Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos,

QUOTE(flux @ 2013 05 20, 14:26)
bet juk NGA yra fiksuotas (126 dienos), o VPA iki kol vaikui sueina 2 metai, tai man faktiškai nusiima beveik mėnesio Sodros išmoka, nes aš vėliau išeinu į VPA (pasibaigus 126 dienoms NGA)?

NGA yra 126 dienos - 70 dienu iki gimdymo ir 56 dienos po gimdymo. Jei pasirenkate atostogas iki NGA, Jusu NGA laikotarpis iki gimdymo sutrumpes tiek dienu, kiek imsite atostogu ir kiek nusikels NGA pradzia. Po gimdymo 56 NGA dienos liks taip pat ir VPA prasides po tu 56 dienu.
Atsakyti
gal galit atsakyti kaip butu, iki grizimo i darba liko 3 men. siu metu esu trecius metus vpa, jei siuo metu pastociau, tai grizus i darba padirbciau kelis men. ir vel isseiciau...kaip man skaiciuotu priklausancias ismokas ar butu tie 12 men. tarkim trys dirbti , o uz visus kitus nuliai, ar ziuretu iki vpa ka buvau gavus?
Atsakyti
QUOTE(D*L*K @ 2013 05 20, 13:46)
NGA yra 126 dienos - 70 dienu iki gimdymo ir 56 dienos po gimdymo. Jei pasirenkate atostogas iki NGA, Jusu NGA laikotarpis iki gimdymo sutrumpes tiek dienu, kiek imsite atostogu ir kiek nusikels NGA pradzia. Po gimdymo 56 NGA dienos liks taip pat ir VPA prasides po tu 56 dienu.

keista, man Sodra sakė, kad NGA kaip ir prasitęsia, jei jas pasiimu vėliau, matyt, netaip supratau. Vadinasi, jei aš nenoriu keltis vidurkio, man imti atostogas, kai galėčiau būti dekrete visai neapsimoka, nes ir taip gausiu 100 proc. atlyginimo? (beje, už NGA mokama 100 proc. atlyginimo ar kaip ir už VPA - 70proc.?)
Atsakyti
QUOTE(Auštara @ 2013 05 20, 14:56)
gal galit atsakyti kaip butu, iki grizimo i darba liko 3 men. siu metu esu trecius metus vpa, jei siuo metu pastociau, tai grizus i darba padirbciau kelis men. ir vel isseiciau...kaip man skaiciuotu priklausancias ismokas ar butu tie 12 men. tarkim trys dirbti , o uz visus kitus nuliai, ar ziuretu iki vpa ka buvau gavus?

Jums jau neleistu rinktis to laikotarpio, is kurio skaiciavo pirmojo vaikelio VPA, kadangi tam,kad turetumete pasirinkimui tokia galimybe, antrojo vaiko NGA turi sutapti bent viena diena su pirmojo VPA (arba kitaip tariant, kol vaikuciui sueis 3metukai). Taigi, (jei dar nesilaukiate smile.gif )Jums taikys standartini siandienini varianta - 12 menesiu, atemus einamaji ir dar menesi iki dekreto, pajamu vidurki. Tais menesiais,kur ju nebuvo, bus 0
Papildyta:
QUOTE(flux @ 2013 05 20, 15:04)
keista, man Sodra sakė, kad NGA kaip ir prasitęsia, jei jas pasiimu vėliau, matyt, netaip supratau. Vadinasi, jei aš nenoriu keltis vidurkio, man imti atostogas, kai galėčiau būti dekrete visai neapsimoka, nes ir taip gausiu 100 proc. atlyginimo? (beje, už NGA mokama 100 proc. atlyginimo ar kaip ir už VPA - 70proc.?)

Arba mudvi nesusikalbam smile.gif Jus galite imti atostogas iki NGA - tada tiesiog kaip ir gaunasi, kad i NGA iseinate anksciau. Na, pvz. kaip mano atveju: mano NGA turejo prasideti 09,16, as turejau sukaupusi 15 dienu atostogu, jas emiau iki NGA ir man gavos, kad praktiskai i dekreta isejau nuo 09,01, nors realiai iki 09,16 buvau tiesiog kasmetinese atostogose. Aisku, Jus galite pasirinkti jas toliau kaupti (ju dar siek tiek prisikaups uz NGA laikotarpi) ir pasiimti jas gryzusi i darba, kada tik norite (tik nepamirskite to apribojimo nuo 2015, jei turite sukaupus itin daug atostogu). Na va, berods visus variantus aptarem.. Faktas tas, kad kaip bedeliotume atostogas iki NGA, per jas ir pan., VPA prasideda 56 dienos po gimdymo (arba nuo gimdymo dienos, jei NGA neimamos is viso). Taip, NGA 100%, o VPA 70 ir 40, jei imate du metus
Atsakyti
QUOTE(D*L*K @ 2013 05 20, 14:11)
Arba mudvi nesusikalbam smile.gif Jus galite imti atostogas iki NGA - tada tiesiog kaip ir gaunasi, kad i NGA iseinate anksciau. Na, pvz. kaip mano atveju: mano NGA turejo prasideti 09,16, as turejau sukaupusi 15 dienu atostogu, jas emiau iki NGA ir man gavos, kad praktiskai i dekreta isejau nuo 09,01, nors realiai iki 09,16 buvau tiesiog kasmetinese atostogose. Aisku, Jus galite pasirinkti jas toliau kaupti (ju dar siek tiek prisikaups uz NGA laikotarpi) ir pasiimti jas gryzusi i darba, kada tik norite (tik nepamirskite to apribojimo nuo 2015, jei turite sukaupus itin daug atostogu). Na va, berods visus variantus aptarem.. Faktas tas, kad kaip bedeliotume atostogas iki NGA, per jas ir pan., VPA prasideda 56 dienos po gimdymo (arba nuo gimdymo dienos, jei NGA neimamos is viso). Taip, NGA 100%, o VPA 70 ir 40, jei imate du metus

smile.gif Aš varianto atostogos prieš NGA jau nebesvarstau, nes oficialiai jau galiu išeiti į dekretą (Nuo 05 27d.). Todėl mano NGA iki gimdymo sutrumpėtų iki 51 dienos (19 kasmet. atostogų dienų), tai mano atostoginiai būtų lygūs Sodros išmokamiems tuo periodu. O įmanoma pasiimti kasmetines atostogas po NGA - prieš išeinant į VPA?smile.gif Arba iš karto po VPA? Taip finansiškai man lyg ir būtų naudingiau. Labai ačiū už atsakymus ir atsiprašau, kad kankinu biggrin.gif
Atsakyti
sveiki,isiterpsiu:) pradziai citata is istatymo:
"
2. Kompensuojamasis uždarbis, pagal kurį nustatomas motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpų dydis, yra apskaičiuojamas pagal apdraustojo asmens draudžiamąsias pajamas, turėtas per paeiliui einančius 12 kalendorinių mėnesių, buvusių iki praeito kalendorinio mėnesio prieš nėštumo ir gimdymo, tėvystės arba vaiko priežiūros atostogų pradžios mėnesį.

3. Jeigu visą šio straipsnio 2 dalyje nurodytą laikotarpį arba jo dalį apdraustasis buvo nėštumo ir gimdymo, tėvystės ar vaiko priežiūros, kol jam sueis treji metai, atostogose, jo prašymu nauja motinystės, tėvystės ar motinystės (tėvystės) pašalpa gali būti apskaičiuota iš kompensuojamojo uždarbio, pagal kurį buvo apskaičiuota ankstesnė (pirmesnė) motinystės, tėvystės ar motinystės (tėvystės) pašalpa.
"
siuo atveju, jeigu mamtyte pastotu dabar, jei tektu suejus 3metams vaikuciui padirbeti dar 4menesius(nes 7men i dekreta), tada kai skaiciuotu dekreto pinigelius tikrai ietu menesiu, kada ji buvo motinystes atostogose su pirmuoju vaiku,iki jam suejo 3metai,,,,ir jei mamytei bus naudingiau ji galetu rinktis skaiciavimui tuos pinigelius is kuriu dekreta ir auginimo atosotgs skaiciavo pirmajam vaikui....as taip suprantu:)

[quote=D*L*K,2013 05 20, 14:11]
Jums jau neleistu rinktis to laikotarpio, is kurio skaiciavo pirmojo vaikelio VPA, kadangi tam,kad turetumete pasirinkimui tokia galimybe, antrojo vaiko NGA turi sutapti bent viena diena su pirmojo VPA (arba kitaip tariant, kol vaikuciui sueis 3metukai). Taigi, (jei dar nesilaukiate smile.gif )Jums taikys standartini siandienini varianta - 12 menesiu, atemus einamaji ir dar menesi iki dekreto, pajamu vidurki. Tais menesiais,kur ju nebuvo, bus 0
Papildyta:
Atsakyti
QUOTE(D*L*K @ 2013 05 20, 14:11)
Jums taikys standartini siandienini varianta - 12 menesiu, atemus einamaji ir dar menesi iki dekreto, pajamu vidurki.
Noriu pasitikslinti, vidurkis VPA skaičiuojamas 12 mėnesių, atmetus 1 pilną ir kiek liko einamojo mėnesius iki dekreto? g.gif T.y. jeigu dekretas rugpjūčio 15, tai 12 mėnesių laikotarpis bus 2012-06 - 2013-06? g.gif
Atsakyti
QUOTE(D*L*K @ 2013 05 20, 15:11)
Jums jau neleistu rinktis to laikotarpio, is kurio skaiciavo pirmojo vaikelio VPA, kadangi tam,kad turetumete pasirinkimui tokia galimybe, antrojo vaiko NGA turi sutapti bent viena diena su pirmojo VPA (arba kitaip tariant, kol vaikuciui sueis 3metukai). Taigi, (jei dar nesilaukiate smile.gif )Jums taikys standartini siandienini varianta - 12 menesiu, atemus einamaji ir dar menesi iki dekreto, pajamu vidurki. Tais menesiais,kur ju nebuvo, bus 0
Papildyta:



aciu
tai vadinas reiktu padirbt bent 5 men, o tada planuot, 5 darbas + 7 nestumas, gautus 12 men. ar teisingai?
Atsakyti
as jau rasiau anksciau,kad mano manymu Jums skaiciuotu kaip pirmajam,,,istatyme juk taip raso,,,,ar as cia kazko nesuprantu?gal kuri mamyte 100proc zino


QUOTE(Auštara @ 2013 05 20, 14:30)
aciu
tai vadinas reiktu padirbt bent 5 men, o tada planuot, 5 darbas + 7 nestumas, gautus 12 men. ar teisingai?

Atsakyti
[quote=jolita102,2013 05 20, 15:26]
sveiki,isiterpsiu:) pradziai citata is istatymo:
"
2. Kompensuojamasis uždarbis, pagal kurį nustatomas motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpų dydis, yra apskaičiuojamas pagal apdraustojo asmens draudžiamąsias pajamas, turėtas per paeiliui einančius 12 kalendorinių mėnesių, buvusių iki praeito kalendorinio mėnesio prieš nėštumo ir gimdymo, tėvystės arba vaiko priežiūros atostogų pradžios mėnesį.

3. Jeigu visą šio straipsnio 2 dalyje nurodytą laikotarpį arba jo dalį apdraustasis buvo nėštumo ir gimdymo, tėvystės ar vaiko priežiūros, kol jam sueis treji metai, atostogose, jo prašymu nauja motinystės, tėvystės ar motinystės (tėvystės) pašalpa gali būti apskaičiuota iš kompensuojamojo uždarbio, pagal kurį buvo apskaičiuota ankstesnė (pirmesnė) motinystės, tėvystės ar motinystės (tėvystės) pašalpa.
"
siuo atveju, jeigu mamtyte pastotu dabar, jei tektu suejus 3metams vaikuciui padirbeti dar 4menesius(nes 7men i dekreta), tada kai skaiciuotu dekreto pinigelius tikrai ietu menesiu, kada ji buvo motinystes atostogose su pirmuoju vaiku,iki jam suejo 3metai,,,,ir jei mamytei bus naudingiau ji galetu rinktis skaiciavimui tuos pinigelius is kuriu dekreta ir auginimo atosotgs skaiciavo pirmajam vaikui....as taip suprantu:)

[quote=D*L*K,2013 05 20, 14:11]
Jums jau neleistu rinktis to laikotarpio, is kurio skaiciavo pirmojo vaikelio VPA, kadangi tam,kad turetumete pasirinkimui tokia galimybe, antrojo vaiko NGA turi sutapti bent viena diena su pirmojo VPA (arba kitaip tariant, kol vaikuciui sueis 3metukai). Taigi, (jei dar nesilaukiate smile.gif )Jums taikys standartini siandienini varianta - 12 menesiu, atemus einamaji ir dar menesi iki dekreto, pajamu vidurki. Tais menesiais,kur ju nebuvo, bus 0
Papildyta:
[/quote]
Jus teisi, labai atsiprasau, kad supainiojau - man turbut tikrai metas atostogu doh.gif mamyte, dar galite suspeti, kad Jums skaiciuotu is tu paciu pajamu kaip pirmam vaikeliui. Is esmes reikia, kad Jums apskaiciuojant antro vaikelio VPA i ta 12kos menesiu laikotarpi ieitu pirmojo VPA bent diena.
Papildyta:
[quote=onyx,2013 05 20, 15:28]Noriu pasitikslinti, vidurkis VPA skaičiuojamas 12 mėnesių, atmetus 1 pilną ir kiek liko einamojo mėnesius iki dekreto? g.gif T.y. jeigu dekretas rugpjūčio 15, tai 12 mėnesių laikotarpis bus 2012-06 - 2013-06? g.gif
[/quote]
2012 07 01 - 2013 06 30
Papildyta:
[quote=flux,2013 05 20, 15:19]smile.gif Aš varianto atostogos prieš NGA jau nebesvarstau, nes oficialiai jau galiu išeiti į dekretą (Nuo 05 27d.). Todėl mano NGA iki gimdymo sutrumpėtų iki 51 dienos (19 kasmet. atostogų dienų), tai mano atostoginiai būtų lygūs Sodros išmokamiems tuo periodu. O įmanoma pasiimti kasmetines atostogas po NGA - prieš išeinant į VPA?smile.gif Arba iš karto po VPA? Taip finansiškai man lyg ir būtų naudingiau. Labai ačiū už atsakymus ir atsiprašau, kad kankinu biggrin.gif
[/quote]
O koks tikslas imti atostogas tarp NGA ir VPA? Manau dabar jau pasilikite tas dieneles po VPA ir ramiai ilsekites naudodama nestumui skirtu atostogu laikotarpi
Papildyta:
[quote=jolita102,2013 05 20, 15:36]as jau rasiau anksciau,kad mano manymu Jums skaiciuotu kaip pirmajam,,,istatyme juk taip raso,,,,ar as cia kazko nesuprantu?gal kuri mamyte 100proc zino
[/quote]
Taip taip, Jolita102 yra teisi - as cia susimakalavau eilini karta. jei dabar pastosit, Jums skaiciuos pagal pirmojo VPA
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo D*L*K: 20 gegužės 2013 - 14:44
QUOTE(D*L*K @ 2013 05 20, 15:44)
Papildyta:

Taip taip, Jolita102 yra teisi - as cia susimakalavau eilini karta. jei dabar pastosit, Jums skaiciuos pagal pirmojo VPA

tai jei dabar pastociau tai galetu skaiciuos is to, ka gavau iki pirmo vpa, bet jei pastosiu, pradejus dirbt, tada bus jau tie nuliai, jei nebus pilnu 12 men. ar taip?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Auštara: 20 gegužės 2013 - 15:05
tiesa, dar iki visiško aiškumo biggrin.gif Gal dar žinosite, ar VPA laikas skaičiuojasi į nepanaudotų atostogų laikotarpį? (dabar turiu nepanaudotų už metus, o kai grįšiu jau skaitysis, kad už tris?). Ir ar darbdavys privalo išleisti kasmetinių, jei prašau iš karto po VPA?
Atsakyti