Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologinės ligos 11

"Mes dėkojame už gyvenimą,viską priimame,ir viskuo džiaugiamės. Nerimas ir džiaugsmas,kančia ir laimė susimaišo į keisto skonio gėralą,skaidrų ir sūrų it ašaros. Kiekviename jo laše sutelpa nesutaikomi dalykai: abejonės ir viltis,pasitikėjimas ir nerimas. Tai ir yra gyvenimas. Atbuvę skaistyklą,keliaujame toliau."
Vytas Sabaliauskas
"Apie likimo upę ir vėją"

Sveikinuosi naujoje temoje. Būkime kartu,bendraukime toliau,dalinkimės patirtimi ir jausmais. Juk kartu lengviau... 4u.gif


Senoji tema čia:
http://www.supermama...howtopic=357369
Atsakyti
arune, thumbup.gif

Dėkoju, geros kloties tau ir toliau.

QUOTE
Dabar noriu paklausti, ar galima gydantis vartoti kai pajunti gripo ar slogos požymius tokius miltukus, kaip TERA FLU, FERVEX, COLDREX ir kt. Per chemijas gydytoja mamytei buvo uždraudusi - tik Paracetamolį, o dabar, po chemijų? g.gif

Theraflu turi 1000 mg, Fervex – 500 mg, Coldrex – 750 mg paracetamolio. Nerekomendavo dėl poveikio kepenims. Po chemijų, jei nėra didelių kepenų sutrikimų, tikriausia galima. Tik, laiko dar mažai praėję, bent aš, paracetamolio vengčiau kokį pusmetį. Iš kitos pusės 1-2 pakeliai, gal nieko. Bendra paracetamolio paros dozė neturi viršyti 4 g, taip rašo Fervex anotacijoje.
Geriausia pasiklauskit gydytojo arba vaistininko (kaip reklamoj mirksiukas.gif ) tongue.gif .

Yra senieji vaistukai mirksiukas.gif aspirinas, analginas. Liepžiedžiai, erškėtrožės, avietės, medus. Jei nėra temp. vonelės kojoms su druska ir J. Balvočiūtės žolelių mišinukai. tongue.gif homeopatiniai: gripheel, influcid ir kt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo adis: 24 lapkričio 2008 - 11:37
QUOTE(rasų lanka @ 2008 11 24, 08:05)
Dabar noriu paklausti, ar galima gydantis vartoti kai pajunti gripo ar slogos požymius tokius miltukus, kaip TERA FLU, FERVEX, COLDREX  ir kt. Per chemijas gydytoja mamytei buvo uždraudusi - tik Paracetamolį, o dabar, po chemijų?  g.gif


Atsakau aš: visų šių vaistų pagrindinė veiklioji m-ga yra tas pats paracetamolis. Plius medžiagos mažinančios gleivinės paburkimą (sloga), plius slopinančios SAUSĄ kosulį. Taigi, juos tikslinga vartoti esant simptomų puokštei: temperatūra (38 ir daugiau), kosulys, sloga. Jei yra tik sloga ar kosulys, tam yra kiti vaistai, nors mūsų žmonės labai mėgsta tas "arbatytes" gerti nuo bet ko sad.gif Be to reikia atsižvelgti į paciento amžių ir širdies darbą, jei yra hipertenzija (o senyviems beveik visiems yra), reiktų pasitarti su gydytoju, nors esant kontroliuojamai hipertenzijai dažniausiai vartoti galima.
Papildyta:
Beje, kažkuri esate minėjusi, kad sanatorijoje mokėsi daryti pratimus, žarnyno sąaugų profilaktikai. Gal gelėtumėt pavargti ir aprašyti juos čia, manau ne man vienai būtų naudinga wink.gif
Ir dar noriu paprašyti adis: kažkur buvot įmetusi savo psichologės meditaciją "aš esu ramybė, ir t.t...", neberandu, gal galit pakartoti tongue.gif
Atsakyti
user posted image

Ačiū Arūne už naują temelę. Puikūs žodžiai. Ir aš vėl prisijungiu prie Jūsų visų. Tegul širdeles sušildo vidinė ramybė, viltis, tikėjimas. Sveikatos visoms. 4u.gif Pažinkime ir atraskime save iš naujo.
Atsakyti
QUOTE(adis @ 2008 11 24, 13:35)
Yra senieji vaistukai  mirksiukas.gif  aspirinas, analginas. Liepžiedžiai, erškėtrožės, avietės, medus. Jei nėra temp. vonelės kojoms su druska ir J. Balvočiūtės žolelių mišinukai. tongue.gif homeopatiniai: gripheel, influcid ir kt.

Ačiū, Adis, Ypata, 4u.gif
Perskaičiau ir žiūriu , kad neaiškiai buvau parašiusi. Mūsų onkologė per chemijas laido gerti kaip tik Paracetamolį - bet tik kraštutiniu atveju, jei yra temperatūra virš 38 laipsnių. Aspirino kažkodėl liepė vengti, bet čia gal tik mano mamytei, nes jai kitokių pašalinių ligelių yra( aukštas kraujospūdis). O analginas irgi kiek žinau veikia širdelę, bet gal ši mano informacija pasenusi. rolleyes.gif Lieka žolelės ir arbatėlės - ir tas gerai. ax.gif
Papildyta:
QUOTE(ypata @ 2008 11 24, 13:55)
Beje, kažkuri esate minėjusi, kad sanatorijoje mokėsi daryti pratimus, žarnyno sąaugų profilaktikai. Gal gelėtumėt pavargti ir aprašyti juos čia, manau ne man vienai būtų naudinga wink.gif

Taip, šie pratimukai ir man būtų labai naudingi, nes turiu tokią problemėlę. rolleyes.gif
Atsakyti
sveikos, mano mamai treciadieni (per mano gimtadieni), prades lasinti chemija, abi baisiai bijom, nes nezinom, kas ir kaip yra.dabar sake gules ji 2 dienas, ir pastoviai lasins. o gruodzio 8 d. des kateteri.
Atsakyti
Padėliosiu tam tikras vos ne erezijas apie virusus ir vėžį. Į jas mane pastūmėjo čia išreikšta baimė susirgti gripu, prieš 2 savaites Delf‘yje paskelbtas straipsnis „Virusai padeda vaistams kovoti su vėžiu“ (blogas vertimas, bet vis vien aišku, kad Reovirusas yra gėris, tik kur jo gauti?...) ir daktaras Watson‘as, pirmasis XX a. pradžioje pamėginęs, ir beje sėkmingai, prieš vėžį sukelti imunitetą, dirbtinai šiam reikalui pacientus susargdindamas. Kad patys virusai ir imunitetas veikia vėžį nėra erezija. Onkologai yra aptikę šį ryšį, bet nesugeba sudėlioti veikimo mechanizmą, o todėl ir pritaikyti praktikoje. Kadangi niekas nežino minėto mechanizmo, o juo labiau visų virusų individualių sugebėjimų, gal neverta bijoti virusų ir leisti padirbėti imunitetui. Tame ir yra erezija. Tik vargu ar kas sugebėtų ją paneigti, nes labai abejoju, kad kas nors tyrė, kaip atsiliepė persirgtas gripas gydymo ar sirgimo eigai. Beje, daktaras Watson‘as buvo kur kas žiauresnis – jis žaidė su kraujo užkrėtimu. Maniškis pastarąjį „gydymą“ apturėjo, tikiuosi ne veltui...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vi_: 24 lapkričio 2008 - 20:49
QUOTE(lora++ @ 2008 11 24, 20:54)
sveikos, mano mamai treciadieni (per mano gimtadieni), prades lasinti chemija, abi baisiai bijom, nes nezinom, kas ir kaip yra.dabar sake gules ji 2 dienas, ir pastoviai lasins. o gruodzio 8 d. des kateteri.

Chemija - tai vaistukai, kurie padės Jūsų mamytei sveikti. Jie būtini. Stenkitės nebijoti, o kaip tik galvoti, kad jie gydys. Visi tai praeina, praeis ir Jūsų mamytė. Stenkitės ją nuraminti, nes baimė gimdo paniką, o dažniausiai baimė yra iš nežinojimo. Tai kaip suprantu, Jūs nežinote kokie vaistukai bus lašinami, ko tikėtis. Bent jau pasiinteresuokit paprasčiausių dalykų. Padarykite sau gimtadienio dovaną, nuspręsdama nebebijoti ir perimti iniciatyvą į savo rankas. Taip padarysite laimingesnę ne tik save , bet ir savo mamytę. O kokį kateterį dės? Jei tą , kur ilgai gali būti, tai labai gerai - nereikės daug kartų badyti. Su gimtadieniu, lora++. 4u.gif Stiprybės ir kantrybės Jums ir Jūsų mamytei. 4u.gif
Atsakyti
kaip supratau tai ilgalaiki. kaip paskui jauciasi po chemijos? mama labai bijo skausmo...
Atsakyti
QUOTE(lora++ @ 2008 11 24, 22:53)
kaip supratau tai ilgalaiki. kaip paskui jauciasi po chemijos? mama labai bijo skausmo...

Labai gerai, kad ilgalaikį. Adis ankstesniame forume buvo įdėjusi nuorodą pasiskaityti apie kateterius. Aš neatsimenu, kur. Savijauta po chemijos priklauso ir nuo vaistukų, ir nuo organizmo. Vieni perneša sunkiau, kiti išvis nieko nejaučia. O skausmo visi žmonės bijo. Tik vieni mažiau, kiti daugiau. Viskas yra iškenčiama. Būtų gerai, kad persiskaitytumėt ankstesnes šio forumo temas. Ten rasit ir apie skausmą, ir apie šalutinius poveikius ir kt. Tikrai Jums paliks aiškiau. Kažkodėl man atrodo, kad Jūs galvojate - kai jau nuvyksite į ligoninę, tai iškart Jus pradės kankinti ir dar visaip daryti ir kad viskas bus skaudu. Atsiprašau, jei klystu. Ten visi norės Jums padėti ir tikrai niekas nedarys, kad būtų skaudžiau. Na, o jei mamytė bijo adatų skausmo - tai tuo geriau, kad įves kateterį. Viskas bus gerai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rasų lanka: 24 lapkričio 2008 - 21:32
siek tiek minciu del paracatemolio ir aspirino: aspirino nerekomenduojama nes jis skystina krauja, o kai kuri chemija sukelia trombocitopenija, t.y. zenkliai sumazeja trombocitu skaicius- labai mazas trombocitu skaicius- gresme kraujavimui. Taigi chemijos metu turbut del to ir verta vengti tokio dubliavimo ir visu kitu preparatu kurie labai skystina krauja. Jei chemija "numusa" trombocitus
(tevukui buvo 25 tukst g.gif ) chemoterapeute liepe pralaukti savaite su liaudiskais receptais, bet ne su vaistais -nes jie yra linke greitai atsistatyti. mums tada pavyko.

Na o paracetamolis tokio efekto neturi, arba nera zinomas tongue.gif nes pati turiu trombocitopenija jau daugiau nei 3m ir cia mano hematologes rekomendacijos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ramaska32: 24 lapkričio 2008 - 22:41
Kas be ko, chemoterapijos metu su vaistais juokauti nereikėtų ir net tokius, kurie skirti temperatūros mažinimui, vartoti tik pasitarus su gydytoju.
1) Analginas netinka, jei širdelė „tabaluoja“.
2) Paracetamolio turintys netinka, jei kepenys labiau veikiamos, o jei kepenų parametrai, ALT, GOT blogi, tai išvis, net kalbos negali būti.
3) Aspirinas, kaip minėjo Ramaska32, skystina kraują ir blogai jei trombocitų mažai.
Lieka žolelės, trynimas skiestu spiritu arba degtine, ledas. (Na šito niekad nesu bandžiusi, nei sau, nei vaikams, nedrąsu). Dukrai ligoninėje dėjo. Veiksminga. (Jai, kai suklidavo virš 39, jokie vaistai nepadėdavo, su pediatre pritaikėm tokį miksą: paracetamolis, 1/4 analgino ir degtinytės ištrynimai. Jeigu kada nors tektų pasinaudoti šiuo mano patarimu: – analgino, vartojant kartu su paracetamoliu ne daugiau 1/2 tab. suaugusiam, ir tai tik tuo atveju, kai turintys paracetamolio nemažina temp. (Kaip žinot, vienu metu dvigubos paracetamolio dozės negalima, ypatingai vaikams)).
Man paskutinės chemijos metu pastovi temp. būdavo ~ 39. Rytais nukrisdavo iki 37,5–38, po pietų sukildavo, su šaltkrėčiu. Nenaudosi kiekvieną dieną temperatūrą mažinančių medikamentų. Su spiritu neišsitrinsi, išberta būdavau. Ką darydavau, nieko – gerdavau arbatas, naktimis plaukdavau nuo prakaito, ir vėl temperatūra, vėl arbatos, vėl prakaito klanai...Vargino, net labai...Apie išėjimą į lauką net kalbos nebūdavo. Ėjo, praėjo. rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo adis: 25 lapkričio 2008 - 09:18