Įkraunama...
Įkraunama...

B grupės streptokokai. Kas tai?

Sveikos , nestuke.gif ,
Norejau paklausti , ar daretes kuri nors tyrima del B gr. streptokoku? Koks tai tyrimas? Kas tie B gr. streptokokai? Sako tyrimas kainuoja 15 lt ir gydytojai jo seip nesiulo darytis... Sis tyrimas, sako, daromas nuo 36 nestumo sav. Ir jei tu streptokoku randa , tai pries gimdyma suleidzia penicilino , kad leliaus neuzkrestum tais streptokokais... Nieko nesuprantu... blush2.gif
Papasakokit , prasau, jei ka zinot apie tai... 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Aurea @ 2005 05 25, 12:46)
Sveikos ,  nestuke.gif ,
Norejau paklausti , ar daretes kuri nors tyrima del B gr. streptokoku? Koks tai tyrimas? Kas tie B gr. streptokokai?  Sako tyrimas kainuoja 15 lt ir gydytojai jo seip nesiulo darytis... Sis tyrimas, sako, daromas nuo 36 nestumo sav. Ir jei tu streptokoku randa , tai pries gimdyma suleidzia penicilino , kad leliaus neuzkrestum tais streptokokais... Nieko nesuprantu... blush2.gif
Papasakokit , prasau, jei ka zinot apie tai... 4u.gif

Man dare si tyrima, bet jo nerado. Jei pasidarysi blogiau nebus, nes jei sirgsi tai gimdydama butinai apkresi leliu, o jam jau teks antibiotiku paragauti keleta dieneliu. Uzsienyje sis tyrimas daromas visoms busimoms mamoms, o pas mus taupoma vaikeliu sveikatos saskaita. As lankiausi privacioje klinikoje todel ir dariausi si tyrima.
Atsakyti
Man šį tyrimą atliko specialiai. Lankydavausi Klinikose pas ginekologę, nes ir planavau čia gimdyti. Kai atliko tyrimą, rado B gr. streptokoką. Na aš tai išsigandau, bet nuramino, sakė apie 30 proc. moterų jį turi. Kai gimdžiau leido peniciliną, kaip man aiškino gimdant galima užkrėsti vaikiuką. Mums viskas baigėsi gerai. thumbup.gif
Beje peniciliną leido tikrai daugiau nei tris kartus, nors mano ir gimdymas buvo labai jau ilgas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Editulia: 12 birželio 2005 - 19:29
Ir man rado tą B grupės streptokoką. Aš irgi labai išsigandau ir kol kas nelabai ramu man. Kiek skaičiau literatūroje, tai labai svarbu yra jį nustatyti, gimdant leisti peniciliną, bet įdomu kaip paskui, ar vaikiukas tikrai neturės tos bakterijos? Kiek žinau, peniciliną leidžia kas keturias valandas? Ar ir tau taip leido, Editulia? Ar po gimdymo darė papildomus tyrimus vaikiukui?
Atsakyti
Man irgi buvo rade ta strep B. Pradzioj issigandau, prisiskaiciau tyrimu, kad 2 is 100 turinciu strep B uzkrecia savo mazylius, jei neleidziami antibiotikai. Taciau gimdymo metu gavau as tu antibiotiku ir mazius nepasigavo tos bacilos. Ten berods nuo to strep B gali vaikas susirgti pneumonia, kraujo sepsiu ir lyg tai meningitu.
Atsakyti
QUOTE(zanet @ 2005 06 13, 18:38)
Man irgi buvo rade ta strep B. Pradzioj issigandau, prisiskaiciau tyrimu, kad 2 is 100 turinciu strep B uzkrecia savo mazylius, jei neleidziami antibiotikai. Taciau gimdymo metu gavau as tu antibiotiku ir mazius nepasigavo tos bacilos. Ten berods nuo to strep B gali vaikas susirgti pneumonia, kraujo sepsiu ir lyg tai meningitu.


Taip, vaikiukas gali susirgti tom ligom. Be to, dažnai vaikai serga bronchine astma. O kaip leidžia per gimdymą antibiotikus? Su lašeline lašina?
Atsakyti
QUOTE(Drugis @ 2005 06 12, 18:43)
Aurea, norėjau tavęs paklausti, ar tu dareisi tą tyrimą dėl B grupės streptokoko? Jei taip, tai koks buvo pasėlis -  teigiamas ar neigiamas? Matau, kad jau sulaukei sūnelio, įdomu, kaip sekėsi gimdyti.


Na , as nespejau pasidaryti to tyrimo... Nes per paskutine apziura (buvo penktadienis) , paklausiau gydytojos del to tyrimo , tai ji man idomiai atsake, kad negali itarti man tu b gr streptokoku , nes neturiu jokiu uzdegimu ir t.t., ir kad sis tyrimas yra madingas paskutiniu metu , bet Mazylio GN to tyrimo nedaro. Atseit , tik toms , kurios daznai turi visokiu maksties uzdegimu ir visokio kitokio "velnio" , galima itarti ta bacila. Bet man toks poziuris pasirode kazkoks "nemoksliskas" ir nepagristas ir galvojau , kad pirmadieni tikrai eisiu pasidarysiu privaciai ta tyrima. Bet... sestadieni pagimdziau ir viskas tuom baigesi. Mano mazius atrodo sveikas ir kai dare tyrimus , nieko nerado. Nors is tikro nezinau , kaip pas leliukus iesko tos bacilos (kokius tyrimus daro) , ryt eisim pas leliuku gydytoja , tai paklausiu.
O koks buvo gimdymas , gal kada parasysiu istorija i tema "Gimdymo istorijos", bet man buvo baisu blink.gif , ir jau praejo 2 savaites , bet dar neturiu tokio noro sirdy gimdyt dar karta schmoll.gif . Nors skausmai jau pasimirso... biggrin.gif
Atsakyti
o man tyrimo nedarė, bet per gimdymą leido peniciliną kas 4 valandas, nes mažiukė į pasaulį pasibeldė anksčiau, buvo 36 savaitės smile.gif . po gimdymo tik nustatė priežastį - b grupės streptokokas sukėlė vandenų nutekėjimą sad.gif . ačiū Dievui, mums viskas pasibaigė gerai ax.gif 4u.gif
Atsakyti
Mano gydytoja aiskino, kad jei gimdymo metu bus leidziami antibjotikai, vaikutis negaus tu bakteriju.
Ir dar sake,kaip kazkas minejo, kad 30% moteru nesioja ta bacila ir nezino. Arba jei esi turejes slapimo taku infekcija, su inkstais ir panasiu problemu, tai esi tos bacilos nesiotoja blink.gif nezinau kiek cia tiesos...

tai visoms turejusioms ta bacila viskas baigesi gerai? Maziukams nepersidave?
Atsakyti
Pirmą kartą bandau rašyti, tik šiandien prisiregistravau.
Labai džiaugiuosi už visas, kad jums baigėsi laimingai su tuo streptokoku.
Man irgi to tyrimo nedarė pirmo nėštumo metu, neįtarė,kad jis galėtų būti. Visi tyrimai buvo geri, gerai jaučiausi.
Gimdymas buvo sunkus ir ilgas. Gimė mūsų mergaitė, bet neišgirdom nei verksmo, negalėjau nė apkabinti, nes greitai buvo išnešta į reanimacijos skyrių, neva į plaučius pritraukė vandenų. Vėliau jau sakė, kad vandenys buvo nešvarūs ir negali tų nešvarumų išvalyti iš plaučiukų. Su kiekviena valanda jos būklė blogėjo. Prasidėjo plaučių uždegimas. Neprisimenu, kaip praėjo ta diena, nelabai girdėjau ką sakė gydytojai. Naktį dukrytės širdelė nustojo plakti.
Paėmę dukrytės šlapimo tyrimą pasėlį vadinamą, jame rado B grupės streptokoką...
Dabar jau bijo to "koko" ir po poros savaičių važiuosiu darytis šito tyrimo.
Prašykit ir jūs, man atrodo, šį tyrimą turėtų daryti ne tik privačios klinikos. Bent jau Kauno klinikos dabar daro visoms, ar bent jau rekomenduoja pasidaryti.
Atsakyti
Dekui kad uzvedete si klausimeli. Man arteja tos 36 savaites. Ir sunerimau del sito tyrimo. As prisorasiusi i santariskes ir zinote, buvau lengvai sokiruota gydytoju abejingumu del sio tyrimo. Kai paklausiau, kada ji atliksite, nes kazkuriame zurnale skaiciau, kad jis JAU privalomas ir Lietuvoje, tai man buvo atsakyta, kad as nepatenku i rizikos grupe ir kad turesiu moketi uz tyrima jei atkakliai reikalausiu. O i rizikos grupe papuolama jeigu pries tai buves nestumas buvo komplikuotas ir yra itarimu del sito brudo. Bet gi man tik pirmas nestumas! Kur logika? O kitas labai idomus dalykelis, kad paseli ima is nosies gleivines. Na taip vaikiuka gali uzkresti, nes su juo glaustaisi, myluoji, buciuoji. Bet itariu, kad cia man gryba supjove. g.gif va ir pasitikek gydytojais ir neieskok papildomos informacijos!
Atsakyti
Sveikos,

Na pas mane kaip tik siuo metu yra "aktyvus" streptokokas heomolyticus (lietuviskai ji vadina hemoliziniu streptokoku), bet gydytoja nuramino, kad jeigu laiku issigydysiu, t.y. iki gimdymo, tai nereikes leisti gimdymo metu penicilino.. Bet manau, kad su priziurincia gydytoja, kur gimdysiu, vis tiek apie tai reikes pakalbeti, kad jeigu ka..
O shiaip ash irgi zurnale "nescia ir grazi", paskutiniame naujausiame numeryje skaiciau, cituoju: "Nuo siu metu kiekvienai nesciajai 36 nestumo savaite butina paimti paseli is maksties. Sis tyrimas leidzia nustatyti, ar moteris nera B grupes hemolizinio streptokoko nesiotoja. Deja, net 40 proc. moteru tyrimo rezultatas buna teigiamas, tad gimdant gali kilti pavojus, kad streptokokas apkres ir vaisiu. Taip nenutinka, jei gimdant suleidziama penicilino."
Taigi manau, kad reikia tiesiog reikalauti to tyrimo poliklinikose, o kitu atveju galbut pasidaryti ir privaciai tyrima, nes sako kad viena is 1000 streptokoko nesiotoju apkrecia vaikeli.. Va cia tokia pesimistine gaida, bet geriau galbut zinant saugotis, negu numoti i tai ranka..
Atsakyti