Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona,

QUOTE(PUCA @ 2010 04 23, 15:32)
Jei kas nores galesiu ideti tikslu recepta.


Įdėkit, prašau 4u.gif
Atsakyti
aaa tai cia bananu duona pagal Oliveri bigsmile.gif Skaniai atrodo thumbup.gif vat niekaip neprisiruosiu issikept blush2.gif
Atsakyti

taip, cia is Oliverio knygos, kazkada persirasiau, nes drauge turi.


1kg. miltu
30 g. svieziu arba atitinkamai sausu mieliu,
2 valg/š cukraus,
1 nubrauktas valg/š. druskos
6 bananai (turi gautis 625 ml. tyreles)
8 valgomieji saukstai gero skysto medaus
jei norite sauja grustu riesutu

Bananus nulupam, suplakam mikseriu kol gaunam skysta tyrele. Supilam i matavimo inda, dapilam vandens jei reikia, kad gautusi 625 ml.
Duona minkome kaip iprastai, tik vietoj vandens naudojame bananu sultis.

Man viska maise duonkepe, todel gavosi labai lengvai. Rankomis minkyti butu gana sunku, nes tesla labai lipni ir tasi. Sunkokai kyla, todel kildinimui reikia skirti daugiau laiko.

Iskilusia tesla padalinam i 10 kamuoliuku, kuriuos ant miltais pabarstytos skardos dedame vienas salia kito ir kildiname. Pries kepant arba kepimo procese apslakstom gausiai duona skystu medumi, kad gautusi plutele. Kepti prie 190 laipsniu apie 20 min.

As dariau is puses porcijos, gavosi 6 rutuliukai.

pries kilima

user posted image

pakilus, apslaktyti medumi

user posted image

iskepus atausinti

user posted image

skanaus smile.gif

user posted image
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 04 23, 14:13)
O kokį receptą patartumėt pirmam kartui  ax.gif  Man reikia "kojas apšilti" šitame reikale, kad tiesiog aiškiau viskas būtų.... Ir dar... Likusį raugą susidėlioti į indeliu po kokį kiekį? Kokius 100 gr  g.gif  O kitam kartui išsitrauksiu tą 100 gr, palaikysiu kambario temp., tada pamaitinsiu miltais ir vandeniu (kokiu kiekiu? Irgi po 100?), paliksiu kokiai 12 val., o tada jau tešlą galėsiu minkyt? Teisingai ar nelabai? Su dviem vaikais šiuo metu namie, nėra kada normaliai senų temų paskaitinėt, vakar 15 psl. spėjau šios temos tik perskaityt  doh.gif

Jeigu norit sunaudoti kuo daugiau šviežaus raugo kepkite du kepaliukus. Vieną galit padėti į šaldymo kamerą "juodai dienai". Jei norit kepti vieną kepaliuką , normas mažinkit perpus. Čia paprasčiausios ir skaniausios duonos su raugu receptas:
400gr ruginio raugo
200gr ruginių miltų
600gr gr kvietinių miltų
1v.š. druskos
460ml vandens.
0,5 a.š sausų mielių pirmam kartui. Sekantiems kepimams mielių nebereikia.
Viską sumaišyti ir minkyti tešlą. Gerai išminkius, duoti pailsėti tešlai apie pusvalandį. Po to dar kartą perminkyti trumpai ir suformuoti pailgus ar apvalius kepaliukus. galima sudėti į formas ar kokį puodą, pateptą aliejumi. Leisti pakilti apie 2-3val. Jei paspaudus pirštu, tešla lengvai atsistato į pirmykštę padėtį, reiškia pakilimas geras. Šiaip tešla turi pakilti dvigubai. Į įkaitintą orkaitę dėti kepaliukus ant skardos ar su formomis, prieš tai padarius įpjovas su l.aštriu peiliu ar padaryti duobutes su pirštu. Na ir kepam apie 10-15min prie 240* temperaturos, vėliau mažinam iki 200-190. Ir taip apie val. Nepamiršti padėti puodą su vandeniu. Aš taip smulkiai parašiau, kad vaikučiai neliūdėtų, kol skaitinėsite ankstesnius puslapius.
Atsakyti
Terra, labai ačiū jums 4u.gif Šią temą jau perskaičiau, skaitinėjuosi ir senesnes, lyg ir drąsiau darosi smile.gif Receptų galybė, prisisaugojusi esu ne viena psl. Worde, kada išbandyt juos reikės biggrin.gif Tik dabar svarbiausia, kad raugas gautųsi, o tada jau, po praktinio jo panaudojimo, turbūt ir daugiau klausimų kils, bet bus jau aiškiau, tikiuosi... Ryt/poryt bandysiu kept smile.gif
Atsakyti
4u.gif Daznai kepu plikyta rugine duona.
Bet nesuprantu g.gif ,kodel ne visada tinkamai iskepa.Viena kart gerai,o kita kart susmenga kaip plyta. Noriu apseiti be mieliu unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Dusetelle @ 2010 04 23, 17:52)
4u.gif Daznai kepu plikyta rugine duona.
Bet nesuprantu  g.gif  ,kodel ne visada tinkamai iskepa.Viena kart gerai,o kita kart susmenga kaip plyta. Noriu apseiti be mieliu  unsure.gif

Kepant bet kokią plikytą duoną su raugu, kildinti tešlą reikia apie 15val. Tik kepant neplikant, užtenka 2-3val.
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 04 23, 13:23)
Ne, užminkau su tešlos programa, kur vien minkymas, kildinu, ir kepu 1val., vien kepimas


Įdomu, o pas jus yra pauzė? Mano duonkepės, jei įjungei kokią prigrmą, niekaip neišjungsi, nebent iš rozetės (nežinau, gal tai nėra labai gerai duonkepei), bet po to įjungus į lizdą ji vėl veiks toliau kur sustojo.
Atsakyti
QUOTE(Sense @ 2010 04 23, 19:07)
Įdomu, o pas jus yra pauzė? Mano duonkepės, jei įjungei kokią prigrmą, niekaip neišjungsi, nebent iš rozetės (nežinau, gal tai nėra labai gerai duonkepei), bet po to įjungus į lizdą ji vėl veiks toliau kur sustojo.

Yra STOP/START, pauzės nėra
žiūrėkit, galit sugadint duonkepe
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 04 23, 19:25)
Yra STOP/START, pauzės nėra
žiūrėkit, galit sugadint duonkepe


verysad.gif nėra tokio dalyko, man tai nemažas minusiukas. Kažkaip keista, kad nėra tokios funkcijos. g.gif Kepant bandžiau spausti tą patį užleidimo mygtuką, bet duonkepė nereagavo.
Ar pas kitas yra STP/START?

O jei tarkim suspaudėte ne tą programą ir paleidote, ar įmanoma sustabdyti (programos pradžioje) ir nustatyti kitą?
Atsakyti
QUOTE(Sense @ 2010 04 23, 19:39)
verysad.gif  nėra tokio dalyko, man tai nemažas minusiukas. Kažkaip keista, kad nėra tokios funkcijos.  g.gif  Kepant bandžiau spausti tą patį užleidimo mygtuką, bet duonkepė nereagavo.
Ar pas kitas yra STP/START?

O jei tarkim suspaudėte ne tą programą ir paleidote, ar įmanoma sustabdyti (programos pradžioje) ir nustatyti kitą?

Paspaudi STOP(reikia palaikyt pora sekundžių), sustoja, tada gali su programų mygtuku išsirinkt norima, pabandyk
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 04 23, 18:18)
Kepant bet kokią plikytą duoną su raugu, kildinti tešlą reikia apie 15val. Tik kepant neplikant, užtenka 2-3val.

as visada kepu plikyta su raugu tai kildinu duonkepeje 4 val, pakyla dvigubai thumbup.gif
Atsakyti