Įkraunama...
Įkraunama...

Breketai ir plokštelės

Dabar visi šneka tik apie dantų breketus. Norėjau paklausti ar plokštelės jau visai atgyvenęs dalykas ar čia tik mados reikalas? Mano sūnui 9 metų blogas sąkandis. Reikia kažką daryti. Plokštelės kainuoja dau pigiau, o kaip jų efektyvumas? Kokie jų trūkumai lyginant su breketais? Ačiū.
Atsakyti
Breketai is tikruju labai neblogas variantas tiesinant dantis. Tik jie kainuoja keleta kartu brangiau, negu ploksteles. Ju dantuku tiesinimo mechanizmas yra visai kitoks (cia gal nebutina smulkiai askint), zodziu daug efektyvesnis ir mazesne dantuku grizimo i ta pacia padeti rizika. Taip pat breketu vaikas nenusiims, o plokstele gali ir "pamirsti" uzsideti, o jau tada visas darbas per niek. Taciau, jei anomalija nedidele, ja visai sekmingai galima istaisyti ir su plokstele. Tuo labiau, kad nesiojant breketus, atsiranda burnos higienos problemu, nes sunkoka apie tuos visus gelezelius stropiai isvalyti. Pasitarkite su ortodontu del situacijos ir jei tai imanoma istaisyti plokstele, bei vaikas ja stropiai nesios, tikrai patariu pataupyti pinigelius. smile.gif
Atsakyti
Galeciau pridurti, kad plokstele baisiai nepatogi yra, per pamokas issiimdavau, nes normaliai pakalbet negalejau. O su breketais tokiu problemu nera (galu gale ju ir neimanoma nusiimti). Del burnos higienos sutinku, kad yra sunkoka isvalyti visus plyselius, bet pakankamai kruopsciai valant dantys neturetu sugesti (per metus dar nei viena skylute neatsirado), taciau abejoju, ar vaikui kantrybes uzteks 10 minuciu po kiekvieno valgymo dantis valyt. Man jau dabar kartais jos truksta smile.gif
Be to, plokstele man visiskai nepadejo, kaip dabartine ortodonte sake, tik iskreivino kruminius dantis...
Atsakyti
na as prie plosteles buvau pripratusi, ir kalbejau veliau taip, kad ne visi net itare, kad turiu plokstele
Atsakyti
QUOTE (zuike @ 2004 06 16, 19:14)
na as prie plosteles buvau pripratusi, ir kalbejau veliau taip, kad ne visi net itare, kad turiu plokstele

Jei nedideli beda, ploksteles tikrai uztenka. wink.gif
Atsakyti
Pas mane plokstele buvo su zandikauli plecianciu mechanizmu, tai siek tiek storesne, gal del to baisiai nepatogi pasirode...
Atsakyti
QUOTE (fukuotukaf @ 2004 06 16, 21:05)
Pas mane plokstele buvo su zandikauli plecianciu mechanizmu, tai siek tiek storesne, gal del to baisiai nepatogi pasirode...

Ploksteliu labai ivairiu yra, o seniau aisku jos dar nepatogesnes buvo. wink.gif
Atsakyti
man reikia nesioti breketus, taciau nezinau kuriuos rinktis- metalinius ar keramikinius. Keramikiniai daug brangesni, taciau jie ne taip matomi. O ar skiriasi efektyvumas? girdejau, kad dedant breketus reikia israuti kazkiek sveiku dantu. ar cia tiesa? smile.gif taip pat noreciau suzinoti kiek laiko reikia breketus nesioti?
Lauksiu gerb.stomatologes komentaro biggrin.gif
Atsakyti
Nematau prasmes detis keramikinius breketus, nes viela tai vis tiek bus metaline ir tikrai matysis. Bent jau is nuotrauku, kurias pas ortodonte maciau, nenoreciau detis keramikiniu, negraziai atrodo. O metalinius nusiblizgini ir keliauji issisiepus blizgancia burna tongue.gif
Atsakyti
biggrin.gif et... vistiek kazkaip atrodo geda butu vaiksciot wink.gif be to dar bendraklasiai tyciosis, nes mano klasioke "gelezinkeliu" pravardziuoja smile.gif o seip tai kodel keramikiniai negraziai atrodo? man atrodo jie kaip tik maziau pastebimi. Taigi dantu spalvos biggrin.gif
Atsakyti
Jeigu gerai pamenu, tai jie yra permatomi. Ir nuotraukose tikrai nekaip atrode, kazkaip lygtai didesni negu metaliniai. O del tu pravardziavimu... tai mazvaikiai tik prasivardziuoja, blogiausiu atveju galesi kveivadanciais isvadinti tongue.gif Be to, teko girdeti, kad uzsienyje dabar madinga breketus nesioti, taigi klasiokai bus gerokai nuo mados atsilike smile.gif
Mano sese dabar 8 klase baige, tai lygtai nesiskunde, kad kas prasivardziuotu. O be to, jai jau apie pusmeti nesioti bereikes, tai paskui gales visi lygiu dantu pavydet smile.gif
Man irgi is pradziu vaikscioti geda buvo, stengiausi nesisypsot labai. O paskui pagalvojau, kad ne kiekvienas pora tukstanciu burnoj turi ir tegul visi mato, juk dantys svarus, breketai blizga, tai ko nesisypsot tongue.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo fukuotukaf: 19 birželio 2004 - 09:04
As irgi nesiojau breketus. Ilgai- kokius 3 metus. net univere studijuodama vis dar buvau su breketais. Bet nematau nieko bloga - priemones vertos tikslo - dantys tikrai super.
Atsakyti