Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

QUOTE(kamzelka @ 2009 12 06, 14:04)
as dėjau rupius miltus wink.gif  thumbup.gif
http://www.malsena.l...i_rupiniai.html
Papildyta:

na man 1,5 kg tai didelis kepaliukas.o ir 1 kg  thumbup.gif parduotuvej po 700-800 gr,bet pusta jinai,kaip orine,o cia soti,skani
na dziaugiuosi as ta duonkepe ax.gif

mano 1 kg maximumas, bet tiek to, galima dažniau įvairesnę kepti, tik pas mane su laiku labai striuka. Dažnai randu momentą pagaminti valgyti, o valgau bėgdama doh.gif
Atsakyti
Pratęsiant bandelių temą, tai aš dažnai jas kepu su visokiais įdarais. Duonkepėje pasidarau paprastą mielinę tešla (su 1 val. kildinimu). Paskui visą tešlą padalinu į maždaug vienodo dydžio rutuliukus ir dedu įdarą.Kadangi pačios neišvaizdžiausios man gaunasi su uogienėmis( beveik visada išbėga), tai keletą kartų kaip įdarą dėjau šokoladinius saldainius. Ir skaniausios bandelės gavosi su saldainiais "Karvutė". Suformavus bandeles dar palieku pakilti aipe pusvalandį , tada aptepu trynio ir vandens mišiniu ir 25min į orkaitę. Iš 500gr miltų gaunasi apie 15 bandelių.
Atsakyti
QUOTE(kamzelka @ 2009 12 06, 23:23)
gal kuri kepėt juodą BORODINO duonelę su kalendra? blush2.gif



Visada kepu su kalendra, be kalendros ne BORODINO, o tiesiog juoda duona. Prisimenu ta skoni nuo sovietiniu laiku, duona buvo plytos forma ir butent kalendra priduodavo ta savotiska skoni.
Atsakyti
QUOTE(panterele35 @ 2009 12 07, 11:41)
Visada kepu su kalendra, be kalendros ne BORODINO, o tiesiog juoda duona. Prisimenu ta skoni nuo sovietiniu laiku, duona buvo plytos forma ir butent kalendra priduodavo ta savotiska skoni.

o kalendra malta ar grudeliais dedi? g.gif
Atsakyti
Laba diena smile.gif

Savaitgalį laukiau svečių, o parduotuvėn eit tingėjau - tau sumiksavau keletą receptų, dar iš galvos truputį ir gavos skani užkanda - pyragas - tarta biggrin.gif
pavadinkim ją

Tarta su mieline tešla

Surašysiu ką sudėjau:
300ml vandens ( mano nuomone galima keist alum, pienu perpus su vandeniu, pasukom)
4 v.š. natūralaus pomidorų padažo su bazilikais
6 v.š. aliejaus
kvietinių miltų 812, dėjau iš akies, kad rutuliukas gražus formuotųsi
1 v.š. medaus
1 v.š. cukraus
1,5. a.š. druskos
1 a.š. pipirų
1 a.š. raudonėlio
1 a.š. džiovintų petražolių
1 a.š. maltos kalendros
1,5 a.š. mielių
dar įpjausčiau vieną čili pipiriuką
Sudėjau viską pgal duonkepės instrukcijas, paleidau tešlos minkymo programą. Kai išminkė, dar kokią valandą duonkepėj parūgo, nes turėjau ką veikt ir be duonelės doh.gif paskui supjausčiau šaltai rūkytos šoninės, turėjau kampą karštai rukyto kompelio - pjaustytos mėsikės gavos koks puodelis, - viską pakepinau ant keptuvės, kai šiek tiek apkepė suverčiau šalia ir 3 pjaustytus svogūnus ir viską kartu pakepinau dar... suskrudint nereikia... Sutarkavau sūrio lydyto kokius 200g, į indą suverčiau grietinės maždaug puodelį, įmušiau 3 kiaušinius išmakalavau viską ir sudėjau atvėsusį turinį iš keptuvės. dar pabarsčiau raudonėliu, baziliku, pipiriukų, šiek tiek, druskos ir išmaišiau... Skardą išklojau kepimo popieriumi... skarda nemaža kokie 25*40cm.. Suverčiau į ją tešlą ir ištampiau ją, kraštelius šiek tiek pakeldama... kad neliptų prie rankų, jas patepiau aliejum. po to ant tešlos suverčiau pasigamintą košę makalošę, išlyginau šaukštu ir pašoviau orkaitėn. kepiau ant 180 laipsnių maždaug 40 min - žiūrėjau kol gražiai parudavo įdaras, o ir tešla pakraščiukuose atrodė gražiai iškepus... Valgėm karštą - buvo žiauriai skanu ir ne sausa.... padas buvo labai minkštas ir korėtas.... vnž apsivalgymas.
Nuotrauką įdedu paskutinio likusio kampuko.... nes iškart nenufotkinau doh.gif tai ten to įdaro tik kampukas tesimato - nes kepant tie tešlos kraščiukai pasipūtė smile.gif
user posted image
Dėl pipirų - jų galima sakyt išvis nesijautė.... niekada nebūčiau įtarus, kad ir čiliuko dėta - duonelė gavos švelni - tai kas mėgstat aštriau galima ir daugiau jų įkratyt smile.gif
Ir aplamai tą įdarą galima daryt pagal savo poreikius ir pomėgius- mėsikes pakeist tunu, grybais, daržovėm ir t.t....

Skanaus!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nerez: 07 gruodžio 2009 - 12:39
Pagaliau perkeliau savo juodos duonos, keptos pgl si delonos psl recepta. Man gavos
user posted image
Atsakyti
QUOTE(dzhina @ 2009 12 07, 12:46)
o kalendra malta ar grudeliais dedi?  g.gif



Dedu malta, grudelius galima ant virsaus pries kepima uzberti
Atsakyti
QUOTE(panterele35 @ 2009 12 07, 12:41)
Visada kepu su kalendra, be kalendros ne BORODINO, o tiesiog juoda duona. Prisimenu ta skoni nuo sovietiniu laiku, duona buvo plytos forma ir butent kalendra priduodavo ta savotiska skoni.

koks receptukas? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Upė @ 2009 12 05, 22:48)
Man skaniausias kopūstų įdaras su šonine, pakepta su svogūnais ir trupučiu pomidorų padažo.


Net seilė nutyso paskaičius apie raugintų kopūstų su šonine įdarą. nestuke.gif
Atsakyti
QUOTE(kamzelka @ 2009 12 07, 17:42)
koks receptukas?  ax.gif


Tai yra mano BORODINO nr.1

330 ml vandens
2 v.s. obuoliu acto
2 v.s. aliejaus
4.v.s. salyklo
2 v.s. medaus su kaupu
1.5 a.s. druskos
470 g ruginiu miltu
80 g. kvietiniu miltu
1 a.s. kmynu
1 a.s. kalendros

pas mane parasyta, kad kepti su programa ruginiams miltams - 3.30
as kepu visada su pagrindine programa - 3.00
Atsakyti
QUOTE(panterele35 @ 2009 12 07, 19:11)
Tai yra mano BORODINO nr.1

330 ml vandens
2 v.s. obuoliu acto
2 v.s. aliejaus
4.v.s. salyklo
2 v.s. medaus su kaupu
1.5 a.s. druskos
470 g ruginiu miltu
80 g. kvietiniu miltu
1 a.s. kmynu
1 a.s. kalendros

pas mane parasyta, kad kepti su programa ruginiams miltams - 3.30
as kepu visada su pagrindine programa - 3.00

o mieles? g.gif ar su naminiu raugu g.gif
Atsakyti
QUOTE(panterele35 @ 2009 12 07, 20:11)
Tai yra mano BORODINO nr.1

330 ml vandens
2 v.s. obuoliu acto
2 v.s. aliejaus
4.v.s. salyklo
2 v.s. medaus su kaupu
1.5 a.s. druskos
470 g ruginiu miltu
80 g. kvietiniu miltu
1 a.s. kmynu
1 a.s. kalendros
2 a.s. mieles
pas mane parasyta, kad kepti su programa ruginiams miltams - 3.30
as kepu visada su pagrindine programa - 3.00



Sorry, pamirsau
Jau irasiau

Atsakyti