Įkraunama...
Įkraunama...

Buto pirkimo etapai ir sumos

QUOTE(Edukologe @ 2015 06 14, 22:22)
O jeigu pardavejas nusikuklina ir labai gera buta (realios 100 t) vertes parduoda uz 50 t. O as perku uz 50 t. Ivertintojas ivertina 100 t. Tai ka nors keicia? Ar realiai mazdaug tiek ir ivertina, kokios sumos nori pardavejas?

jei labai gerą butą parduoda už daug mažesnę kainą, susimąstyčiau kodėl? - geriausiu atveju, kad tiesiog nori kuo greičiau parduoti (kas iš esmės nereikalinga, nes jei butas geras jį greitai parduosi ir už realią kainą), blogiausiu atveju ims lįsti kokie negerumai, kaip triukšmingi kaimynai, daug nuomojamų butų šalia, senesnės statybos butuose bomžų ir valkatų sankaupos ir pan.
Turto vertintojai tam tikrose ribose yra lankstūs - reikės įvertins didesne, reikės - mažesne suma. Jei nebus pageidavimų - įvertins realia suma. Pageidavimus paprastai išsako užsakovas, tai gali būti tiek pirkėjas, tiek pardavėjas.
Atsakyti
QUOTE(Edukologe @ 2015 06 14, 22:22)
O jeigu pardavejas nusikuklina ir labai gera buta (realios 100 t) vertes parduoda uz 50 t. O as perku uz 50 t. Ivertintojas ivertina 100 t. Tai ka nors keicia? Ar realiai mazdaug tiek ir ivertina, kokios sumos nori pardavejas?


Vertintojas vertins tiek, kiek turtas siai dienai yra vertas rinkoje.
Bankui reikia zinoti, ka ikeiciate.

Jei perkate be paskolos, tai vertinimo nereikia (nebent del saves, kad paziuretumet, ar nepermokate).
Atsakyti
Bandau susidėlioti planuojamas išlaidas visiem reikalams ir iškilo klausimas apie hipotekos tvirtinimo mokestį. Radau taip parašytą:
"Mokestis už hipotekos sutarties tvirtinimą priklauso nuo įkeičiamo turto vertės ir mokamas notarams. Mokestis dažniausiai mokamas grynaisiais pinigais ir sudaro nuo 0,20 iki 0,30 procento nuo įkeičiamo turto vertės, bet ne mažiau nei 50 Lt (14,48 €) ir ne daugiau nei 500 Lt (144,81 €)."

Tai nuo ko čia priklauso ar 0,2 ar 0,3 proc mokėsim? Būsto vertė 107000eur.
Atsakyti
QUOTE(ptashka @ 2015 06 15, 11:36)
Vertintojas vertins tiek, kiek turtas siai dienai yra vertas rinkoje.
Bankui reikia zinoti, ka ikeiciate.

Jei perkate be paskolos, tai vertinimo nereikia (nebent del saves, kad paziuretumet, ar nepermokate).


Labutis, 4u.gif man labai aktualu išsiaiškint kaip ten su tuo turto vertinimu.
Na kad turta vertina realiai tai gerai.( Žinau kad kažkiek ir pakelt gali, bet iki kažkokiu jiems žinomu ribu) bet man neaišku,nes paskolos suma praktiškai priklauso nuo to vertinimo.
Tarkim išsirenku aš buta, kaina man jo tinka, jam reikalinga 20 procentu turiu, o buta įvertina mažiau..kas tada.Tarkim bandau mušt kaina, o pardavėjas nesutinka. Aš lieku su nuostoliu, nes paskolos pinigu man neužteksirdar lieku su nuostoliu skirtu turto vertinimui.
Tai va man ir neišku, kaip išsirinkt senos statybos buta kai reik paskolos...ar realiai atitinka butu kainos ju vertei.
Atsakyti
QUOTE(rimulėėė @ 2015 06 21, 20:53)
Labutis, 4u.gif  man labai aktualu išsiaiškint kaip ten su tuo turto vertinimu.
Na kad turta vertina realiai tai gerai.( Žinau kad kažkiek ir pakelt gali, bet iki kažkokiu jiems žinomu ribu) bet man neaišku,nes paskolos suma praktiškai priklauso nuo to vertinimo.
Tarkim išsirenku aš buta, kaina man jo tinka, jam reikalinga 20 procentu turiu, o buta įvertina mažiau..kas tada.Tarkim bandau mušt kaina, o pardavėjas nesutinka. Aš lieku su nuostoliu, nes paskolos pinigu man neužteksirdar  lieku su nuostoliu  skirtu turto vertinimui.
Tai va man ir neišku, kaip išsirinkt  senos statybos buta kai  reik paskolos...ar realiai atitinka butu kainos  ju vertei.


Jei pirksit butą su pilna apdaila, baldais, buitine technika, tai tikrai bus taip, kad įvertins mažiau, nei pardavimo kaina, nes turto vertintojas vertina tik nekilnojamą turtą, kurį jus įkeisite bankui, o už likusį įrengimą turėsite patys padengti iš savos kišenės.
Nebent būtų taip, kad turto vertintojas įvertintų didesne suma, nei prašo pardavėjas, pvz jei pardavėjas nori skubiai parduoti butą, ir parduoda už salyginai mažą sumą. Dar yra galimybė susirasti turto vertintoją, kuris už pinigus Jums parašytų tokią turto vertę ataskaitoj, kokios reikia, bet tas jums gali atsieiti 1-1,5proc nuo sumos. Bet čia reik ieškotis per žmones, nes betkoks vertintojas neužsiima tokiom machinacijom.
Atsakyti
QUOTE(schaba911 @ 2015 06 21, 23:28)
Jei pirksit butą su pilna apdaila, baldais, buitine technika, tai tikrai bus taip, kad įvertins mažiau, nei pardavimo kaina, nes turto vertintojas vertina tik nekilnojamą turtą, kurį jus įkeisite bankui, o už likusį įrengimą turėsite patys padengti iš savos kišenės.
Nebent būtų taip, kad turto vertintojas įvertintų didesne suma, nei prašo pardavėjas, pvz jei pardavėjas nori skubiai parduoti butą, ir parduoda už salyginai mažą sumą. Dar yra galimybė susirasti turto vertintoją, kuris už pinigus Jums parašytų tokią turto vertę ataskaitoj, kokios reikia, bet tas jums gali atsieiti 1-1,5proc nuo sumos. Bet čia reik ieškotis per žmones, nes betkoks vertintojas neužsiima tokiom machinacijom.

ačiukas kad paiškinot, Na ieškot tikrai nieškosiu ,man svarbupačiai irgi sužinot tikra buto vete.Dabaraiškiau jau, Išeina reikia dairytis pusėtino buto, tai yra be baldu.Na man svarbu kad vonia būtų sutvarkyta.. o kitas remontas nebaisus.
Atsakyti
QUOTE(wonder @ 2015 03 12, 14:51)
Mes taip pat perkam nebaigtos statybos namą ir įsirenginėsim jį su paskola. Tačiau mes jau iš karto pirkdami turėjom pasitvirtinti paskolos sumą įsirengimui. Darėm sąmatą, vertino mūsų pajamas. Vienu metu pasirašėm paskolą pirkimui ir įsirengimui (gavosi kaip ir viena paskola tik iš dviejų dalių, bet vienodomis sąlygomis). Kol kas mokėsim įmokas tik nuo pirkimo sumos, o kai įsirengsim namą ir susigrąžinsim pinigus skirtus įrengimui, tik tada prisidės dar įmokos už antrą paskolos dalį.


Noriu paklausti WONDER, kuriame banke imate paskola?
Atsakyti
QUOTE(tevas4789 @ 2015 06 24, 12:51)
Noriu paklausti WONDER, kuriame banke imate paskola?

Mes paėmėm paskolą SEB banke būtent tokiu principu, kaip rašiau.
Atsakyti
Kaip galvojat, graikija neiskres poksto palukanu didejimui? g.gif
Atsakyti
QUOTE(wonder @ 2015 06 24, 12:54)
Mes paėmėm paskolą SEB banke būtent tokiu principu, kaip rašiau.

O gal zinote SEB bankas 6men pajamas ziuri ar 12?
Mes irgi norime imti ir pirkimui ir remontui, bet dnb kaip supratau tai neimanoma, o kiek teko girdeti apie seb salygos blogesnes lyginant su kitais
Atsakyti
QUOTE(tevas4789 @ 2015 06 24, 18:37)
O gal zinote SEB bankas 6men pajamas ziuri ar 12?
Mes irgi norime imti ir pirkimui ir remontui, bet dnb kaip supratau tai neimanoma, o kiek teko girdeti apie seb salygos blogesnes lyginant su kitais

Mums atvirkščiai - SEB pasiūlė geresnes sąlygas ir mažesnes palūkanas nei DNB. Skaičiavo pajamas už 6 mėn.
Atsakyti
Sveiki, beveik baigiame buto pirkimo reikalus. Pati daug naudingos informacijos sužinojau šitam forume, tai pasidalinsiu kiek patys išleidom. Butas 107000eur vertės, Vilniuje. Šiai dienai išleista (suapvalinus):

Turto vertinimo ataskaita (Butas Tau) - 140eur;
Pirkimo pardavimo sutartis - 290eur (mokėjom per pusę su pardavėjais, taip pat turėjom dar pasirašę preliminarią sutartį, bet be notaro);
Nuosavybės registravimas (per 5 d.d.) - 125eur (sutvarkė viską notaras);
Kreditavimo sutartis (Nordea) - 150eur;
Hipotekos tvirtinimas ir registravimas - 225eur;
Buto draudimas metams (if) - 62eur;

Dar po galutinio banko atsiskaitymo liks pakvitavimas, bet čia jau nedidelės išlaidos palyginus, tai galutiniam rezultate perkopsim 1000eur.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo schaba911: 02 liepos 2015 - 14:19