Įkraunama...
Įkraunama...

B grupės streptokokai. Kas tai?

QUOTE(lupipita @ 2006 06 13, 19:02)
Sveikos,
Gal galite padeti ir papasakoti apie B grupes streptokoku tyrima, nes priejau aklaviete, man dave darytis tyrimo is kraujo ASLO tyrima, sake poliklinikoje kitokio nezino, o as girdejau kad ima paseli is maksties,
Sakykit kaip jums daro ta tyrima ir jei tikrai is maksties gal zinot kur ji butu galima pasidaryti ir kiek gali kainuoti help.gif

Kreipkis į savo ginekologę,ji paims tepinėlį iš makšties,atsakymai maždaug po savaitės,šiaip turėtų būti nemokamas,nebent eisi į privatų kabinetą,ten pasiteirauk kainos.
Atsakyti
QUOTE(pince @ 2006 05 22, 10:18)
Butinai atlikit visus tyrimus dėl streptokoko,nenoriu gąsdint,bet turit padaryt viska,kad nenutiktų baisiausia.Dėl to brudo aš netekau savo sūnelio.Pagimdžiau 36savaičiu,bet viskas pavyko greitai ir gimė sveikas ,gražus berniukas,buvau pati laimingiausia mama,paeme pasėlį-streptokoko NERADO.Po6dienų buvom namie,palaikė ligoninėj ilgiau,nes skaitėsi neišnešiotas paleido ramius,sako sveikiausias vaikas.Niekada gyvenime nebuvau tokia laiminga,auksinis vaikas,mylintis tėtis...Aštuonioliktą parą,pranešė,kad nušovė vyro dėdę,po kelių valandų sūnelis pradėjo verkti,niekaip nerimo,supanikavau,iškviečiau greitąją,atvažiavo,davė raminančią žvakutę,palinkėjo kantrybės.Po kelių valandų,matau visai blogai:neverkia,bet dejuoja[nebegaliu rašyt,baisu prisimint]vienu žodžiu nuvažiavom į ligoninę,paguldė įreanimaciją,paskui į Kauną,ten ir praradau savo aukselį .Diagnozė-STRRPTOKOKINĖ INFEKCIJA sukėlė žaibinį meningitą ir nieks nebegalėjo mums padėt...Įdomiausia,kad visi mano pasėliai buvo neigiami,sako užsikrėtė iš aplinkos...Dabar vėl laukiuos gyvenu viltimis,kad viskas bus gerai,atlikinėju visus įmanomus tyrimus.To,ką aš išgyvenau nepalinkėčiau net baisiausiam priešui,o visad,galvojau,kad esu gimus po laiminga žvaigžde. verysad.gif

Pince, mieloji, labai tave užjaučiu verysad.gif
Labai panašiai aš vos nepraradau savo sūnelio. Nors nėštumą apturėjau kaip reta nelengvą ir buvau pasigavusi kitą šlykščią infekciją - toksoplazmozę, vaikelis neužsikrėtė. Gimė sveikas stiprus berniukas. Bet. Kai jam buvo 3,5 savaitės, vieną popietę jis miegojo, aš buvau kitame kambaryje. Staiga išgirstu KLYKSMĄ. Šitaip verkiančio savo vaiko nebuvau girdėjusi, tai tęsėsi apie tris val. ir neišėjo nuramint, tada kvietėme greitąją. Temperatūros jam nebuvo, manėm, kad pilvukas (nes jam tada buvo beprasidedantys tie nelaimingi diegliai). Greituškės gyd. apžiūrėjo ir po teisybei nieko nesuprato, nuvežė į Santariškes. Ten apžiūrėję paleido, kaipo nieko rimto nesant. Grįžus namo kitą parą pakilo temp. 38, dejavo taip, kaip tu sakai (ta naktį atsimenu kaip košmarą)... patys vežėm į ligoninę, kur per vargą paguldė (nes siuntimo neturėjome, matot...). Ačiū skyriaus vedėjai, kuri "nusodino" tą baisuoklę iš priėmimo ir gerai davė velnių... o vaikelį tiesiai į reanimaciją, kur diagnozavo meningitą nuo streptokoko (sepsis, kurio komplikacija - meningitas). Panašu, kad užsikrėtė per gimdymą...nuo ko? šito, deja, negali atsakyt niekas. Galbūt ir "iš aplinkos" - man darė cezarį, žinau, tą dieną operacijų buvo nemažai, o aš buvau "planinė", paskutinė... Man padarė du pasėlius iš makšties ir vieną iš gerklės - dėl viso pikto, jie visi neigiami... Gydytojai taip pat sako, kad pasitaiko tokių "neidentifikuojamų" atvejų. Tarp kitko, tie baisieji hemoliziniai streptokokai negyvena mus supančioj aplinkoj, jie gyvena tik žmogaus organizme ir - galbūt - pasitaiko ligoninėse.
Vis dėlto mano vaikis išsikrapštė, gulėjom mėnesį beveik ligoninėj, o reanimacijoj kelias dienas. Pradžioj tyrimai buvo klaikūs, gydtojai nesakė nieko paguodžiamo. Laimei, eiga nebuvo žaibinė, nes būtų buvę jaučiu tas pat, kas ir tau verysad.gif
Iškart pavyko nustatyti tinkamus antibiotikus ir pradėjo sparčiai sveikti, nors tą mėnesį atsimenu... ne, geriau nenoriu išvis prisiminti tų kateterių galvytėj, rėkimo iš skausmo ir dėl išderinto virškinimo, nemiegotų parų ir nuolatinio blūdo iš nuovargio ir nerimo. Ir, tiesą sakant, apsižliumbiau, kai jis pirmąkart sąmoningai nusišypsojo... viskas laiku, tik kokiom sąlygom...
Dabar, po 2 mėn., jau palyginti neblogai gyvenam - mažius neramokas ir šiek tiek irzlus, užmiega labai sunkiai (neaišku - liga? charakteris?), bet vystosi absoliučiai normaliai ir jokių priekaištų iš medikų kaip ir neturim ax.gif

Tau kuo didžiausios sėkmės ir sveiko mažylio! Viena žinok, kad tai, ką patyrei, jau nepasikartos console.gif

QUOTE(Ingushka @ 2006 06 02, 19:53)
Bet aš nesuprantu, jei ši infekcija gan dažnai pasitaiko, kodėl mūsų gydytojai nesiūlo pasidaryt to tyrimo?  doh.gif  Negi čia kažkas nauja ir anksčiau tokių infekcijų nebūdavo? Negi sunku informuot ir psiūlyt išsitirt?

Atsakymas - pinigai. O kas finansuos? skamba ciniškai? bet taip yra. Amerikoje šis tyrimas yra privalomas, pas mus net nepasiūlys, jei nepaklausi ir nepaprašysi.
Bet lyg ir pas mus žada jis būti privalomas ir nemokamas, pasidomėkit, kaip ten yr...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo clio: 25 birželio 2006 - 21:58
Nuvažiavau tiesiai į AK pas gydytoją ir kalbėjomės "realiai". Žodžiu prigasdino jis mane dėl to streptokoko. Mano terminas liepos 12 d. Sekantuis vizitas pas gyd - liepos 8 d. Tą dieną "žiūrėsime ką daryti", turbūt pradėsiu gerti antibiotikus tą dieną ir iki termino turiu pagimdyti, jei ne - gal skatins ar šiaip pakrapštys. Jei gimdymas prasidės iki liepos 8 d. - tada antibiotikus leis gimdymo metu. Žodžiu - dabar bijau ir gimdymo, ir to streptokoko ir dar daug visko visko. Kad tik viskas būtų ok. verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Neffertite_ @ 2006 07 03, 23:34)
Nuvažiavau tiesiai į AK pas gydytoją ir kalbėjomės "realiai". Žodžiu prigasdino jis mane dėl to streptokoko. Mano terminas liepos 12 d. Sekantuis vizitas pas gyd - liepos 8 d. Tą dieną "žiūrėsime ką daryti", turbūt pradėsiu gerti antibiotikus tą dieną ir iki termino turiu pagimdyti, jei ne - gal skatins ar šiaip pakrapštys. Jei gimdymas prasidės iki liepos 8 d. - tada antibiotikus leis gimdymo metu. Žodžiu - dabar bijau ir gimdymo, ir to streptokoko ir dar daug visko visko. Kad tik viskas būtų ok.  verysad.gif

Jau galutinai suėmė nerimas. Einu šiandien pas gydytoją, reiks pasiryžt paklaust apie tą tyrimą, nes kiek paskaičiau, kad jį darytų, turi būti rizikos grupėje. Aš, aišku, nesu, o jei tas baisuoklis sau tyliai tūno ir užkrės mažiulį gimdymo metu. O tu laikykis, vis tik geriau žinoti, kas yra, ir imtis priemonių, nei nežinoti ir paskui su baime sekti savo kūdikėlį
Atsakyti
QUOTE(Neffertite_ @ 2006 07 03, 23:34)
Nuvažiavau tiesiai į AK pas gydytoją ir kalbėjomės "realiai". Žodžiu prigasdino jis mane dėl to streptokoko. Mano terminas liepos 12 d. Sekantuis vizitas pas gyd - liepos 8 d. Tą dieną "žiūrėsime ką daryti", turbūt pradėsiu gerti antibiotikus tą dieną ir iki termino turiu pagimdyti, jei ne - gal skatins ar šiaip pakrapštys. Jei gimdymas prasidės iki liepos 8 d. - tada antibiotikus leis gimdymo metu. Žodžiu - dabar bijau ir gimdymo, ir to streptokoko ir dar daug visko visko. Kad tik viskas būtų ok.  verysad.gif

Viskas bus gerai,svarbu,kad tu žinai,kokia yra padėtis,mano gyd sakė,kad jei leidžia antibiotikus gimdymo metu,tai vaikeliui maža tikimybė apsikrėsti,jei vaikelis išnešiotas jo imunitetas jau bus stipresnis,atsparumas didesnis,mano gimė anksčiau,imunitetas nebuvo susiformavęs.Po gimdymo reikalauk,kad paimtų vandenų pasėlį,taip pat neskubėkit iš ligoninės namo,reikalauk,kad vaikeliui paimtų pasėlius,jie auginami apie savaitę,pati teiraukis atsakymų,kai žinos kokios rūšies streptokokas,pritaikys antibiotikus.Žinok nevisada,jei mamai randa būna pas vaikutį,pas mane nebuvo,gavo iš aplinkos,niekada nesužinosiu kaip verysad.gif Galų gale nevisada streptokokas sukelia tokias baisias ligas kaip mums,pamatysi viskas bus gerai drinks_cheers.gif
Atsakyti
Brr, pasiskaiciau jusu nuomones apie ta bjaurybe streptokoka ir pasidare baisu. Man tik susidare ispudis, kad gydytojai i tai ne per labiausiai kreipia demesi, lyg eitu kalba apie kokia nors senai isnykusia ir musu dienomis nesergama liga, pvz. apie mara ir pan. Bent jau man susidare tokia nuomone, kai paklausiau savo gydytojos apie B grupes streptokoka. Ji tik nusijuoke ir pasake, kad neissigalvociau sau ligu, kuriu nera. Bet is kur as galiu zinoti, kad pas mane nera tos bjaurybes, jei siaip jos niekas ir nejaucia ir tai isaiskeja tik tyrimu metu ar neduok dieve, gimus vaikeliui? Jau geriau toms, kurios apie tai zinote, bent jau galite buti tikros, kad gydytojai gimdymo metu padarys viska, kad apsaugotu nuo uzkretimo jusu vaikelius...
Atsakyti
QUOTE(pince @ 2006 07 05, 18:28)
Viskas bus gerai,svarbu,kad tu žinai,kokia yra padėtis,mano gyd sakė,kad jei leidžia antibiotikus gimdymo metu,tai vaikeliui maža tikimybė apsikrėsti,jei vaikelis išnešiotas jo imunitetas jau bus stipresnis,atsparumas didesnis,mano gimė anksčiau,imunitetas nebuvo susiformavęs.Po gimdymo reikalauk,kad paimtų vandenų pasėlį,taip pat neskubėkit iš ligoninės namo,reikalauk,kad vaikeliui paimtų pasėlius,jie auginami apie savaitę,pati teiraukis atsakymų,kai žinos kokios rūšies streptokokas,pritaikys antibiotikus.Žinok nevisada,jei mamai randa būna pas vaikutį,pas mane nebuvo,gavo iš aplinkos,niekada nesužinosiu kaip verysad.gif Galų gale nevisada streptokokas sukelia tokias baisias ligas kaip mums,pamatysi viskas bus gerai drinks_cheers.gif

drinks_cheers.gif nesigasdinkit, mano atvejis irgi nebuvo standartinis - as geriau puse nestumo ziaurius antibiotikus nuo toksoplazmozes, ir del to - galbut - galejo nukenteti mazylio imunitetas. Mano atveju gydytojai PRIVALEJO i tai atsizvelgti ir suleisti streptokokus veikianciu antibiotiku iskart po gimdymo maziukui. Apsidraudimui. Nes geriau jam vienakart gauti ju profilaktiskai, negu paskui... sitaip... Deja, apie tai nepamaste nei jie, nei as... o paselis pas mane irgi neigiamas buvo.
Atsakyti
Stiprybes visoms toms mamytems wub.gif , kurios praradote del sios "bjaurybes" savo vaikucius ir suradote jegu apie tai parasyti sioje temoje! 4u.gif
Jusu deka ateityje gali buti apsaugota daug vaikuciu ! Aciu Jums! Kiekviena mamyte tai paskaiciusi, supras , kad yra labai svarbu issitirti!
Atsakyti
neskaiciau visu pasisakymu, gal kas jau ir atsaket, siais metais medikai jau kaip ir nutare daryt privaloma tyrima del streptokoko, nescioms moterims nuo 36 nestumo savaites. net ir tuo atveju, jei jums jo nesiulys - prasykit pacios savo ginekologu. kainuos apie 30 lt, bet tokiu atveju, jei esat infekcijos nesiotoja (30 proc moteru tokiu ) informuokit savo gydytoja pas kuri gimdysit, kad uzkirst kelia baisiems nutikimams.
aisku, nieks neapsaugo nuo tokiu atveju kaip Pince, beje ir mano, musu mazylis irgi mire nuo tos pacios diagnozes - sepsis sukeltas B grupes streptokoku. nors as lyg ir nebuvau nesiotoja, o buvau apkresta arba gimdymo metu arba diena pries per ginekologo apziura. bet tai vienetiniai atvejai. jus daug ka galit pakeist pacios, atlikdamos tyrima. ginekologas gimdymo metu tokiu atveju suleis penicilino ir vaikutis gims neapsikretes.
sekmes 4u.gif
Atsakyti
Man prieš kelias savaites ėmė makšties pasėlių, nieko nerado, įdomu tuo pačiu ir streptokokas ieškomas, gal kas žinot? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Gemini @ 2006 08 18, 16:42)
Man prieš kelias savaites ėmė makšties pasėlių, nieko nerado, įdomu tuo pačiu ir streptokokas ieškomas, gal kas žinot?  g.gif

Kiek žinau streptokoko tyrimas atliekamas atskirai,gyd turi viską paaiškinti,tu jos pati visko klausk ir prašyk tyrimo,patys jie nepasiūlys.
Atsakyti
O kaip nustatoma rizikos grupe? Jei iprastas tepinelis be priekaistu, is kur suzinoti, ar esi padidintos rizikos? Man dabar 34 savaites, pas gydytoja eisiu jau budama apie 38 sav., ar nebus per velu darytis ta tyrima? g.gif
Atsakyti