Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

QUOTE(mama_Greta @ 2009 11 15, 10:37)
kaip tik vakar kepiau mamytes duonele, gavosi super thumbup.gif riebalu nedejau, mieliu dejau kaip nurodyta - 2 saukstus. miltus dedama pasisveriau, kad kita karta kepant paprasciau butu - i plikini dejau 300 g vandens ir 160 g kvietiniu miltu, veliau i tesla sudejau 250 g vandens, 160 g ruginiu miltu ir 480 g kvietiniu miltu. Kvietinius miltus naudoju 812C. Visa kita pagal recepta. Tik kad geriau issiminkytu pirmiausiai ijungiau tiesiog teslos minkymo programa ir paminkiau apie 10 min. Po to ja isjungiau ir ijungiau programa, kuri pas mane vadinasi "bread rich in omega 3 fatty acids". ji skirta tokiai sunkesniai duonai, kur ieina ir ruginiai miltai ir skiriasi nuo kitu programu ilgesniu minkymu, o iskilusia tesla perminko tik viena karta.  kepa 1 val ir to pilnai uzteko.

nu aš irgi vakar ją kepiau, tai thumbup.gif duonelė... labai tikrai panaši į klaipėdos duoną thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(geneira @ 2009 11 15, 17:36)
nu aš irgi vakar ją kepiau, tai  thumbup.gif  duonelė... labai tikrai panaši į klaipėdos duoną  thumbup.gif

as tai jau net nebezinau tu parduotuviniu rusiu nei ju skoniu, beveik visai neperkam lotuliukas.gif
Atsakyti
Labas vakaras, esu naujokė Jūsų forume ir duonelės kepime. Prieš porą savaičių gavau dovanu kenwood duonkepę, labai atydžiai skaitau Jūsų visų patarimus ir ekspetimentuoju. Matyt darau klaidų, nes nelabai pavyksta g.gif
Atsakyti
QUOTE(AngeleZ @ 2009 11 15, 20:02)
Labas vakaras, esu naujokė Jūsų forume ir duonelės kepime. Prieš  porą savaičių gavau dovanu kenwood duonkepę, labai atydžiai skaitau Jūsų visų patarimus ir ekspetimentuoju. Matyt darau klaidų, nes nelabai pavyksta g.gif



Sveika prisijungusi mirksiukas.gif kas gi Tau nepavyksta? ax.gif
Atsakyti
Gardžioji greituko duona
260g karšto vandens
35g sojos padažo
2 a.š. cukraus
1ą.š. raudonėlių
35g aliejaus
410g miltų
2 v.š. sėlenų
2 a.š. mielių
Sauja kepintu moliūgų sėklų
Kepiau su greitąja programa (1.58val)
user posted image
Duona gavosi su traškia plutele, o viduje minkštutėlė ir tokia porėta thumbup.gif Sojos padažas ir kepinti moliūgų sėklos davė išskirtinį skonį ir subtilų kvapą
Atsakyti
Elika,

Du kartus kepiau pagal įdėtus prie duonkepės recetus, vieną kartą neiškilo, o kitą nepakankamai iškepė. Rytoj kepsiu pagal kurį nors jūsų forume nurodytą receptą
Atsakyti
QUOTE(AngeleZ @ 2009 11 15, 22:07)
Elika,

Du kartus kepiau pagal  įdėtus prie duonkepės recetus, vieną kartą neiškilo, o kitą nepakankamai iškepė. Rytoj kepsiu pagal kurį nors jūsų forume nurodytą receptą

O produktus dedi tiksliai pamatavusi ju kieki? ir butent ta seka, kaip nurodyta duonkepes instrukcijoj? Tikriausiai jau zinai, bet kepant duonkepej svarbus produktu sudejimo eiliskumas, o isminkyta tesla turi suformuoti gan tvirta, vientisa, prie indo sieneliu nelimpanti rutuli. pasipraktikavusi tikrai igusi ir viskas bus thumbup.gif o gal ne tuos miltus naudoji? turi buti ne auksciausios rusies, o biski "prastesni", pvz pazymeti indeksu 812C.
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2009 11 15, 21:27)
O produktus dedi tiksliai pamatavusi ju kieki? ir butent ta seka, kaip nurodyta duonkepes instrukcijoj? Tikriausiai jau zinai, bet kepant duonkepej svarbus produktu sudejimo eiliskumas, o isminkyta tesla turi suformuoti gan tvirta, vientisa, prie indo sieneliu nelimpanti rutuli. pasipraktikavusi tikrai igusi ir viskas bus thumbup.gif o gal ne tuos miltus naudoji? turi buti ne auksciausios rusies, o biski "prastesni", pvz pazymeti indeksu 812C.

kaip suprasti nelimpantį? nu man kai maišo matosi kad prilimpa, bet kai "meta" į kitą pusę tą rutulį, tai atkimba g.gif tai gal man dėl to ir sukrenta, nes miltų trūksta g.gif dabar kai kepiau mamytės duoną, tai čiupinau tą tešlą kol maišė, dėdavau po truputį miltų tikrindama, kad neliptų prie rankos pirštų blush2.gif kažin ar galima taip tikrint? g.gif nu bet nieko neatsitiko, tik nedarinėjau dangčio kai kildino tešlą ir kepė ax.gif
Atsakyti
QUOTE(geneira @ 2009 11 15, 22:44)
kaip suprasti nelimpantį? nu man kai maišo matosi kad prilimpa, bet kai "meta" į kitą pusę tą rutulį, tai atkimba  g.gif  tai gal man dėl to ir sukrenta, nes miltų trūksta  g.gif dabar kai kepiau mamytės duoną, tai čiupinau tą tešlą kol maišė, dėdavau po truputį miltų tikrindama, kad neliptų prie rankos pirštų  blush2.gif kažin ar galima taip tikrint?  g.gif  nu bet nieko neatsitiko, tik nedarinėjau dangčio kai kildino tešlą ir kepė  ax.gif

Man rodos ankstesnes temos pabaigoj kazkas net buvo nufilmave kaip minko tesla ir kaip atrodo tas rutuliukas, tai paieskok - turi buti nuoroda smile.gif tas rutuliukas toks vientisas buna, ant indo sieneliu nelieka nei teslos, nei miltu liukuciu. o mamytes duonos tesla gan kietoka turi buti, kaip plastelinas. tesla tikrinti ir koreguoti minkant tikrai galima smile.gif
Atsakyti
mano seimyna neliko taip baisiai suzaveta mamytes duonele blush2.gif kol visai sviezia buvo tai dar nieko o paskui taip ir liko..... o va terros plikyta eina tik daina thumbup.gif beje turiu durna klausima alia nuo ko priklauso bulkos baltumas?
kepu balta duonele greitu rezimu (pas man 1,val 2o min) nu baltutele gaunas, kepu tuo paciu receptu tik aisku dvigubai maziau mieliu ilgu kepimu gaunas gelsva g.gif iskyla panasiai, na ilgu gal siek tiek daugiau bet nezymiai .... unsure.gif
Atsakyti
Ačiū už duonelės įvertinimus ax.gif 4u.gif
QUOTE(geneira @ 2009 11 13, 15:12)
kaip skaniai atrodo duonytė  bigsmile.gif  gal receptuką  mirksiukas.gif



QUOTE(letuciux @ 2009 11 13, 20:34)
Aha. laukiam receptuko smile.gif

Receptukas:
Duonelė su raugu
380ml vandens
2a.š. druskos
3v.š. aliejaus
1v.š. cukraus
500g miltų (kaskart maišau kokius nors, tai ruginius, tai kvietinius su ruginiais, tai rupius. Šį kartą dėjau vien tik pilnagrūdžius kvietinius).
0,5puodelio raugo
Truputėlis kmynų, saulėgrąžų ar kt. patinkančių priedų.

Iš pradžių nusistatau tešlos minkymo programą. Kai išsiminko, išimu mentelę ir palieku pastovėt. Stebiu, kaip kyla tešla ir kai jau pasirodo, kad pakankama- jungiu kepimo programą 1valandai. Būtent šitos duonelės kepimas užtruko apie 6valandas nuo pradžios (minkymo) iki galo (kai jau ištraukiau iškepusią).
Seniau palikdavau kilti per naktį, bet ryte rasdavau vaizdą, kad duonelė kyla, bet vėliau sukrenta apie 3cm. Todėl nutariau pati stebėt kilimo procesą ir įjungti kepimą, kada man atrodo laikas. rolleyes.gif

Beje, duonelei su raugu nedarau, kad gautųsi rutuliukas. Man labiau patinka, kai ji truputi minkštesnė būna. Jei kepčiau orkaitėj, turbūt būtų svarbu, kad laikytų formą, bet duonkepėj man tinka labiau minkštesnė tešla. Vat tik nemoku paaiškint, kokio minkštumo... ji ne skysta, į kietesnę pusę, bet formos nelaiko, t.y. nesigauna rutuliukas schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Letta: 16 lapkričio 2009 - 08:27
QUOTE(Nerutė @ 2009 11 16, 00:02)
mano seimyna neliko taip baisiai suzaveta mamytes duonele  blush2.gif  kol visai sviezia buvo tai dar nieko o paskui taip ir liko..... o va terros plikyta eina tik daina  thumbup.gif  beje turiu durna klausima alia nuo ko priklauso bulkos baltumas?
kepu balta duonele greitu rezimu (pas man 1,val 2o min) nu baltutele gaunas, kepu tuo paciu receptu tik aisku dvigubai maziau mieliu ilgu kepimu gaunas gelsva  g.gif  iskyla panasiai, na ilgu gal siek tiek daugiau bet nezymiai ....  unsure.gif

Džiugu Nerute, kad mano išbandyta duonelė patinka tau ir tavo šeimynai. Aš irgi užsiciklinau tuo receptuku. Bet labai noriu pabandyti tą nočiutės duonelę.
Duonos baltumas priklauso nuo miltų, bet jei tu kepi tą pačią bulką tik skirtingomis programomis, tai tikrai ilgesnė programa truputį keičią spalvą intensyvesne, ar kaip čia pasakius sodresne. Na gaunasi tokia labiau "vyresnė"(subrendusi)
Atsakyti