Įkraunama...
Įkraunama...

pankreatitas (kasos uždegimas)

Sveikos mamos ir ne mamos. Visur per paieska ieskojau temeles apie kasos uzdegima,bet niekaip neradau. Butu idomu suzinoti ar turite kas problemu su kasa, kaip gydotes,ka valgot, ar turejot komplikaciju/operaciju?

Man 23 metai, beveik pries pusmeti susirgau umiu kasos uzdegimu. atsitiko tai staiga, visiskai netiketai. atsiduriau reanimacijoje, veliau menesi gulejau chirurginiam skyriuje ir veliau buvau perkelta i terapijos skyriu. Niekada nepiknaudziavau alkoholiu, tik daznokai nesveikai maitindavausi. Dabar iprocius pakeiciau, taciau gyvenu su baisiais skausmais ir dviem 5x5 cm cistom pilve... Siuo metu laukiu magnetinio rezonanso tyrimu (deja,juos atliks tik kitu metu pradzioje,nes eiles baisios) ir nerimauju del galimos operacijos... (prisiskaiciau,kad gyvybei kyla didelis pavojus)

Busiu dekinga uz bet kokia info, idomu koks jusu gyvenimo budas, ar liga "netrukdo" gyventi smile.gif
Atsakyti
Ką tik ir aš grįžau iš ligoninės po kasos uždegimo.Tikrai ne kokia ligelė,geriau kelis vaikus pagimdyt negu kęsti tokį skausmą koks buvo.
O tu griežtos dietos pastoviai laikaisi?Aš valgyt kas 1-2val turiu nes jei rečiau ir daugiau pavalgau skaudėt pradeda ir pykint.Kiek laiko po ligoninės praėjo laiko kol atsigavai?Įdomu kiek nedarbingumo priklauso prie šios ligos?
Stprybės tau,nebijok viskas bus ok.Įveiksim mes tą ligą smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Jammin1 @ 2008 09 19, 18:53)
prisiskaiciau,kad gyvybei kyla didelis pavojus

Per daug prisiskaitei cool.gif Jei kas domina konkrečiau, prašau į AŽ mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Adrutė @ 2008 09 23, 18:07)
Ką tik ir aš grįžau iš ligoninės po kasos uždegimo.Tikrai ne kokia ligelė,geriau kelis vaikus pagimdyt negu kęsti tokį skausmą koks buvo.
O tu griežtos dietos pastoviai laikaisi?Aš valgyt  kas 1-2val turiu nes jei rečiau ir daugiau pavalgau skaudėt pradeda ir pykint.Kiek laiko po ligoninės praėjo laiko kol atsigavai?Įdomu kiek nedarbingumo priklauso prie šios ligos?
Stprybės tau,nebijok viskas bus ok.Įveiksim mes tą ligą smile.gif

Na , as tai iki siol neatsigaunu, va ir dabar turiu nedarbingumo lapeli. Zinoma, jau zymiai geriau jauciuosi,negu ligonineje, bet skausmai vistiek kartais uzeina nepakeliami...
Po ligonines namie praleidau apie pusantro menesio, siaip su sia liga manau iki triju menesiu galima namie buti,jei blogai jautiesi.
as dietu laikausi ir valgau po labai mazai ir dazniau. siaip organizmas pradejo nebetoleruoti daugybes maisto produktu.. ciut kas -is karto jauti , kaip skrandyje issiskiria tos zalios sultys,o tada jau lauk skausmu... doh.gif
o kaip "pasigavai" kasos uzdegima? ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jammin1: 24 rugsėjo 2008 - 08:57
P.S. vienas pliusas sioje ligoje yra- ismoksti sveikai maitintis ir svoris vis krenta,krenta smile.gif as jau 19 kg numeciau be jokiu didesniu pastangu biggrin.gif o turejau toki pilvuka pries tai doh.gif
Atsakyti
Man kasos uždegimas gavosi kaip komplikacija po akmens šalinimo iš kepenų latako.Šiandien eisiu pas šeimos gydytoja įdomu ką patars gero.
Jo svoris tai ir man krenta blink.gif per dvi savaites keturis kg numečiau doh.gif jei taip toliau tai visai man bus prastai verysad.gif
O del mitybos tai gal ir gerai priprasim sveikai maitintis smile.gif
Aš ruošiuosi nusipirkti garpuodį gal įvairesnio maisto galėsiu pasigamint,nes tos košės jau pabodo.
Atsakyti
o as kosiu visai nevalgau, nepakenciu as ju ax.gif valgau ivairius troskinius,sriubytes,jogurtukus. apie garpuodi as jau irgi pagalvojau, reikes gal isigyti g.gif
o mane domina ar galima kava gerti(ne ta sintetine)? nes as su kiek gydytoju kalbejau,tai visi peciais paguzcioja... siaip organizmas lyg ir toleruoja nestipria ir su trupuciu liesiausios grietineles bigsmile.gif kazkaip be kavos gyventi negaliu smile.gif
Atsakyti
Apie kavą tai nieko nesu girdėjus smile.gif ,bet aš be jos apseinu daba geriu daug arbatų ir man užtenka.
Bandyk ne su grietinėle,o liesu pienu,manau neturėtų pakenkti g.gif
Darysiu ir aš ryt troškinį iš jautienos ir daržovių žiūrėsiu kaip mano organizmas sureaguos.
O iš kur tu esi?Ir kokioj ligoninėj buvai? smile.gif
Atsakyti
as is Vilniaus, gulejau greitosios pagalbos ligoninej,lazdynuose doh.gif
visgi manau reiks pradet man kava be jokiu pieno produktu vartoti g.gif
o kur tu gulejusi?
Atsakyti
Aš gulėjau KMUK.Na va buvau pas šeimistę tai kai pasakiau kad dar po valgio skaudena kairį šoną tai liepė kelias dienas dar pabadauti tik džiuvėsiai ir arbatos doh.gif o taip norėjau rytoj troškinio paragauti verysad.gif
Gal pradžioj negerai ''gryną'' kavą,skiesta gal švelnesnė g.gif bet čia tik mano pamąstymai ax.gif .Iš tikrųjų neradau kur normaliai būtų aprašyta kokius produktus galima kokių ne t.y.dietos po pankreatito aprašymo.Labai jau skurdžią informaciją gavau ligoninėj tai dabar ir" grybauju" pati.
Atsakyti
Aha, is tiesu ir as informacijos isejusi is ligonines apie maitinimasi beveik neturejau blink.gif dietologe,kuri ligonineje turejo man viska paaiskint apie mityba-atostogavo. tai gavau tik nurodymus nevalgyti rukyto,kepto,astraus,sunkiai virskinamo maisto,naudoti kuo maziau prieskoniu,negerti gazuotu ir alkoholiniu gerimu. ir viskas,daugiau jokios info... o begant laikui atradau,kad man labai netinka zuvis, jos suvalgius po keliu valandu prasideda ziaurus skausmai,pakyla temp,pykina. zodziu atsisakiau ir zuvytes,maisto pasirinkimas dar sumazejo doh.gif
O man beveik visada skauda desini sona ir pacia kasa, infiltratas per puse metu nesumazejo nei kiek schmoll.gif
o man vat idomu pasidare, ar visiem po sios ligos ima ziauriai garsiai pilvas "urgzti",gurguliuoti, ar man vienai ca taip? ax.gif
Atsakyti
Labas rytas 4u.gif

Panašiai ir man apibūdino mitybą,bet man kuo toliau tuo neaiškiau daros g.gif
O kokią žuvį bandei?Tipo neriebę galima(menkę,jūros lydeką,ešerį),bet labai jau pas mus menkas pasirinkimas tos žuvies verysad.gif bent pas mus Kaune.
Man pilvas tai negurgia tik po valgio labai išsipučia biggrin.gif tada vaikštau kaip balionėlis 4u.gif
O kaip tu jau kavinaisi šiandien? smile.gif Aš kavą pakeičiau žalia arbata su ženčeniu ir man visai thumbup.gif
Atsakyti