 4 men nescia..o dabar pati turiu nuostabia dukryte...nekreipiau demesio i prietarus, nors mociutes sake:)
Papildyta:
beje,pries einant krikstyti nusispjaukit 3 kartus,pabelskit i medi, i ciurika laikykit:) negalios prietatas:)
Atsakyti
As krikstijau budama 3menesy, ir norejau suzinoti si dalyka, bet kunigo nelkausiau ir niekam nieko nesakiau. dabar mano dukrytei 10men wub.gif

Kai nezinai ir dusei lengvai thumbup.gif
Atsakyti
Kiek zinau tai ne schmoll.gif
Bet jei zmones krikstyjo ir viskas OK, tai jau reikia paciai apsispresti tiketi tuo ar ne mirksiukas.gif
As asmeniskai turbut nekrikstyciau schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(laizanika @ 2008 02 05, 00:18)


Beje, jeigu tiki prietarais ar zinai kad atsakyti eiti i krikstamotes yra labai blogas zenklas ir tau gali atnesti didele nelaime?  cool.gif Taigi, kur didesne rizika  lotuliukas.gif

Tiesa pasakius, pirma karta girdziu toki dalyka bigsmile.gif Bet jei jau butu tokia situacija, tai jau mamos reikalas ar laukti kol norima kriksto mama pasigimdys ar ne mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(ingeborge @ 2008 02 24, 20:01)
Kiek zinau tai ne schmoll.gif

Kiek aš žinau, tikėti prietarais nuodėmė ir tai su krikštu nelabai derinasi. Aišku galima, jei tik yra noro ir sveikatos. Yra jau tokia tema nuo seniai, kaži ar viena

http://www.supermama...?...25730&st=36
Atsakyti
QUOTE(loret30 @ 2008 01 14, 22:15)
Aš taip pat girdėjau tokius prietarus,kad jei krikšto mama  nestuke.gif ,tai vieną kažkurį vaikelį paaukoji...kas nori tiki,kas nenori-netiki,bet aš nerizikuočiau ir netampyčiau likimui už ūsų.O jeigu kas nutiks-galėsim spėlioti...kodėl,už ką man... g.gif

Sveikos visos.
As taip pat esu pakviesta buti kriksto mama,o kaip tik su vyru pradejome planuoti didnti seima biggrin.gif 4u.gif jeigu laukciausi tikrai neatsisakyciau tapti ir kriksto mama 4u.gif (nebent teveliai priestarautu). manau negalima sakyti kad kriksto mamos padetis gali lemti vaikelio sveikata. O jei vaikelis susloguos ar sukoses per krikstynas, tai bus kalta nescia kriksto mama?? g.gif tik niekas neisizeiskit 4u.gif yra labai geras(gal ziaurokas) pasakymas: jei lemta sudegt - neprigersi. Taigi...
Atsakyti
QUOTE(Giedre.K. @ 2008 04 01, 21:49)
Sveikos visos.
As taip pat esu pakviesta buti kriksto mama,o kaip tik su vyru pradejome planuoti didnti seima  biggrin.gif  4u.gif jeigu laukciausi tikrai neatsisakyciau tapti ir kriksto mama  4u.gif (nebent teveliai priestarautu). manau negalima sakyti kad kriksto mamos padetis gali lemti vaikelio sveikata. O jei vaikelis susloguos ar sukoses per krikstynas, tai bus kalta nescia kriksto mama??  g.gif  tik niekas neisizeiskit  4u.gif  yra labai geras(gal ziaurokas) pasakymas: jei lemta sudegt - neprigersi. Taigi...


Saunuole! As taip pat niekada per daug nesigilinu i prietarus schmoll.gif Nes ju tiek daug ir visokiu,kad turbut tektu ar nesciai ar nenesciai tamsiame kampe istisai lindeti,kad tik nieko neatsitiktu doh.gif
Atsakyti
Mielos mamos,

Kauno arkivyskupijos puslapyje radau štai tokį atsakymą šiuo klausimu:

Klausimas:
Laba diena. Su vyru esame pakviesti buti suneno krikstateviais. Taciau nezinau ar galiu buti kriksto motina, jei laukiuosi. Esu girdejusi, kad nesciai moteriai krikstyti vaikeli nera gerai. Nesinoretu niekam pakenkti. Kaip yra is tikruju? Gal galetumete paaiskinti issamiau siuos dalykus? Ar butu gerai, jei kriksto tevu butu mano vyras, o kriksto mama vaikelio tevai pasirinktu kita moteri? Is anksto aciu uz atsakyma.

Atsakymas:
Jūsų paminėta priežastis tėra iš prietarų srities, todėl tikrai net nėra ką čia ir išsamiau paaiškinti, išskyrus tai, kad Jūs galite būti krikšto mama, jeigu esate katalikė ir sąmoningai prisiimate krikštatėvių įsipareigojimus.


Todėl manau, kad viskas yra gerai, jei nėščia moteris būna krikštamote.

Beje, dar kalbėjau su vienu kunigu šiuo klausimu ir jis dar aiškiau man atsakė: bažnyčia tam neprieštarauja, tai yra gryniausias prietaras, bažnyčia šiais laikais prietarais nesivadovauja, todėl žmogui, kuris rengdamasis krikštynoms baiminasi prietarų ir kirkštynas koreguoja pagal juos, iš viso verta gerai pagalvoti, ar jis tikras katalikas... 4u.gif


Atsakyti
QUOTE(Egle C @ 2008 04 06, 21:14)
Mielos mamos,

Kauno arkivyskupijos puslapyje radau štai tokį atsakymą šiuo klausimu:

Klausimas:
Laba diena. Su vyru esame pakviesti buti suneno krikstateviais. Taciau nezinau ar galiu buti kriksto motina, jei laukiuosi. Esu girdejusi, kad nesciai moteriai krikstyti vaikeli nera gerai. Nesinoretu niekam pakenkti. Kaip yra is tikruju? Gal galetumete paaiskinti issamiau siuos dalykus? Ar butu gerai, jei kriksto tevu butu mano vyras, o kriksto mama vaikelio tevai pasirinktu kita moteri? Is anksto aciu uz atsakyma.

Atsakymas:
Jūsų paminėta priežastis tėra iš prietarų srities, todėl tikrai net nėra ką čia ir išsamiau paaiškinti, išskyrus tai, kad Jūs galite būti krikšto mama, jeigu esate katalikė ir sąmoningai prisiimate krikštatėvių įsipareigojimus.


Todėl manau, kad viskas yra gerai, jei nėščia moteris būna krikštamote.


Beje, dar kalbėjau su vienu kunigu šiuo klausimu ir jis dar aiškiau man atsakė: bažnyčia tam neprieštarauja, tai yra gryniausias prietaras, bažnyčia šiais laikais prietarais nesivadovauja, todėl žmogui, kuris rengdamasis krikštynoms baiminasi prietarų ir kirkštynas koreguoja pagal juos, iš viso verta gerai pagalvoti, ar jis tikras katalikas... 4u.gif


100% sutinku drinks_cheers.gif Tikrai neverta kazkokiais prietarais,kuriuos is viso neaisku,kas sugalvojo,tiketi. Gyvenimas per trumpas,kad reiketu dar i tokias nesamones gilintis smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Hoffnung: 06 balandžio 2008 - 20:42