Įkraunama...
Įkraunama...

Kuriame virtuvę toliau (2)

Štai ir nauji namučiai virtuvininkėm 4u.gif

Keletas patarimų prededantiesiems:
1. pirmiausia apsižiiūrėkite turimoje virtuvėje ir nuspręskite:

• kas patinka ir norėtumėt naujoje virtuvėje
• kas nepatinka ir tikrai nenorėtumėte
• dėl ko neesate tikri.

2. išsimatuokite visus svarbiausius atstumus, pvz pagrindinės darbo zonos ir įvertinkite ar tai jums tinka ar naujoje virtuvėje norėtumėt didinti/mažinti.

3. pasidarykite sarašą jau turimų daiktų, jei tokių yra - šaldytuvai, stalai, kėdės.

4. taip pat pasidarykite sarašą didesnių virtuvinių prietaisų ar nestandartinių matmenų indų, kuriems reikės rasti vietos naujoje virtuvėje.

5. pasidomėkite virtuvių stiliais ir pasirinkite koks/kokie jums patinka labiausiai, apsvarstykite spalvų gamą.

6. pasidomėkit "pribambasais" ir jų kainomis. Blum lankstai gerai, bet ir kainuoja, pigesni atlieka tą pačia funkciją (gal ne taip maloniai “dirba”, bet jei neturite su kuo lyginti, nenusivilsite).

7. rinkites kokybiškiausius produktus kokius tik leidžia biudžetas. Susidarykite prioritetų sarašą, kad žinotumėte ką galite paaukoti visiškai, ką imti pigesnį variant, o ko neatsisakysite nė už ką.

8. pasikalbėkite su tėvais, draugais, giminaičiais (visais kas turi virtuvę) ir pasiklauskite ką jie keistų savo virtuvėse. Nepraleiskite progos pasisukioti kitų virtuvėse, baldų salonuose. Semkitės idėjų iš kur tik galite, bet nepamirškite, kad virtuvė jūsų, joje šeimininkausite jūs todėl ji turi atitikti jūsų poreikius ir gyvenimo būdą.

9. pasidarykite patalpos planą (geriausia pradėti popieriaus lape), sužymėkite visus išmatavimus - sienų, langų, durų..., komunikacijas - vandenį, elektrą, ventiliaciją, katilus... Nuspręskita ar reikia/norite/galite griauti ir perstatyti sienas. Paišant lape, svarbiausia atrasti vietas šaldytuvui, plautuvei ir viryklei, baldų visualizacija ateis vėliau.

10. maksimaliai išnaudokite plotą, apsvarstykite ar Jums tikrai reikia mažo ir brangaus kargiuko ar praktiškiau tą plotą padalinti šalimai esančioms spintelėms? Juk gaminatės baldus pagal užsakymą, todėl jie neturi būti standartinių išmatavimų jei jums tokie netelpa patalpoje.

11. vizualizuotis galima naudjant programėles kaip Ikea kitchen planner ir pan, pasiklauskite Googlo mirksiukas.gif


Dažniausi patarimai:
• Patogiausia apatinėje virtuvės dalyje STALČIAI.
• Patogiausia darbo zona tarp plautuvės ir viryklės
• virtuvės trikampio (šaldytuvas-plautuvė-viryklė) kraštinės, t.y. atstumai tarp šių zonų turėtų būti minimum 1,2 metro ir maksimum 2,7 metro.
• PASISKAITYKITE BENT VIENĄ VIRTUVIŲ TEMĄ.

Jei norite gauti patarimų, komentarų apie savo planus - klauskite, bet BŪTINAI pasirodykite ką jau turite ar papasakokite apie ką kalbate. Į klausimus iš serijos "nieko nežinau" atsakyti neįmanoma, taip pat kaip ir komentuoti "standartinių" virtuvių be išmatavimų ir panašių detalių.

Svarbiausia nepamirškite, kad virtuvės kūrimas reikalauja laiko ir kantrybės, keleto perbraižymų popieriuje ir daugelio valandų renkantis plokštes, stalviršius, apšvietimą, rankenėles ir dar beagles smulkmenų... Tačiau tai bus JŪSŲ virtuvė ir ji to verta

Sėkmingų visoms planavimų ir plepėjimų 4u.gif

Senesnės virtuvių temos:
čia
ir čia
Primenu, kad virtuvinė technika turi atskiras temas. Taip pat atskiros temos yra baldų gamintojams.

Mažos virtuvės išplanavimo etalonas SM - Gabby_jz virtuvė wub.gif (matoma ir jos avatare)
user posted image
štai čia, žinutė nr 395
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ajste: 14 liepos 2013 - 19:48
sveikos, su kokiom programom projektuojates virtuves? ikea programele man kompe nepasileidzia sad.gif
Atsakyti
QUOTE(juju @ 2013 07 14, 17:45)
Man tik įdomu ar po kampine spintele patogu ką nors dėti, nes ji visa gaunasi 110cm, o durelės 50cm.

Siūlyčiau arba daryti dvidurę kampinę spintukę arba po plautuve stalčių ir dureles į spintukę kitoj kampo pusėj 4u.gif Mes rinkomės pirmąjį varijantą, nes nusprendėm, kad taip patogiausias priėjimas prie visko spintelėje (neskaitant prabangių karuselių blush2.gif ). Šiaip 50cm durelės duos gerą priėjimą. Bent aš taip manau ax.gif
Papildyta:
QUOTE(cheery @ 2013 07 14, 20:00)
sveikos, su kokiom programom projektuojates virtuves? ikea programele man kompe nepasileidzia sad.gif

Kokia naršyklė? Man geriau veikia su Chromu, bet reikėjo internete susirasti kaip pakeisti nustatymus, kad veiktų. Bandykit Tools -> Extensions ir pažymėkit Enabled prie Ikea programėlės. Jei ne, ieškokit sprendimų per google 4u.gif
Atsakyti
O neina pavyzdžiui tą stalčių po kriaukle tvirtint prie kairės sienelės paliekant dešinę pusę atvirą. Turiu omeny, kad norint prieiti prie kampo reiktų tik išimti tą stalčių. Kažkur buvau mačius lyg net apačioje tie stumdomi grioveliai tvirtinasi. Man tokioje virtuvėje nesinorėtų palikti nei vienos spintelės. Man irgi teks spręsti šią dilemą. 4u.gif
Atsakyti
Jaaaaatus, kokia garbė bigsmile.gif bigsmile.gif bigsmile.gif
clap_1.gif yess.gif
aciuks.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gabby_jz: 14 liepos 2013 - 21:35
sestad per ntv maciau laida - dare virtuve is mdf su plevele - nu labai gyre, kad labai gerai valos, mechaninai pazeidimai reciau galimi nei dazytam mdf
kazi ta plevele nebuijo karscio dregmes ?
Atsakyti
QUOTE(Ajste @ 2013 07 14, 20:33)
Štai ir nauji namučiai virtuvininkėm  4u.gif

Ačiū, Ajste, už naujus namučius pleputėm 4u.gif
QUOTE(Ajste @ 2013 07 14, 20:33)
• virtuvės trikampio (šaldytuvas-plautuvė-viryklė) kraštinės, t.y. atstumai tarp  šių zonų turėtų būti minimum 1,2 metro ir maksimum 2,7 metro.

Truputį patikslinsiu: virtuvės trikampio kraštinių suma turėtų būti nuo 2,7m iki 5,3m 4u.gif
Informacija iš čia . Ten rašo ir apie kraštinių ilgius 4u.gif
Norėčiau dar papildyti pirmą žinutę labai naudinga, mano akimis, nuoroda smile.gif. Apie šiuos virtuvės gamintojus nieko nežinau, apart to, kad jie man pigiausią kainą pasiūlė baldams, ir kad viena šios temos dalyvė, Irisas, jei gerai prisimenu, gaminos pas juos virtuvę ir, kiek skelbės, yra patenkinta smile.gif
Tiesiog, norėjau įdėti nuorodą, nes tikrai ten yra daug naudingos informacijos apie planavimą, medžiagas, stilius ir visa kita 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(gabby_jz @ 2013 07 14, 20:35)
Jaaaaatus, kokia garbė  bigsmile.gif  bigsmile.gif  bigsmile.gif
clap_1.gif  yess.gif
aciuks.gif

4u.gif Nusipelnyta ir senbuviu nubalsuota thumbup.gif

QUOTE(Juodai @ 2013 07 14, 21:52)
Ačiū, Ajste, už naujus namučius pleputėm  4u.gif

Truputį patikslinsiu: virtuvės trikampio kraštinių suma turėtų būti nuo 2,7m iki 5,3m  4u.gif
Informacija iš čia . Ten rašo ir apie kraštinių ilgius 4u.gif
Norėčiau dar papildyti pirmą žinutę labai naudinga, mano akimis, nuoroda smile.gif. Apie šiuos virtuvės gamintojus nieko nežinau, apart to, kad jie man pigiausią kainą pasiūlė baldams, ir kad viena šios temos dalyvė, Irisas, jei gerai prisimenu, gaminos pas juos virtuvę ir, kiek skelbės, yra patenkinta  smile.gif 
Tiesiog, norėjau įdėti nuorodą, nes tikrai ten yra daug naudingos informacijos apie planavimą, medžiagas, stilius ir visa kita  4u.gif

Prašom prašom, plepėsim toliau :pletkai:
Ačiū už nuorodas, būtinai ir aš pasiskaitysiu thumbup.gif O dėl trikampio kraštinių mano info iš Ideal Homes žurnalo. Įkelsiu nuorodą jei rasiu internetinę versiją.
O aš ryt jau imsiuos durelių šveitimo rolleyes.gif Laikykit kumščius, kad gerai sektusi ir greitai purvai atsiplautų mirksiukas.gif Juda darbai, juda thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Oksiukaz @ 2013 07 12, 01:12)
bet kažkaip reikėtų ir kitus šeimos narius išmokyt šluostyti indus po išplovimo  g.gif

ale kokie pareigingi pas Jus šeimos nariai blink.gif maniškių tai nepriprašyčiau, kad ką nors išplautų doh.gif tad problemų su iššluostymu iškart nėra cool.gif
QUOTE(Kadija @ 2013 07 12, 11:43)
vakar teko bendrauti su pazistama, tai mane sukritikavo, kad as ketinu virduli laikyti po spintele ant stalvirsio, neva nuo virdulio garu spintelei bus blogai.. cia rimtai?  blink.gif

aš irgi kažkur girdėjau, kad negalima po spintelėm virdulio laikyt. dabar pas mane ant ribos jis stovi, kai užkaičiu, stengiuos, kad snapelis į išorę žiūrėtų 4u.gif
QUOTE(Kadija @ 2013 07 12, 13:03)
gal kuri naudojate tokius ideklus stalciuje lekstems: http://www.hetlita.l...mas_intikui.pdf? raso, kad nebijo dregmes, bet jei idsiu nenusluoscius, kaip i iprasta dziovykle, tai cia nebus kur nubegti vandeniui ar as kazko nematau?

tokių neturiu, bet nemanau, kad jie skirti indams nusivarvėt ax.gif tai tiesiog eilinis pribumbasas, skirtas lėkštėms laikyti, kad patogiau būtų išsiimt bet kurią norimą lėkštę. Jo minusas toks, kad, aišku nepigus bus, ir mažiau lėkščių telpa stalčiun, nei dėti į krūveles vieną ant kitos. Skaičiavau kažkada ir lyginau rolleyes.gif

Papildyta:
QUOTE(jblmami @ 2013 07 12, 15:12)
Nu nera jokiu grioveliu schmoll.gif . Dar antiek nenukvakau, kad sau tiek darbo prisidaryti. Visa plokstuma nuolaidi yra. Ir jos beveik nesimato. Kai zinai, ar isiziuri tik tada matosi, mat tamsus granitas. tongue.gif

prašytumėm nuotraukytę ax.gif
QUOTE(jblmami @ 2013 07 12, 15:12)
Tas stalciukas turi viena trukuma, kad reik tvarkingai kiekviena suguldyti, o krepseli sumetei ir tiek ziniu. Mano seimyna ir i krepseli mesdami prameta, nes nenori ranku susitepti gun_bandana.gif. Tai nezinau kas butu su tuo stalciuku doh.gif .
Ir dar klausimas, o kaip svarius isrinkti? As visa krepseli nusinesu prie irankiu stalciaus. O ta stalciu ka reiktu visa nesiotis. Ir isvis jis issiima?

kitąkart kai sumeti belekaip į krepšelį, tai taip ir išplauna doh.gif
o kam tą stalčių nešiotis g.gif manyčiau, reikia susiplanuoti šalia indaplovės įrankių ir indų stalčių bloką, kad nereiktų niekur vaikščioti bigsmile.gif
QUOTE(Ajste @ 2013 07 13, 13:23)
Dabar dar iškilo toks klausimas - ar galima ir ar tikslinga šituos dalykus montuot kartu - pritraukėjus (stalčiams), atmetinėtojus (kur spusteli ir atšoka durelės) ir tylaus uždarymo daikčiukus? Stalčiukai pas mane bus maži, 400tiniai ir vienas 500tinis, tai gal ir nereik tų pritraukėjų? Atmetinėtojo tai norėčiau prie šiukšlinės tai tikrai, o kitur ar reikalingas toks dalykas? Tylaus uždarimo, tai reikėtų visuose stalčiuose ir spintelėse  lotuliukas.gif  Kas ką žinot šitom temom ar ką turit, kokia patirtis?  4u.gif

Tylaus uždarymo reikia absoliučiai visur drinks_cheers.gif ir viršutinėse spintelėse mirksiukas.gif Paklausiu - o kam prie šiukšlinės atmetimas? ar ten nebus rankenos? juk atmeta, o iki galo vistiek pačiai reikia atidaryt g.gif
Papildyta:
QUOTE(Ajste @ 2013 07 15, 00:01)
O aš ryt jau imsiuos durelių šveitimo  rolleyes.gif  Laikykit kumščius, kad gerai sektusi ir greitai purvai atsiplautų  mirksiukas.gif  Juda darbai, juda  thumbup.gif

smagu girdėt thumbup.gif
Atsakyti
Juoda, dekoju uz paskaiciavimus, nereikes man skaiciupoti kiek ten telpa leksciu smile.gif nuvarvejimui radau stalciui imontuojamus indu ddziovyklas ... smile.gif
http://furnitanas.lt...0dziovyklos.pdf
gal kas naudojat?


juju, as irgi mastau apie kampine spintele, kadangi esu turejusi- spinteles nedaryciau, aukociau daugiau pinigu ir deciau kampinius stalcius... thumbup.gif nes kitaip nepatogu ir neisnaudojama vieta..

Atsakyti
QUOTE(Juodai @ 2013 07 15, 00:11)

1. o kam tą stalčių nešiotis  g.gif manyčiau, reikia susiplanuoti šalia indaplovės įrankių ir indų stalčių bloką, kad nereiktų niekur vaikščioti  bigsmile.gif

2. Tylaus uždarymo reikia absoliučiai visur drinks_cheers.gif ir viršutinėse spintelėse mirksiukas.gif Paklausiu - o kam prie šiukšlinės atmetimas? ar ten nebus rankenos? juk atmeta, o iki galo vistiek pačiai reikia atidaryt g.gif
Papildyta:



1. Na pvz pas mus taip jau nieeekaip neišėjo susiplanuot biggrin.gif

2. Aš rankom nedadarinėju, pas mane atšoks pakankamai rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Ajste @ 2013 07 13, 18:30)
Na paaiškinkit Jūs man, kvailei, kaip galima durelėmis daužyti TV, kuris už sienos??  g.gif  Juk nedarysit išsikišusio, nes tada ir patiems bus papraščiausiai nepatogu sukiojantis virtuvėje.
user posted image

taigi va, kad bus virtuvės pusėj tas TV ax.gif anksčiau buvo prie lango, man buvo patogu, tik gal kiek per aukštai g.gif
vietos jau dabar niekaip neina pakeisti, kabelinės laidas sienoj styri, rozečių blokas aukštai pakabintas ax.gif pagyvensim, pamatysim... gal priprasim, o gal ir ne unsure.gif todėl ir galvoju apie atviras lentynėls pri tos sienos, kitaip ne už ką negalvočiau tokių atvirų erdvių schmoll.gif dėl to ir darau viršutines iki pat lubų, kad tik nebūtų vietos dulkėms kauptis smile.gif
Atsakyti