Įkraunama...
Įkraunama...

Knygos, knygos, knygos... *43 Namučiai...

Labas rytas 4u.gif

Va Užkalnis išgyrė Starkaus "Tuk tuk Indija":
http://uzkalnis.popo...jos-stebejimai/

Bet viena Užkalnio frazė visgi mane šokiravo blink.gif :
Apie kelionių žanrą Lietuvoje esu kalbėjęs anksčiau: kažkada kalbintas apie žurnalistikos kelius ir klystkelius, užsiminiau ir apie kelionių rašymus: “Jei mums rašytojos pavyzdys buvo provinciali ir lėkšta Žemaitė, tai kelionių rašymo idealas yra bobelė, išvažiavusi poilsinės kelionės į Tunisą ir surašiusi tai, ką ji vadino „įspūdžiais“: „Pamatėme puošnius čiabuvių drabužius, pakerėjo ugningi liaudies šokiai, akyse raibuliavo ryškios turgaus spalvos“.

Kaip ten bebūtų, leidžia jis sau išties daugiau, nei galima cool.gif doh.gif

Aš skaitau "Stambulo pavainikę". Labai patinka. Šįvakar gal jau ir užbaigsiu. Įsivaizdavau, kad ši knyga bus kur kas lėkštesnė, bet visgi tikrai ne. Maloniai nustebino thumbup.gif
Atsakyti
labryt, na sutikciau as su tuo Uzkalniu is dalies, kita vertus, jis pats man kazkoks lekstas, primityvoka ta jo kritika...

as beveik baigiau pirma toma Anos Kareninos.
Nemazai isminties, psichologines izvalgos sioje knygoje, charakteriai tokie ivairiapusiski, nera vien teigiamu ar neigiamu personazu. Idomu man..Kartais, atrodo, prailgsta tos labai smulkiai aprasomos kasdienines scenos, bet, aisku, labai praturtina kurini, kaip ir apskritai gan platus kontekstas (toli grazu ne vien Anos meiles istorija).
Suzavejo aprasyta sienapjutes scena, kur Levinas isejo pjauti sieno su samdiniais - kaip paskui jautesi atsigaves, pajutes darbo gydoma poveiki...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Masako: 06 gruodžio 2010 - 10:03
QUOTE(Masako @ 2010 12 06, 09:59)
labryt, na sutikciau as su tuo Uzkalniu is dalies, kita vertus, jis pats man  kazkoks lekstas, primityvoka ta jo kritika...



Na gerai, tarkim Žemaitės kūrybą provincialia dar galima pavadinti (kad ir dabar juk sakoma, kad LT didelis kaimas, nors aš pati taip negalvoju). Bet dėl Žemaitės lėkštumo g.gif Man taip liežuvis neapsiverstų doh.gif , gerbiu aš tą moterą, ir tikrai yra už ką. Tai gal dar pradėkim visus savo klasikus: ir Vaižgantą, ir Baltušį, ir visus kitus, kur apie kaimą rašė, lėkštais provincialais vadinti g.gif
O kas tuomet pats Užkalnis? g.gif Norėtųsi drėbti riebų epitetą, bet gal susilaikysiu cool.gif
Pvz. aš Užkalnio kūrybą ketinu skaityti tikrai ne dėl to, kad ji kažkuo vertinga (labai didelis klausimas, ar tokia yra ir ar apskritai gali būti), o tik pažintiniais tikslais. Bet skaitysiu tik dėl to, kad kol kas dar sugebu atskirti autorių nuo jo kūrinių.
Beje, skaitydama kada nors, specialiai bandysiu kabinėtis, gal kokių nors lepsusų, kad ir nedidelių, įžvelgsiu tongue.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ingėnas: 06 gruodžio 2010 - 10:10
biggrin.gif As tai nieko nesakau, nes neismanau del tu autoriu vertingumo. Bet man, diletantei, Zemaite visad atrode pervertinta ax.gif Aisku, gerai, kad tuo metu kaimo moteris apskritai kazkokia kuriamaja veikla uzsieme, bet..nelabai as kazkoki mena jos kuryboj izvelgiu... ax.gif

Uzkalnio nedaug teko skaityt, nedomina ans munis, bet kiek skaiciau, pastebejau, kad jo paties rasymo stilius tolygus delfi komentarams (kuo jis kaltino ten ana zurnaliste ar rasytoja), apie stiliaus klaidas ne nekalbu irnesakyk.gif
Atsakyti
Pratęsiant apie Užkalnį smile.gif
Aš manau, kad kultūringas, išprusęs, dvasiškai turtingas žmogus provincialais savo tautos, savo ištakų (ir apskritai, bet kokių žmonių, jei jau kalbame apie vidinę kultūrą) nevadins. O jei vadina, galbūt to priežastis yra pačio žmogaus užslėpti kompleksai.
Vat lietuvių patarlė juk sako: kuo pats kvepi, tuo ir kitus tepi.
Papildyta:
QUOTE(Masako @ 2010 12 06, 10:17)
biggrin.gif As tai nieko nesakau, nes neismanau del tu autoriu vertingumo. Bet man, diletantei, Zemaite visad atrode pervertinta ax.gif  Aisku, gerai, kad tuo metu kaimo moteris apskritai kazkokia kuriamaja veikla uzsieme, bet..nelabai as  kazkoki mena jos kuryboj izvelgiu... ax.gif

Uzkalnio nedaug teko skaityt, nedomina ans munis, bet kiek skaiciau, pastebejau, kad jo paties rasymo stilius tolygus delfi komentarams (kuo jis kaltino ten ana zurnaliste ar rasytoja), apie stiliaus klaidas ne nekalbu irnesakyk.gif



Aš mat Užkalnio nesu dar skaičiusi (jei neskaičiuoti keleto straipsnių, kurių net neperskaičiau nuo... iki ir vieno jo knygos skyrelio). Tai negaliu jo kūrybos nei peikti, nei aukštinti.

O dėl Žemaitės. Na man jos kūryba nuoširdžiai patiko. Beje, ją gerbti galima ir už tai, kad ji pralaužė ledus kaimo moteroms kurti. Jei gerai pamenu, viena iš pirmųjų tuometinių paprastų bobelkų pradėjo rašyti, ir visai sėkmingai.
Kas man Žemaitės kūryboje patinka, tai visgi graži, sodri, vaizdinga to laikmečio kalba.
O be to manau, kad ir aš, ir tu, ir Užkalnis turi mažiau kompetencijos vertinti pvz. Žemaitės kūrybą, nei kad kritikai mirksiukas.gif

Tikiuosi, kad mano postas (-ai) nieko neužgaus, tikrai netaikau niekam asmeniškai (išskyrus tą velnio neštą ir pamestą Užkalnį).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ingėnas: 06 gruodžio 2010 - 10:29
Ingėnai , o skaitei šitą?
user posted image

niu, o Žemaitė nepėsčia buvo - Amerikoje buvo, toli man iki jos biggrin.gif čia nejuokais sakau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2010 12 06, 12:05)
*Ingėnai , o skaitei šitą?
user posted image

**niu, o Žemaitė nepėsčia buvo - Amerikoje buvo, toli man iki jos  biggrin.gif čia  nejuokais sakau  smile.gif



*Dar neskaičiau, bet turiu mirksiukas.gif

**Mat kaip, nežinojau tongue.gif (o jei ir buvau girdėjusi, tai pamiršau smile.gif )
Kaip tais laikais, tai iš tiesų tada nepėsčia biggrin.gif
Atsakyti
vai tai tai, net ir įspūdžius aprašė - šito ir aš nežinojau bigsmile.gif

user posted image
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2010 12 06, 12:10)
vai tai tai, net ir įspūdžius aprašė - šito ir aš nežinojau  bigsmile.gif

user posted image



Nea, apie šitą knygą nebuvau nė girdėjusi bigsmile.gif
Atsakyti
Labas rytas. Planavau atsikelti 9 ryto ir pasimokinti, atsikėliau 12 ir reikia skubėti į darbą laugh.gif

QUOTE(Gegytė @ 2010 12 06, 02:20)
pažįstama  skaitė, sakė labai gera. jos rekomendacijomis pasitikiu.


Nebespėjau pigesnių bilietų nusipirkti, neliko per naktį doh.gif
Atsakyti
Sveikos.

Žinokit kad ir kaip vilioja 1984, bet skaitau „Altorių šešėly“. Ir visai ten jau įdomu darosi, nors mažokai dar įveikiau. Dabar reikia turėti valią ir skaityti tik AŠ. Vakar mama naktį išjungė elektrą iš viso, kad neskaityčiau rolleyes.gif tai matyt man jau nelabai kas, ania? unsure.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Ingėnas @ 2010 12 06, 10:44)
Labas rytas 4u.gif

Va Užkalnis išgyrė Starkaus "Tuk tuk Indija":
http://uzkalnis.popo...jos-stebejimai/

Bet viena Užkalnio frazė visgi mane šokiravo blink.gif :
Apie kelionių žanrą Lietuvoje esu kalbėjęs anksčiau: kažkada kalbintas apie žurnalistikos kelius ir klystkelius, užsiminiau ir apie kelionių rašymus: “Jei mums rašytojos pavyzdys buvo provinciali ir lėkšta Žemaitė, tai kelionių rašymo idealas yra bobelė, išvažiavusi poilsinės kelionės į Tunisą ir surašiusi tai, ką ji vadino „įspūdžiais“: „Pamatėme puošnius čiabuvių drabužius, pakerėjo ugningi liaudies šokiai, akyse raibuliavo ryškios turgaus spalvos“.

Kaip ten bebūtų, leidžia jis sau išties daugiau, nei galima cool.gif  doh.gif


Sveikutes 4u.gif
Ingenai, pribloskei savo Uzkalnio istrauka blink.gif Kas jis mano esas, kad gali taip rasyt apie zymiausius Lietuvos klasikus. blink.gif doh.gif
Ziuriu man reiks labai susiimt norint atskirt knygas nuo zmogaus asmenybes, nes kitaip praeis noras skaityt bet kuria is jo knygu biggrin.gif

Ingenai, o kaip tau "Gudrioji nuodu vireja" ar patiko?

As skaitau F. Gregory "Ziniuone", labai patinka wub.gif Tai pirma F. Gregory knyga, bet manau ant jos 'Karalienes, seseru ir kt' serijos nebesikabinsiu, uzteks grazaus atsiminimo apie Ziniuone.
Papildyta:
QUOTE(muminukas @ 2010 12 06, 13:10)
vai tai tai, net ir įspūdžius aprašė - šito ir aš nežinojau  bigsmile.gif

user posted image

Noreciau sita knyga perskaityt bigsmile.gif
Atsakyti