Įkraunama...
Įkraunama...

keksai, keksiukai

gal jūs žinote kaip iškepti keksą, kad nepridegtų razinos? Aš perku jau paruoštą masę keksui tik vandens ir aliejaus reikia įpilti. Masė gana skysta ir kai pridedu razinų jos į kekso apačią "nuskęsta" ir pridega prie skardos. bandžiau ir miltuose volioti bet vis teik pridega. cry.gif verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(cacukas @ 2005 04 11, 14:20)
gal jūs žinote kaip iškepti keksą, kad nepridegtų razinos? Aš perku jau paruoštą masę keksui tik vandens ir aliejaus reikia įpilti. Masė gana skysta ir kai pridedu razinų jos į kekso apačią "nuskęsta" ir pridega prie skardos. bandžiau ir miltuose volioti bet vis teik pridega.  cry.gif  verysad.gif

Gal vandens per daug pili, tesla skystoka, del to skesta???Tai tu jas iberk jau i skardelej esanti keksa, tada vos vos pramaisyk...
Atsakyti
Pasidalinkime keksu receptais!!!
BANANINIS KEKSAS
14 saukstu miltu, 4 kiausiniai, pakelis sviesto, stikline (ar didesne puse puoduko) grietines, kvapu, 2 bananai, 10 saukstu cukraus, kvapu, dziuvelesiu skardelei pabarstyti. Saukstelis kepimo milteliu. Glajui kiausinio baltymas ir cukraus pudros 3 saukstai.

Kekso forma patepti sviestu (cm iki virsaus nereikia, geriau kyla), ir pabarstyti dziuveleliais ar miltais.
Bananus supjaustyti labai smulkiais gabaleliais (as juos net i kose sugrudu), sumaisyti su grietine ir cukraus 5 sauksais.
Islydyta keptuveje sviesta supilti i bliuda ir imusti kiausinius, tada viska issukti su mikseriu, supilti 5saukstus cukraus, kvapus, kepimo miltelius, per sietuka persijoti 14 saukstu miltu ir tada dar karta issukti su mikseriu iki vienalytes mases.
Sudeti grietin su bananais i issukta mase, viska ismaisyti saukstu.
Sudeti gauta tesla i kekso forma, kepti 200 laipsniu orkaitej, 1 h. Patikrinkite, ar nereikia daugiau pakepti ismeigdami degtuka (jei bus aplipes tesla, tai reikia dar kepti; mat mano orkaite senovine, tai gal su kitom uzteks valandos, turi gautis sviesiai rudas)
Istraukus ir siek tiek atvesusi atsargiai isversti i lekste. Kiausinio baltyma isplakti su cukraus pudra, kol gausis baltos putos, jomis aptepti keksa.
Neisigaskit, jei vidus atrodys slapias, kaip neiskepes, tai tik nuo bananu!

KEKSAS SU DZIOVINTAIS VAISIAIS
Daryti viska, kaip ir bananiniam, tik i grietine deti ne bananus, o ivairius susmulkintus dziovintus vaisius (vysnias, slyvas, arrikosus, ananasus, riesutus, kt). Labai skanu!!!
Atsakyti
kazkuriam formume viena mama rase, kad reikia miltuose apvolioti razinas, tada jos prie dugno nenuses, o kai nenuses, tai ir neprikeps. Turbut tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Burbulytis @ 2005 04 11, 16:12)

BANANINIS KEKSAS
14 saukstu miltu, 4 kiausiniai, pakelis sviesto, stikline (ar didesne puse puoduko) grietines, kvapu, 2 bananai, 10 saukstu cukraus, kvapu, dziuvelesiu skardelei pabarstyti. Saukstelis kepimo milteliu. Glajui kiausinio baltymas ir cukraus pudros 3 saukstai.

Kekso forma patepti sviestu (cm iki virsaus nereikia, geriau kyla), ir pabarstyti dziuveleliais ar miltais.
Bananus supjaustyti labai smulkiais gabaleliais (as juos net i kose sugrudu), sumaisyti su grietine ir cukraus 5 sauksais.
Islydyta keptuveje sviesta supilti i bliuda ir imusti kiausinius, tada viska issukti su mikseriu, supilti 5saukstus cukraus, kvapus, kepimo miltelius, per sietuka persijoti 14 saukstu miltu ir tada dar karta issukti su mikseriu iki vienalytes mases.
Sudeti grietin su bananais i issukta mase, viska ismaisyti saukstu.
Sudeti gauta tesla i kekso forma, kepti 200 laipsniu orkaitej, 1 h. Patikrinkite, ar nereikia daugiau pakepti ismeigdami degtuka (jei bus aplipes tesla, tai reikia dar kepti; mat mano orkaite senovine, tai gal su kitom uzteks valandos, turi gautis sviesiai rudas)
Istraukus ir siek tiek atvesusi atsargiai isversti i lekste. Kiausinio baltyma isplakti su cukraus pudra, kol gausis baltos putos, jomis aptepti keksa.
Neisigaskit, jei vidus atrodys slapias, kaip neiskepes, tai tik nuo bananu!

o aš kepiau panašų keksą su bananais ir man kažkodėl gavosi kartus, o kai prapjauni, tai bananai juodi cry.gif - tai nei skonio, nei estetinio vaizdo g.gif kaži kodėl taip? buvau net pagalvojusi, kad kai bananai kepa, gal koks kartumas iš jų skiriasi? gal jūs ką patarsit? unsure.gif
Atsakyti
DUONOS KEKSAS


1 stiklinė duonos džiūvėsėlių
1 stiklinė cukraus
1 šaukštas margarino
6 kiaušiniai
truputi cinamono, maltų gvazdikėlių
Glajui: 1 stiklinė cukraus
3 šaukštai vandens
1 šaukštelis kakavos miltelių



Kiaušinių tryniai išsukami su cukrumi, sumaišomi su išsijotais džiūvėsėliais, suberiami prieskoniai, supilamas ištirpintas margarinas, paskiausiai įmaišomi išplakti baltymai. paruošta tešla sukrečiama į formą ir kepama vidutinio karštumo orkaitėje. Iškepes ir formoje atvėsintas keksas apipilamas šokoladiniu glajumi.
Glajui: užvirinamas vanduo su cukrumi, nukaičiamas ir vėl dedamas ant mažos ugnies, kol nuo šaukšto ima tįsti ''siūlai''. Atvėsusi masė sukama mediniu šaukštu, paskui suberiama kakava. Išmaišyta tyre užpilamas keksas.

Atsakyti
Vakar kepiau keksa is paruostos mases - labai skaniai gavosi thumbup.gif , Razinu dejau, bet jos nepridege, nors paprascausiai imaisiau i tesla. vandens piliau truputi daugiau, nei parasyta.
Atsakyti
Karta uzejau pas drauge ir pamaciau tokius grazius keksiukus, galvojau, kad pirktiniai, jie buvo tiesiog tobuli bigsmile.gif O kai dave paragaut, tai prarijau liezuvi bigsmile.gif Ji man uzrase recepta ir as su juo jau daug metu nesiskiriu, nes tai pats skaniausias saldumynas, tuo labiau naminis wub.gif Svarbiausia, kad maisto produktu reikia nedaug, o skanumas...nu zodziu, kai buna kokios sventes ar seip norisi saldaus, tai geras dalykas wub.gif
Atsakyti
QUOTE(begike @ 2006 06 15, 23:30)
Karta uzejau pas drauge ir pamaciau tokius grazius keksiukus, galvojau, kad pirktiniai, jie buvo tiesiog tobuli bigsmile.gif  O kai dave paragaut, tai prarijau liezuvi  bigsmile.gif  Ji man uzrase recepta ir as su juo jau daug metu nesiskiriu, nes tai pats skaniausias saldumynas, tuo labiau naminis  wub.gif Svarbiausia, kad maisto produktu reikia nedaug, o skanumas...nu zodziu, kai buna kokios sventes ar seip norisi saldaus, tai geras dalykas  wub.gif

tai pasidalink receptuku - o tai mumi tik is pakeliu keksus kepam ir imaisom razinu riesutuku ir viso kito ko sirdis uzsigeidzia ir fantazija leidzia biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(FAINulka@ @ 2006 06 15, 13:40)
tai pasidalink receptuku - o tai mumi tik is pakeliu keksus kepam ir imaisom razinu riesutuku ir viso kito ko sirdis uzsigeidzia ir fantazija leidzia biggrin.gif

na jau tik, nevien is pokeliu,pasiziurek sonatinos receptus geriau atrodo negu pirktiniai,o skonis irgi neabejoju. smile.gif
Atsakyti
Man irgi gaunasi skanus keksiukai ax.gif
Bet laukiu kol begike pasidalins savuoju receptuku,gal bus dar skaniau mirksiukas.gif
Atsakyti
Atsiprasau, mergaites, pamirstu i sita tema uzlekti... blush2.gif Atsiprasau, tuoj ispirksiu savo kalte.Stai jums receptas:
Teslai reikes: 50g sviesto, 100g cukraus, 1 pakelio vanilinio cukraus, 1 kiausinio, 250g miltu, 2 arbatiniu sauksteliu sodos arba kepimo milteliu, 125ml pieno.
Idarui:persikai, razinos, braskes ir pan.(galima nieko nedeti, bet as tik i tesla imaisau razinu).
Paruosimas: minksta sviesta sumaisyti cukrumi ir kiausiniu iki putu, miltus sumaisyti su soda(arba kepimo milteliais) ir pilti silta piena pakaitomis su miltais i mase su cukrumi, kiausiniu ir sviestu.Viska deti i formeles(jei neturit, galima kepti vienoje dideleje, kaip pyraga ax.gif ).Kepti apie 30 min. orkaiteje.Iskepus, apibarstyti cukraus pudra. Skanaus!!!! mirksiukas.gif kai isbandysit, praneskit, kaip sekesi... wub.gif tikiuosi patiks wub.gif
Atsakyti