Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(forta @ 2007 02 06, 08:41)
g.gif o tai prasom receptuka,viska pagal eile surasyti;beje,o kokia tu nusipirkai duonkepe?Sekmes tolimesniame kurybiniame procese bigsmile.gif

Pirkau ish Thomas Philips, kol kas nesiskundziu... ax.gif
Receptas: 1-1/4 indelio pieno
2valg.saukst. istirpinto sviesto
2valg.saukst.cukraus
1-1/2arbat.saukst.druskos
3-1/4 indelio miltu 550C
1-1/2arbat.saukst.mieliu (dedam tokia tvarka:pienas,miltai, i viena kampa cukrus i kita druska, i trecia mieles i ketvirta sviestas 4u.gif )
Uzstatom ant programos 8 Teig (bent jau mano duonkepej ji vadinasi taip ax.gif )Kai teshla paruosh ja ishimam, ishkociojam staciakampio formos(~50-40cm) 0,5-1 cm storio lapa. Ji ishtepam minkshtu sviestu pabarstom cinamonu sumaisytu su vanile ir cukrum ( cinamona galima keist rieshutais,razinom,kokosu ir tt) Suvynioti teshla kaip vyniotini ir supjaustyti 3-4 cm plocio gabaliukais. Ishkloti skarda kepimo popierium, sudeti bandeles "siule" i apacia, patepti ishplaktu kiaushiniu ir pabarstyti cukrum. Kepti iki 200C ikaitintoje orkaiteje ~15 min. Recepta radau Sonatinos temoj, tik proporcijas pritaikiau duonkepeij 4u.gif Skanaus!
Atsakyti
Ner uz ka 4u.gif Parashyk kaip gausis, ishtikruju labai paprasta ir greita, tik teshla duonkepe kazkur 1-1,5 val ruoshia. Bet ash per ta laika neskubedama vakariene paruoshiau, o bandeliu darymas su kepimu 20 min uzheme. thumbup.gif
Atsakyti
Įsitraukiu ir aš į diskusiją apie miltus smile.gif Kepiau ciabatą iš 405D miltų ir kuo puikiausiai gavosi. Kitą kartą kepiau iš 812C , taip pat gavosi, tačiau tamsesnė ir tvirtesnė (pirmu atveju labiau priminė bandelę). Juk kuo skaičius mažesni s, tuo miltai baltesni. O raidė rodo glitimo kiekį - kuo glitimo daugiau, tuo tešla stipresnė, mažiau biri (kuo raidė arčiau abėcėlės pradžios, tuo daugiau glitimo, tuo tešla stipresnė, todėl duonai ir rekomenduotini glitimo daugiau turintys miltai). Bet tai nereškia, kad negalima iš mažai glitimo turinčių miltų duoną kepti, tiesiog ji kitaip kils, bus puresnė, gali nelaikyti formos kepant ar labiau susmegti, sunkiau pjaustysis ir tiek.
Info rasit čia
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Portuke: 06 vasario 2007 - 14:47
QUOTE(Baisa @ 2007 02 06, 14:37)
Pirkau ish Thomas Philips, kol kas nesiskundziu... ax.gif
Receptas: 1-1/4 indelio pieno
              3-1/4 indelio miltu 550C
              1-1/2arbat.saukst.mieliu (dedam tokia tvarka:pienas,miltai, i viena



Baisa, kas yra indelis (kiek mililitru)? gal cia tipo puodelis (apie 240 ml)?
Atsakyti
QUOTE
Baisa, kas yra indelis (kiek mililitru)? gal cia tipo puodelis (apie 240 ml)?


As ir is turiu tokia pat duonkepe, tai atsakysiu ax.gif Indelis 240 ml
Atsakyti
QUOTE(baltanosis @ 2007 02 06, 19:11)
As ir is turiu tokia pat duonkepe, tai atsakysiu  ax.gif Indelis 240 ml

Aciu labai 4u.gif Taip tingejau eit paziuret doh.gif Siandien kepiau duona ish ruginiu miltu, toks sh... gavosi doh.gif nomke7, greit pasakoji ka doro ishkept ish ruginiu miltu galima biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Baisa @ 2007 02 06, 22:37)
Aciu labai  4u.gif  Taip tingejau eit paziuret  doh.gif Siandien kepiau duona ish ruginiu miltu, toks sh... gavosi  doh.gif nomke7, greit pasakoji ka doro ishkept ish ruginiu miltu galima biggrin.gif

Kiek kepiau duonu, i kuriu sudeti ieina ruginiai miltai, man, asmeniskai, visos nepatiko. Taciau, vienos rusies duona su ruginiais miltais, (aisku ne sau) kepu ne maziau kaip karta i savaite, nes ji ypatingai patinka mano tevui. Motina nuo jo net slepia, nes jis per vakara laisvai gali suvalgyti visa kepala. Jis sako, kad tai tip top tokia pat duona, kokia buvo tarybiniais laikai (tokia formine, nei balta nei tamsi, kuri, mano supratimu, tinka tik sumustiniams su desra). Matyt tevui jaunystes nostalgija.... Parasysiu recepta tokios duonos, kuri labai tinka valgyti ja silta,pusryciams su sviestu ir kava ar arbata. Sklaustuose 750 gr. Siulau daryti su taimeriu rytui ir 750 gr, nes ji ypac skani tik silta. Taip pat reikia parinkti atitinkama programa, ne pagrindine; pas mane - 4 (Moilinex, programa duonos kepimui su padidintu cukraus ir riebalu kiekiu):
1. Kiausiniai - 3 (2);
2. Sviestas (ne margarinas) - 175 gr. (150gr.)
3. Pienas - 70 ml. (60ml.)
4. Druska - 1.5 a.s (1 a.s.)
5. Cukrus - 4 a.s. (3a.s.)
6. Miltai 550C - 440gr. (360 gr.)
7. Mieles - 2.5 a.s. (apie 8 gr.); (2a.s.)

Atsakyti
Šiandien pirkau miltus 550C Maksimoj Ukmerges g. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(nomke7 @ 2007 02 07, 00:58)
Kiek kepiau duonu, i kuriu sudeti ieina ruginiai miltai, man, asmeniskai, visos nepatiko. Taciau, vienos rusies duona su ruginiais miltais, (aisku ne sau) kepu ne maziau kaip karta i savaite, nes ji ypatingai patinka mano tevui. Motina nuo jo net slepia, nes jis per vakara laisvai gali suvalgyti visa kepala. Jis sako, kad tai tip top tokia pat duona, kokia buvo tarybiniais laikai (tokia formine, nei balta nei tamsi, kuri, mano supratimu, tinka tik sumustiniams su desra). Matyt tevui jaunystes nostalgija.... Parasysiu recepta tokios duonos, kuri labai tinka valgyti ja silta,pusryciams su sviestu ir kava ar arbata. Sklaustuose 750 gr. Siulau daryti su taimeriu rytui ir 750 gr, nes ji ypac skani tik silta. Taip pat reikia parinkti atitinkama programa, ne pagrindine; pas mane - 4 (Moilinex, programa duonos kepimui su padidintu cukraus ir riebalu kiekiu):
1. Kiausiniai - 3 (2);
2. Sviestas (ne margarinas) - 175 gr. (150gr.)
3. Pienas - 70 ml. (60ml.)
4. Druska - 1.5 a.s (1 a.s.)
5. Cukrus - 4 a.s. (3a.s.)
6. Miltai 550C - 440gr. (360 gr.)
7. Mieles - 2.5 a.s. (apie 8 gr.); (2a.s.)

g.gif ir kodel niekas nesako,kad ir mums ta duona patiko thumbup.gif Dar labai skanu su sita duona daryti tortus...kaip sumustinius,dar sita duona labai skani skrudinta,ir dar labai skanu su silkes uztepu thumbup.gif Jus pamatytumet,kaip Nomke kepa duona,tai vien tik paziurejus i procesa skanu daros ax.gif bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(forta @ 2007 02 07, 15:25)
g.gif ir kodel niekas nesako,kad ir mums ta duona patiko thumbup.gif Dar labai skanu su sita duona daryti tortus...kaip sumustinius,dar sita duona labai skani skrudinta,ir dar labai skanu su silkes uztepu thumbup.gif Jus pamatytumet,kaip Nomke kepa duona,tai vien tik paziurejus i procesa skanu daros ax.gif  bigsmile.gif


Saldi duona su silkės užtepu?
Aš tai įsisvaizduoju, kad ji sakni su Nutella smile.gif Kepsiu sekmadienio pusryčiams...
Atsakyti
bigsmile.gif pririnkau Nomkei visa kruva receptu,kai ji isbandys,tada ir mes visi kepsim tongue.gif Kai man kelis kart duona nesigavo...vyras sako,Nomke atostogauja,varyk i kursus biggrin.gifO pasirodo nepatikesit,ne as!!!ir ne miltai,ir ne mieles kaltos buvo..Prasisuko kazkoks varztelis,kuris neisminkydavo reikiamai duonos,kai nuvezem i garantine taisykla,sako nepergyvenkit,pas mus visos duonkepes pabuvoja anksciau ar veliau,nes fabrikine tarpine prasisuka(cia nepriklausomai nuo firmos gamintojo ar kainos)Ir patys mane uztikrino,kad miltai tai tik duoda spalva,pasistate jie pas save duonkepe ir ten pat duona kepa bigsmile.gif sako mes jau daug ka isbandem;tai pasidalnom patirtim .. mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Katu @ 2007 02 07, 16:28)
Saldi duona su silkės užtepu?
Aš tai įsisvaizduoju, kad ji sakni su Nutella smile.gif Kepsiu sekmadienio pusryčiams...

g.gif kad ji nesaldi,as tai cia apie rugine,kuria Nomke teciui kepa....ir "niekam"ji nepatinka doh.gifA o cia Nomke kitos pusrytines duonutes receptuka imete ax.gif taip ji saldesne,bet ne tokia saldi,kaip Nomkes pyragas thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo forta: 07 vasario 2007 - 14:41
QUOTE(forta @ 2007 02 07, 15:37)
g.gif kad ji nesaldi,as tai cia apie rugine,kuria Nomke teciui kepa....ir "niekam"ji nepatinka doh.gifA o cia Nomke kitos pusrytines duonutes receptuka imete ax.gif taip ji saldesne,bet ne tokia saldi,kaip Nomkes pyragas  thumbup.gif


O tai gal galima ir tos rugines, ir to Nomkes pyrago recepto? nes vyras is komandiruotes savaitgali grizta, noriu palepint smile.gif Isigijau duonkepe, tai kad neiskeiktu i suns dienas jos... g.gif
Atsakyti