Įkraunama...
Įkraunama...

Daugiametės lauko gėlės III

4u.gif Esu visiškai žalia šioje srityje.Šiemet pirmąkart turiu žemės.Labai noriu pasisodinti po langu,pietinėje pusėje kažkokių gėlyčių.Kadangi laiko ir išmanymo nedaug turiu,tai norėčiau,kad tai būtų nedaug priežiūros reikalaujančios ir visą vasarą žydinčios gėlės. Ar tokių būna?

Būsiu dėkinga už patarimą. drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Oskute @ 2006 04 04, 22:30)
4u.gif Esu visiškai žalia šioje srityje.Šiemet pirmąkart turiu žemės.Labai noriu pasisodinti po langu,pietinėje pusėje kažkokių gėlyčių.Kadangi laiko ir išmanymo nedaug turiu,tai norėčiau,kad tai būtų nedaug priežiūros reikalaujančios ir visą vasarą žydinčios gėlės. Ar tokių būna?

Būsiu dėkinga už patarimą. drinks_cheers.gif

laibenis (lobuliarija), lobelija - žydės visą vasarą, ypatingos priežiūros nereikalauja, bet palaistyti visvien teks 4u.gif na dar serenčiai irgi žydi ištisai ir gana atsparūs. va nuo tokių ir gali pradėti. Tos pirmosios tinka apvadams, o serenčių irgi įvairių yra - didžiųjų, smulkiažiedžių, žodžiu tik rinkis smile.gif
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2006 04 05, 07:55)
laibenis (lobuliarija), lobelija - žydės visą vasarą, ypatingos priežiūros nereikalauja, bet  palaistyti visvien teks 4u.gif na dar serenčiai irgi žydi ištisai ir gana atsparūs. va nuo tokių ir gali pradėti. Tos pirmosios tinka apvadams, o serenčių irgi įvairių yra - didžiųjų, smulkiažiedžių, žodžiu tik rinkis smile.gif



Pritariu biggrin.gif - serenčiai ir man buvo pirmas kandidatas, atitinkantis išvardintus kriterijus smile.gif
Atsakyti
4u.gif Labai ačiū už atsakymus.O serenčiai it tos kitos gėlytės kaip sodinamos-iš sėklų,ar kokiais krūmeliais būna pirkti?
Atsakyti
QUOTE(Oskute @ 2006 04 05, 17:17)
4u.gif Labai ačiū už atsakymus.O serenčiai it tos kitos gėlytės kaip sodinamos-iš sėklų,ar kokiais krūmeliais būna pirkti?


Taip, jos sėjamos, bet turguje būna pirkti ir daigų - dažnau jau žydinčių, tada galima išsirinkti tai, kas tikrai patinka, nes būna jų įvairaus aukščio ir spalvų. Mes jau kelis metus auginam gražius pilnavidurius serenčius - jie man primena saulėgrąžas, todėl ir vadinu juos saulėgrąžiniais smile.gif Vat keli iš jų:
Atsakyti
Ačiū klarista. Iškilo dar vienas klausimas.O kada jos sodinamos? Kai baigiasi šalčiai naktimis? Ir kaip giliai reikia kišti tas sėklytes?

Žinau,kad labai paikas klausimas,bet jei neklausiu,tai ir nesužinosiu. blush2.gif

Svajoju kitąmet prisisodinti daugiau ir įvairių gėlių,bet šiemet mano pagrindinis augalas ko gero yra dukra.Užtai ir noriu paprastų kvietkų,lengvai auginamų. ax.gif
Atsakyti
Sejant seklas reikia vadovautis viena-seti giliau tris kartus giliau,nei sekla.Serenciu seklos-ilgi tamsus ploni pagaliukai.Siek tiek uzberei zemem ir isdigs.Set galima tiesiai i lauka,galima i indelius ir pikiuot tiesiai i lauka(nuolatine vieta).Galima ir i siltnami.Issodint i lauka.
Su siom tikrai bedu nebus.Sek drasiai.Butum arciau Alytaus-uzfundyciau seklu.
Atsakyti
4u.gif Ačiū Regila. O gal dar kokių nereiklių gėlių žinai?
Atsakyti
Kad gal dauguma nereiklios.Ziurint kur sodinsi,kokio dydzio reikia?Tuomet galima kazka pasakyt kuo galima nereikliu apzeldint,papuost.
Is seklu auginau uogines knipofijas,lauko jukas,sumedejusius bijunus pasejus.Sie daugiameciai.
Dabar jau veloka seti ipomejas,kobejas ir ricinmedzius.Ju ilgas dygimas.
Paziurek parduotuvej kokia grazi ant pakuotes.Ir nusipirk.Pabandysi.Kitam labai sunku kazka patart.
Atsakyti
4u.gif Žinai Regila,tai kokių 6 m ilgio ir 1,5 m pločio plotas prieš namo langus.Pietinė pusė.
Pati ir pirkčiau pagal paveikslėlius,bet kiek suprantu yra gėlių,kurios žydi tik kitais metais,tai nenoriu pinigų išmest kaip į balą.
Pavyzdžiui man labai gražu našlaitės,astrai,rododendrai.Visokios į varpelius panašios, arba ryškiais pilnais žiedais.Bet apie rododendrus jau paskaitinėjau-lepoki pasirodė.Našlaitės turbūt nužydi ir lieka tik stagarai.Žodžiu tikrai pasimetus šioj srity.
Atsakyti
QUOTE(Oskute @ 2006 04 05, 22:41)
man labai gražu našlaitės,astrai,rododendrai.Visokios į varpelius panašios, arba ryškiais pilnais žiedais.


Astrams sėti pats laikas dabar. Tai tikrai nelepios gėlės. Jeigu sėsi į dėžutes ir į lauką išsodinsi daigus, žydės anksčiau, negu kad pasėtos tiesiai į gėlyną.
Dar gali pasisėti nasturtų - yra dabar jų visokių rūšių, sėjamos tiesiai į dirvą.
Atsakyti
QUOTE(zigzag @ 2006 04 05, 23:01)
Dar gali pasisėti nasturtų - yra dabar jų visokių rūšių, sėjamos tiesiai į dirvą.


Va nasturtas ir aš pažįstu.Jos man patinka.Ačiū,kad priminei. drinks_cheers.gif
Atsakyti