Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas, 82 tema

QUOTE(Pajauta @ 2012 07 18, 23:47)
labas naktis  ir labanakt
Vos tik norėjau spausti atsakyti, viskas kartu su atsiliepimu apie mano perskaitytas knygas nuejo per niek.Ryt vėl bandysiu parašyt.Čia kaip loterijoj.Jūsų bilietas nieko nelaimėjo bandykit dar kartą.
Vsio pikta bash.gif einu miegot



Man tas pats, dingsta cituojant, tada skūpiai parašau pora sakinių. Antrąkart jau tingisi dailinti pasamprotavimus apie tai, kas dingo.
Kartais atsistato paspaudus prieš tai esantį lapą, tada vėl belieka atsakyti, bet ne visada ši procedūra padeda. bash.gif

QUOTE(martux @ 2012 07 19, 00:14)
Gaila, mačiau, kad rašei, bet man regis, čia prieš kurį laiką viskas buvo pastrigę.

Skaitau T. Gerritsen "Ledinis šaltis" - pripratusi aš prie Jos, bet vis tiek nebejauku naktį pasidarė unsure.gif  unsure.gif  unsure.gif


Šia dar ruošiuosi skaityti. Po jau beveik baigtos "Paprasos tiesos" liko nedaug, o taip tingisi skaityti. Manau, kaltas tas tragiškas oras, kuris skaitymui dar ir kaip tinkamas, tik va slėgis kažkaip tinginiaut verčia smile.gif

QUOTE(Pajauta @ 2012 07 19, 15:56)
Ataskaitų pasipylė,pas mane irgi yra keletas perskaitytų knygų.Viena iš paskutiniųjų
A.Reid „Leningradas“.
    Skaičiau, taip lyg būčiau žiūrėjus  siaubo filmą,  šiurpuliukai ėjo .Pradžia gal gali pasirodyti nevisai įdomi, bet vėliau knyga įtraukia ir nepaleidžia. Įdomu, tik jau prieš miegą  nerekomenduočiau jos skaityti. Vieną vakarą užsiskaičiau, tai po to nesąmones kažkokias sapnavau. Čia jau ne  žiaurų detektyvą  skaityti, kai žinai, kad ten tik romanas ,o čia viskas  tikra, išgyventa.
    Knyga apie Leningrado, dabartinio Sankt Peterburgo blokadą karo metais apsuptą vokiečių ir laikytą apsuptyje 872d be maisto, ryšio. Košmariška knyga apie badą, tuomet egzistavusią valdžios sistemą . Absoliutišką miesto ir valdžios nepasiruošimą karui, visišką  kompetencijos nebuvimą visuose reikaluose. Apie jokį tarybinės armijos pasitraukimą negalėjo būti net ir kalbos. Grėsė sušaudymas. Karininkai neretai  pamatę suformuotą savanorių būrį  beveik neapginkluotą ir suvokę padėties beviltiškumą  neretai patys nusišaudavo.
Žmonės masiškai, šimtais tūkstančių krito kaip musės papurškus dichlofoso. Niekas nebespėjo rinkti gatvėse lavonu, nes daugelis buvo išsekę distrofikais tapę. Mirdavo ištisos šeimos. Kiekvienas stengdavosi kuo ilgiau  slėpti mirusius šeimos narius siekiant  išlaikyti ir pasinaudoti mirusiojo maisto kortele. Būta ir žmogienos valgytoju, nei vieno šuns ar katės nesimatė. Išaiškėjus tokius atvejus tuo žmones tiesiog sušaudydavo Neįtikėtiniausių dalykų egzistencijai palaikyti sugalvodavo.
Vienu žodžiu šiaip istoriją žinoma, girdėta daug kas, buvo dar kartą įdomu jau ne iš mokyklinių vadovėlių  prisiminti  šią istoriją po daugelio metų .Joje yra ir neskelbtų dalykų. Nesausa , paremta atsiminimais iš žmonių dienoraščių,dokumentika, atsiminimais ir tai ne  ta istorija apie didvyriškas tarybinės armijos pagražintas kovas girdėtas kai mokėmės per istorijos pamokas kadais.



Labai įdomus atsiliepimas. Suintrigavot. Būtinai ateityje reikės perskaityti. Sovietiniais laikais teko skaityti kažkokius propagandinius tekstus apie blokadą. Reikės palyginti su knyga be jokios cenzūros. Dar esu skaičius kažkokios rusės mergaitės dienoraštį (pavadinimo nepamenu) apie Leningrado blokadą, bet jis pakoreguotas, politizuotas... A.Reid „Leningradas“ pasirodė verta dėmesio knyga, kurią norėčiau įsigyti ir paskaityti. Storoka knyga, bet man tokios labiausiai patinka. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo daivameil: 19 liepos 2012 - 22:22
QUOTE(SOFIJA5 @ 2012 07 18, 21:33)
Kaip ten, bebūtų, myliu Pratchetą  wub.gif Gaila, kad originalo kalba neskaitau.
Tikiuosi, ir jog tau patiks  4u.gif Lauksiu atsiliepimo  4u.gif

o aš panašiai gailiuosi, kad Makso Frajaus originalo kalba negaliu skaityti, nesiekia tiek rusų kalbos žinios, kad grožinės literatūros imčiausi.
Manau, kad man patiks. Kaip bus, parašysiu mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Helianta @ 2012 07 20, 01:23)
o aš panašiai gailiuosi, kad Makso Frajaus originalo kalba negaliu skaityti, nesiekia tiek rusų kalbos žinios, kad grožinės literatūros imčiausi.
Manau, kad man patiks. Kaip bus, parašysiu mirksiukas.gif

Va kaip būna, paprastai neįvertini to, ką gali ir turi. Frajus rusiškai gėris wub.gif O aš įklimpau į jo Echo kronikas, kaip muselė į barščius, negaliu nuo skaityklės atsitraukti biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Helianta @ 2012 07 19, 23:23)
o aš panašiai gailiuosi, kad Makso Frajaus originalo kalba negaliu skaityti, nesiekia tiek rusų kalbos žinios, kad grožinės literatūros imčiausi.

Tai kad su tom ziniom taip jau yra - kuo daugiau skaitai, tuo toliau jos ima siekti... jei pakankamos bazines kalbos zinios yra, tai tiek ir tereikia pradziai mirksiukas.gif Dar pamenu, kaip man sunku buvo pirmaja stora knyga rusu kalba skaityti... ax.gif Man buvo gal 14-ka, o knyga vadinosi "Утреннее шоссе", isspausdinta kazkuriame is tu storu literaturiniu zurnalu, kuriu anais laikais daug buvo leidziama. Nieko daugiau apie sia knyga nepamenu, tik pati skaitymo procesa - yriausi per knyga kaip per tirsta medu... rolleyes.gif Ir pirmaja angliska knyga irgi puikiai pamenu, Irving Shaw "The Young Lions", gal metus ja skaiciau doh.gif Olandiskai skaiciau kazka verstinio, apie inkus, jau net pavadinima pamirsau, bet irgi tas patas scenarijus kartojosi. O baigesi viskas tuo, kad visom trim kalbom dabar skaitau laisvai - verta buvo vargti smile.gif Tiesa, prancuzu kalbos taip ir neprisijaukinu kol kas - labiausiai del to, kad tingiu... blush2.gif

Pabaigiau skaityti Sidney Sheldon "Rage of Angels". Kazkur nuo vidurio neapleido mintis, kad esu jau sia knyga skaiciusi. Bet matyt sekminga viska buvau pamirsusi, tai visai smagiai suskaiciau dar karta. Pasakyti nelabai yra ka - lengvas skaitinys, kai norisi galva pravedinti mirksiukas.gif

Dabar vel imsiuosi Terry Pratchett ir Disko pasaulio. Norisi kazko smagaus ir lengvo smile.gif
Atsakyti
O as skaitau Dzeine Eir rolleyes.gif nes iki siol nebuvau skaicius blush2.gif is atsiliepimu matau, kad daug kas ja dar mokykloj perskaito, na, as mokykloj skaiciau tik "programines" knygas, o sios programoje tiesiog nebuvo, nors gal ir buvo trumpai uzsiminta per anglu k. pamokas. o ir siaip mano tuometiniam skoniui ji butu buvus per daug "mergiotiska", tada mieliau rinkdavaus keliones aplink pasauli, kaubojus, ir kitas "nuotykines knygas" bet jau iskart matau, kad is triju Bronte sesuciu sioji man
Atsakyti
QUOTE(Aimma @ 2012 07 18, 18:25)


Tu drąsi thumbup.gif O aš snobė doh.gif Kaip čia rėkausi perskaičius romaną apie mafijozę, kai visos Ulisą skaito, bando skaityti ar apsimeta, kad skaito. Ne tas laikas buvo, ne ta vieta....


lotuliukas.gif

QUOTE(Helianta @ 2012 07 18, 20:26)
Kaip smagu rasti tokią gyvą temą bigsmile.gif
Aš irgi pasižiūriu. Knygų pristatymai ir tiek. Bet nėra ko daugiau norėti iš leidyklos darbuotojos - juk nepuls kritikuoti jų leidžiamų knygų.
Aišku, būtų gerai nepriklausomo kritiko (jei tokių būna rolleyes.gif ) nuomonė, būtų įdomiau ir naudingiau negu tiesiog tokia apžvalga.

Maždaug "Ulisą parašė studentas, kurį pykina ir kuris spaudosi spuogus" rolleyes.gif



dėl spuogų dar nesu įsitikinusi, bet kad jį pykina - tai faktas biggrin.gif ir niežti visur cool.gif

QUOTE(Gemma @ 2012 07 20, 11:43)
O as skaitau Dzeine Eir  rolleyes.gif


oi, Gemma blink.gif o ką po jos žadi skaityti? biggrin.gif

Atsakyti
QUOTE(Brūkšniukas @ 2012 07 20, 13:52)

oi, Gemma blink.gif o ką po jos žadi skaityti? biggrin.gif


kol kas nieko nezadu cool.gif bent jau tikrai ne Ulisa... lotuliukas.gif
Atsakyti
Sveikos, merginos, gal parekomenduotumėt ką nors iš literatūros apie tremtį (,,Lietuviai prie Laptevų jūros", ,,Tarp pilkų debesų" jau skaityta). Ačiū smile.gif
Atsakyti
Apie lietuviu tremti, ar nebutinai ? "Dievu miskas" apie tremti, "Sindlerio sarasas" apie tremti, "Pianistas" apie tremti.Beje, pagal juos visus sukurti ir filmai. Taciau knygos skaitymas labiau sujaudino. "Kryzialiai Arktikoje", "Tremties vaikai". Dar kazkas buvo, bet nesenai atsibudus, tai nepamenu 4u.gif Parasysiu prisiminusi smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Amanda...: 22 liepos 2012 - 10:00
QUOTE(mamux02 @ 2012 07 21, 15:26)
Sveikos, merginos, gal parekomenduotumėt ką nors iš literatūros apie tremtį
Prašom: Viena Ivano Denisovičiaus diena, Gulago archipelagas. Ne apie lietuvių, bet rusas apie rusų tremtį... mažai nepasirodys.
Papildyta:
Baigiau akciją "išgelbėk pupeles" hihihi.gif
Dabar turiu laiko sukurti naują temą. ax.gif
Atsakyti
Kadangi neišgirdau nė vieno prieštaraujančio balso... hihihi.gif

Nauja tema 4u.gif

Papildyta:
Bet neužmirštam pirmiau baigti šiąją. mirksiukas.gif
Atsakyti
Marta Tikkanen "Raudonkepuraitė" - ėmiausi ieškoti šios knygos, kai perskaičiau ne vieno žmogaus atsiliepimą apie knygos 'kitoniškumą' ir įsimintinumą. Radau tarp parduodamų 'senienų" ir vydamasi savo 2012-ųjų metų iššūkius šią knygą perskaičiau smile.gif Bet labai sunku parašyti atsiliepimą..knyga tikrai bus įsimintina savo kitoniškumu..Kartais ji atrodė kupina paprasčiausių gyvenimiškų įžvalgų, o kartais mane erzino savo neįprastumu ax.gif Bet visgi sutiksiu, kad tokią knygą parašyt ir kad skaitytojas jos nenumestų į šalį nesupratęs, tai reikia nemažai pasistengti. Labai moteriška (net šiek tiek feministinė), labai skandinaviška ir kaip bebūtų - verta perskaityti.

Ellen Alpsten "Ilgesio upė" - kažkodėl atrodo, kad bus iš tų knygų, kurių greit nebeprisimenu. Tikėjausi daugiau nenuobodžių, nesikartojančių nuotykių, vaizdingesnės ir įdomesnės istorijos ir mažiau sekso smile.gif Visi Nilo pakrančių čiabuvių aprašymai apsiribojo "išsitepimu taukais ir ochra" doh.gif ir be galo keistai atrodė XIX a. istorija, kuriuose labai šiuolaikiškai ir atvirai pasakojama apie seksą biggrin.gif Tiesiog toks jausmas, kad autorė ėmė ir sugadino realybe pagrįstą pasakojimą savo neįtikinančiu kūrybiškumu doh.gif
Atsakyti