Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelę kepame pačios

QUOTE(nerez @ 2009 09 17, 21:47)
Nepykit ant manęs, bet aš suabejojau dėl tų 6gr g.gif  kai pirkdavau anksčiau pakelius ar tai po 7, ar tai po 9gr, gaudavos du arbatiniai sauksteliai su trupuciu... tai niekaip nesigautu, kad arbatinis s, apie 6 gramus sveria g.gif

Yra tokia lentelė, kur įvedi produktą ir visokiais matavimais išduoda smile.gif
Čia http://www.ru.conver...rt/cooking#subs
Atsakyti
QUOTE(Fedes @ 2009 09 18, 08:31)
nesekiau temelės, nežinau kurį raugą turit omeny  - jei sauso raugo, tai gal merginos pasakys... o jei savo naminį - tai jau visiškai individualus reikalas, ne kartą rašiau, matau kad kiekviena naudojame labai skirtingus kiekius, nes raugas skirtingas. kažkur mačiau stiklinę raugo rašė... pas mane jo bendroj sumoj tik stiklinė būna , dedu šaukštais. ir dar kartais skirtingai, nes skirtingai pakyla.

Ačiū. Tai teks pačiai bandyt kažką burt unsure.gif Turiu pasidarius naminį, kadangi jis man nestipriai kyla, tai, turbūt, teks būt tarp tų, kurios deda apie stiklinę biggrin.gif Kažkaip nedrąsu dar eksperimentuoti, nes neseniai pradėjau naminę duonelę kept, bet jau, matyt, laikas būtų pradėt ryžtis ax.gif
Vakar užsisakiau ir sauso raugo iš Delonos, tai dabar laukiu, kada gaus sesutė, o tada ji man persiūs siuntinuką thumbup.gif
Atsakyti
aš turiu elektronines svarstykles 1g. tikslumu, tai pasvėriau tuščią a.š tada nunulinau ir pasėmiau mielių, man rodė 3gr. taigi jei 1g. tikslumo tai maximum 4gr. vienas arbatinis šaukštelis
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 09 18, 09:40)
Yra tokia lentelė, kur įvedi produktą ir visokiais matavimais išduoda  smile.gif
Čia http://www.ru.conver...rt/cooking#subs

Kaip vakar pavyko duonele su raugu ax.gif
labai nekantrauju suzinoti proporcijas blush2.gif , nes ryt zadu kepti, o jau ir raugas grasina islipti is sloiniko kai siandien ant saulytes palaikiau doh.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Sveikos, bandžiau daryti raugą, stiklinę ruginių miltų su stikline šilto vandens užmaišiau, perdėjau į stiklainį, celofanu apdengiau su gumyte, šiandien 2 paros praėjo, šiek tiek pakilo ir... ant paviršiaus jau yra pelėsis. Ką padariau ne taip?
Atsakyti
QUOTE(Junda @ 2009 09 18, 15:53)
Sveikos, bandžiau daryti raugą, stiklinę ruginių miltų su stikline šilto vandens užmaišiau, perdėjau į stiklainį, celofanu apdengiau su gumyte, šiandien 2 paros praėjo, šiek tiek pakilo ir... ant paviršiaus jau yra pelėsis. Ką padariau ne taip?

Sportinio azarto vedama, ir aš darau raugą. Tiesiog įdomumo dėlei. Šiandien jau ketvirta diena. Raugiau į dubenėlį, apvyniojau plėvele laisvai, be gumelės ir padariau skylutes, kad galėtų kvėpuoti(taip kažkuri kepėjėlė sakė). Auga kaip mielių, bet jaučiasi rūgštokas kvapas. Gal jau dėti į šaldytuvą, nes kepti planuoju sekmadienį?
Atsakyti
QUOTE(Junda @ 2009 09 18, 15:53)
Sveikos, bandžiau daryti raugą, stiklinę ruginių miltų su stikline šilto vandens užmaišiau, perdėjau į stiklainį, celofanu apdengiau su gumyte, šiandien 2 paros praėjo, šiek tiek pakilo ir... ant paviršiaus jau yra pelėsis. Ką padariau ne taip?



se la vy tsakant smile.gif skaiciau, kad vienas is keturiu, jei neklystu raugu supelyja. bandyk kita, pataikysi gal jau i nepelyjanciu gretas smile.gif
man irgi pirmasis supelijo.
o paskui ir tas, kuri naudojau kuri laika lyg bande negrazus darytis, net nesupratua kas, bet nepatiko jis man... bet as virsu tuomet visa nugriebiau ir atsigavo be jokiu negerumu.
Atsakyti
QUOTE(Fedes @ 2009 09 18, 17:02)
se la vy tsakant smile.gif skaiciau, kad vienas is keturiu, jei neklystu raugu supelyja. bandyk kita, pataikysi gal jau i nepelyjanciu gretas smile.gif
man irgi pirmasis supelijo.
o paskui ir tas, kuri naudojau kuri laika lyg bande negrazus darytis, net nesupratua kas, bet nepatiko jis man... bet as virsu tuomet visa nugriebiau ir atsigavo be jokiu negerumu.


Man tai įtarimas, kad gal miltai ruginiai su kokiu pelėsio užkratu, negali taip būti? Nu jei antras raugas neišeis, keisiu miltus, dabar naudojau Ustukų malūno ruginius miltus (juos pirkau prieš 3 dienas, data gera).
Atsakyti
QUOTE(Junda @ 2009 09 18, 18:19)
Man tai įtarimas, kad gal miltai ruginiai su kokiu pelėsio užkratu, negali taip būti? Nu jei antras raugas neišeis, keisiu miltus, dabar naudojau Ustukų malūno ruginius miltus (juos pirkau prieš 3 dienas, data gera).



man atrodo būtent dėl to, bet nemanau kad čia miltų gamintojo ar pasibaigusio galiojimo reikalas, o dėl to kad gamtoje to pelėsio sporų natūraliai gali būti.
Atsakyti
QUOTE(dzhina @ 2009 09 18, 12:04)
Kaip vakar pavyko duonele su raugu ax.gif
labai nekantrauju suzinoti proporcijas blush2.gif , nes ryt zadu kepti, o jau ir raugas grasina islipti is sloiniko kai siandien ant saulytes palaikiau doh.gif  lotuliukas.gif

Puikiai thumbup.gif
user posted image
Duona su raugų
Vandens-300g
Raugo-200g
Rupių miltų-100g
Kvietinių miltu-375g
Druskos-1a.š.
Cukraus-1 a.š.
Aliejaus-30g
Kmynu, semkiu...ką mėgsti mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 09 18, 18:41)
Puikiai  thumbup.gif
user posted image
Duona su raugų
Vandens-300g
Raugo-200g
Rupių miltų-100g
Kvietinių miltu-375g
Druskos-1a.š.
Cukraus-1 a.š.
Aliejaus-30g
Kmynu, semkiu...ką mėgsti  mirksiukas.gif

mmm... rolleyes.gif skanumelis grazumelis wub.gif

dar noreciau paklausti o ruginiu miltu nedejai? o tokia tamsi spalva nuo ko gavosi? salyklo nedejai? g.gif
Atsakyti
QUOTE(dzhina @ 2009 09 18, 18:01)
mmm... rolleyes.gif skanumelis grazumelis wub.gif

dar noreciau paklausti o ruginiu miltu nedejai? o tokia tamsi spalva nuo ko gavosi? salyklo nedejai? g.gif

Dėjau rupius ruginius miltus ir raugas iš rupiu ruginiu miltu, tai daugiau kol kas nedėjau ruginiu. O spalvai įdėjau truputi cinamono, praeita karta salyklą dėjau, čia viskas nuo skonio priklauso, galima ir be nieko
Atsakyti