Įkraunama...
Įkraunama...

Nemaitinančios krūtimi

QUOTE(Nikolia @ 2012 10 24, 13:09)
puiku! bet problemos su svoriu, rukymas, nesvarbu, kad metet, bet..tai labiau kamuoja misinukais maitinamus vaikus..nekalbant apie tai, kad sveikatos problemos labiau isryskeja bunant vyresnio amziaus..jei 50-60 metu busit sveika kaip ridikas..neabejotinai..slove misinukams..ir jusu geriems genams ir ,mamai, kad taip sauniai augino..
del ko ir noretusi zindyti, tai motyvuoja.. kad ir veliau, budami vyresni kiek galima maziau turetu problemu su sveikata..ir priklausomybesmis..

Kokia nesamone paraset..ar as parasiau kad savo noru nezinde?kas cia per izeidinejimai? Ar jus mane pazistate, kad dristate tokias nesamones rasyti?
Papildyta:
QUOTE(vikutuke @ 2012 10 24, 12:53)
Dar nevėlu, paskaitykit kokią gerą knygą apie žindymą. 4u.gif Greičiausiai jūsų mama ne pieno neturėjo, o buvo anomečio "tvarkingo" žindymo pagal taisykles auka. Kaip beje ir maniškė. 4u.gif Niekas ir nesakė kad žindymas šimtu procentu garantuoja gerą vaiko sveikatą, maniškė pvz tikra ligašiukė( bet čia jau manau daugybės bendrinių nejautrų pasekmė mažam leliukui), bet man baisu pagalvoti kas būtų jeigu ji dar ir MP negautų. doh.gif

As ir skaitau:) aciu. As pati tikiuosi maitinti ax.gif
Atsakyti
Neblogas straipsnis (angliskai), turetu buti ir jums nemokamas http://jhppl.dukejou...5.full.pdf html .

Siaip as tikrai ne pries maitinima krutimi. Priesingai. Taciau as esu uz samoninguma, samoningumas nera aklas naturalizmas, o realistiskas mastymas, sugebejimas priimti ivairia informacija ir ja pacioms apsvarstyti. Reikia praplesti akirati ir perskaityti ne tik 1-2 knygas, o placiau apsiskaityti, norint gincytis. Nes tiek misinuku industrija, tiek naturalistu knygos neretai nutolsta ne tik nuo logikos, bet ir elementaraus mokslo.
Atsakyti
Įdomi aktuali tema apie tėvo vaidmenį. Labai geras straipsnis yra žurnale Laima, priede Aš laukiuosi-apie tai kaip po gimdymo nesugriauti santykių su vyru, neperlenkti lazdos. Tikrai pritariu, paskaitykit. Gera frazė maždaug tokia reikšme, 'nekelkit vaiko poreikio aukščiau santuokos, nes be santuokos jo išvis galėjo nebūti'. Aišku nemaitinimas yra vienas dalykas (nelabai suprantu bet tai žmogaus pasirinkimas ir tikrai ne mano reikalas) bet apskritai tas kultas daromas, kai mama tarsi kažkas tokio super super super antgamtiško-nėra normalus. Dirbu mokykloj ir patikėkit kas antra šeima išsiskyrę, ir ne kiekviena mama sugeba rasti balansą santykiuose ir neatplėšti vaikų nuo tėvo. Vaikai likę be tėvų tikrai turi problemų, nes tėvo vaidmuo nemažiau svarbus nei mamos, ypač mergaitėms. O susireikšminę mamytės perekšlės tiesiog matosi plika akimi, mano vaikas vaikelis vaikutis, tikrai matosi kad ne savo o vaiko gyvenimą gyvena ir labai visur mato savo nuopelnus (dažnai tik infantilumą vaikams įvarančius nes mamytė visada viską sutvarkys ir tt), visada kas benutiktų ieško pateisinimo vaiko elgesiui, ir tt, nuolat pabrėžia kad va viena auginu, viską atiduodu... Jokiu būdu neteigiu kad visos tokios, bet tikrai labai daug. Juk investuoti į savo vaiką yra natūralu, savaime suprantama, ir nėra čia ko pūstis, o vyrus gerais (arba ne) tėčiais padaro tos pačios mamos. Kažkodėl lietuviai vyrai vadinami nejautriais mužikais ir tt lyginami su italais ar kokiais arabais, pastarųjų naudai, bet tai pačios ir padarom tuos vyrus tokius, pamažu prisiimam sau visus darbus (tuo pačiu ir nuopelnus) vaikų auklėjime ir visame kame. Tai nėra feminizmas, tai yra egoizmas. O tai kad vaiką pamyluoja panešioja tėtis, juo labiau ir pamaitina iš buteliuko-nebūtinai mišinuku gali ir MP, juk būna kai reikia mamai kažkur išeiti, tai nematau bėdos, kaip tik tėčiui labai smagu. Mano mažylės negalėjau paimti po CP, gavo tėtis ir patikėkit koks dėl to laimingas. Ir nedarau iš to tragedijos, nors pagal viską tai turėčiau jau žudytis nes pati nepagimdžiau o pagal populiarias knygutes tokie vaikai prastesni... ir žindau ne todėl kad tai kažkas antgamtiško o dėl to kad tai tarsi savaime suprantama, man atrodo natūraliau negu pakaitalai. Bet vaikas sirgo jau 4 kartus (kai mišinukinis vos porą mėn MP gavęs pirmagimis iki pusantrų metukų nesirgo niekuo, ir tai po komplekinio skiepo). Žodžiu tai gerai bet TIK sveikas subalansuotas maistas, toks pat kaip man salotos. Žodžiu visas mano požiūris yra labai negeras mirksiukas.gif bet man dzin.
Atsakyti
Dange-ačiū už sveiko oro gurkšnį temoje 4u.gif logiškai aiškiai paprastai. Kaip visada.
O nežindančios-nu palaukit o mus kas užaugino žindė nežindė ir visko buvo bet daugelis nežindytos normaliai esam, ne viena karta (aš jau kaip ir prie senesnių)-dabar labai prašau, pasižiūrėkit į save ir pasakykit, ar labai esat nuskriaustos? nesveikos? visos rūkot ir jums trūksta intelekto? ar gal neturit normalių šiltų santykių su mama, tėvu, kitais šeimos nariais? kiek tokių yra? tik prašau sąžiningai. Sugadintume PSO statistiką, 100 proc. Priklausomybės nuo cigarečių, narkotikų, prieraišumo nebuvimas tarp šeimos narių ir susvetimėjimas ir panašios bėdos ištinka tautas kur vaikas vos kelių savaičių metamas auklėms ir lopšeliams, atplėšiamas nuo mamos nes ta privalo eit dirbt (JAV, daugelis senosios Europos šalių suteikia atostogas nuo kelių savaičių iki 6 mėn, tėvas gauna kelias dienas arba 2 savaites), tuo tarpu bent iki metų vaikui būtina mama. Ir nesvarbu žindo ji ar ne bet tai kiek ji įdės į tą vaiką per tuos pirmus kelerius metus gali nulemti daug jo vėlesniame gyvenime, protingos mamos minėtose šalyse meta darbus gimus vaikui nes suvokia tai. Japonės augina labai ilgai. Mes lietuvės turim idealias sąlygas vaikui auginti. Ir mes turim kompleksus nes augintos buvom valdiškai, kiek pamenu mamos ir aplinkinių įvairių moterų pasakojimus tai eidavo į darbus kaip didelės vos kelių mėnesių (maksimum iki metų) pypliukai jau būdavo auginami kitų. Taip kad žindymas galbūt yra priemonė tarsi prisirišti prie vaiko-bet tai tik viena iš priemonių, yra aibė kitų svarbių veiksnių, tokių kaip kontaktas, apkabinimas, pasakėlė vakare, bendras koldūnas virtuvėj ir panašiai.
O kas atsisako žindyt, tai jų teisė, ir čia nieko nepakeisim, galim verkt rėkt ar cituot protingas knygas. Visada tokių buvo (prisiminkit dvarininkaitės NIEKADA nežindė, jokioj tautoj praktiškai, žindyvės būdavo ir auklės, žindė tik prastuomenė), ir visada tokių bus, man neatrodo labai gerai bet tikrai nėra nenormalu. Taip tiesiog yra.
Beje apie gamtą-mano katės viena vada augo nežindyta. Katė griežtai atsisakė tai daryti, priežastys nežinomos. Išmaitinau tris katukus karvės pienu per pipetę doh.gif o katei buvo dzin ant jos vaikų (ne pirma vada tai ir likom nesupratę kokio velnio būtent šituos išskyrė). Taip kad ir gamta gerokai pajuokauja kartais... jei jau mes , žindančios, lendam į šią temą, tai gerbkim save ir susilaikykim nuo perdėtų moralizavimų.
O dėl temos vietos-tai viskas kas susiję su žindymu-bėdom-džiaugsmais - vargais norais ir nenorais yra susiję ir viskas čia gerai. Po nesivystančio nėštumo į nėštukių temas tame pačiame skyriuje nelindau, nes tai buvo ne mano reikalas....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo RSTT: 29 spalio 2012 - 20:04

 ! 
Išvaliau temą nuo žinučių ne į temą. Į temą jų liko ne taip ir daug. Bent jau šitam skyreliui. Nežinau, kas ir kodėl čia tą temą atkėlė, jei ji buvo sukurta kitur, tačiau nemanau, kad jai čia vieta.
Ne todėl, kad čia nepageidaujamos nežindančios, o todėl, kad tema būtent šitame skyrelyje yra beprasmė - pačios matote, kad ji gyvuoja tik kaip mūšio laukas tarp nežindančių ir žindančių (kurioms, pripažinkim, dažnai pritrūksta tolerancijos. Tikrai ne visoms, beje).

Būtų gerai, kad draugiškai nuspręstumėte, kur norėtumėte šią temą turėti, tada grąžinčiau pašalintas žinutes, kad ir toliau galėtumėte diskutuoti (jei tai galima pavadinti diskusija), nes šiam skyreliui tos žinutės visai netiko :)


Beje, gerbiama Nikolia, ar Jums negana temų šiame skyrelyje, kur galite reikštis? Už provokacijas, šiukšlinimą žinutėmis ne į temą šiame forume skiriami įspėjimai, nepamirškite.
Taip pat norėčiau pabrėžti, kad nešioti oponenčių žinutes iš kitų temų ir praeities ir naudoti jas prieš pačias oponentes nėra labai garbingas dalykas, nors ir viešas yra šis forumas.
Atsakyti
kadangi kreipetes asmeniskai viesai..manyciau bus mandagu ir garbinga atsakyti, juolab, kad turite galimybe kas nepatinka istrinti:

dekui, kad prisimenat!

kaip skirtingai dirba moderatoriai..teko skaityti kur kas arsesniu ir labiau nusigrybavusiu diskusiju temose..bet matomai tas ''zindymas'' vien pats zodis skamba kaip savotiska provokacija..o moderavimas - taip pat savotiskas menas..


Turiu ideja Jums:) - jei kiekvienas asmeniskai savo valdymo skyde turetu pasirinkima rodyti savo history ar ne..gal jums butu lengviau, kai kiekvienas turetu galimybe spresti pats kaip jam geriau..BUTI VIESAM IR NESUKTI SAU GALVOS KAS KA SKAITO..ar visa tai slepti po devyniais uzraktais..

o ispejimus..jus gi turit teise juos duoti..kaip ir objektyviai spresti viliuosi, kur juvelyriskai buvo nuvesta kalba apie gimdymus ir vyru pagalba ir po to viskas isipletojo i visai totalia nesamone apie tai kieno koks vyras shustresnis ar ideti nuoroda su citata apie zindyma senojoje Lietuvoje, kuria vel gi kazkas savaip interpretavo...o ne prieme tiesiog kaip informacija akiracio prapletimui..o pasinese i ezoterika, grasinimus ir toliau mokyti musu vaikus ar iduoti juos tarnybom ir dar kitas nesamones....

QUOTE(HappyAngel @ 2012 10 30, 14:09)
Išvaliau temą nuo žinučių ne į temą. Į temą jų liko ne taip ir daug. Bent jau šitam skyreliui. Nežinau, kas ir kodėl čia tą temą atkėlė, jei ji buvo sukurta kitur, tačiau nemanau, kad jai čia vieta.
Ne todėl, kad čia nepageidaujamos nežindančios, o todėl, kad tema būtent šitame skyrelyje yra beprasmė - pačios matote, kad ji gyvuoja tik kaip mūšio laukas tarp žindančių ir nežindančių (kurioms, pripažinkim, dažnai pritrūksta tolerancijos. Tikrai ne visoms, beje).

Būtų gerai, kad draugiškai nuspręstumėte, kur norėtumėte šią temą turėti, tada grąžinčiau pašalintas žinutes, kad ir toliau galėtumėte diskutuoti (jei tai galima pavadinti diskusija), nes šiam skyreliui tos žinutės visai netiko smile.gif
Beje, gerbiama Nikolia, ar Jums negana temų šiame skyrelyje, kur galite reikštis? Už provokacijas, šiukšlinimą žinutėmis ne į temą šiame forume skiriami įspėjimai, nepamirškite.
Taip pat norėčiau pabrėžti, kad nešioti oponenčių žinutes iš kitų temų ir praeities ir naudoti jas prieš pačias oponentes nėra labai garbingas dalykas, nors ir viešas yra šis forumas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nikolia: 31 spalio 2012 - 12:03
Jei jau šiame skyriuje ši tema netinka, galbūt tada jį būtų galima perkelti į Vaikų mityba => Kūdikio iki 1 metų meniu.

Tikrai juokinga buvo vakar skaityti tokias diskusijas, ačiū moderatorei už temos pravalymą.

Vienaip ar kitaip, kadangi tema skirta moterims, nežindančioms krūtimi, tai klausimas į temą:
Kaip jūs tvarkėtės su laktacija? Ir kiek ilgai pieno būna krūtyse? Jau praėjo geri du mėnesiai, aš vakar paspaudžiau spenelį, o pieno, pasirodo, dar yra.
Atsakyti
Huba buba, kai man teko lankytis pas mamologą (ne dėl žindimo), tai ji užsiminė, kad išskyrų iš spenelių gali būti net praėjus 1 metams po maitinimo nutraukimo.
Papildyta:
Happy Angel, atsiprašau, pradžioje perskaičiau Jūsų atsakymą a.ž. ir atsakiau, tik po to ėjau į forumą.
Dėkoju už išmintingą sprendimą 4u.gif
P.S. Jūsų a.ž. dežutė perpildyta.
Atsakyti
Merginos, vis galvojau apie visą šitą reikalą ir prisiminiau, kad yra tokia va tema "Vaikų mityboje" - http://www.supermama...;#entry57687878 . Manau, kad ji tikrai tinkama toms, kurios nusprendė nemaitinti krūtimi. Ir ji tuo pačiu išspręs dvi opias problemas: nežindančios turės savo temą neutraliame skyrelyje, žindančioms širdies neskaudės, matant nežindančių dalinimusis patirtimi.

Tad šitą temą uždarau.

Palinkėsiu tolerantiškų pokalbių ir daugiau pakantumo kitaip mąstantiems (čia abiems pusėms taikoma, ne kuriai nors vienai) 4u.gif

Tikiuosi, kad dabar gerai bus visoms pusėms smile.gif
Atsakyti