Įkraunama...
Įkraunama...

Darbo paieškos: profesionalo konsultacijos

Kai parasiau vienoj is temu, kad galiu pakonsultuoti del pokalbio del darbo, atsirado nemazai norinciu. Nesitikejau, kad tai tokia aktuali tema, taigi nusprendziau, kad galime padaryti viesas konsultacijas mirksiukas.gif Galesiu pasidalinti savo patirtim ne tik as, bet ir visi kiti, kurie turejo tokiu pokalbiu. Ka manot? bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *plepute*: 05 kovo 2006 - 16:06
Ir visos dingo kazkur doh.gif lotuliukas.gif

Na, kaip bebutu... pirmiausiai del CV mirksiukas.gif
Visi zinome, kaip juos rasyti. Visur yra labai daug pavyzdziu ir tikrai geru. Noriu tik papildyti keliais punktais, ko rasyti nereikia. Skaiciau apie viena tyrima, kuris buvo atliktas su personalo vadovais apie tai, kas jiems dazniausiai nepatinka CV. Stai tokie gavosi punktai:
1. Kartais kandidatai labai megsta parasyti kokio darbo jie nori. Vadina tai TIKSLAS ar pan. Ir suraso 10-15 profesiju. Siunciate CV i konkrecias pareigas, todel geriau is viso si laukeli pratrinti. Arba palikti tik tai, kas tiesiogiai susije su siulomu darbu. Jei siunciate CV ne i konkrecia vieta, vis tiek geriau nieko nerasyti, o pasvarstyti apie tai motyvaciniam laiske (jei butu idomu, galeciau ir apie ji papasakoti).
2. Jei skelbimas buvo lietuviskai, nesiuskite anglisko CV ir atvirksciai. Susidaro ispudis, kad kandidatas turi vieninteli CV ir nesugeba jo isversti i reikiama kalba.
3. Jokiu politiniu ar religiniu paziuru nurodymo, horoskopo zenklo, akiu spalvos, ugio, svorio ir pan.
4. Nedekit nuotraukos. Net labai grazios. Juk skoniai skirtingi mirksiukas.gif Be to yra personalo vadovai / atrankos specialistai, kurie yra labai neigiamos nuomones apie tokius kandidatus, nes foto idejima mato kaip bandyma paveikti juos is anksto.
5. Jei CV yra didesnis nei 1 lapas, jo daznai neskaito. Pasistenkit ideti CV i viena lapa, net jei tam reikes sumazinti srifta.
6. Patariama vengti profesiniu terminu ir nezinomu abreviaturu. Atrankos specialistas del ju pasijus nepatogiai, bet tikrai del to neprades galvoti, kad kazkuo issiskiriate is kitu kandidatu.
7. Neiprasti hobi ir pomegiai. Jie nesuteiks jums pranasumo. Del hobi ir pomegiu dar galiu pasakyti stai ka - as asmeniskai ju nerasau, o jei rasau, tai tik tuo atveju, jei tie hobi ir pomegiai pades darbdaviui atkreipti i mane demesi. Pvz., jei darbo skelbime reikalaujama tokios savybes, kaip aktyvumas, tai rasykite tik tuos hobi, kurie atskleis ta aktyvuma. Bet jei hobi - knygu skaitymas, tai jis niekaip siuo atveju jums nepades, tik vieta CV usims biggrin.gif
Ir dar apie hobi - apzvelgus kelis simtus CV, galiu pasakyti, kad Lietuvoje 90% kandidatu megsta skaityti knygas, bendrauti su zmonemis, domisi psichologija, aktyviai sportuoja ir t.t. Jus busite daug originalesni, jei naparasysite jokio hobi.
8. Jei siunciate CV i kelias imones, padarykit taip, kad imone nematytu viso saraso (panaudokite funkcija emaile BCC arba po viena issiuskite), nes tokiu geniju, kurie siuncia visiems is karto daug, o ispudis biski ne koks.
9. Jusu nurodytas emailas turi buti rimtas, o ne eziukas@delfi.lt arba saldainiuke@mail.lt, ypac jei pretenduojate i rimtas pareigas mirksiukas.gif
10. Kuo maziau skirtingu sriftu, spalvu, tuo rimciau atrodo CV.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *plepute*: 05 kovo 2006 - 20:48
Labai aktuali temelė mirksiukas.gif
Draugas kaip tik dabar intensyviai ieškosi darbo, pirmojo, patirties kaip ir neturi, tik vasaros darbeliai užsienyje, tai kol kas nelabai sėkmingai. Gal gali patarti, kaip patirties neturėjimą pristatyti kaip privalumą, o ne kaip trūkumą? Beje, jis baigdinėja magistrantūrą rolleyes.gif
Ir dar, po kiekvieno pokalbio mes vis aptariam kaip kas vyko, ką reikėjo sakyti, ko ne, tačiau jis labai nervinasi, kad visi naudoja tuos pačius standartinius klausimus, ir niekaip nesupranta, kaip darbdavys apie kandidatą gali susidaryti teisingą nuomonę, juk visi tuos klausimus žino ir iš anksto turi paruošę į juos atsakymus, kurie, labai dažnai ne visai atitinka tikrovę. Maniškis toks idealistas, ir į standartinius klausimus atsakinėja nuoširdžiai, tikisi už tą nuoširdumą būti įvertintas, bet, kol kas dar nieks neįvertino schmoll.gif Taigi, nusprendėm, kad visgi geriau atsakinėti taip, kaip iš tavęs tikimasi. biggrin.gif Ir dar, suprantu, kad atskymai į tuos standartinius pokalbio dėl darbo klausimus paded susidaryti vaizdą apie žmogų, jo motyvaciją darbui, gebėjimą bendrauti ir t.t., bet vienas iš klausimų tekęs draugui buvo: Kokie tavo santykiai su tėvais? Kaži, ką atsakymas į tokį klausimą pasako darbdaviui apie kandidatą? g.gif
Atsakyti
Dėkui Pleputei už svarbią informaciją.
Būtų tikrai idomu, jei papasakotum apie motyvacinį laišką. Taip pat norėčiau paklausti, ką reikia prirašyti prie e-paštu siunčiamo CV? Ar užtenka tiktai "Sveiki, siunčiu savo CV pvz.: vadybininkės atrankai. Pagarbiai... VardasPavardė", ar kažką daugiau reikėtų prirašyti?
Atsakyti
Zuma, ar verta sakyti apie vasaros darbelius uzsieny? Tai priklauso nuo to, i koki darba jis pretenduoja. Pvz., jei pretenduoja i tesininko asistenta, vargu ar jam pades padavejo darbo patirtis uzsieny. Kartais geriau apie tokia patirt neuzsiminti. Kita vertus, vasaros darbas liudija, kad zmogus ne siaip sau nieko neveikia vasara, o dirba, vadinasi, yra atsakingas ir rimtas jaunuolis. Is tiesu viskas priklauso nuo to, kaip ta pati fakta pristatyti. Jo vietoj sakyciau, kad siuo metu nedirbu, nes visa laika norejau skirti tik mokslams - taip igausiu teorines zinias, kurias po to galesiu realizuoti praktikoj. Darbdaviai labai palankiai reaguoja, kai is paties kandidato isgirsta, kad jis puikiai supranta, kad kol kas turi tik teorines zinias, bet kita vertus jis taip pat supranta, kad reikia pradeti kaip tik nuo teorijos ir palaipsniui judeti link praktikos... Po tokiu zodziu galima aiskinti ir apie vasaros darba - dirbau, nes reikejo pinigu / norejau pamatyti uzsieni / norejau patobulinti savo anglu kalbos zinias / ir t.t. Svarbu, kad darbdavys pamatytu, kad tai buvo is tiesu tik vasaros darbai ir jie truko tik mokslu metu. Idealiausia, jei sie vasaros darbai buvo nors siek tiek susije su studijuojamu dalyku ar darbu, i kuri dabar pretenduoja draugas, bet net jei nesusije, irgi tinka.

Del nuosirdumo ir standartiniu klausimu, tai mano patarimas yra toks - bukite nuosirdus! Juk nenuosirduma pamatyti pakankamai lengva ir jis tikrai nepades laimeti konkurso. Bet kartu zinokit, kodel darbdavys uzduoda savo klausimus ir ka sieka issiaiskinti, tai pades jums nuosirdziau i jo klausimus atsakyti user posted image
O kaip suzinoti, kas rupi darbdaviui? Labai paprasta - viskas yra DARBO SKELBIME ir jame pateiktuose reikalavimuose. Prisiminkite, kad daznai darbdavys moka uz kiekviena zodi tame skelbime ir jei jis idejo 10 reikalavimu ir uz juos sumokejo, vadinasi jie jam yra svarbus, net jei jums gali pasirodyti kitaip. As kalbu apie tokias daznai ivardijamas asmenines savybes, kaip astakingumas, savarankiskumas, atsparumas stresui ir t.t. KIEKVIENAS SIS ZODIS reiskia tam tikrus darbo aspektus, kurie darbdaviui atrodo labai svarbus. Taigi, per pokalbi jis tikrins butent juos! Todel jusu pasiruosimas pokalbiui turi buti irgi atitinkamas - isstudijuojate reikalavimus, pagalvojate ar turite tokias savybes ir jei neturite, tai kokios yra labiausiai joms artimos. Viso pokalbio metu atsakinedami i bet kokius klausimus turekite omeny tuos reikalavimus ir pasistenkite pabrezti tas "reikalingas" savybes (aisku, neperlenkiant lazda). Manau, kad galesite tai padaryti pakankamai nuosirdziai, o kartu ir dabdavys bus patenkintas mirksiukas.gif
O juk buna ir taip - tau reikia labai aktyvaus zmogaus, ateina kandidatas ir pradeda pasakoti apie tai, koks jis kurybiskas. Ir taip bandai isgauti is jo apie ta aktyvuma, ir kitaip, o jis vis tiek apie kuryba. Galiausiai nusprendi, kad jis netinka. O jis gal visai ir tiko... Ir t.t. Aisku, as pakankamai supaprastinu viska, bet manau, esme aiski.

Dar vienas momentas - daznai interviu prasideda prasymu papasakoti apie save. Ka nori isgirsti atrankos specialistas? Jis nori isgirsti trumpa (!) jusu karjeros pasakojima, kuris yra susijes su ta vieta, i kuria pretenduojate. Nereikia pradeti nuo to, kokioj seimoj gimete ir buvot trecias vaikas seimoj. Pradekite net ne nuo mokyklos - is karto tik nuo universiteto. Arba pradekite nuo paskutinio darbo, trumpai ji aprasykite, o po trumpai apie pries tai buvusius darbus. Kodel? Todel kad tikriausiai jus pakviete kaip tik del jusu paskutinio darbo, taigi jis labiausiai ir domina darbdavi. Ir ka jus bepasakotumete vel gi turekit omeny reikalavimus tai darbo vietai. Jei reikalavimuose parasyta "atsakingumas" jusu pasakojimas duos daugiau naudos, jei jame paminesite savo atsakomybes sritis, ir t.t.
O bendros rekomendacijos pasakojimui apie save butu tokios. Pasistenkite pademonstruoti tris dalykus:
1.) jog esate kvalifikuotas specialistas - galite vykdyti siuloma darba uz siulomus pinigus
2.) esate lojalus ir saugus - t.y. su jumis nebus problemu
3.) esate suinteresuotas darbo rezultatais - is esmes tai reiskia, kad darbdaviui busite pelningas.
Nepagailekite laika ir pasiruoskite pokalbiui, atsizvelgami i siuos tris punktus. Tai duos jums tik nauda rolleyes.gif

Del klausimo "kokie tavo santykiai su tėvais?" Jei kandidatas pats pirmas apie tevus neuzsimine ir sis klausimas nuskambejo siek tiek ne vietoj (ta prasme, nebuvo snekama apie seima), tai manyciau, kad darbdavys norejo "patikrinti" jo santykius su autoritetingais zmonemis, su autoritetais g.gif Dar kvepia konfliktiskumo tikrinimu, nors nesu tikra. Kazkaip man atrodo, kad sis klausimas buvo uzduotas, nes pokalbiu metu kazkas sukele itarima...

Lady River, kai siunciate CV el. pastu, uztenka parasyti butent taip, kaip paminejai. Dazniausiai CV vis tiek bus atspausdintas ir laisko jau nieks neskaitys.
Del motyvacinio parasysiu siek tiek veliau...

4u.gif
Atsakyti
QUOTE(*plepute* @ 2006 03 05, 21:43)
4. Nedekit nuotraukos. Net labai grazios. Juk skoniai skirtingi mirksiukas.gif Be to yra personalo vadovai / atrankos specialistai, kurie yra labai neigiamos nuomones apie tokius kandidatus, nes foto idejima mato kaip bandyma paveikti juos is anksto.

super tema! aš darbo ieškojau gana ilgai todėl ir galiu pasidalinti savo patyrimu. Dėl šito punkto kur dėl nuotraukos, tai noriu pažymėti kad labai jau retu atveju nereikalauja nuotraukos. Todėl dažniausiai prašoma CV su nuotrauka bei motyvaciniu laišku. taip kad neišvengsi šito.

Atsakyti
Puiku, Plepute, ši informacija tikrai pravers daugeliui thumbup.gif
Įdomu, rašant CV savo profesinę patirtį, jeigu buvo dirbta po kelis mėnesius (studijų metais), bet tie darbai neatitinka specialybės schmoll.gif . Ar verta juos rašyti į CV, jie tik vietą lape užima. O jei neparašysi, ar vėliau neatrodys, kad kažkas buvo bandyta nuslėpti?.. g.gif
Atsakyti
Tema
user posted image

Man irgi aktualu, nes noriu pakeisti darba, mane labiausiai domina ka reikia kalbeti interviu metu, o ka nutyleti.
Atsakyti
Merginos, dziaugiuosi, kad jum si tema naudinga 4u.gif
Tikiuosi, ji pades surasti geriausius darbus mirksiukas.gif

QUOTE(Elzė @ 2006 03 06, 16:11)
Dėl šito punkto kur dėl nuotraukos, tai noriu pažymėti kad labai jau retu atveju nereikalauja nuotraukos. Todėl dažniausiai prašoma CV su nuotrauka bei motyvaciniu laišku. taip kad neišvengsi šito.
Nuotrauka turi prasyti tik tais atvejais, jei isvaizda svarbi (kur reprezantyvumas reikalingas ir pan.). Dar man atrodo, nuotrauka praso valstybiniuose darbuose (apie juos zinau maziausia blush2.gif ) Ir dar vienas momentas - kartais atrankos kompanijose praso nuotrauka tik tam, kad nesusimaisytu kandidatai galvoj biggrin.gif Ypac, kai ju per diena daug praeina, gali pamirsti kas yra kas. O nuotrauka tokiu atveju padeda.
Bet jei dedat nuotrauka, parinkite tinkama. Labiausiai tinka pusiau oficiali nuotrauka. Man asmeniskai patinka nuotraukos, kur yra tik veidas, nes jei jau ziuri i kito zmogaus atvaizda, pirmiausiai norisi atkreipti demesi i akis, i zvilgsni. Figura ir kuno sudejimas siuo atveju neturi visiskai jokios reiksmes.
Dar rekomenduoju juoda-balta. Nes kai spausdins CV, tikrai naudos nespalvuota printeri, todel parinkite nuotrauka, kuri graziai atrodo butent juoda-balta.
Ir dar - nuotrauka turi buti realistiska. Kartais grazuole is nuotraukos pasirodo esanti visai ne tokia jau grazuole, ir pan. doh.gif Tokiais atvejais is karto kyla asociacija, kad jei nuotrauka pagrazinta, matyt CV taip pat...

QUOTE(Lady River @ 2006 03 06, 16:23)
Įdomu, rašant CV savo profesinę patirtį, jeigu buvo dirbta po kelis mėnesius (studijų metais), bet tie darbai neatitinka specialybės schmoll.gif . Ar verta juos rašyti į CV, jie tik vietą lape užima. O jei neparašysi, ar vėliau neatrodys, kad kažkas buvo bandyta nuslėpti?.. g.gif
Galima rasyti, jei jie nesusije su darbu, bet kazkaip gerai atskleidzia kokia nors savybe, reikalaujama darbe. Kita vertus, jei CV jau toks didelis, jog netelpa i viena lapa, matyt yra ir be to kuo pasigirti. Dar vienas variantas - apjungti trumpalaikius darbus. Pvz., jei penkias vasaras is eiles dirbai ta pati darba, galima parasyti
2000-2005, vasara - UAB "..." ir t.t.
Tada darbdaviui tampa aisku, kad kiekviena vasara dirbai.
Apskritai maketuodami CV pasistenkite padaryti viska, kad jis butu kuo lengviau suprantamas is pirmo zvilgsnio. Jei pareigom pasigirti negalite, bet dirbote labai gerai zinomose kompanijose, pabriezkite kompaniju pavadinimus. Jei atvirksciai, pabriezkite pareigas. Kas bus pabriezta (paryskinta), i tai demesi ir kreips. Po to aisku visa CV perskaitys vis tiek, bet pirmas ispudis tam ir yra pirmas, kad butu butent jums naudingas mirksiukas.gif

Del baimes nuslepti: as labai daug metu (kai dar nebuvau tokia patyrusi rolleyes.gif ) labai saziningai rasydavau i savo CV viska (praktikos vietas, kursus visokius ir t.t), kol viena diena nesupratau, kad niekam tai neidomu. Darbdaviui rupi atsakymas tik i viena klausima - ar jus tinkate SIAM darbui ar ne. Na, dar vienas klausimas, kuris gali rupeti - ar esate potencialus karjeros darytojas sioj kompanijoj. Ir VISKAS. Jam is tiesu nerupi nei jusu isprusimas, nei talentai, nei interesai. Jei jis apie tai klausia, tai tik todel, kad bando suprasti, ar tinkate siam darbui. Visai neseniai darbdavys, kuris priminejo mane i darbe pries kelis metus, labai nustebo suzinojes, kas as megstu pilvo sokius ir labai domiuosi manipuliavimo psichologija lotuliukas.gif O kiek dar jis nezino laugh.gif
Dabar kiekviena karta, kai noriu siusti CV, as ji pakoreguoju atsizvelgdama i siuloma darbo vieta. Ka koreguoju? Kartais net pareigas blush2.gif (bet daryti ta reikia labai atsargiai del mums visiems gerai suprantamu pavyzdziu) Pvz., kartais pamazinu pareigas, kai zinau, kad darbdaviui kils daug nereikalingu klausimu. Arba tarkim mano drauge dirba draudimo bendrovej skyriaus virsininke. Ji nori pakeisti darba is esmes ir iesko specialisto darbo (ne virsininko, o tik specialisto). Jei siuncia CV su pavadinimu "virsininke", darbdaviui pakyla spaudimas ir nerimas, kad kazkas cia negerai, kad ji pasiruosus keisti darba i zemesnias pareigas. Na, daug stereotipu ir darbdaviai turi doh.gif jos niekur nekviesdavo, kol nepatariau jai pamazinti pareigas. Pamazino ir pradejo gauti realius darbo pasiulymus.
Ka dar koreguoju? Visada koreguoju darbo pobudi! Is visos gausybes savo atliekamu funkciju palieku tik tokias, kurios bendrai nusako esme, ir tas specifines funkcijas, kurios bus didelis privalumas buten siame konkurse.
Dar? Kartais net ne visa issilavinima rasau. Kartais biskiuka datas pakoreguoju, kad atrodytu taip, kaip man reikia (bet padorumo ribose!).
Bet reikia tikrai pagal darbo vieta orientuotis. Pajausti, kur daugiau apie savo pazanguma universitete rasyti, o kur apie konkrecius darbo rezultatus. Jei rimtai ieskot darbo, nepatingekite suzinoti apie sia kompanija kuo daugiau ir tik tada "adaptuoti" CV butent siai darbo vietai mirksiukas.gif

O griztant del klausimo ar ne baisu - tikrai ne. Suzinoti jusu duomenis Sodroj ir pan. (ta prasme, kaip vadinasi pareigos ar koki atlyginima gaudavot) paprastai neimanoma. Tuo labiau, kad jus nemieluojate, jus tik suteikiate ne visa informacija, del ko taip ir galima pasiteisinti - nemaniau, kad siai darbo vietai tai aktualu.
O siaip bet kokia info is Sodros ir pan. reikia pirkti. Tuo Lietuvoj uzsiima skolu ismusinejimo kompanijos. Ir kol kas kreiptis i juos del kiekvieno kandidato neapsimoka. BET! Kartais kompanijos patikrina savo galutinius kandidatus. Jei itariate, kad kompanija, i kuria pretenduojate, gali buti tokia, todel geriau neslepti nieko (siaip Lietuvoj tokiu mazai)
Bet pasikartosiu - kazko neirasyti i CV nera nusikaltimas. Daug blogiau, jei kazka prikurei. Bet tokiu tarp musu nera, ane? cool.gif

Del motyvacinio laisko
Yra labai daug versiju kaip ji rasyti, ka rasyti ir ko nerasyti. As asmeniskai laikausi tokio principo - motyvaciniam laiske turi buti tokios pastraipos:
1. trumpas pristatymas apie save.
Pvz., hihihi.gif
Gerb. vadove,

As esu Plepute Pleputyte. Siuo metu sedziu SM ir konsultuoju kaip sekmingai praeiti pokalbi del darbo. Si darba dirbu paskutines kelias dienas ir jis man labai patinka. Esu baigusi psichologija ..... ir t.t.

Cia maksimum turi buti keli sakiniai. Pacia svarbiausia informacija apie jus, jusu issilavinima ir darba.

2. Darbo patirtis. Daugiausia reikia parasyti apie tai, ka siuo metu darote. Nesikartosiu - darbo pristatymas toks pats, kaip sakytumet per pokalbi. Tik svarbiausia informacija.
Jei studijuojate - rasykite apie issilavinima.

3. Kodel norite sio darbo? Ko tikites is sio darbo / kompanijos? Cia turi buti trumpai surasyta visa jusu motyvacija.

4. Papildoma informacija (kuri manote, yra reikalinga) ir atsisveikinimas su uztikrinimu, kad laukiate ju skambucio smile.gif

Geriausia apimtis - 2/3 lapo. Tikrai nerasykit daug. Nieks ilgu motyvaciniu laisku neskaito.

Geras motyvacinis laiskas, kaip ir geras pokalbis, turi parodyti darbdaviui, kad esate kvalifikuotas, lojalus ir saugus, suinteresuotas darbo rezultatais.

P.S.
- jei CV geras, motyvacinio laisko gali ir nebuti (kiek kartu pati kviesdavau tokius kandidatus, kiek kartu pati buvau pakviesta be motyvacinio laisko).
- jei CV silpnas, motyvacinis laiskas turi buti labai geras. Jis pades "istempti" silpna CV ir atkreipti i jus demesi. Todel panaudokite motyvacini laiska tam,kad atskleistumete geriausia apie save, ko nerodo CV.

4u.gif
Atsakyti
Ach Plepute, ka mes be tavęs darytume 4u.gif Bet ką darytį tokiems, kurie negali pasigirdi darbo patirtimi sad.gif Ar aplamai yra šansų gauti darbą normalesni? Ir kaip sužybėti atrankoje, jai negali pasigirti išskirtine patirtimi? ax.gif
Atsakyti
Pūkeli, sansai visada yra mirksiukas.gif Nors sunku be patirties ir be rysiu doh.gif Jei dabar buciau baigus universiteta ir ieskociau darbo, labiausiai orientuociausi i tarptautines, bet dar mazas kompanijas (kurios ka tik atejo i Lietuva, o tokiu kiekvienais metais vis dideja). Bandyciau ten gauti darba nors ir uz labai maza atlyginima, vos ne i praktikanto vieta. Arba bandyti patekti i labai dideles kompanijas, kuriose net personalo strukturoj yra numatytos kelios vietos praktikantams. Nes dabar tikslas vienas - gauti patirti.
Jei dalyvauji konkurse ir neturi patirties, reikia daug ideti i motyvacini laiska. Padaryti ji kiek imanoma geresniu.
Be patirties galima ir paciame CV daugiau demesio skirti issilavinimui. Pvz., parasyti dalykus, kurie geriausiai sekesi (be abejo, tai turi buti dalykai, kurie svarbus tai darbo vietai, o ne siaip bet kokie). Galima daugiau parasyti apie isklausytus kursus. Cia jau galima hobi parasyti. Zodziu, bet kas, kas pades atrkeipti i jus demesi.

Kokius klausimus dazniausiai uzduoda ka tik baigusiems universiteta?
- Kodel issirinkote sia specialybe?
Labai patinka atsakymai, kad si sritis patiko jau mokyklose, kad dalyvavote bureliuose ir pan. Zodziu, bet kas isskyrus "daugiau nebuvo kur stoti". Pauze pries atsakant i si klausima irgi vargu ar pades (atrodys, kad anksciau apie tai niekada nesusimastydavot).
- Kodel butent si mokslo istaiga?
Galioja patarimai i pirma klausima.
- Kas jums patare stoti cia?
Sis klausimas uzduodamas ne siaip sau ir rodo, kad zmogus, vedantis interviu, gerai zino, ka daro mirksiukas.gif Siaip klausimas yra netinkamas - nieks jum nieko nepatarinejo, jus patys visus sprendimus priimate bigsmile.gif Jei atsakysite kitaip ir pradesite vardinti gyvenimo drauga, seima ir pan., parodysite, kad esate nesavarankiski.
- Kas is to, ka studijavote, pades jums siame darbe?
Gerai apmastykite atsakyma i si klausima, prisiminkite praktikas, kursinius darbus (galima biski prikurti apie kursinius darbus, juk nieks nepatikrins, apie ka is tiesu raset, nors as asmeniskai kartais net paprasydavau kursini atsiusti biggrin.gif bet taip daroma LABAI retai).
- Ar universtitete uzsiminejote visuomenine veikla?
Atsakymas i si klausima priklauso nuo to, i koki darba pretenduojate ir nuo reikalavimu jai. Jei ten reikia aktyvaus, organizacinio zmogaus, sakykit, kad taip (jei is tiesu taip). Taciau kartais per didelis aktyvumas gali isgasdinti darbdavi, tai kad orientuokites pagal pareigas, i kurias pretenduojate.
Atsakyti
Plepute, ačiū ačiū už vertingus patarimus 4u.gif
Ką galėtum patarti, kai darbdavys pokalbio metu tiesiai šviesiai paklausia kokio atlyginimo nori? Rėžti konkrečiai nesikuklinant skaičius ar kaipnors diplomatiškai suktis? Man asmeniškai tai labai nepatogus klausimas ax.gif (bet savaime aišku labai svarbus smile.gif )
Atsakyti