Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(Katu @ 2007 02 07, 18:03)
O tai gal galima ir tos rugines, ir to Nomkes pyrago recepto? nes vyras is komandiruotes savaitgali grizta, noriu palepint smile.gif Isigijau duonkepe, tai kad neiskeiktu i suns dienas jos...  g.gif

ax.gif tuoj Nomkei paskambinsim,paklausim,kaip ten bandeles pagal Baisa ir paprasysim,kad receptukus idetu drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Katu @ 2007 02 07, 17:03)
O tai gal galima ir tos rugines, ir to Nomkes pyrago recepto? nes vyras is komandiruotes savaitgali grizta, noriu palepint smile.gif Isigijau duonkepe, tai kad neiskeiktu i suns dienas jos...  g.gif

Labai labai sorry 4u.gif , bet parasysiu tik rytoj apie pietus, velniskai neturiu laiko.
Atsakyti
QUOTE(forta @ 2007 02 07, 15:37)
ne tokia saldi,kaip Nomkes pyragas  thumbup.gif

Siaip tai jokio pyrago recepto ir nera blush2.gif Tiesiog,naudojant ta recepta kur pries tai parasiau, idedi visokiu riesutu, razinu (instrukcijoje parasyta, kad jas reikia suvilgyti arba sirupu, per puse vandens ir cukraus, arba alkoholiniu gerimu, brendziu, konjaku, degtine). Forta ragavo tik ka iskepta, dar karsta, todel jai ir pasirode, kad tai pyragas. Vakar kepiau bandeles su cinamonu, tai super, super, super. thumbup.gif . Siandien bandysiu kept "Duona su fetos suriu, medetku ziedlapiai ir ciobreliais", aisku, jei rasiu pirkt kukuruzu miltu. Gal jus zinote, kur ju pirkt? Viena moteris man siandien dave si recepta (ji si recepta atsiveze is Kretos salos), ji ja pastoviai kepa ir sako, kad labai skanu. Receptas skirtas ne duonkepiai, bet pabandysiu, gal pavyks. Jei pavyks, rytoj parasysiu recepta. Katu, asmeniskai man, tos duonos i kuriu sudeti ieina ir ruginiai miltai, nepatiko. Mano tevui patinkanti duona kepama su 8 programa (duona su jogurtu ir tik 1000 gr. dydzio, si programa (kaip ir kitos, kurios skirtos duonai i kuriu sudeti ieina ruginiai miltai) skiriasi nuo pagrindines, nes pirmiausia 30 min. viskas sildoma, o tik po to maisoma.

Duona su jogurtu
1. Vanduo - 200 ml.
2. Naturalus jogurtas - 125gr. (perku Danone firmos)
3. Druska - 2 a.s.
4. Cukrus - 1 v.s.
5. Miltai 550C - 480 gr.
6. Ruginiai miltai - 70gr.
7. Mieles - 2.5 a.s. (apie 8 gr.)
O cia receptas tos duonos, kuri patiko Fortai. Pas mane programa 3, skirta rupiai duonai.

Valstieciu duona
1. Sviesta / margarinas - 1v.s. (2 a.s.)
2. Vanduo - 360ml. (270 ml.)
3. Druska - 2a.s. (1.5 a.s.)
4. Cukrus - 1 v.s. (2a.s.)
5. Miltai 550C - 300 gr. (230 gr.)
6. Ruginiai miltai - 150 gr. (110 gr.)
7. Rupus kvietiniai miltai - 150 gr. (110 gr.)
8. Mieles - 1.5 a.s. arba 5 gr. (1 a.s.)
Atsakyti
nomke7, kukurūzų miltų ne kartą mačiau ir Iki, ir Maximose, ir Rimi smile.gif Pasižiūrėk prie miltų, krakmolo ar ekologiškų produktų...
Atsakyti
QUOTE(Sonatina @ 2007 02 08, 16:32)
nomke7, kukurūzų miltų ne kartą mačiau ir Iki, ir Maximose, ir Rimi smile.gif Pasižiūrėk prie miltų, krakmolo ar ekologiškų produktų...

Sonatina, labai aciu. Radau tik IKI, Maximose nebuvo. Duona jau kepa.
Atsakyti
Duona jau suvalgyta. Siek tiek nukrypau nuo recepto, vietoj "Ekstra" (405) miltu dejau 550C. Vidury maisymo prisiminiau, kad tesla, kepant duonkepeje, turi buti siek tiek skystesne, tai ipyliau papildomai sauksta vandens ir po to dar sauksta aliejaus. Mases buvo kiek daugoka, iskilo beveik iki pat stiklo ir greiciausia del to, likus 25 min iki pabaigos virsus siek tiek sukrito, o gal siais kas ne taip. Skonis labai neiprastas. Mano ir fortos antros puses, kai paragavo is kart prieme vieninga sprendima: ja pakepinti ant keptuves, itrinti cesnaku ir bus labai super uzkanda prie alaus. Medetku ziedlapiai ir ciobreliai pirkti prie ekologisku produktu, kukuruzu miltai tik IKI tinkle. Idedu recepta koki gavau:



DUONA SU FETOS SŪRIU, MEDETKŲ ŽIEDLAPIAIS IR ČIOBRELIAIS



2 ½ puodelio miltų (ekstra),

1 puodelis kukurūzų miltų,

2 kiaušiniai,

1 pakelis džiovintų mielių,

1 puodelis pieno arba ½ puodelio pieno + ½ puodelio vandens,

1 šaukštas skysto medaus,

3 šaukštai alyvų aliejaus,

½ mažo šaukštelio druskos,

1 puodelis susmulkinto fetos sūrio (apie 250 g),

1-2 šaukštai medetkų žiedlapių

1 šaukštas čiobrelių.



Kildiname mieles: į greitkratį supilame pašildytą pieną, aliejų, medų, įmušame kiaušinius, įberiame žiupsnelį druskos, suberiame sausas mieles ir uždengę suplakame.
Į dubenį sudedame fetos sūrį, iškildintas mieles, išmaišome. Nuolat maišydami palaipsniui suberiame miltus. Pabaigoje suberiame čiobrelius ir medetkų žiedlapius. Baigiame minkyti, uždengiame ir paliekame kildinti.
Silikoninę stačiakampę kepimo formą plonai ištepame aliejumi, sukrečiame tešlą ir pakildiname dar sykį.
Iškilusią tešlą patepame išplaktu kiaušinio baltymu ir kepame vidutinio karštumo (160ºC) orkaitėje (vidutinėje lentynoje) apie 40 minučių.


1 puodelis miltų = 150 g

1 puodelis pieno ar vandens = 225 ml

Atsakyti
O kiek gramų mielių tame pakelyje?

Dar norėjau paklaust ar tas vadinamas pyragas ir yra tas, kur receptas prasideda 3 kiaušiniai....

Ačiū už receptus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Sedula @ 2007 02 10, 14:18)
O kiek gramų mielių tame pakelyje?

Dar norėjau paklaust ar tas vadinamas pyragas ir yra tas, kur receptas prasideda 3 kiaušiniai....

Ačiū už receptus  4u.gif

As dejau "Dr.Oetker" mieles, ten yra 7 gr. Taip, tai tas ku prasiseda 3 kiausiniais, bet tai ne pyragas (as taip galvoju, nes kiek paieskojau inete apie sios duonos pavadinima , tai "prancuziska pusrytine bandele, valgoma silta"). Prie mano duonkepes receptu yra pridetas vienas kur tikrai turetu buti pyragas, nes cukraus net 5 valg. saukstai, bet as jo dar neisbandziau. Kadangi forta vakar man perdave kruva duonu receptu, tai pabandysiu viena is ju iskept, labiausiai noriu pabandyt "Duona su suriu ir alumi". Jei pavyks, parasysiu. Siaip tai ner uz ka 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(nomke7 @ 2007 02 10, 15:42)
As dejau "Dr.Oetker" mieles, ten yra 7 gr. Taip, tai tas ku prasiseda 3 kiausiniais, bet tai ne pyragas (as taip galvoju, nes kiek paieskojau inete apie sios duonos pavadinima , tai "prancuziska pusrytine bandele, valgoma silta"). Prie mano duonkepes receptu yra pridetas vienas kur tikrai turetu buti pyragas, nes cukraus net 5 valg. saukstai, bet as jo dar neisbandziau. Kadangi forta vakar man perdave kruva duonu receptu, tai pabandysiu viena is ju iskept, labiausiai noriu pabandyt "Duona su suriu ir alumi". Jei pavyks, parasysiu. Siaip tai ner uz ka  4u.gif

bigsmile.gif oi mergaites,ta duona,su Fetos suriu...NEREALI..kvapas,skonis..!!!Ex gaila,kad Nomkei baigias atostogos...tai ji mums cia tiek receptu prirasytu bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(nomke7 @ 2007 02 10, 14:42)
As dejau "Dr.Oetker" mieles, ten yra 7 gr. Taip, tai tas ku prasiseda 3 kiausiniais, bet tai ne pyragas (as taip galvoju, nes kiek paieskojau inete apie sios duonos pavadinima , tai "prancuziska pusrytine bandele, valgoma silta"). Prie mano duonkepes receptu yra pridetas vienas kur tikrai turetu buti pyragas, nes cukraus net 5 valg. saukstai, bet as jo dar neisbandziau. Kadangi forta vakar man perdave kruva duonu receptu, tai pabandysiu viena is ju iskept, labiausiai noriu pabandyt "Duona su suriu ir alumi". Jei pavyks, parasysiu. Siaip tai ner uz ka  4u.gif


Na, ir kaip duona su suriu ir alumi? As irgi ja nuziurejusi smile.gif
Beje, siryt valgeme ta pyraga su vyru (Prancuziska pusrytine bandele). Vakar uzsiprogramavau, ir siandien radom nubude silta. Man visai skani, taciau maniau, kad bus saldesne. Per viduriuka biskuti sukrito, bet labai nedaug. Dariau ta mazesni varianta. Dar pjaustant labai labai trupejo sad.gif Bet cia jau mano kalte - neapsirupinau duonai pjaustyti reikalingu peiliu smile.gif Valgiau as su Nutella, labai skanu. Vyraslapnojo su kalakuto kumpiu ir suriu.
Jei kada netingesi, gal gali imest ta saldu recepta su 5 saukstais cukraus smile.gif dar prideciau daug razinu, ir gautusi ragaisis smile.gif
dabar duonkepej maisau Sonatinos bandeles su cesnaku ir suriu. Cesnakas tai labai kvepia smile.gif Tikiuos, kad neissigers, ir po to koks ragaisis nebus cesnaku skonio lotuliukas.gif
Atsakyti
Žiūrinėju internete receptukus, ir iškilo klausimas, kurie mūsų miltai atitiktų "Whole-wheat flour"? Gal netyčia rupūs?
Atsakyti
Aš šiandien irgi dariau tą "pyragą". Man tai nelabai iškilo. Irgi norėjosi, kad būtų saldesnė. Kažin kas gautųsi, jei dėčiau daugiau cukraus g.gif .
Ar sviestą reikėjo dėt ištirpintą?
O kur jūs perkat 550C miltus?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sedula: 11 vasario 2007 - 20:41