Įkraunama...
Įkraunama...

Daugiametės lauko gėlės III

Kai pradedanciajai,siulyciau ta ploteli apsodinti daugiametemis.Kazkur kampeli palikti eksperimentams.Vienmetes nuzydes ir vel reiks galvot ka pasodinus.O daugiameciu kelias rusis it perr vasara ramu.Tarpuose ikisi kokia vienmete.Kai daug vienmeciu-vargas su jom.Kai ju daug rusiu-vel..pradziai reikia pradet nuo keliu,o veliau ir patirtis ateis.Kol neisbandysi,tol jos ir nebus.Jei kokia prasciau augs-zinosi,kad netinkamoj zemej pasodinai ar nepaliejai.
O del to,kad dvimetes-nereikia baimintis.Pasisek darzo kampe,lai auga.Kitais metais issodinsi i vieta ar net siais iskelsi-kitais dziugins ziedais.Yra graziu katileliu,siurpiniu gvazdiku.Atsparus,tinkami.
Naslaites dvimetes,tad stagarai nebus.Jei dabar sodinsi-nuo geguzes zydes,taciau greiciausiai,kitiems metams norint turet-reiks kita karta set vasara.Kai sejama pavasari-antriems metams lieka nedekoratyvus.
Kazkada,pries kelis metus, ir as sumasciau daug vienmeciu pasisodint.Tai gal kokia 30rusiu..Atsizadejau...nes kol ispikiuoji,daigelius laistai,ravi,popini.O jie tik bac ir perzydejo..Laukas tuscias,galvok is naujo:))
Atsakyti
Daugiametės gėlės tikrai gerai, vargo daug mažiau. Todėl dabar galėtum nusipirkti pvz. lelijų ir viendienių, kai kurios jau ir šiais metais pražys. Viendienės tai ypač nelepios gėlės.
[attachmentid=54498]
Atsakyti
4u.gif Ačiū merginos.O aš pažodžiui traktuodama būčiau išmąsčius,kad viendienės,tai tos ,kurios žydi vieną dieną. biggrin.gif

Dabar galvoj sukasi nasturtos,astrai,frezijos.Pažiūrėsiu kokių sėklų gausiu.
Atsakyti
Viendienes taip vadinasi todel,kad ju ziedas zydi tik viena diena...bet nereiskia, kad ju tik vienas buna..Kai pradeda zydet,zydi apie menesi.Jos nera lepios ar kitaip reikalaujancios prieziuros.
Atsakyti
gali dar pabandyti pasisodinti,begonijas,jos gal labiu reiklios bet zydi iki pat pirmu salnu ir yra labai dekoratyvios.labai grazios.seip dar galetum psisodinti salaviju,ju yra yvairiu rusiu,gali bandyti pasisodinti skaistaziedi arba darzelini salavija thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(gabiiiiiiii @ 2008 02 26, 22:12)
gali dar pabandyti pasisodinti,begonijas,jos gal labiu reiklios bet zydi iki pat pirmu salnu ir yra labai dekoratyvios.labai grazios.seip dar galetum psisodinti salaviju,ju yra yvairiu rusiu,gali bandyti pasisodinti skaistaziedi arba darzelini salavija thumbup.gif

siaip tai klausimas pries du metus uzduotas buvo ax.gif ,dabar mergaite gal jau su patirtim biggrin.gif . Be to, gal pastebejai, vieta, kuria norima apsodinti yra pietineje puseje, o begonijos tam visai netinka.
Atsakyti
Prisipirkau daugiameciu geliu seklu, ir dabar klausimas iskilo baisus. (geliu iki siol tik gaudavau dovanu gimtadieniui ax.gif nemoku as su jom elgtis)
Planuoju paprastoj pievoj uzveisti visokiu nereikliu daugiameciu gelyciu, kad jos ten augtu ir man galva neskaudetu del ravejimu/persodinimu/tresimu.. ir tt.

Ar galiu as tik vandenyje pamirkius para,jas isbarstyti "isgrebliotoj" pievoj?
Ar daryti duobutes, kisti ten seklytes ir uzberti?..
Ar taip isviso beviltiska, ir reik loviuose kambary seklas daiginti ir kai sudygsta - persodinti jau i pieva..? Seklu daug, pieva didele..as loviu tiek neprisipirksiu unsure.gif nebent gal galima labai tankiai jas butu subert..
Patarkit doh.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(zebenkstiejka @ 2009 04 04, 18:55)
Prisipirkau daugiameciu geliu seklu, ir dabar klausimas iskilo baisus. (geliu iki siol tik gaudavau dovanu gimtadieniui  ax.gif nemoku as su jom elgtis)
Planuoju paprastoj pievoj uzveisti visokiu nereikliu daugiameciu gelyciu, kad jos ten augtu ir man galva neskaudetu del ravejimu/persodinimu/tresimu.. ir tt.

Ar galiu as tik vandenyje pamirkius para,jas isbarstyti "isgrebliotoj" pievoj?
Ar daryti duobutes, kisti ten seklytes ir uzberti?..
Ar taip isviso beviltiska, ir reik loviuose kambary seklas daiginti ir kai sudygsta - persodinti jau i pieva..?  Seklu daug, pieva didele..as loviu tiek neprisipirksiu  unsure.gif nebent gal galima labai tankiai jas butu subert..
Patarkit  doh.gif  4u.gif

1.Gėlėms šiuo metu dar šaltoka,sėti tiesiai į dirvą.Reiktų palaukti kol pašils žemė.
2.Ant pokelių rašo ar galima sėti tiesiai į dirvą,ar reikia pirma į lovelius.
3.Pasėjus į dirvą gėlės sudygs vistiek labai tankiai,jas reikės persodinėti.Kad ir kaip stengiantys sėklos nepasibers tolygiai. g.gif Galima aišku ir nepersodinėti,kartais aš kokias kilimines gėles palieku,tik pasėjus,bet dažniausiai jos vargsta,trūksta saulės ,vietos plačiau augti. blush2.gif mirksiukas.gif Bent jau galima kur nors vienoje vietelėje pasisėti,o paskui persodinėti. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2009 04 04, 20:29)
1.Gėlėms šiuo metu dar šaltoka,sėti tiesiai į dirvą.Reiktų palaukti kol pašils žemė.
2.Ant pokelių rašo ar galima sėti tiesiai į dirvą,ar reikia pirma į lovelius.
3.Pasėjus į dirvą gėlės sudygs vistiek labai tankiai,jas reikės persodinėti.Kad ir kaip stengiantys sėklos nepasibers tolygiai. g.gif Galima aišku ir nepersodinėti,kartais aš kokias kilimines gėles palieku,tik pasėjus,bet dažniausiai jos vargsta,trūksta saulės ,vietos plačiau augti. blush2.gif  mirksiukas.gif Bent jau galima kur nors vienoje vietelėje pasisėti,o paskui persodinėti. ax.gif

Aciu uz atsakyma; matau kad neisvengsiu as daiginimo namie, reiks daugiaaukstes konstrukcijas daiginimo stelazu irenginet, ba palangiu ne is tolo neuzteks..
Ant pokeliu mazai kas parasyta, piesinukai tokie neypareigojantys visai atrodo, bet va pasidomejau papildomai, pvz levandomis,- tai pasirodo jas reik pasaldyt saldytuve pries sejant, kitaip aceit blogai dygs. Nieko apie tokius dalykus ant pokeliu neraso/nepiesia. (Pas mane agrofirmos"seklos" praktiskai visos gelytes.)

Tai ka as zinau, gal man visas kitas seklas irgi saldytuvan sukist??? Jei jos daugiametes, kaip ir levandos, tai gal visoms pades sitas "bajeris"?..
Atsakyti
Aš asmeniškai nedėjau levandų sėklų į jokį šaldytuvą.Man sudygo ir taip.Ir auga jos tokioje prastoje žemėje,kad,kai paskaitau čia forume kokios jos išrankios pas kitas,man gaila jų pasidarė. blush2.gif Šiandien apžiūrinėjau ir galvojau,kad reiktų jas persodinti kažkur garbingiau? g.gif
Aš nemažai daugiamečių gėlių sėju tiesiai į dirvą,o paskui retinu.Nes vietos gėlėms tikrai nebelieka............ ax.gif
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2009 04 05, 21:46)
Aš asmeniškai nedėjau levandų sėklų į jokį šaldytuvą.Man sudygo ir taip.Ir auga jos tokioje prastoje žemėje,kad,kai paskaitau čia forume kokios jos išrankios pas kitas,man gaila jų pasidarė. blush2.gif Šiandien apžiūrinėjau ir galvojau,kad reiktų jas persodinti kažkur garbingiau? g.gif
Aš nemažai daugiamečių gėlių sėju tiesiai į dirvą,o paskui retinu.Nes vietos gėlėms tikrai nebelieka............ ax.gif

Ačiū, daiginsiu namie, labai jau noriu aš gėlėtos pievos, pasistengsiu atsakingai pažiūrėt į reikalą.. Na ir užsimojau- neturiu jokios patirties, o jau daigyklų tiek, kad niekur netelpa, visą laikiną "spintą" tenka daryt, su daug lentynų hihihi.gif
Ar sodinant į daigyklą žemė turi būti labai drėgna? Ir ar būtina daigiukams tiesioginė saulės šviesa g.gif
Atsakyti
o kokias geles ketini seti man ir idomu rolleyes.gif
galvojau pasipirkti sauluciu,bet daugiau jokiu nesumastau kad i pieva tiktu
Atsakyti