Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos,

Noriu paklausti, ar gali atleisti iš darbo, jeigu vaikui dar nėra suėję 3 metukai? Dirbti sugrįžau suėjus 2 metams.
Dėkui 4u.gif
Atsakyti
Sveiki. 1metus buvau su vaiku VPA, dabar esam perrase pasalpos mokejima vyrui, tai mano statusas skaitosi "Auginanti vaika iki 3 metu", darbe prasymas parasytas 2 metams, noriu paklausti, jeigu isidarbinu kitoje darbovieteje dabar, kaip turetu idarbinti, kaip antraeiles pareigas ar paprastai? Gales taikyti NPD ar ne?
Atsakyti
QUOTE(D*L*K @ 2013 05 16, 09:30)
Man pries pusantru metu dar taip pat tvirtino ta pati. Ir tikrai kazkur Sodros puslapyje anksciau buvau tai isskaicius, dabar neberandu. Gal kas keitesi.. Atsiprasau ir as, kad bandziau gincytis  ax.gif
Papildyta:

Ne, nepriklauso, šie asmenys drausti tik bazinei pensijai

O kiek pinigėlių tada ji gautų už vaikutį ar nieko?Iki tetos slaugymo dirbo 2 metus be pertraukos.
Atsakyti
QUOTE(salve regina @ 2013 05 16, 16:10)
O kiek pinigėlių tada ji gautų už vaikutį ar nieko?Iki tetos slaugymo dirbo 2 metus be pertraukos.


per paskutinius 24men turi buti isdirbusi 12men. Jeigu to nera- negaus ismoku.
Gaus tik 1430Lt gimus vaikui vienkartine pasalpa.
Dar sita gales gauti.
Nėščiai moteriai, kuri pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą neturi teisės gauti motinystės pašalpos, iki numatytos gimdymo datos likus 70 kalendorinių dienų skiriama 2 bazinių socialinių išmokų dydžio (260 Lt) vienkartinė išmoka.
Ir kas menesi uz vaikuti po 97Lt.
Atsakyti
QUOTE(Soffyyy @ 2013 05 16, 14:20)
Noriu paklausti, ar gali atleisti iš darbo, jeigu vaikui dar nėra suėję 3 metukai? Dirbti sugrįžau suėjus 2 metams.
Dėkui 4u.gif

Negali, jei nera darbuotojo kaltes ir jo palikimas darbe is esmes nepazeidzia darbdavio interesu
Atsakyti
Labas vakaras smile.gif

Noriu pasitikslinti, ar teisingai supratau iš paskutinių jūsų pokalbių. Jei aš šiuo metu esu VPA iki 2 metų ir laukiuosi antro, NGA ir VPA prasidės kol dar nebus suėję pirmajam 2 metukai, tai už antrą vaiką mokės ir NGA, ir VPA, nors ir neturiu darbdavio (bankrotas paskelbtas, kai jau laukiausi antro vaiko)?
Atsakyti
QUOTE(d'esprit @ 2013 05 16, 22:10)
Labas vakaras  smile.gif

Noriu pasitikslinti, ar teisingai supratau iš paskutinių jūsų pokalbių. Jei aš šiuo metu esu VPA iki 2 metų ir laukiuosi antro, NGA ir VPA prasidės kol dar nebus suėję pirmajam 2 metukai, tai už antrą vaiką mokės ir NGA, ir VPA, nors ir neturiu darbdavio (bankrotas paskelbtas, kai jau laukiausi antro vaiko)?

Taip.Gausit visas ismokas,tik uz pirma vaika negaudinesit VPA pinigelius,tuos 40%,nes abi ismokos negali virsiti 100%,juos galit perleisti vyrui,jeigu jis turi stazo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 17 gegužės 2013 - 07:52
QUOTE(JOLANCIUK @ 2013 05 17, 08:52)
Taip.Gausit visas ismokas,tik uz pirma vaika negaudinesit VPA pinigelius,tuos 40%,nes abi ismokos negali virsiti 100%,juos galit perleisti vyrui,jeigu jis turi stazo.


Oi, kaip smagu girdėti, ačiū 4u.gif

Dar pasitiksinti norėčiau, 100% negali viršyti išmokos NGA + VPA pirmo vaiko ar tik abiejų vaikų išmokos už VPA?
Atsakyti
QUOTE(d'esprit @ 2013 05 17, 13:11)
Oi, kaip smagu girdėti, ačiū  4u.gif

Dar pasitiksinti norėčiau, 100% negali viršyti išmokos NGA + VPA pirmo vaiko ar tik abiejų vaikų išmokos už VPA?

Ir NGA+VPA ir VPA+VPA.
Atsakyti
Sveiki,
ar apsimoka panaudoti sukauptas atostogas nuo tada, kai faktiškai turiu išeiti į dekretą? Tokiu atveju pasistumia NGA ir sutrumpėja VPA. Neišnaudotos atostogos yra nuo 2012 09, 19 dienų. Ar aš galėčiau jas pasiimti iškart pasibaigus VPA? Nuo 2015 m lapkričio lyg žada keisti atostoginių išmokėjimo/ atostogų kaupimo ir panaudojimo tvarką, ar negali būti taip, kad mano sukauptos atostogos pasinaikins?
Atsakyti
QUOTE(flux @ 2013 05 20, 13:56)
Sveiki,
ar apsimoka panaudoti sukauptas atostogas nuo tada, kai faktiškai turiu išeiti į dekretą? Tokiu atveju pasistumia NGA ir sutrumpėja VPA. Neišnaudotos atostogos yra nuo 2012 09, 19 dienų. Ar aš galėčiau jas pasiimti iškart pasibaigus VPA? Nuo 2015 m lapkričio lyg žada keisti atostoginių išmokėjimo/ atostogų kaupimo ir panaudojimo tvarką, ar negali būti taip, kad mano sukauptos atostogos pasinaikins?

Jums isejus atostogu iki dekreto, NGA sutrumpes, o ne VPA (trumpes pirmasis NGA laikotarpis iki gimdymo - t.y. liks ne 70 dienu, o maziau). Atsotogas galite panaudoti, kada norite, vienos renkasi jas tureti po VPA, kitos, siekdamos padidinti pajamas apskaiciuojant VPA ismokas, ima atostogas pries dekreta. Taigi, rinktis Jums. O nuo 2015 m. nebekompensuojamos (kitaip tariant - pradings) atostogos, kurios bus sukauptos uz daugiau nei 3 metus.
Atsakyti
QUOTE(D*L*K @ 2013 05 20, 13:12)
Jums isejus atostogu iki dekreto, NGA sutrumpes, o ne VPA (trumpes pirmasis NGA laikotarpis iki gimdymo - t.y. liks ne 70 dienu, o maziau). Atsotogas galite panaudoti, kada norite, vienos renkasi jas tureti po VPA, kitos, siekdamos padidinti pajamas apskaiciuojant VPA ismokas, ima atostogas pries dekreta. Taigi, rinktis Jums. O nuo 2015 m. nebekompensuojamos (kitaip tariant - pradings) atostogos, kurios bus sukauptos uz daugiau nei 3 metus.

bet juk NGA yra fiksuotas (126 dienos), o VPA iki kol vaikui sueina 2 metai, tai man faktiškai nusiima beveik mėnesio Sodros išmoka, nes aš vėliau išeinu į VPA (pasibaigus 126 dienoms NGA)?
Atsakyti