Įkraunama...
Įkraunama...

Buto pirkimo etapai ir sumos

QUOTE(Bruzhas @ 2015 03 09, 15:13)
Kaip vertinat tai, kad seb'as nerodo maržos, imant fiksuotas palūkanas ?

siai dienai 1.62%
Atsakyti
Sveiki,

Pas mus truputi kitokia situacija.

Mes esame nusipirke kotedza ir pasieme paskola bustui, kai ememe minejo,kad isirengus nama ir isivertinus bus galima atgauti investuota dali pinigu, jeigu pajamos isnes ir turto verte pakils...

Siai dienai bendraujame su banku ir musu vadybininke nesupranta, ko mes norim...Sako nebegalite gauti pinigu isirengimui, nes pas jus viskas irengta... Bet mes isirengimui nenorime, mes norime tik atgauti dali pinigu, kuriuos isleidome. Ir ta dali prisideti prie busto paskolos, nes logiska, kad palukanos mazesnes, o ji mums siulo imti vartojimo kredita...

Jus man paaiskinkit, ar galima isirengus busta, ji isivertinti is naujo, jau irengta, ir prasyti is banko musu investuotu pinigu dalies?

Aciu
Atsakyti
QUOTE(yoosi @ 2015 03 12, 12:12)
Sveiki,

Pas mus truputi kitokia situacija.

Mes esame nusipirke kotedza ir pasieme paskola bustui, kai ememe minejo,kad isirengus nama ir isivertinus bus galima atgauti investuota dali pinigu, jeigu pajamos isnes ir turto verte pakils...

Siai dienai bendraujame su banku ir musu vadybininke nesupranta, ko mes norim...Sako nebegalite gauti pinigu isirengimui, nes pas jus viskas irengta... Bet mes isirengimui nenorime, mes norime tik atgauti dali pinigu, kuriuos isleidome.  Ir ta dali prisideti prie busto paskolos, nes logiska, kad palukanos mazesnes, o ji mums siulo imti vartojimo kredita...

Jus man paaiskinkit, ar galima isirengus busta, ji isivertinti is naujo, jau irengta, ir prasyti is banko musu investuotu pinigu dalies?

Aciu

jūs manote, kad jei gavote iš banko kreditą 200 000 lt, o įsirengus namą ir jį iš naujo įsivertinus, tarkime 250 000 lt, bankas jums duos 50 000 lt arba 50 000 lt sumažins jums paskolą? Na, kaip aš suprantu - pinigų bankas jums neduos ir jokių paskolų nemažins, tiesiog tuos 50 000 lt galėsit gauti kaip papildomą paskolą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ciccio: 12 kovo 2015 - 12:35
QUOTE(Ciccio @ 2015 03 12, 13:34)
jūs manote, kad jei gavote iš banko kreditą 200 000 lt, o įsirengus namą ir jį iš naujo įsivertinus, tarkime 250 000 lt, bankas jums duos 50 000 lt arba 50 000 lt sumažins jums paskolą? Na, kaip aš suprantu - pinigų bankas jums neduos ir jokių paskolų nemažins, tiesiog tuos 50 000 lt galėsit gauti kaip papildomą paskolą.


Ne,paskolos niekas nesumazins, ne apie tai kalbu.

Man idomu ar tuos 50k bankas gali prideti prie jau paimtos busto paskolos ( juos papildomai pasiimti)? Ar yra tokia praktika, ar teko kam susidurti?
Atsakyti
QUOTE(yoosi @ 2015 03 12, 12:40)
Ne,paskolos niekas nesumazins, ne apie tai kalbu.

Man idomu ar tuos 50k bankas gali prideti prie jau paimtos busto paskolos ( juos papildomai pasiimti)? Ar yra tokia praktika, ar teko kam susidurti?

su būsto paskola nesu susidūrus, bet komercinėms patalpoms - taip, tokia praktika yra.
Atsakyti
QUOTE(yoosi @ 2015 03 12, 13:40)
Ne,paskolos niekas nesumazins, ne apie tai kalbu.

Man idomu ar tuos 50k bankas gali prideti prie jau paimtos busto paskolos ( juos papildomai pasiimti)? Ar yra tokia praktika, ar teko kam susidurti?

Mes taip pat perkam nebaigtos statybos namą ir įsirenginėsim jį su paskola. Tačiau mes jau iš karto pirkdami turėjom pasitvirtinti paskolos sumą įsirengimui. Darėm sąmatą, vertino mūsų pajamas. Vienu metu pasirašėm paskolą pirkimui ir įsirengimui (gavosi kaip ir viena paskola tik iš dviejų dalių, bet vienodomis sąlygomis). Kol kas mokėsim įmokas tik nuo pirkimo sumos, o kai įsirengsim namą ir susigrąžinsim pinigus skirtus įrengimui, tik tada prisidės dar įmokos už antrą paskolos dalį.
Atsakyti
Ar perkant butą per agentūrą jai reikia kažką mokėti, ar moka tik pardavėjas? Kiek realu nusiderėti nuo buto, kurio kaina 359.000 Lt? Ar 2013 m. būstui, kuriame dar niekas negyveno reikalingas turto vertinimas? Ačiū smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jearmaine: 14 kovo 2015 - 17:35
QUOTE(jearmaine @ 2015 03 14, 17:29)
Ar perkant butą per agentūrą jai reikia kažką mokėti, ar moka tik pardavėjas? Kiek realu nusiderėti nuo buto, kurio kaina 359.000 Lt? Ar 2013 m. būstui, kuriame dar niekas negyveno reikalingas turto vertinimas? Ačiū smile.gif

tik pardavėjas.

gali nuleist daug, o gali ir visai nenuleist. priklausomai nuo to, kaip nusiteikęs pardavėjas: ar jam skubu, ar ne, ir pan.

kiek aš žinau, tai turto vertinimas reikalingas tikrai. kaip kitaip bankas žinos, kiek vertas būstas?smile.gif
Atsakyti
Ar einant i banka pasirasyti kredito sutarties ,uzteks tik tureti tik buto vertinima ar butinai reikia tureti ir jau pasirasyta preliminaria pirkimo sutarti?Siaip galvojom pasirasyti su pardaveju,kai jau busim garantuoti,jog gausim busto paskola.
Atsakyti
QUOTE(#vilmine# @ 2015 03 18, 12:39)
Ar einant i banka pasirasyti kredito sutarties ,uzteks tik tureti  tik buto vertinima ar butinai reikia tureti ir jau pasirasyta preliminaria pirkimo sutarti?Siaip galvojom pasirasyti su pardaveju,kai jau busim garantuoti,jog gausim busto paskola.

kad man rodos, bankui nereik preliminarios.
Atsakyti
QUOTE(brum @ 2015 03 18, 13:54)
kad man rodos, bankui nereik preliminarios.

Tikrai nereikia. Mes preliminarios visai nepasirašinėjom.
Atsakyti
QUOTE(jearmaine @ 2015 03 14, 17:29)
Ar perkant butą per agentūrą jai reikia kažką mokėti, ar moka tik pardavėjas? Kiek realu nusiderėti nuo buto, kurio kaina 359.000 Lt? Ar 2013 m. būstui, kuriame dar niekas negyveno reikalingas turto vertinimas? Ačiū smile.gif

Patirtis rodo, kad galima nuo pvz. namo nusiderėti net 30000lt, bet čia jeigu skubu pardavėjui parduoti. O jei ne, manau, gali visai nieko nenuleisti..

Vertinimas reikalingas, jei neklystu, visais atvejais, jeigu nuo būsto pridavimo yra praėję daugiau nei 12mėn. Būsto vertinimas galioja 6mėn, jeigu terminas praėjęs nuo paskutinio vertinimo, o jūs ketinate įsigyti tą turtą, teks vėl iš naujo užsakinėti vertinimą.

QUOTE(#vilmine# @ 2015 03 18, 12:39)
Ar einant i banka pasirasyti kredito sutarties ,uzteks tik tureti  tik buto vertinima ar butinai reikia tureti ir jau pasirasyta preliminaria pirkimo sutarti?Siaip galvojom pasirasyti su pardaveju,kai jau busim garantuoti,jog gausim busto paskola.

Na, čia matyt priklauso nuo banko ar netgi asmeninių vadybininkų. Nes tarkim mums sakė, kad turto vertinimo (kopijų) užtenka tik tam etapui, kol preliminariai prašai paskolos (na, kai taryba sprendžia ar ją suteiks konkrečiam atvejui)+pačių sudaryta sąmata, jeigu bus reikalinga paskola ir įsirenginėjimui. Tada dar nereikalauja preliminarios pirkimo-pardavimo sutarties.
Po to, kitame etape, bankas pasiima origanilą būsto vertinimo dokumentų, prašo pirkimo-pardavimo sutarties (bent preliminarios), pildomi kiti dokumentai.
Atsakyti