Įkraunama...
Įkraunama...

Autistukai

Mamos, auginančios ypatingus vaikučius - autistukus, pasidalinkit patirtim.

Norėčiau paiteirauti, kur Jūsų vaikučiams buvo nustatyta diagnozė, kokias ugdymo įstaigas lankote, kaip dirbate su savo mažuliais namuose.

Mums dar pati pradžia...

Ačiū.
Atsakyti
Mes cia kelios vis pasikalbam turincios vaikus autistus,prie neigaliu ir pan,temu. Mano dukrai pries du metus nustate,jai tada jau 4 metai buvo.Dabar ji ruosiasi i mokykla keliauti.Darzeli normalu lankom,bet ja lanko terapiaute,kuri skirta dukros integracijai.Del mokyklos buvo nutarta,akd reikia lydincio mokytojo,tik jo dar neturim. Vargstam,uzeina ramesnes fazes uzeina sunkesnes ir labai sunkios. Siuo metu kaip tik tokia tikrai sunki.
O ir tu pasipasakok,prisistatyk,butu idomu susipazinti.
Atsakyti
Labas Pou,

pasiziurek cia - http://www.autizmo.puslapiai.lt/ ir pabandyk susisiekti su puslapio kurejais, tikrai pasidalins teigiama patirtim smile.gif

Jei vaikuciui tik 2 metai, dabar pradejus terapija 90%, kad jis gales gyventi normalu gyvenima.
Atsakyti
Sveikos, mamos,

ačiū už pasisakymus. Mano mažėliui dveji ir trejetas mėnesiukų. Diagnozė dar nepatvirtinta, tik įtariama. Teisingiau aš pati įtarti pradėjau - nešneka, vengia žvilgsnio, daugiau savam pasauly būna, bet kai nori, ateina ir į mūsų smile.gif T.y. kai jam ko reikia, jis pagalbą susiranda - ar kai skauda, ar kai kas nors neišeina, ar šiaip, tiesiog nori šalia pagulėti...

Daniella, ačiū, bandysiu susisiekti wub.gif
Atsakyti
Dar tikrai gana mazas ir sunku dar tokiam ta diagnoze nustatyti. Mano panele islgai snekejo tik tai kas buvo jai butina,kaip gerti ar valgyti. Bet labai ilgai i varda neatsiliepdavo ir nesuprasdavo kas tas vardas yra. rekdavo del mums visai nesuprantamu priezasciu,ypac gatvej,arba rengiantis.Daug visko buvo,aks buvo tiesiog panasu i sunkiai auklejama vaika.Bet ir tai jai bunant 4 metu irgi vis nedriso rasyti tiesiogiai "autizmas",iki siol jie linke sakyti ,kad ji turi polinki i autizma ar aspergerio sindroma. Taigi sekmes jums.Gal dar viskas atkris,juk maziukas dar.
Atsakyti
Mums nustate 4-5m., bet ligos istorijoje nerasoma. Nerologas tai pripazysta, kad yra prie autistu.
Pou tavo tikrai dar maziukas
Atsakyti
Kol maniske buvo tokio amziaus as apie autizma nieko nezinojau ir tiesiog galvojau,akd mano panele baisiai sunkus vaikas,verkiantis del neaisku ko,,nemegtsantis jokiu pamylavimu( bet as mazdaug iki dvieju metu vistiek prisipratinau ja,kad musu apsikabinimai malonus gali buti,nors nesupratau aks istikro darosi). Veliau jau pradejau sukti galva nuo dvieju metu,kad tas mano vaikas baisiai oziuotas.Gatvej klykimai niekaip nesilaiudavo,as jau nebeturedavau jokio noro kur nors su ja iseiti. Nusivedus i zaidimu aikstele,zinojau kuo baigsis,kai reiks iseiti.Keista buvo,akd ilgai negalejau ismokyti i puoduka daryti,kalbejo nedaug,nesatsileipdavo saukiama,tik ziuredavo i mus tada.Ilgai galvojau tai dvieju metu krize,uzsitesusi.bet kai vis tas teses ir teses atejom iki triju metu krizes( mus ir vaiku gydytojas ramino,kad isaugs,praeis).bet jau jai bunant triku su puse,as kategoriskai pareikalavau siuntimo pas psichologus,nes tos krizes man jau per gerkle lindo ir nebepanasu i krizes dares. Darzelyje aukletojos pradejo man sakyti,kad mano dukra tikriausiai apykurte yra jei ne kurcia. Taigi nelengva buvo ir psichologas ne iskarto apie autizma pagalvojo.Tik atlikus testa pasake,"ji labai kesita,manau ji turi polikni i autizma."o tu bruozu jai augant vis daugeja ir deja visi jie atitinka autizma.Nustato ir maziukasm ir tai labai gerai,nes tada tikrai galima laaaabai daug iki mokyklos padaryti.Mes tik du metus turejom,mums kiek per mazai.Bet dukra vystesi toliau labai gerai,kad ir su isterijom,kad ir su savais nukrypimais,ji pasivijo beveik viska,kur buvo tarpas nuo jos bendraamziu,galbut kalba dar neatitinka jos amziaus.Ji mazdaug kaip 4-4,5 metu butu,taip kalba. Su terapijom ir darbu tikrai galima labai daug padaryt.Tik darykit ir sekmes jums.
Atsakyti
Tai smagu, kad taip sparciai judat i prieki thumbup.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Pou @ 2006 06 13, 20:49)
Mamos, auginančios ypatingus vaikučius - autistukus, pasidalinkit patirtim.

Norėčiau paiteirauti, kur Jūsų vaikučiams buvo nustatyta diagnozė, kokias ugdymo įstaigas lankote, kaip dirbate su savo mažuliais namuose.

Mums dar pati pradžia...

Ačiū.


Mano vaikas irgi autistas, intensyviai ir kriptingai pradejome dirbti nuo 4 metu bet pazanga matosi dydele, pradejo jau ir kalbeti kazkiek ir dar daug kitu dalyku. Aisku dar daug visko ir yra. Dirbam pagal ABA metoda.
Atsakyti
Lutute,kaip jums siaip sekasi.Labai retai apsilankai. Mes vargstam del dukros rekimo,kai kas nors koso. Kalbejau uzvakar su psichologu.Jis ptare kol kas dar bandyt paciai iveikti ta itampa einant i viesuma,kai zinau,kad reks.Gal tada dukra dar kaip nors irgi ramesne liks ir nustos taip smarkiai reaguot.Nors jis pilnai tiki,kad pats tas garsas ja paveikia. JIs buvo pasikonsultaves ir su ausu gydytoju ligoninej,jis prasitare,akd yra kelis kart teke kazkokius spec kistukus naudoti autistams vaikams,kurie jautrus garsui.Jei niekas nebepades ir toliau dukra sitaip draskysis del sito garso,tai teks gal kreiptis ir pas ta ausu gydytoja.Arba bandyt kazkokius vienus raminancius vaistus dukrai duot.Kurie sake,turi idomia savybe,kazkodel veikia tik autistus vaikus,jiems is vidaus itampa nuima,jie kiek ramiau i visus dirgiklius reaguoja.As tai turbut jau mielai ir dabar jai ju duociau,bet jie cia labai neskuba vaistu kisti.As bijau kas bus,kai ji i mokykla prades eit.
Beje,perskaiciau as ta knyga Mark Hadon" tas keistas nutikimas suniui nakti". Buvo idomu paskaityti,lyg istikro ja autistas vaikas parases butu.
Atsakyti
Laba diena,

ačiū mamukės už atsakymus.

Maniškis sirguliavo, tai negalėjau pritūpti prie kompo.
Taip, mano mažėlis dar, bet jau neramu.
Rena, o kodėl tavo mažyliui nėra oficialiai nustatytas autizmas, jei ir medikai tą pripažysta? Juk daug daugiau galimybių tada atsiveria... Nebent pati nenori.

Lututee, gal gali papasakoti apie ABA metodą ar bent literatūrą nurodyti, kur apie jį rašoma.

Pareis, gal ir susitvarkys tavo dukružei tas jautrumas garsui. kiek suprantu ji neperneša kosulio garso. O ji reaguoja kai kosėja šeimos nariai, ar tik kai svetimi?
Atsakyti
Dabar atostogaujame kaime,viskas gerai išskyrus tai,kad maniškis vistiek nenori niekur eiti iš namų,kai pagalvoju apie mokyklą tai baisu darosi,kaip man reiks prikalbinti kad jis ten būtų be manęs.Sūnus turi keistų baimių:bijo medžio žievės,kranto,neperneša varpelių skambėjimo,rūbų sušlapimo nors maudytis mėgsta,kai būna vonioje,neleidžia man kišti rankų į vandenį kad nesusidarytų bangos kadangi jis jų bijo.Tai taip mes ir gyvenam,ypratau ir atrodo kad taip gyvena visi.
Atsakyti