Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas, 82 tema

Reiktų jau gal ir man apsiskelbt, ką perskaičius pastaruoju metu?.. g.gif

Einar Mar Gudmundsson, Visatos angelai. Citata iš anotacijos:
Tai sukrečiantis psichinio ligonio pasakojimas apie savo gyvenimą nuo pat gimimo iki tragiškos mirties, atskleidžiantis pačias pasąmonės gelmes. Tai dramatiška ir kartu labai šviesi knyga, kupina subtilaus juodo humoro.
Neturiu ką bepridurti, nebent tai, kad patenkinau savo iškrypusį skonį. thumbup.gif

Urs Faes, Ombra. Pagal anotaciją tikėjausi daugiau, pritrūko žadėtos fikcijos. Bet buvo įdomu skaityti ištrauktą "į dienos šviesą" ir savitai interpretuotą Piero della Francesca biografiją. Kitos siužeto linijos kažkaip nekabino. Apskritai knyga sukėlė nostalgiškų jausmų, nes teko buvoti Arece San Francesco bažnyčioje ir savom akim matyti dailininko freskas. wub.gif Ech... sentimentai...

user posted image

Valdas Papievis, Eiti. Džiaugiuosi atrandanti vis daugiau lietuvių autorių, kurių knygos patinka. biggrin.gif Nesu tikra, kad supratau jausmus, kuriuos norėjo išsakyti autorius. Man jie pernelyg subtilūs, aš kitaip viską suvokiu. Nežiūrint to, žavėjo stilius, kalbos grožis ir Provanso erdvės pojūtis (ten dar nesu buvusi, bet asocijuojasi su lavandų laukais, regis, užuodžiu jų kvapą). Patyriau didelį skaitymo malonumą. thumbup.gif

Milorad Pavič, Antrasis kūnas. Kiek kitokia knyga nei anksčiau skaitytos, klausytos, bet nemažiau įspūdinga. thumbup.gif Ir čia šiek tiek daugiau žodžių norisi parašyti.
Pradėsiu žodžiais iš knygos:
Mano knygos - tarsi švediškas stalas. Pasiimi iš knygos ką nori, kiek nori iš kurios nori stalo pusės, kiek tik pajėgi.

"Antrajame kūne" Pavičius tarsi sapnuodamas žvelgia į mirtingą kūną, sielą, amžiną gyvenimą; subtiliau nei Saramago "Evangelijoje pagal Jėzų Kristų" interpretuoja Evangelijos epizodus. Kai kas teigia, kad tokios knygos kenkia, griauna tikėjimą. Manąjį, sakyčiau, stiprina, nes čia randu požiūrį į Švento rašto dogmas, kurį galima priimti savo vidiniame "aš" arba antrajame kūne. Arba atmesti, jei tai nėra priimtina.
Man Pavičiaus knygos - tarsi neregėta negirdėta pasaka, kurioje ne viskas logiškai paaiškinama ir suprantama, bet viskas stebina ir žavi. thumbup.gif
Rekomenduočiau liberaliems, tolerantiškiems krikščionims. Dogmatiškieji įžvelgs tik blogį, griaunantį krikščionybės pamatus. hihihi.gif

Romualdas Granauskas, Kai reikės nebebūti. Smagi, jausminga, pabaigoje graudi apysaka apie svajonių šunį - gyvenimo draugą, džiaugsmus, rūpesčius ir netekties skausmą. Mažas realistiškas šedevriukas sentimentalia tema. thumbup.gif

Negaila nė minutės, praleistos su šiomis knygomis. thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(Darbinga @ 2012 07 18, 11:40)
Vienu kartu t.y. pagal nuotaiką skaitau bent dvi ne visai pilkas lietuves ir tuo džiaugiuosi. V. Grainytės knygą "Pekino dienoraščiai" 
Šita mane domina. biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo klopedija: 18 liepos 2012 - 11:34
QUOTE(Gemma @ 2012 07 18, 13:21)
Pegasas moka ne uz literaturos paieskas, o uz pardavimu skatinima. savu knygu, savaime suprantama....


Žinau, bet vis dar tikiuosi, kad, galbūt, visai netyčia ir netikėtai prasprūs ir kokia vertesnė knyga, ne vien akivaizdus vištlitas. smile.gif

QUOTE(klopedija @ 2012 07 18, 13:33)
Nežiūrint to, žavėjo stilius, kalbos grožis ir Provanso erdvės pojūtis (ten dar nesu buvusi, bet asocijuojasi su lavandų laukais, regis, užuodžiu jų kvapą). Patyriau didelį skaitymo malonumą.  thumbup.gif


Rožinis vynas, cikados ir Provanso karštis - štai tokios asociacijos kyla prisiminus V. Papievio "Eiti". Beveik analogiškos.
Atsakyti
QUOTE(Darbinga @ 2012 07 18, 12:45)
Rožinis vynas, cikados ir Provanso karštis -  štai  tokios asociacijos kyla prisiminus V. Papievio "Eiti". Beveik analogiškos.

Būtent todėl per atostogas visada pirmiausiai nusiperku rožinio vyno.
O pirmoji Papievio knyga man visai nepatiko.
Atsakyti
Aš visai jokio Papievio nebuvau girdėjusi, kol neperskaičiau gražaus berods Heliantos atsiliepimo apie "Eiti". blush2.gif

Žiūriu, čia per jus nono.gif ir mano skonis darosi subtilesnis. lotuliukas.gif

Dabar vėl skaitau dvi knygas: namuose - Dramblių prižiūrėtojų vaikus ir "vasaros rezidencijoje" - Parodymų knygą. biggrin.gif Ir dar pradėjau klausyti Muzilio "Tris moteris". Gėris. good.gif
Atsakyti
QUOTE(gintarelia @ 2012 07 18, 13:34)
Būtent todėl per atostogas visada pirmiausiai nusiperku rožinio vyno.
O pirmoji Papievio knyga man visai nepatiko.

Aha, man irgi... Net pavadinimo neprisimenu biggrin.gif Uztat ir sita nesigundau, bet gal vertetu... g.gif
Pati negaliu patiketi, bet beveik nieko neskaitau sad.gif Atostogos praejo, per jas sudorojau tik viena prancuziska knyga, o dabar, kai nueinu pries vidurnakti gultis, skaitau Siskino "Laisku knyga" ir... stengiuosi negalvoti, ka apie ja (ir apie mane) galvojo mano mama, nes jai daviau pirmai paskaityti blush2.gif Gerai, kad pamirsau paklausti, ar patiko biggrin.gif
Atsakyti
Nezinau, ar skaitete Virginijos Woolf nuomone apie James Joyce:

3. Virginia Woolf on James Joyce

“[Ulysses is] the work of a queasy undergraduate scratching his pimples.”
http://www.flavorwir...ts-in-history#6
Tik tiksliai isversti negaliu blush2.gif
Atsakyti
Merginos, IESKAU pirkti siu knygu. Dideles kainos moketi negaliu, todel rinksiuosi pigiausiai pasiuliusios merginos varianta

1.Colleen McCullough "Pirmasis Romoje"
2. Colleen McCullough "Zoliu vainikas"
3. Katherina Neville Ästuoni"
4. Antonio Cabanas "Tukstantmecio sapnas"
5. John Katzenbach "Analitikas"
6.Sandra Brown "Salcio faktorius"
7. M.Bulgakovas "Meistras ir Margarita"
8. Henrik Eberle "Laiskai Hitleriui"
bei Wassmo Herbjorg knygu..
Kadangi mano AZ cia labai greitai persipildo, tai mieliau lauksiu jusu pasiulymu el.pastu raimonda.bukiniene@gmail.com

Labai labai is anksto visoms aciu uz pasiulymus ir uz nedideles kainas

Atsiprasau, kad i sia tema iterpiau savo paieskas, bet gal galesite man padeti.
Bent jau ka nors is siu knygu uz simblini mokesti ir uztata paskaityti gal pavyktu gauti ?smile.gif
Atsakyti
Temoje pasimatė vasara - ataskaitų padaugėjo biggrin.gif

Atostogauju ir aš - paskutinę dieną parsinešiau penkias storas knygas, o vyras į tai replikavo "penkioms dienoms?" biggrin.gif Sode kybo hamakas, kuriame puiku skaityti.... tik kavą ten gurkšnoti nelabai - ir šiaip, man dar trūksta grakštumo hamake lotuliukas.gif

QUOTE(kristinele 1986 03 28 @ 2012 07 17, 23:02)
as irgi perskaiciau vaitkeviciutes atsargiai meile.buivydaites telefoninis romanas,takas per jura,laimingojon namo melodramos labai patiko..dar perskaiciau sudeginta gyva ,uzdrausta zmona ir tik su dukra...labiausia patiko tik su dukra..dabar skaitau hayden mergaite ateityje laukia gailestingumas knyga rozes vardas ,biblija,5 meiles kalbos...gyvenu ne lt..vaitkeviciutes ir buivydaites esu jau visas perskaicius knygas ..lyginant sias dvi autores vaitkeviciute fantazuoja o buivydaite raso kaip is tikruju gyvenime buna ,gyvenimiskos situacijos...tiesa labai patiko siukslyno zmones knyga..dr perskaiciau auksaviriu abi dalis vyrai taip gerai rasyt nemoka kaip moterys..vyrai nesugeba pabaigos uzbaigt ...


na ką? tiesiog minčių srautas lotuliukas.gif

QUOTE(gintarelia @ 2012 07 18, 09:10)


visada smagu skaityti (arba išgirsti) tavo komentarus - griežtokus, bet taiklius biggrin.gif

kurpiu ataskaitą apie vieną knygą cool.gif šiaip jau man ataskaitas sunku rašyti, bet kadangi jau prisidaviau per kelis kart vyrui (kai padedu knygą ir siekiu kavos - "tai kas toliau vyksta?" biggrin.gif regis tikrai sugebėsiu - viena knygą išliaupsinti, o antrą sutrinti į š..... cool.gif ir tai ne Džoisas cool.gif
Atsakyti
QUOTE(sm2002 @ 2012 07 18, 14:34)
Nezinau, ar skaitete Virginijos Woolf nuomone apie James Joyce:

3. Virginia Woolf on James Joyce

“[Ulysses is] the work of a queasy undergraduate scratching his pimples.”
http://www.flavorwir...ts-in-history#6

Kokie ziaurus tie rasytojai vieni kitiems... cool.gif Mane labiausiai prajuokino Nabokovo atsiliepimas apie Hemingveju: "something about bells, balls and bulls" doh.gif biggrin.gif

Bet kaip keista... man is kazkur kazko skaityto susidares ispudis, kad Woolf kaip tik zavejosi Joyce g.gif unsure.gif

Pas mane vel ziaurus neskaitadieniai... jau beveik reiketu sakyti neskaitameciai, nes siemet dar nei 20 knygu neperskaiciau. Nevilties apimta, skaitau Sidney Sheldon, nes niekas rimtesnio tiesiog nelenda... doh.gif smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jurzole: 18 liepos 2012 - 17:02
QUOTE(Mamce @ 2012 07 18, 15:49)
dabar, kai nueinu pries  vidurnakti gultis, skaitau Siskino "Laisku knyga" ir... stengiuosi negalvoti, ka apie ja (ir apie mane) galvojo mano mama, nes jai daviau pirmai paskaityti  blush2.gif  Gerai, kad pamirsau paklausti, ar patiko biggrin.gif

,,Laiškų knyga" ir prie mano lovos mirksiukas.gif Beveik savaitę net į lovą priimdavau ax.gif Bet kuriam laikui atidėjau, nes ji man sunki emociškai, kažkaip skaudžiai skaitosi. Pabaigsiu. Ir labai lauksiu atsiliepimo.
Papildyta:
QUOTE(Jurzole @ 2012 07 18, 19:01)
Nevilties apimta, skaitau Sidney Sheldon, nes niekas rimtesnio tiesiog nelenda...  doh.gif  smile.gif

Sidney Sheldon - gėris intelektualių knygų nuvargintai galvai lotuliukas.gif Vienu metu skaičiau bent kelias knygas, o viena apie kažkokią paną avantiūristę visai buvo apžavėjusi. Jei žinočiau pavadinimą, gal ir dar kartą skaityčiau. Kitų gal ne....
Papildyta:
QUOTE(SOFIJA5 @ 2012 07 17, 10:26)
O kodėl nesmagu pripažinti, kad "Pietų karalienė" patiko ?  g.gif Aš, atsimenu, labai garsiai rėkiau, kad man ptiko, patiko, patiko  biggrin.gif

Tu drąsi thumbup.gif O aš snobė doh.gif Kaip čia rėkausi perskaičius romaną apie mafijozę, kai visos Ulisą skaito, bando skaityti ar apsimeta, kad skaito. Ne tas laikas buvo, ne ta vieta....
Atsakyti
QUOTE(Aimma @ 2012 07 18, 18:25)
* Sidney Sheldon - gėris intelektualių knygų nuvargintai galvai  lotuliukas.gif   Vienu metu skaičiau bent kelias knygas, o viena apie kažkokią paną avantiūristę visai buvo apžavėjusi. Jei žinočiau pavadinimą, gal ir dar kartą skaityčiau. Kitų gal ne....

** Kaip čia rėkausi perskaičius romaną apie mafijozę, kai visos Ulisą skaito, bando skaityti ar apsimeta, kad skaito.

* Tikrai, labai lengvai slysta ("Angelu rustybe" skaitau - Rage of Angels"), nors ir labai nuspejama viskas. Jau beveik puse perskaiciau, nors tik vakar pradejau ir laiko skaitymui lyg ir mazai turiu. Tikrai geris, kai galva tuscia, kad net skamba... doh.gif smile.gif

** Ne visos... as nebeskaitau, meciau ta reikala, ir turbut ilgam cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jurzole: 18 liepos 2012 - 19:41
QUOTE(Aimma @ 2012 07 18, 20:25)
Tu drąsi thumbup.gif O aš snobė doh.gif Kaip čia rėkausi perskaičius romaną apie mafijozę, kai visos Ulisą skaito, bando skaityti ar apsimeta, kad skaito. Ne tas laikas buvo, ne ta vieta....

lotuliukas.gif Oi, kaip prajuokinai, nebegaliu.
Buvau visai pamiršusi Uliso maniją, o jeigu ir skaitysiu, tai... niekam nesakysiu tongue.gif

Dabar ramiai skaitau J. Burdett "Bankoko 8", na, mėgstu aš detektyvus, mėgstu , o pakeliui į darbą graužiu Frajaus "Echo kronikas" ir mėgajuosi el. knygos lengvumu biggrin.gif
Atsakyti