Įkraunama...
Įkraunama...

Pakalbėkim apie krikštynų prietarus

Aš manau, kad kiekvienas prietaras turi loginį paaiškinimą. Šį suprantu taip - krikšto mama vaikeliui turi būti antra mama, turi juo rūpintis, aktyviai dalyvauti jo auklėjime, gyvenime ir t.t. O kada krikšto mama pati tuoj taps mama, krikšto vaikeliui paprasčiausiai negalės skirti tiek laiko, kiek turėtų skirti... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(loret30 @ 2008 01 14, 23:15)
Aš taip pat girdėjau tokius prietarus,kad jei krikšto mama  nestuke.gif ,tai vieną kažkurį vaikelį paaukoji...kas nori tiki,kas nenori-netiki,bet aš nerizikuočiau ir netampyčiau likimui už ūsų.O jeigu kas nutiks-galėsim spėlioti...kodėl,už ką man... g.gif

drinks_cheers.gif
esu girdejus ta pati,ir zinau tokia istorija,kad nestuke.gif krikstamote pagimde negyva vaikeli verysad.gif
aisku gal tai ir sutapimas,bet pati prietarais tikiu
Atsakyti
As taip pat tikiu prietarais juo labiau,kad tai liecia mano vaika,maza kas... unsure.gif
Tikrai nerizikuociau kviesti krikstamote nescia moteri schmoll.gif
Atsakyti
As is tiesu irgi tikiu prietarais.. Bet neisivaizduoju, kaip pasakyti tevams vaikelio, kad nebebusiu kriksto mama - nes jie jau suplanavo ir susiruose tai sventei doh.gif doh.gif
Ir be to zinau, akd jiems tai bus labai juokingas pasiaiskinimas... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(brukniukas @ 2008 01 07, 16:22)
Aš nelabai nusimanau apie tuos visus reikalus, bet ėsmė ta, kad netyčia pastojau, o pavasarį esu pakviesta būti krikštamotė. Mama sakė, kad nėščiai nelabai rekomenduoja, nes tipo kad savo vaikelio laimę atiduosiu krikštasūniui...
Kaip ten yra iš tikrųjų?
Gal yra nusimanančių rolleyes.gif


žinoma galima, tik nereik sau visokių niekų prisikalbėt
Atsakyti
Kiek as zinau, tai besilaukiancioms nepatartina krikstyti vaiku unsure.gif . Pries savaitele pati krikstyjau savo 4 men dukryte vien todel, kad kriksto mama planuoja pastoti. Ir mazute vaikas dar, ir ziema, zodziu, nelabai koks laikas, bet svarbiausia man, kriksto tevai, o ceremonija gali buti truputi vienokesne ar kitokesne, cia dideles problemos nematau. Manau, kad jei neramu paciai, tai reikia sviesiai tiesiai teveliams pasakyti, o jie gali pakoreguoti krikstynu data. O tada ir paciai, ir kitiems bus tik ramiau mirksiukas.gif .
Atsakyti
As manau, kad tai tik mociuciu sugalvoti prietarai. Kai as laukiausi 2 men mus pakviete tapti krikstateviais. As pradzioje jaudinausi, bet vyras pakalbejo su kunigu ir jis pasake, kad labai saunu ir grazu smile.gif nestumas netrukdo tapti krikstamote, ir tikrai neatima laimes ar sveikatos is savo vaikelio juk Dievas myli vaikus, o ypac kudikius
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lyra82: 17 sausio 2008 - 21:19
O AS MANAU KAD NEREIKETU KRIKSTYTI...
Papildyta:
As bent jau budama nestuke.gif tikrai atsisakyciau...
Beto mes patys pries men krikstijom vaikeli, nes pries tai paprasyta moteris atsisake nes suzinojo kad laukiasi.
Atsakyti
Beda tame, kad tevai, kurie pakviete mane krikstyti savo vaikeli, galvoja, kad as issisukineju nuo krikstynu, tipo sugalvojau pasiteisinima nebuti ja... verysad.gif , nors as tikrai noreciau buti to vaikelio kriksto mama... tik, po gimdymo ax.gif
Atsakyti
QUOTE(brukniukas @ 2008 01 18, 11:40)
Beda tame, kad tevai, kurie pakviete mane krikstyti savo vaikeli, galvoja, kad as issisukineju nuo krikstynu, tipo sugalvojau pasiteisinima nebuti ja... verysad.gif , nors as tikrai noreciau buti to vaikelio kriksto mama... tik, po gimdymo ax.gif


o kokie tavo argumentai, kad negali ja būt dabar? g.gif

aš tai tikrai nelaukčiau, kol kažkas pagimdys, nes man labai svarbu vaiką pakrikštyt g.gif
Atsakyti
QUOTE(brukniukas @ 2008 01 18, 12:40)
Beda tame, kad tevai, kurie pakviete mane krikstyti savo vaikeli, galvoja, kad as issisukineju nuo krikstynu, tipo sugalvojau pasiteisinima nebuti ja... verysad.gif , nors as tikrai noreciau buti to vaikelio kriksto mama... tik, po gimdymo ax.gif

o tu pasiūlyk palaukti ir krikštyti kartu mirksiukas.gif
Atsakyti
Jei laukciausi, tai nei pati sutikciau buti kriksto mama, nei noreciau, kad mano zuiki krikstyty nescia moteris. Na nesu prietaru fanatike, bet manau, kad prietarai ne is pirsto lauzti.
Kiek esu kalbejusi su kunigais, tai jie irgi pataria palaukti, kol moteris pagimdys arba pasirinkti kita zmogu i kriksto mamas.
Na, bet aisku tai mano subjektyvi nuomone ir paciai moteriskei reikia apsispresti.
Del tevu. Jei jiems viska paaiskinsit, jie tikrai supras. Tiesiog nereikia issisukineti atsisakant buti kriksto mama, o paaiskinti, kodel nenorite dabar krikstinti ju vaika.
Atsakyti