Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos,

sveiki, gal kas zinote, jei as isejusi motinystes atostogu praitais metai, ar man mokes 3metus ar du?dabar juk nauji istatymai, nelabai gaudausi biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(leomama @ 2009 05 26, 15:40)
sveiki, gal kas zinote, jei as isejusi motinystes atostogu praitais metai, ar man mokes 3metus ar du?dabar juk nauji istatymai, nelabai gaudausi biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif



Tris metus niekada nemokejo, yra tik teise tris metus auginti vaika, issaugant darbo vieta. Dabar dar niekas nepasikeite, tik vyksta diskusijos, kad sutrumpinti motinystes atostogas iki 2 metu, o 1,2 metu ismoku procentus sumazinti....
Atsakyti
Dalinkimės patirtimi ir rūpimais klausimais apie atostogėlesuser posted image

Cia yra sena tema wink.gif

DUK wink.gif

Motinystės pašalpa wink.gif

Tėvystės pašalpa wink.gif

Motinystės (tėvystės) pašalpa wink.gif

Dėl vienkartinių išmokų cia ir cia wink.gif


Sveikos, merginos smile.gif Kreipiuosi į tas, kurios tikrai išmano įstatymus! "Sodros" puslapyje rašoma:
"Motinystės pašalpa skiriama, jeigu:
Jums išduotas nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimas;
esate apdrausta ligos ir motinystės socialiniu draudimu;
dėl nėštumo ir gimdymo atostogų nedirbote ir praradote darbo pajamas;
Jums nėštumo ir gimdymo atostogos suteiktos darbo laikotarpiu arba Jūs esate atleista iš darbo nėštumo metu ar nėštumo ir gimdymo atostogų metu dėl įmonės, įstaigos ar organizacijos likvidavimo, bankroto ar pasibaigus terminuotos darbo sutarties terminui arba paskyrimo į pareigas terminui ar įgaliojimų laikui;
pirmajai nėštumo ir gimdymo atostogų dienai turite ne trumpesnį kaip 3 mėnesių per paskutinius 12 mėnesių arba 6 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą. Nuo 2009 m. liepos 1 d. – reikia turėti ne trumpesnį kaip 9 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius, nuo 2009 m. spalio 1 d. – ne trumpesnį kaip 12 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą." Kompensuojamasis uždarbis nustatomas pagal apdraustojo asmens draudžiamąsias pajamas, turėtas per 9 kalendorinius mėnesius, nuo 2009 m. liepos 1 d. – per 12 kalendorinių mėnesių, buvusių prieš nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios mėnesį. Pavyzdžiui, jeigu nėštumo ir gimdymo atostogos suteiktos nuo 2009 m. gegužės mėnesio, motinystės pašalpa bus skaičiuojama pagal laikotarpio nuo 2008 m. rugpjūčio 1 d. iki 2009 m. balandžio 30 d. draudžiamąsias pajamas.
Čia taip viskas "sumalta", kad paprašysiu man paaiškinti: 2007-06-01-2008-08-27 dirbau viename darbe. Po mėnesio stojau į darbo biržą. Dirbu nuo 2009-03-17. Prašau paaiškinti, jei pastočiau, tarkim šiandien, ar man priklausys motinystės pašalpa, kompensuojamas darbo užmokestis??? Dėkoju


Nuo balandžio mėnesio esu bedarbė. Šiuo metu iš darbo biržos gaunu bedarbio pašalpą.

Norėčiau susilaukti vaiko, tačiau nežinau, kaip tokiu atveju būtų skaičiuojami pinigai už vaiką iš Sodros?

Gal kas žinot, ar be patentų įmanoma sudaryti su Sodra sutartį ir, tarkim, metus laiko mokėti jiems tam tikrą sumą su sąlyga, kad gimus vaikui mums būtų mokami pinigai? Nepagalvokit nieko blogo- vaikus auginu ne dėl pinigų, tačiau be jų irgi neišsiversi.

Žadėjau eiti pasikonsultuoti tiesiogiai į Sodrą, tačiau bijau, kad dabartinėje situacijoje į mane bus žvelgiama kaip į potencialią plėšikę, tik ir belaukiančią "lengvų" pinigų.

Kiek man žinoma, norint už gimusius vaikus gauti pinigus, reikia sudaryti kažkokią atskirą sutartį- būtent motinystės ar tėvystės pašalpoms gauti. Girdėjau, kad minimali kas mėnesį mokama suma yra berods, 74 litai. Gal kas žinot, kiek gaučiau gimus vaikui, jei mokėčiau būtent tokią sumą?

Gal žinot ir tai, kokia turėtų būti įmoka norint gimus vaikui kas mėnesį gauti, tarkim po 1500 litų? Ar reikėtų man "išeiti" iš darbo biržos? Ar įmanoma sudaryti sutartį su Sodra ir registruotam bedarbiui?

Būčiau labai dėkinga už informaciją.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Širdelė*: 26 rugsėjo 2009 - 20:08
Aksciau,kai telefonu dar galima buvo susisiekti su teritoriniu skyriumi,galima buvo pasikonsultuoti su Sodros juristu. O dabar jau niekas nebeaisku......
Atsakyti
QUOTE(Klumpė @ 2009 06 22, 22:48)
Nuo balandžio mėnesio esu bedarbė. Šiuo metu iš darbo biržos gaunu bedarbio pašalpą.

Norėčiau susilaukti vaiko, tačiau nežinau, kaip tokiu atveju būtų skaičiuojami pinigai už vaiką iš Sodros?

Gal kas žinot, ar be patentų įmanoma sudaryti su Sodra sutartį ir, tarkim, metus laiko mokėti jiems tam tikrą sumą su sąlyga, kad gimus vaikui mums būtų mokami pinigai? Nepagalvokit nieko blogo- vaikus auginu ne dėl pinigų, tačiau be jų irgi neišsiversi.

Žadėjau eiti pasikonsultuoti tiesiogiai į Sodrą, tačiau bijau, kad dabartinėje situacijoje į mane bus žvelgiama kaip į potencialią plėšikę, tik ir belaukiančią "lengvų" pinigų.

Kiek man žinoma, norint už gimusius vaikus gauti pinigus, reikia sudaryti kažkokią atskirą sutartį- būtent motinystės ar tėvystės pašalpoms gauti. Girdėjau, kad minimali kas mėnesį mokama suma yra  berods, 74 litai. Gal kas žinot, kiek gaučiau gimus vaikui, jei mokėčiau būtent tokią sumą?

Gal žinot ir tai, kokia turėtų būti įmoka norint gimus vaikui kas mėnesį gauti, tarkim po 1500 litų? Ar reikėtų man "išeiti" iš darbo biržos? Ar įmanoma sudaryti sutartį su Sodra ir registruotam bedarbiui?

Būčiau labai dėkinga už informaciją.

Tai vadinama savanorisku soc draudimu. SoDra puslepyje viskas yra parasyta
SoDra.lt
Atsakyti
QUOTE(Klumpė @ 2009 06 22, 21:48)
Nuo balandžio mėnesio esu bedarbė. Šiuo metu iš darbo biržos gaunu bedarbio pašalpą.

Norėčiau susilaukti vaiko, tačiau nežinau, kaip tokiu atveju būtų skaičiuojami pinigai už vaiką iš Sodros?

Gal kas žinot, ar be patentų įmanoma sudaryti su Sodra sutartį ir, tarkim, metus laiko mokėti jiems tam tikrą sumą su sąlyga, kad gimus vaikui mums būtų mokami pinigai? Nepagalvokit nieko blogo- vaikus auginu ne dėl pinigų, tačiau be jų irgi neišsiversi.

Žadėjau eiti pasikonsultuoti tiesiogiai į Sodrą, tačiau bijau, kad dabartinėje situacijoje į mane bus žvelgiama kaip į potencialią plėšikę, tik ir belaukiančią "lengvų" pinigų.

Kiek man žinoma, norint už gimusius vaikus gauti pinigus, reikia sudaryti kažkokią atskirą sutartį- būtent motinystės ar tėvystės pašalpoms gauti. Girdėjau, kad minimali kas mėnesį mokama suma yra  berods, 74 litai. Gal kas žinot, kiek gaučiau gimus vaikui, jei mokėčiau būtent tokią sumą?

Gal žinot ir tai, kokia turėtų būti įmoka norint gimus vaikui kas mėnesį gauti, tarkim po 1500 litų? Ar reikėtų man "išeiti" iš darbo biržos? Ar įmanoma sudaryti sutartį su Sodra ir registruotam bedarbiui?

Būčiau labai dėkinga už informaciją.

puslapeli nurode,o sodros skyriui ,manau ,isamiai viska paaiskins mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(blondinas Nr.169 @ 2009 06 23, 08:08)
tau reiktu apsispresti...
Ar tu nori vaiko, ar tu nori pinigu...

Jeigu nori pinigu, reikia dirbti. Geriausia pradeti savo versla. Jis duoda ir pinigu ir malonuma.
Jeigu nori vaiko, reikia tureti lytiniu santykiu su vyru. Geriausia, kad tas vyras butu protingas, negertu ir nebutu tinginys.



Norėtųsi auginti vaiką ir tuo pačiu gauti pinigų. O vyras tam reikalui tikrai yra.
Atsakyti
QUOTE(Klumpė @ 2009 06 23, 07:02)
Norėtųsi auginti vaiką ir tuo pačiu gauti pinigų. O vyras tam reikalui tikrai yra.

Tai pabandykite pradzioje padirbt , nes tikrai neleis sodra siaip sau gaut 1500 biggrin.gif
Atsakyti
Iškilo ir man vienas klausimėlis, temos autorė gal nesupyks blush2.gif 4u.gif

Jai tarkim aš apsidraudžiu-savanoriškuoju socialiniu draudimu ligos ir motinystės pašalpoms .Moku 3metus įmokas ir pastoju ar man priklausytų kažkas?

Čia tik šiaip samprotauju, juk nebus taip ,kad nedirbsiu visą laiką, bet kol mokausi būtų labai gerai ateičiai taip apsidrausti-maža ką...
Atsakyti
QUOTE(jovitah @ 2009 06 23, 17:08)
Iškilo ir man vienas klausimėlis, temos autorė gal nesupyks blush2.gif  4u.gif

Jai tarkim aš apsidraudžiu-savanoriškuoju socialiniu draudimu ligos ir motinystės pašalpoms .Moku 3metus įmokas ir pastoju ar man priklausytų kažkas?

Čia tik šiaip samprotauju, juk nebus taip ,kad nedirbsiu visą laiką, bet kol mokausi būtų labai gerai ateičiai taip apsidrausti-maža ką...




Va, va, kažkaip panašiai ir mano situacija susiklosčiusi.
Atsakyti
Išsinagrinėjau ir viską supratau biggrin.gif

Gautumėm tiktai motinystės pašalpą- už 126dienas.

Papildyta:
Tarkim aš apsidraudžiu savanoriškuoju draudimu ir po 12draudimo mėnesių per kuriuos aš mokėjau 200lt kas mėnesį, išeinu nėštumo ir gimdymo atostogų, tai už jas(126dienas) gaučiau 3428lt.
Papildyta:
Motinystės pašalpa išmokama visa iš anksto už 126 dienas (70 dienų prieš gimdymą ir 56 dienas po gimdymo, komplikuoto gimdymo atveju – 70 dienų po gimdymo). Pašalpa skiriama per 10 darbo dienų nuo prašymo skirti šią pašalpą su visais reikiamais dokumentais gavimo „Sodros“ teritoriniame skyriuje dienos ir per 5 darbo dienas pervedama į pareiškėjo asmeninę sąskaitą.

Atsakyti
QUOTE(jovitah @ 2009 06 23, 17:57)
Išsinagrinėjau ir viską supratau biggrin.gif

Gautumėm tiktai motinystės pašalpą- už 126dienas.

Papildyta:
Tarkim aš apsidraudžiu savanoriškuoju draudimu ir po 12draudimo mėnesių per kuriuos aš mokėjau 200lt kas mėnesį, išeinu nėštumo ir gimdymo atostogų, tai už jas(126dienas) gaučiau 3428lt.
Papildyta:
Motinystės pašalpa išmokama visa iš anksto už 126 dienas (70 dienų prieš gimdymą ir 56 dienas po gimdymo, komplikuoto gimdymo atveju – 70 dienų po gimdymo). Pašalpa skiriama per 10 darbo dienų nuo prašymo skirti šią pašalpą su visais reikiamais dokumentais gavimo „Sodros“ teritoriniame skyriuje dienos ir per 5 darbo dienas pervedama į pareiškėjo asmeninę sąskaitą.


Tai taip išeina, kad nedirbant nėra jokių šansų 2 metus gauti už vaiką pinigų? Net jei aš savanoriškai sudaryčiau su Sodra sutartį ir kas mėnesį juos įmokėčiau? Marazmas.
Atsakyti