Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralus gydymas arba

Jei problema tokia sena ir gili, reiketu su medikais pasikonsultuoti, kur suo pakastas. Kaimynu seimos draugui taip yra, nepamenu kokia diagnoze.
himalaia teisingai pastebejo del TV ir PC vakarais. Dabar ir man aisku, kodel as be 00.30 niekaip nenoriu miegoti.
Gal pameginkit vakarienei valgyti baltymini maista one angliavandenius, net jei jie ir gerieji. Visa laida ziurejau, su bandymais ir yrodymais, kad uzmiega geriau zmones, kurie vakare valgo baltymus. Kas zino, gal pades.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nidulia: 06 vasario 2012 - 00:19
Dar toks patarimas, kas šiaip, "neįsivažiuoja" į ritmą ir negali anksčiau eiti miegoti- reiktų nusistatyti žadintuvą. Ne kėlimuisi, bet ėjimui miegot. Labai efektyvu, bent man. Ir, aišku, teoriškai turėtų būti pastovus kėlimosi/ gulimosi grafikas, tiek savaitgalį, tiek darbo dienomis.
Papildyta:
QUOTE(Nidulia @ 2012 02 05, 17:07)
himalaia teisingai pastebejo del TV ir PC vakarais. Dabar ir man aisku, kodel as be 00.30 niekaip nenoriu miegoti.


drinks_cheers.gif Mėlynoji monitoriaus šviesa tonizuoja, stabdo melatonino gaminimąsi, o jo mums reikia, kad galėtume miegoti. Ir tikrai pastebėjau, kad geriau prieš miegą paskaityti knygą ar muzikos paklausyti, pabūtu prieblandoje, tada greičiau užmiegu. Dar skaičiau patarimą, kad žmonėms su miego sutrikimais rekomenduojama miegamajame įsisukti raudonos šviesos lemputę. Akis raudoną šviesą fiksuoja kaip tamsą, tad organizmas pradeda ruoštis miegui, gaminasi melatoninas, bet vis tiek joje galima matyti.
Atsakyti
Vilniuje-Antakalnyje maciau yra miego labaratorija)
Nezinau kas ten ir kaip , bat va suradau
http://www.miegolabo...ija-pacientams/
4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ulitka @ 2012 02 06, 08:55)
Vilniuje-Antakalnyje maciau yra miego labaratorija)
Nezinau kas ten ir kaip , bat va  suradau
http://www.miegolabo...ija-pacientams/
4u.gif


Ačiū visoms, merginos, už patarimus 4u.gif

Apie miego laboratoriją žinau ir esu svarsčiusi, bet vis nepakakdavo ryžto ir laiko. Reikalas tas, kad vakare prie kompiuterio pasėdėti tenka - bet aš su brangiausiuoju taip bendrauju šiuo metu, nes kurį laiką tenka pagyventi skirtingose šalyse. Tai o bendravimo taip norisi. O su režimu tvarkausi, čia labai geras patarimas. Ale savaitgalį dažniau mėgstu ilgiau pamiegot, tai tuomet vėl išsimušu iš jo. Jungsiu jūsų patarimus į visumą, žiūrėsim, kas pavyks, na o tada papasakosiu patirtis (tikiuosi, kad ir užmigti lengviau bus) 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(evuxiene @ 2012 02 05, 18:04)
gal per diena nepervargstate, gal reiktu pasportuoti ir kazkaip padidinti fizini kruvi, pabandykit kokia joga pvz. g.gif


Taip, man reikia gana nemažo krūvio per dieną, kad jausčiausi pavargusi. Dabar mano tvarkaraštis labai laisvas, nelabai reikia kur nors eiti - turiu daug darbo namie prie kompiuterio smile.gif O įprastai beveik kasdien kojytėm nupėdinu po 5-10 kilometrų. Dabar tai mankštą keliskart darau ir stengiuos išeiti pasivaikščiot kasdien.
Papildyta:
QUOTE(Nidulia @ 2012 02 05, 22:34)
Nemeginote su medikais pasiaiskinti priezasciu??


Na, aš čia ir be medikų daugmaž žinau. Esu truputį nerami dūšia, tai atsigulus į galvą šauną visokių minčių (ne, nebūtinai blogų, bet smegenys dirba, o man nesimiega), ateities planų, darbų ir t.t. Gal tikrai jogą pabandyti verta smile.gif Beje, šiąnakt užmigau greit ir miegojau puikiai blush2.gif
Atsakyti
Viskas aisku. Jei atsigulus, galvojate, svajojate-neuzmigsite greitai. Man lygiai taip pat buna, kuomet atsigulusi kazka galvoju. Tada priverciu save mesti lauk mintis ir matyti balta popieriaus lapa-is karto uzmiegu. Tas baltas lapas, tuscias langas-is jogos, savitreniruotes.
Atsakyti
biggrin.gif Kaip ir neturiu pati didelių problemų dėl miego, tik kartais būna kad po didelių stresų sunku užmigt arba prabundu paryčiais. Tada man labai praverčia panašus triukas iš jogos ir meditacijų treniruočių kaip Nidulia patarė, tik mano šiek tiek kitoks. Pirma, tikrai reikia išmest ir galvos visas mintis, rūpesčius, darbus, planus... Jiems bus kita diena. Aš mintyse lyg laidus iš rozečių ištraukau, vos kokia "svarbi" mintis pradeda lyst į galvą, lyg jungiklius visus iš eilės paukšt-paukšt išjungiu, sutelkiu dėmesį į kvėpavimą ir užplūstantį atsipalaidavimą. Labiausiai padeda toks kvėpavimas, kai ilgesnis iškvėpimas, kai su oru paleidžiamos mintys, ir kurį laiką, trumpam, be jokių didelių pastangų, sekundžių skaičiavimų sulaikomas kvėpavimas, neįkvepiama oro tiek laiko kiek nesunku, malonu. Po tokių 5-7 tokių kvėptelėjimų dažniausiai nepajuntu kaip atsijungiu, tai net negaliu pasakyt keli jie būna - neskaičiuoju, nemąstau. Jei vienas kartas nepadeda, po kurio laiko pakartoju, bet dažniausiai neprireikia. 4u.gif
Atsakyti
Nidulia, reikės pabandyti tą lapą įsivaizduoti. Gal tikrai padės. Nors man, kaip jogos nelankiusiai, sunku suprasti, kaip galima atjungti tas mintis. Toks jausmas, kad jos yra, ir viskas, nieko su jomis nepadarysi doh.gif Bet pabandysiu būtinai. Ačiū ir už tą patarimą su jungikliais, bet man dar iki to priaugti reikia - pradžiai užteks lapo 4u.gif
Atsakyti
ir as ne is lankymo tai zinau,tiesiogskaiciau ir ismeginau. Meti sonan mintis ir matai tuscia lapa:) Nieko sunkau-kai pagausi save, kad guledama neatsijungi o galvoji, mintyse nusipurtyk ir pasakyk,-"viskas, lauk is mano galvos visi" ir matyk balta lapa.
Dar kazkur skaiciau ir emiau taip daryti (tik nesijuokite, nes skamba kvailai:) ) Kai jau atsiguli, imi ir nusisypsai, tai paskutinis , ka turi padaryti pries uzmiegan. Jausmas nerealus, nors jei kas is sono pamatytu, pagalvotu, kad kvaistelejau:) Pameginkit: padedi galva ant pagalves, smagiai nusisypsai ir liulia, saldziu sapnu:)
o as ismeginsiu Agnė/Ramutė metoda-isjunginesiu mintis kaip jungiklius:) ir kvepuosiu smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nidulia: 06 vasario 2012 - 19:19
QUOTE(Nidulia @ 2012 02 06, 20:15)
Kai jau atsiguli, imi ir nusisypsai, tai paskutinis , ka turi padaryti pries uzmiegan. Jausmas nerealus, nors jei kas is sono pamatytu, pagalvotu, kad kvaistelejau:)


Mmm, kaip mielai skamba. Net skaitydama nusišypsojau ir pagalvojau apie miėgą wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 02 06, 14:49)
biggrin.gif  Kaip ir neturiu pati didelių problemų dėl miego, tik kartais būna kad po didelių stresų sunku užmigt arba prabundu paryčiais. Tada man labai praverčia panašus triukas iš jogos ir meditacijų treniruočių kaip Nidulia patarė, tik mano šiek tiek kitoks. Pirma, tikrai reikia išmest ir galvos visas mintis, rūpesčius, darbus, planus... Jiems bus kita diena. Aš mintyse lyg laidus iš rozečių ištraukau, vos kokia "svarbi" mintis pradeda lyst į galvą, lyg jungiklius visus iš eilės paukšt-paukšt išjungiu, sutelkiu dėmesį į kvėpavimą ir užplūstantį atsipalaidavimą. Labiausiai padeda toks kvėpavimas, kai ilgesnis iškvėpimas, kai su oru paleidžiamos mintys, ir kurį laiką, trumpam, be jokių didelių pastangų, sekundžių skaičiavimų sulaikomas kvėpavimas, neįkvepiama oro tiek laiko kiek nesunku, malonu. Po tokių 5-7 tokių kvėptelėjimų dažniausiai nepajuntu kaip atsijungiu, tai net negaliu pasakyt keli jie būna - neskaičiuoju, nemąstau. Jei vienas kartas nepadeda, po kurio laiko pakartoju, bet dažniausiai neprireikia. 4u.gif

bigsmile.gif visai geras metodas thumbup.gif

aš t.p. maždaug panašiai darau, įsiklausau į kvėpavimą, ir kažkaip gan greitai užeina atsipalaidavimas, svarbu kvėpuot ramiai ir taisyklingai (įkvėpt per krūtinė, o iškvėpt pilvu)
Atsakyti
jei miegas neima:
-įsivaizduot, kad ant lentos kreida rašot žodį "mama". ne vieną aišku, tol, kol užmiegat
-matyti aveles šokinėjančias per tvorą ir jas skaičiuot

man vienas iš jų visad padeda smile.gif
Atsakyti