Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

QUOTE(o-pa-pa @ 2010 01 05, 16:39)
aciu 4u.gif o gal galit pasakyt koks mazdauk kepaliukas gaunasi blush2.gif nes pries tai kepiau lygiai is tokiu paciu ingridientu tik vos vos mazesnio kiekio(na kaip recepte nurodyta) tai man gavosi grynai plytos aukscio batonelis,nors nuotraukoj prie recepto kepaliukas ne toks jau ir mazas pasirode.Viduj batonelis koretas,nesukrites,nesupratau kas ne taip g.gif


labas o-pa mirksiukas.gif
kalausimas pirmas kokius miltus naudoji? duonai reikia pirmos rusies miltu. ir antra ar su mielem viskas tvarkoj?

as kepu sita

a la "Toste"

250 ml vandens (pilu daugiau pieno ir truputi vandens)
30 g sviesto (idedu daugiau)
1,5 a.š. druskos
2 v.š. cukraus (as desu 1-1.5 v.š.)
380 g miltų (idedu dali rupiu kvietiniu)
1,5 a.š. sausų mielių

Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 01 05, 18:49)
Jei pakildinsi mielės su pienų ir cukrumi, greičiau tešlą pakils smile.gif

o-pa-pa, tu dariai pagal mano receptą batoną ir neiškilo?  g.gif


as negaliu sakyt kad neiskilo,nes vidus nebuvo toks na kaip padas susmeges,jis buvo koretas.labiau sakyciau kad norma net ne pusei kepaliuko o trecdalio,man ji iskepus buvo aukscio sulyg mentelem,niekaip nesuprantu kas cia ivyko g.gif
QUOTE(norali @ 2010 01 05, 18:50)
Sveikos 4u.gif

o-pa-pa
as balta paprasta  batonine duona kepu tokia: (jos receptukas mano  duonkepes instrukcijoje buvo, kaip pirmosios  duonos pabandymui smile.gif )
350 vandens (as daznai pilu piena)
2a.s. druskos
2v.s. cukraus
2 v.s. aliejaus (as ipilu ir daugiau)
2v.s. pieno milteliu (jei pili vandeni)
600g miltu
1,5s mieliu (jei kartais ipilu 2s, iseina labai koreta duona)

kepu 1 programa, nustacius 1kg svori ir gaunasi labai nemazas kepalas iki pat virsaus iskyla smile.gif

o-pa-pa,
o gal mieles jau "nudukusios" g.gif  kai baiginejau savo senasias man duonele lyg ir maziau pakildavo, pries naujus papirkau nauju, tai iskyla daug geriau smile.gif

mieles dejau is naujai praplesto pakiuko unsure.gif

QUOTE(Margareta @ 2010 01 05, 21:07)
labas o-pa  mirksiukas.gif
kalausimas pirmas kokius miltus naudoji? duonai reikia pirmos rusies miltu. ir antra ar su mielem viskas tvarkoj?

as kepu sita

a la "Toste"

250 ml vandens (pilu daugiau pieno ir truputi vandens)
30 g sviesto (idedu daugiau)
1,5 a.š. druskos
2 v.š. cukraus (as desu 1-1.5 v.š.)
380 g miltų (idedu dali rupiu kvietiniu)
1,5 a.š. sausų mielių

Sveika Margareta 4u.gif miltai mano kvietiniai,auksciausios rusies 550D unsure.gif

aj,kazkoks "bugas" gavosi ir tiek,nieko tokio bandysiu dar :)Vat pagal toki pati recepta kaip taviskis ir kepiau.Galvoju dar gal cia del to kad dejau ne sviesta o pyliau alyvuogiu aliejaus g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo o-pa-pa: 05 sausio 2010 - 19:53
O jau kvapas, tik dar nepabandem-karsta biggrin.gif

user posted image
Atsakyti
Niam... As tai pleisiau dar karsta vakar biggrin.gif
Mb uzsimane juodos duonos vel... Kepiau sventem rugine duona su alum ir kefyru, ale mb netiko... Jam reik juodos... Tai ir vel turbut kepsiu Barodino duona... Nes dauguma cia idetu receptu yra su naminiu raugu, o as su juo nesusidraugauju doh.gif Kepiau ta duonyte is delonos puslapio, ji ten toookia puri atorodo, man plyta gavos, nors ir skani... Kazi gal kepant duonkepej pluta ne taip sukietetu.... g.gif
Atsakyti
Aciu uz recepta, jau beveik neliko lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(o-pa-pa @ 2010 01 05, 19:51)

mieles dejau is naujai praplesto pakiuko unsure.gif
Sveika Margareta 4u.gif  miltai mano kvietiniai,auksciausios rusies 550D unsure.gif

aj,kazkoks "bugas" gavosi ir tiek,nieko tokio bandysiu dar :)Vat pagal toki pati recepta kaip taviskis ir kepiau.Galvoju dar gal cia del to kad dejau ne sviesta o pyliau alyvuogiu aliejaus g.gif


del aliejaus tikrai negalejo buti schmoll.gif gali buti su mielem kazkas ni to o miltus duonai naudoji per gerus smile.gif paskaityk 1 psl. ten apie miltus raso mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 01 05, 22:16)
del aliejaus tikrai negalejo buti  schmoll.gif gali buti su mielem kazkas ni to o miltus duonai naudoji per gerus  smile.gif paskaityk 1 psl. ten apie miltus raso  mirksiukas.gif


O man porą kartų vien dėl aliejaus nepakilo duonelė smile.gif tai aliejaus nebepilu, naudoju margariną arba sviestą smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2010 01 05, 21:21)
O man porą kartų vien dėl aliejaus nepakilo duonelė  smile.gif  tai aliejaus nebepilu, naudoju margariną arba sviestą  smile.gif


balta duona ar juoda? as i juoda visad pilu alieju o i balta duona dedu sviesta ax.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 01 05, 18:38)
O šiaip, kai reikia pakildint duonkepei ir ji šalta, tai 2min įjungiu kepimo programa, vidus išyla ir išjungiu, palieku pusvalandžiui-valandai, o po to kepu, man taip paprasčiau  blush2.gif

Kepu ir as bezdzionini bigsmile.gif Visi namai kvepia - aciu Lung uz ideja thumbup.gif
Nataliuncik, pasinaudojau tavo patarimu thumbup.gif

Dar klausimas: man ta tesla buvo labai tasi, sunku rutuliukus daryt buvo g.gif
Ar tokia lipni tesla ir turi but?
Atsakyti
QUOTE(rsc @ 2010 01 05, 21:36)
Kepu ir as bezdzionini bigsmile.gif Visi namai kvepia - aciu Lung uz ideja  thumbup.gif
Nataliuncik, pasinaudojau tavo patarimu thumbup.gif

Dar klausimas: man ta tesla buvo labai tasi, sunku rutuliukus daryt buvo g.gif
Ar tokia lipni tesla ir turi but?

Prašom
Taip, turi būt, geriau pakils smile.gif
Atsakyti
QUOTE(*ramunė* @ 2010 01 03, 23:20)
parašyk prašau, pagal kokį receptą kepei."Kankinamės"su vyru abu -nesigauna mums ruginė duona ir viskas. ax.gif

Aš absoliučiai grynos ruginės duonos nekepu - man neskanu. Bet tą kurią kepu man nesiskiria nuo pirktinės juodos duonos cool.gif ("močiutės", "naminė", "ajerų"..pa, man į jas ax.gif )

Aš kepiau(-u) pagal šį (apie 750 g kepaliukas, Kenwood 450 programa 3 'rupių miltų duona') receptą:
400 ml. šilto vandens su salyklu (jei sausas salyklas, tai kokius 3-4 v.š. užplikyti nedidele dalimi verdančio vandens (pvz. 1oo ml) ir po to supilti į likusį vandens kiekį (t.y. į tuos likusius 300 ml). Aš naudoju skystą apynių/miežių salyklą, tai man plikyti nereikia..tik ištirpdau vandenyje).
1.5 v. š. aliejaus
250 g. rupių ruginių miltų
250 g. rupių kvietinių miltų
1.5 a.š. druskos
1 v. š. tamsaus cukraus
2 a.š. mielių
1-2 a.š. sauso raugo (nebūtina)
1-2 v.š. kmynų
kaledros, anyžiaus, pankolio prieskonių (nedaug, apie 1 a.š. dėl kvapo bigsmile.gif )
Atsakyti
Sveikos kepejeles, as dar tik duonkepes pirkimo stadijoje, bet smagu man pas jus paskaityti ir is anksto pradeti mokytis.
O kur jus perkate rupius miltus, as kazkaip parduotuvese nematau... g.gif
Dar vyra (cia va sunkiausia tesla biggrin.gif )reikia nuteikti koks geras daiktas duonkepe yra, aisku galiu ir be jo palaiminimo nusipirkti, bet jei nesigaus man ta pirma duona, tai negaliu suteikti malonumo jam uzjuokti mano pirkinio biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dalia: 06 sausio 2010 - 08:52