Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

Merginos, gal kas gali padėti: turiu 8 mėn. dukrytę, planuojame 2 vaikelį, jei dabar pastosiu, ar man bus mokama motinystės pašalpa išėjusi į antro vaiko motinystės atostogas tokio pačio dydžio kaip ir dabar?


Dalinkimės patirtimi ir rūpimais klausimais apie atostogėlesuser posted image

Cia yra anstesnes temos, nepatingekit pasiskaityt

Ankstesne tema

senesne tema

dar senesne tema

DUK wink.gif

Motinystės pašalpa wink.gif

Tėvystės pašalpa wink.gif

Motinystės (tėvystės) pašalpa wink.gif

Dėl vienkartinių išmokų cia ir cia
Atsakyti
QUOTE(Arlenson @ 2009 01 21, 00:11)
Merginos, gal kas gali padėti: turiu 8 mėn. dukrytę, planuojame 2 vaikelį, jei dabar pastosiu, ar man bus mokama motinystės pašalpa išėjusi į antro vaiko motinystės atostogas tokio pačio dydžio kaip ir dabar?

Jeigu bus mokami 100%, tai bus tokio paties dydžio.
Atsakyti
Mano panasi situacija: uz pirmaja gaunu/gavau 100% visus metus , taip kaip ir priimta istatymo. Jau nuo vasario gausiu 85% uz antrus metus.
Pastojau lapkricio pab. antra karta Dar nesidomejau, bet mano dekretines bus apie s.m.birzelio men. Tik si karta bus ziurima puses metu imoku, o ne vieno ketvircio (istatymas galioja nuo 2009 liepos 1d.). Vadinasi, tai ka gaunu dabar uz pirma vaika paskutini ketvirti ir s.m. pirma katvriti, skaiciuosis antrajam. Kazkaip panasiai. Valstybe mokes 3 metus: uz pirmaji meta- 100%i per antrus metus uz du vaikus is karto (vieno 85%, kito 100%), per trecius uz antraji vaikeli 85%
Atsakyti
tai, kaio as domejausi, tai skaiciuos pagal toki istatyma, pagal kuri isejai i dekretines. bet kai man sodra parase atsakyma, k=tai labai juokingai nuskambejo - GALI BUTI SKAICIUOJAMA. tai vos ne taip iseina, kad kaip nores, taip ir skaiciuos.
Atsakyti
QUOTE(mylimuke @ 2009 01 21, 09:39)
Jeigu bus mokami 100%, tai bus tokio paties dydžio.

nie..man sake kad jai moteris neiseis dirbti nors sesiu menesiu(dabar jau 9men doh.gif )
tai tuos 100% , o po pusmecio 75% skaiciuos nuo minimumo, o ne nuobuvusios algos pagal kuria skaiciavo pirmam vaikui..
Atsakyti
QUOTE(virguliuke @ 2009 01 22, 14:02)
nie..man sake kad  jai moteris  neiseis dirbti nors sesiu menesiu(dabar jau 9men doh.gif )
tai tuos 100% , o po pusmecio 75% skaiciuos nuo minimumo, o ne nuobuvusios algos pagal kuria skaiciavo  pirmam vaikui..



as kai skaiciau istatyma parasyta kad skaiciuoja nuo buvusios algos t.y. tiek kiek gavome uz pirma tiek gausime ir uz antra (aisku jeigu alga buvo vienoda visus metus pries dekreta su pirmu vaiku nes tada skaiciavo uz ketvirti dabar uz 9menesius o nuo liepos 1d uz metus). ir kai skambinausi pazystamai i sodra ta pati patvirtino mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Arlenson @ 2009 01 20, 22:11)
Merginos, gal kas gali padėti: turiu 8 mėn. dukrytę, planuojame 2 vaikelį, jei dabar pastosiu, ar man bus mokama motinystės pašalpa išėjusi į antro vaiko motinystės atostogas tokio pačio dydžio kaip ir dabar?

Jūs Sodroje turėsite parašyti prašymą, kad jums mokėtų tokio pat dydžio pašalpą, kaip ir su pirmuoju vaikučiu.
Arba galite prašyti, kad jums perskaičiuotų pašalpos dydį pagal naująjį įstatymą.
Tiesiog, jūsų teisė rinktis mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Goliukas @ 2009 01 23, 15:49)
Jūs Sodroje turėsite parašyti prašymą, kad jums mokėtų tokio pat dydžio pašalpą, kaip ir su pirmuoju vaikučiu.
Arba galite prašyti, kad jums perskaičiuotų pašalpos dydį pagal naująjį įstatymą.
Tiesiog, jūsų teisė rinktis mirksiukas.gif


Kaip suprast "Prasyti"? Juk vistiek ziures imokas. Jei tai pametinukai, nesigauna ta pati suma kaip ir uz pirmaji. Nebent pastojama po keliu menesiu gimdymo..Ar kaip?
Atsakyti
Gal aš truputį ne į temą, bet matau, kad čia lankosi mamos, kurios išmano vaiko pinigėlių reikalus. Taigi noriu paklausti- ar neatšaukė to įstatymo kad nuo dviejų iki trijų metų mokės 50proc buvusios algos? Ir dar, ar tos mamos kurios gaudavo iš soc išmokų skyriaus, dar papildomai prie pinigėlių iš Sodros, po 96lt, kurie anksčiau priklausė iki 3metų ir toliau juos gaus ar jau tik nepasiturinčioms šeimoms duos? O nuo trijų metų tų 50lt irgi nebegausim? unsure.gif
Atsakyti
turi skaičiuoti nuo algos prieš pirmas dekretines
Atsakyti
QUOTE(Goliukas @ 2009 01 23, 16:49)
Jūs Sodroje turėsite parašyti prašymą, kad jums mokėtų tokio pat dydžio pašalpą, kaip ir su pirmuoju vaikučiu.
Arba galite prašyti, kad jums perskaičiuotų pašalpos dydį pagal naująjį įstatymą.
Tiesiog, jūsų teisė rinktis mirksiukas.gif

Goliukas visiškai teisus bigsmile.gif aš pati tik prieš savaitę išėjau į dekretines atostogas su antru vaikeliu. O mūsų princesei 2,4 metukų Ir priduodant prašymą, savo ranka prirašiau, kad "prašom pašalpą paskaičiuoti pagal palankesnį vidurkį".( Sodros darbuotoja taip pasakė) Tai jau žiurėjau per VB el.bankininkystę, pašalpa yra priskaičiuoti, labai panašiai, kaip ir už pirmą vaikelį. Truputi dar didesnė, nes keitėsi pajamų mokestis ir t.t.
Tas įstatymo pakeitimas išliko, kur yra sakoma, kad jei moteris yra vaiko priežiūros atostogų iki kol jam sueis 3 metukai ir vėl pastoja, jai pašalpa gali būti paskaičiuota nuo tų pačių draudžiamųjų pajamų kaip ir už pirmą vaikelį. "Gali būti", nes ji gali rinktis.
Atsakyti
QUOTE(manima @ 2009 01 23, 22:40)
Gal aš truputį ne į temą, bet matau, kad čia lankosi mamos, kurios išmano vaiko pinigėlių reikalus. Taigi noriu paklausti- ar neatšaukė to įstatymo kad nuo dviejų iki trijų metų mokės 50proc buvusios algos? Ir dar, ar tos mamos kurios gaudavo iš soc išmokų skyriaus, dar papildomai prie pinigėlių iš Sodros, po 96lt, kurie anksčiau priklausė iki 3metų ir toliau juos gaus ar jau tik nepasiturinčioms šeimoms duos? O nuo trijų metų tų 50lt irgi nebegausim? unsure.gif


97lt gaus kiekvienas vaikas iki 3 metu. 50lt nuo kovo 1d. gaus tik tie,kuriu kiekvienam seimos nariui tenka maziau nei 1050lt per menesi. Pajamos bus skaiciuojamos is 12men.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo deluxe: 29 sausio 2009 - 15:02