Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

neturiu naminio raugo dar unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(kamzelka @ 2009 12 07, 21:27)
neturiu naminio raugo dar  unsure.gif

O kodėl, kas nors neišeina?
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2009 12 07, 02:18)
Pratęsiant bandelių temą, tai aš dažnai jas kepu su visokiais įdarais. Duonkepėje pasidarau paprastą mielinę tešla (su 1 val. kildinimu). Paskui visą tešlą padalinu į maždaug vienodo dydžio rutuliukus ir dedu įdarą.Kadangi pačios neišvaizdžiausios man gaunasi su uogienėmis( beveik visada išbėga), tai keletą kartų kaip įdarą dėjau šokoladinius saldainius. Ir skaniausios bandelės gavosi su saldainiais "Karvutė". Suformavus bandeles dar palieku pakilti aipe pusvalandį , tada aptepu trynio ir vandens mišiniu ir 25min į orkaitę. Iš 500gr miltų gaunasi apie 15 bandelių.

Galima receptą paprastos mielinės tešlos ? bigsmile.gif
Atsakyti
Sveikos, kepėjėlės. Negaliu atsigrožėti šita tema, skaitinėju ir skaitinėju blush2.gif

Kadangi greitai turėsiu normalią virtuvę ir naują orkaitę - tai laukiu nesulaukiu, kada galėsiu pabandyti iškepti duonelę. Mano mama kepa nuostabų ragaišį, tai turbūt jų giminės moterų tradicinė duona, ir aš greitai prašysiu, kad mane išmokintų jį kepti, tada galėsiu ir su jumis pasidalinti ax.gif

Na, o dabar, prašau pasakykite, ko reiktų pirmai duonelei kepti? Turiu minty - kokią pačią paprasčiausią pradedančiai kepti: su raugu ar be raugo, kvietinę ar ruginę?
Kokiose orkaitėse kepate? Kokiose formos? rolleyes.gif
Ar jūs kepate tik duonos kepimo aparatuose?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ice: 08 gruodžio 2009 - 00:19
QUOTE(Ice @ 2009 12 07, 17:13)
Sveikos, kepėjėlės. Negaliu atsigrožėti šita tema, skaitinėju ir skaitinėju  blush2.gif

Kadangi greitai turėsiu normalią virtuvę ir naują orkaitę - tai laukiu nesulaukiu, kada galėsiu pabandyti iškepti duonelę. Mano mama kepa nuostabų ragaišį, tai turbūt jų giminės moterų tradicinė duona, ir aš greitai prašysiu, kad mane išmokintų jį kepti, tada galėsiu ir su jumis pasidalinti  ax.gif

Na, o dabar, prašau pasakykite, ko reiktų pirmai duonelei kepti? Turiu minty - kokią pačią paprasčiausią pradedančiai kepti: su raugu ar be raugo, kvietinę ar ruginę?
Kokiose orkaitėse kepate? Kokiose formos?  rolleyes.gif
Ar jūs kepate tik duonos kepimo aparatuose?

Aš irgi "žalia" kapėja. Dauguma čia besilankančių kepa duonytę duonkepėje.
Aš asmeniškai dar nesijaučiu drąsi žaisti su raugu, kolkas kepalioju paprastus receptus, ir tai nevisuomet pataikau į temą doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Taurė @ 2009 12 08, 00:54)
Galima receptą paprastos mielinės tešlos  ? bigsmile.gif

Paprasta mielinė tešla:
500gr miltų (aš imu pirmarūšius)
250 ml pieno(arba 250ml vandens+4-5 a.š pieno miltų)
2a.š. cukraus(kepant saldžias bandeles reikia dėti 4-5 a.š.)
2a.š sausų mielių
1a.š druskos
3 v.š. aliejaus (galima dėti ištirpintą sviesta)
1 kiaušinis (+kiaušinio trynys ir šaukštas vandens bandelių aptepimui).
Bandeles reikia formuoti nedideles, nes kepant padvigubėja.
Atsakyti
Mano pats mėgstamiausias receptas mielinės tešlos šitas:

200 ml pieno(galima ir vandens)
2 v. š. cukraus
1 pakelis sausų mielių (nesvarbu, 7 ar 11 g)
200 g sviesto(galima margarino)
1/2 a. š. druskos
~500 g miltų

Šis būdas tinka tada, kai kepti bandeles norime labai greitai. Išimti sviestą iš šaldytuvo ir leisti jam natūraliai atšilti (jokiais būdais nenaudoti mikrobangų krosnelės ir pan.). Pieną pašildyti iki kambario temperatūros, suberti 2 v. š. cukraus ir mieles. Išmaišyti, kad ištirptų cukrus ir mielės. Uždengti ir pastatyti šiltai 10 -15 min., kad būtinai susidarytų „kepurėlė“ iš mielių.
Tuo tarpu į didelį dubenį persijoti miltus ir sumaišyti su druska. Sudėti gabaliukais supjaustytą atšilusį sviestą ir pirštais trinti miltus su sviestu, kol susidarys trupinėliai. Kai susidarys mielių „kepurėlė“, pieną su mielėmis supilti į miltus ir ranka išmaišyti. Turi gautis normali neskysta tešla. Jeigu tešla per skysta, berti dar miltų. Paminkyti apie 3 min., dėti tešlą į dubenį ir iškart į šaldytuvą. Po 0,5 val. Tešlą išimti iš šaldytuvo ir formuoti bandeles, picą ir t. t. Iškart kepti iki 200° C įkaitintoje orkaitėje.
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 12 08, 00:09)
O kodėl, kas nors neišeina?

dar kol kas eksperimentuoju su sausom mielem.galvoju,kad jau su raugu yra pazengusioms blush2.gif
Atsakyti
Vakar pabandžiau kepti duoną iš Gurmanų pilno grudo duonos mišinio. Subėriau tą mišinį, įpyliau 250 ml vandens ir parinkau whole wheat programą. Kai baigė ir atidariau, net išsigandau, duonos buvo labai mažai, galvojau sukritus ar kas yra. Išėmiau, tai labai maža ji buvo, bet jau tokia skani... Praktiškai karštas rugelis, bet dar skaniau. Net mažasis su savo 9 dantimis kramtė įnirtingai. Dingo ta duona per valandą. Jei mokėčiau tokią pati pasidaryt būtų geriau, nes tas mišinys labai nepigus...
Atsakyti
QUOTE(Junda @ 2009 12 08, 23:38)
Vakar pabandžiau kepti duoną iš Gurmanų pilno grudo duonos mišinio. Subėriau tą mišinį, įpyliau 250 ml vandens ir parinkau whole wheat programą. Kai baigė ir atidariau, net išsigandau, duonos buvo labai mažai, galvojau sukritus ar kas yra. Išėmiau, tai labai maža ji buvo, bet jau tokia skani... Praktiškai karštas rugelis, bet dar skaniau. Net mažasis su savo 9 dantimis kramtė įnirtingai. Dingo ta duona per valandą. Jei mokėčiau tokią pati pasidaryt būtų geriau, nes tas mišinys labai nepigus...

o ant pakelio kokia sudetis? gal galima nuplagijuoti? smile.gif
Atsakyti
Panos, kepam mes visos duonelę, o ką ant duonelės tepam ? Man užėjo stiprus noras pasigaminti sviestą pačiai. Jau sužinojau kokios grietinėlės reikia, tik sunku rasti ne per daug pasterizuotos, bet rasiu.
Dabar toks klausimas, gal žinote kokioje sviesto gaminimo stadijoje galima dadėti prieskonių ( česnakas ar krapai, ar šiaip prieskoninės žolelės). ?
Atsakyti
QUOTE(Ice @ 2009 12 08, 02:13)
Sveikos, kepėjėlės. Negaliu atsigrožėti šita tema, skaitinėju ir skaitinėju  blush2.gif

Kadangi greitai turėsiu normalią virtuvę ir naują orkaitę - tai laukiu nesulaukiu, kada galėsiu pabandyti iškepti duonelę. Mano mama kepa nuostabų ragaišį, tai turbūt jų giminės moterų tradicinė duona, ir aš greitai prašysiu, kad mane išmokintų jį kepti, tada galėsiu ir su jumis pasidalinti  ax.gif

Na, o dabar, prašau pasakykite, ko reiktų pirmai duonelei kepti? Turiu minty - kokią pačią paprasčiausią pradedančiai kepti: su raugu ar be raugo, kvietinę ar ruginę?
Kokiose orkaitėse kepate? Kokiose formos?  rolleyes.gif
Ar jūs kepate tik duonos kepimo aparatuose?



as ir dar zalia, bet kept noriu tik is naturaliu produktu, su raugu, be mieliu, salyklo ir orkaiteje, geriau butu krosnis ax.gif o formas esu nusipirkus is "Senuku" iseina kepaliukai iki 1,4kg, o ju iskepu vienu kartu 6vnt blush2.gif
Atsakyti