Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo mityba V

Apklausa: Ar laikaisi paleo mitybos principų? (37 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Pagrindinė Paleo mitybos taisyklė yra kokybiškas neperdirbtas maistas, t. y. renkamiesi ekologiški produktai, laisvai auginamų ir žole šeriamų gyvulių mėsa, laisvai auginamų vištų kiaušiniai. Tokiu būdu pagarba išreiškiama tiek gyvajai gamtai, tiek žmogaus organizmui, jo neteršiant šimtais genetiškai modifikuotų konservantų ir "maisto priedų", antobiotikų ir beverčių pašarų, kuriais yra šeriami įprastai auginami gyvuliai.
Paleo mitybos taisyklės neleidžia vartoti jokių grūdinių kultūrų (įskaitant pseudogrūdus - kinvą ir burnotį), ankštinių augalų ir jų vaisių (įskaitant soją bei jos subproduktus), cukraus ir dirbtinių saldiklių (įskaitant ir nerafinuotą cukrų), pieno produktų (nors primal dieta leidžia laisvai augintų karvių pieną ir jo gaminius) bei jokių apdirbtų ir perdirbtų maisto gaminių (na, žinot, traškučiai, kola, McDonald's meniu ir kt.). Tikriausiai kyla klausimas, o tai kas tuomet yra leidžiama leidžia valgyti. Paleo atstovai renkasi mėsą, kiaušinius, žuvį (patariama rinktis ekologiškus, natūraliai augintus produktus), daržoves, vaisius, įvairius aliejus, sėklas, riešutus.


Pirma tema
Antra tema
Trečia tema
Ketvirta tema (taip taip, ji per klaidą užvadinta Paleo III buvo)

Whole 30 - http://whole9life.com/ /anglų kalba/
Kas yra paleo mityba - http://balancedbites...t-is-paleo.html /anglų kalba/
Atsakyti
aciu, Sendindriukei uz nauja temele 4u.gif o balsavime reiketu daugiau teigiamu variantu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(jautiena @ 2013 06 01, 09:13)
aciu, Sendindriukei uz nauja temele 4u.gif o balsavime reiketu daugiau teigiamu variantu biggrin.gif



4u.gif na jei būtų daug taip, tai neitų visų paspausti, nes visi taip manau kiekvienam besilaikančiam tiktų biggrin.gif o NE, tai būna kažkokia labiau konkreti ''atmetimo reakcija''... biggrin.gif ir šiaip vakar sakiau kurti pačiai tongue.gif biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sedindriuke: 01 birželio 2013 - 10:23
tongue.gif sakau, kad nemegstu prisiimt atsakomybes biggrin.gif

pusryciauju su kavyte - silpnas birzgaliukas, bet grietineles saukstas pataiso padeti wink.gif suvalgiau virta kiausa ir apsiziurejau, kad bananai pernoke - MB nebespeja naikint - tai susipjausciau viena riekutem, uzmeciau sviesto sauksta ir i mikrobange 30sek, kad sviesta islydyt. patirpo ir bananas, pudingas gavosi biggrin.gif pasikrovus angliu visai dienai.
Atsakyti
QUOTE(jautiena @ 2013 06 01, 09:21)
tongue.gif sakau, kad nemegstu prisiimt atsakomybes biggrin.gif

pusryciauju su kavyte - silpnas birzgaliukas, bet grietineles saukstas pataiso padeti wink.gif suvalgiau virta kiausa ir apsiziurejau, kad bananai pernoke - MB nebespeja naikint - tai susipjausciau viena riekutem, uzmeciau sviesto sauksta ir i mikrobange 30sek, kad sviesta islydyt. patirpo ir bananas, pudingas gavosi biggrin.gif pasikrovus angliu visai dienai.



pfff tokia čia atsakomybė... forumas..pff biggrin.gif

aš po pusryčių: ant plantain duonos riekės, avokado griežinėliai, du kiaušiai pakepti ghee ir su mėlynu kopūstu bei vienu nektarinu. Kavasiutė ir buvo su coconut oil.

Dabar arbata liurliniu.
Atsakyti
Aciu Sedindriuke uz nauja tema 4u.gif thumbup.gif Greit mes jas baiginejam biggrin.gif Galvoju pradet konspektuotis naudingas info, nes po to senos temos dingsta, o ten tiek geriu prirasyta wub.gif
Mano pusryciai - sviestukas su kava ( sorry Kalastaja blush2.gif ), o pietu ir vakarienes meniu dar nenusprendziau - eisiu "medziot" biggrin.gif Gal ka nors skanaus parsitempsiu y savo urva, pvz. triusiuka, paukstienos ar bent kepeneliu 4u.gif Ar yra kokiu budu isoriskai nustatyt, ar tulzis nebuvo ant ju paleista?? g.gif Taip baisu karcias nusipirkt blush2.gif
Azu - as irgi prijauciau ir vegetaram, ir veganam, ir zaliavalgiam. Bet sveiku paziuriu, kurie tarkim ir surio suvalgo, nes labai nori ir nesureiksmina paniskai oi oi cia ne raw, nes ant virykles buvo pasildytas kakavos sviestas biggrin.gif Bet man iskilo dilema - pasirinkt tai, kas miela sirdziai ir jautrumui mano, arba kas tinka mano kunui ir kas leis gyvent be maisto papildu, antibiotiku, kitu vaistuku. Visi bijom, kas mesoj prifarsiruota, bet kad ir mes patys prisifarsirave brudo visokio daug - is kosmetikos, higienos priemoniu, uztersto oro, vizitu pas daktarus, skiriamu vaistu ir t.t. Man LT lengviau rast skanios mesytes negu UK, dabar stengiuos pirkt organine, jei akcijas pamatau ir tikrai skonis skirias. As visada metu skuras lauk, ten ir toksinai, ir kancerogenai megsta kauptis. O visa kita man valgoma ir net labai. Butumet pamacius, kaip as pirma karta kiausiniene valgiau po metu laiko - uzsimerkus ir rydama, nes galvojau bus slykstu. Ne tik nenumiriau, bet dar ir kasdien pakartojau biggrin.gif Nes jauciu, kad man to truko. Esu dekinga gamtai ir aisku gyvenamai vietai, kad as galiu rinktis, ka man valgyt. Kad ta mesa perkama su tikslu, tai man padeda gerai jaustis. Gaila man tu gyvuliuku dievazi, bet tokia mitybos grandine...O atsikelt is ryto ir suryt sauja vitaminu, kramsnot darzoves ir vaisius tokiais kiekiais, kad skrandis jau istampytas vien tam, kad pasakytum as nieko nezudau..Zudai, save, jei tas netinka. Beje, paleo valgo tikrai daug svieziu darzoviu, puikiu receptu yra thumbup.gif Jus tikrai ne viena su tokiom mintim, ir atradimais, bandymais tikrai rasim, kas mums tinka 4u.gif
Kalastaja - saunuole!! Kumsciai uz TB, kad laikytusi ir ykveptumet vienas kita 4u.gif
Kadangi jau skubu, tai geros dieneles visoms, susiskaitysim vakare 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
va Kalastaja hehe džiugu, motera dėl vyro smile.gif
taip pagalvojau, matyt diedams .. kuo vyresnis, kai pradeda bėdos lįst, tada lengviau kąžką pareguliuot, kad laikytųs ir efektą tikrai pajustų... brr nesakau, kad laukiu ligų..taip tik pamąsčiau... lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Kissable_lips @ 2013 06 01, 07:04)
<...>Ką jaučiu su šita mityba? Turiu energijos daug daugiau, protas susikoncentruoja lengviau, miegu giliau, bet trumpiau ir jaučiuos išsimiegojus, nejaučiu alkio, kg tirpsta, veido oda susitvarkė, mmm ne tokios gausios, ir pms lengvesnis kur kas <...>

thumbup.gif thumbup.gif ir ko daugiau noreti?! gyvenk ir zvenk! kaip smagu skaityti apie tokius potyrius thumbup.gif

as irgi siandien i veidrodi pasiziurejau ir pasakiau sau: "atjaunejai" lotuliukas.gif del PMS taip, pilvas kur kas maziau ispustas, bet mano problemos su per ilgu ciklu tesiasi. laikau spygas, kad gal pramush sviestas mano kvailus hormonus biggrin.gif

Vailet2: cronometer imk Butter Oil, neradau ir as ghee ten.
Atsakyti
QUOTE(jautiena @ 2013 06 01, 09:37)
thumbup.gif  thumbup.gif ir ko daugiau noreti?! gyvenk ir zvenk! kaip smagu skaityti apie tokius potyrius  thumbup.gif

as irgi siandien i veidrodi pasiziurejau ir pasakiau sau: "atjaunejai"  lotuliukas.gif del PMS taip, pilvas kur kas maziau ispustas, bet mano problemos su per ilgu ciklu tesiasi. laikau spygas, kad gal pramush sviestas mano kvailus hormonus  biggrin.gif

Vailet2: cronometer imk Butter Oil, neradau ir as ghee ten.



man paskutinis ciklas nežinau dėl ilgumo kaip..vis kinta dienų skaičius,m bet truko mmm tai nei šiaip nei taip bet nebevarvėjau kaip seniau... aišku po metų dviejų va šnekėt apie potyrius iš vis bus fantastika.

aš pasisemiu jėgų, pozityvo, iš tų pozityvių postų..jūs tik rašykit ilgus ilgus ilgus juos... please 4u.gif
Atsakyti
Sveikos smile.gif is manes irgi visi juokiasi, kad valgau daug, sociai, o kg krenta lotuliukas.gif man tai si mitybos budas tiesiog atradimas smile.gif nes man sis maistas pilnai man tinkamas, man nieko netruksta absoliuciai schmoll.gif nzn kodel as anksciau prie to neperejau pilnai?? g.gif as manau, kad kiekvienas turi atrast, kas jam tinka. Kazkada bandziau ir ant zaliavalgiu pasinest, bet ne man tai...mesa as visada megau, kaip ir visada megau DAUG pavalgyt biggrin.gif o vaisiai man skanu kartais, bet pvz -obuoliu ir kriausiu tai as visai negaliu vartot -pilva pucia iskart, nesvarbu kad valgau ryte ant tuscio, ar po maisto gerokai praejus...is vaisiu priimtiniausias bananas man. Bet va jau 2 su virsum menesio nevalgau vaisiu, ir nepasigendu. Uogos -kita kalba, braskes tikrai valgysiu.
Teigiami pokyciai -svoris, energijos gausa, gilesnis miegas, nagu grazumas ir ilgumas biggrin.gif bet praejus pusmeciui noreciau pasidaryt tyrimus kraujo, saves nuraminimui. ir jeigu viskas tvarkoje bus -tuomet vuolia drinks_cheers.gif
beje, as riebalu tiek daug nesuvalgau, kai jus paskaitau -saukstais kabinat sviesta, ar kokoso krema, tai nea..man taip neiseina g.gif mano riebalai -kokie trys saukstai grynu riebalu i diena, na ir aisku plius kiek ju yra maiste -mesoje, kiausiniuose...nezinau gal ir mazoka, bet man sotu, pakanka g.gif
Vyras priverstas kartais maitintis kaip as, nes bulviu vien del jo prie mesos jau tingiu virt ..bet jis irgi darzoviu megejas, tad nepasigenda. Svarbu mesos butu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(pumpica @ 2013 06 01, 10:30)

Vyras priverstas kartais maitintis kaip as, nes bulviu vien del jo prie mesos jau tingiu virt ..bet jis irgi darzoviu megejas, tad nepasigenda. Svarbu mesos butu  biggrin.gif



thumbup.gif thumbup.gif
aš ir tingiu kartais virti, tai tiesiog prikraunu daug daržovių, ar krūtai padarau žirnelių piure vietoj bulbų košės ir vsio, kalafioro ryžius kartais, kai kalafiorą turiu... priverstas nežinodamas pats būna šokti pagal mano natas.
Atsakyti
QUOTE(Egliukasz @ 2013 06 01, 11:26)
:
Azu - as irgi prijauciau ir vegetaram, ir veganam, ir zaliavalgiam. Bet sveiku paziuriu, kurie tarkim ir surio suvalgo, nes labai nori ir nesureiksmina paniskai oi oi cia ne raw, nes ant virykles buvo pasildytas kakavos sviestas biggrin.gif Bet man iskilo dilema - pasirinkt tai, kas miela sirdziai ir jautrumui mano, arba kas tinka mano kunui ir kas leis gyvent be maisto papildu, antibiotiku, kitu vaistuku. Visi bijom, kas mesoj prifarsiruota, bet kad ir mes patys prisifarsirave brudo visokio daug - is kosmetikos, higienos priemoniu, uztersto oro, vizitu pas daktarus, skiriamu vaistu ir t.t. Man LT lengviau rast skanios mesytes negu UK, dabar stengiuos pirkt organine, jei akcijas pamatau ir tikrai skonis skirias. As visada metu skuras lauk, ten ir toksinai, ir kancerogenai megsta kauptis. O visa kita man valgoma ir net labai. Butumet pamacius, kaip as pirma karta kiausiniene valgiau po metu laiko - uzsimerkus ir rydama, nes galvojau bus slykstu. Ne tik nenumiriau, bet dar ir kasdien pakartojau biggrin.gif Nes jauciu, kad man to truko. Esu dekinga gamtai ir aisku gyvenamai vietai, kad as galiu rinktis, ka man valgyt. Kad ta mesa perkama su tikslu, tai man padeda gerai jaustis. Gaila man tu gyvuliuku dievazi, bet tokia mitybos grandine...O atsikelt is ryto ir suryt sauja vitaminu, kramsnot darzoves ir vaisius tokiais kiekiais, kad skrandis jau istampytas vien tam, kad pasakytum as nieko nezudau..Zudai, save, jei tas netinka. Beje, paleo valgo tikrai daug svieziu darzoviu, puikiu receptu yra thumbup.gif Jus tikrai ne viena su tokiom mintim, ir atradimais, bandymais tikrai rasim, kas mums tinka 4u.gif



smile.gif kodel jus manot kad jei as prijauciu vegetarystei , tai tik is etines puses. I gyvunu zudyma ziuriu labai praktiskai, nesioju ir odinius batus ir kailinius ir mesa ant prekystalio man neatrodo baisiai smile.gif .
Tiesiog mesa man nera taip skanu , kaip darzoves ir vaisiai. bet po gero pusmecio zaliavalgystes as jos uzsinorejau nesveikais. del to ir nusprendziau kad baltymu trukumas.
O paleo kas man labiausiai nepatinka, tai kiausiniai... Brrr. Siryt pavalgiau ir nusprendziau kad mitybos "sveikuma" itakoja ir vidiniai psichologiniai dalykai. Negaliu as vemdama kiausiu valgyt. Nieko gero is to nebus. Mesa nera ypatingai skanu , bet psichologinio diskomforto irgi nera rolleyes.gif

Man pradejo sanarius maust su paleo. O as tikejaus kad kaip tik pagerins bukle... verysad.gif
Atsakyti