Įkraunama...
Įkraunama...

Agurkų konservavimas

QUOTE(Anistėja @ 2014 08 26, 02:13)
Teisingai viską padarėte - atsiradusį skystį reikia visą nupilti ir tada užpilti karštu marinatu smile.gif O kad marinato pritrūko, tai neįtikėtina... Numanau tik vieną priežastį - greičiausiai agurkus į stiklainius sudėjote labai laisvai, o reikia pagrūsti. Tada ir agurkų daugiau į stiklainį susideda, ir marinato dar daaaaug daaaug atlieka  biggrin.gif


Taip pataikėte. aš sudėjau laisvai agurkus smile.gif
Dariau iš pusės normos, tai jau baigiu suvalgyti, jie man labai tinka prie ryžių ar vištos patiekalų.
O cukraus irgi dėjau pagal jūsų parašyta normą (ant pusės normos apie 400 gr.)

Papildyta:
QUOTE(Dalelė @ 2014 08 25, 16:59)
Man marinato žiauriai aug liko. Bet gal tai prklauso nuo agurkų supjaustymo? Aš pjausčiau skiltelėmis.


Dariau pagal jūsų receptą kinietiškus, tai marinato labai daug liko ir skonis super smile.gif
tik truputi man nepasisekė su aliejaus užvirinimu sad.gif dariau is pusės normos, tai 4 šaukštus bekaitinant, pasvilo aliejus, nezinau kas kaltas - puodas gal smile.gif
O kur jus kaitinat aliejų? keptuvėj gal?
O ne tas pats būtų, jei sudėti aliejų, cukrų , actą ir viską kaitinti vienu metu ir užpilti ant agurkų?

Atsakyti
QUOTE(joli77 @ 2014 08 26, 12:00)

O ne tas pats būtų, jei sudėti aliejų, cukrų , actą ir viską kaitinti vienu metu ir užpilti ant agurkų?

As tik taip ir darau, nieko atskirai nevirinu drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Dalelė @ 2014 08 21, 08:12)


Agurkai kinietiškai

2.5 kg. agurkų,
3 v.š. druskos,
8 v.š. aliejaus,
3 a.š. čili paprikos miltelių,
3 didelės galvos česnakų,
0.5 l. acto 9 %,
1 kg. cukraus.

Supjaustyti agurkus į 4 dalis (skiltelėmis). Užpilti druska ir palaikyti 6 val. vis pamaišant. Po 6 val. atsiradusį skystį išpilti (jis nebereikalingas). Užvirti aliejų ir užpilti ant agurkų. Sudėti supjaustytus česnakus ir užberti čili pipirų. Pakaitinti actą su cukrumi kol jis ištirps ir užpilti taip pat ant agurkų. Laikyti 24 val. ir po to supilstyti į sterilizuotus stiklainius.


tikrai skanu 4u.gif vis praeidama pro bliūdą vieną, kitą skiltelę suvalgydavau blush2.gif Liko 2l marinato kaži su baltom paprikom būtų skanu? gal dar agurkų rasiu lysvėj... g.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif o aš atėjau išsakyti savo nuomonę biggrin.gif marinavau pagal receptą iš pirmo puslapio, kur su garstyčių tyrele darosi. super duper skanu thumbup.gif tik vienas bet, man aštroka, todėl sekančiai partijai dėjau ne 5 šaukštus garstyčių ant litro vandens, o tik 2,5 šaukšto. turėtų būti super thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Dalelė @ 2014 08 21, 09:12)
Agurkai kinietiškai

2.5 kg. agurkų,
3 v.š. druskos,
8 v.š. aliejaus,
3 a.š. čili paprikos miltelių,
3 didelės galvos česnakų,
0.5 l. acto 9 %,
1 kg. cukraus.

Supjaustyti agurkus į 4 dalis (skiltelėmis). Užpilti druska ir palaikyti 6 val. vis pamaišant. Po 6 val. atsiradusį skystį išpilti (jis nebereikalingas). Užvirti aliejų ir užpilti ant agurkų. Sudėti supjaustytus česnakus ir užberti čili pipirų. Pakaitinti actą su cukrumi kol jis ištirps ir užpilti taip pat ant agurkų. Laikyti 24 val. ir po to supilstyti į sterilizuotus stiklainius.


Jau ketvirtą kartą šiemet gaminu agurkus kinietiškai smile.gif
skonis super, bet marinato lieka dauuug. Gal reiktų pilti 0,25 l acto ir 0,5 kg cukraus ant 2,5 kg agurkų.
šį kartą 5 kg agurkų užpyliau nurodytu marinato kiekiu, ir manau vistiek dar jo liks.
Atsakyti
QUOTE(joli77 @ 2014 09 15, 10:11)
Jau ketvirtą kartą šiemet gaminu agurkus kinietiškai smile.gif
skonis super, bet marinato lieka dauuug. Gal reiktų pilti 0,25 l acto ir 0,5 kg cukraus ant 2,5 kg agurkų.
šį kartą 5 kg agurkų užpyliau nurodytu marinato kiekiu, ir manau vistiek dar jo liks.

Ar jie laikosi per žiemą,nekaitinti g.gif
Atsakyti
QUOTE(aurute66 @ 2014 09 15, 15:14)
Ar jie laikosi per žiemą,nekaitinti g.gif


Šiemet gaminau pirmą kartą, trys gaminimai jau suvalgyti smile.gif, o paskutinią partiją šį savaitgalį padariau, gal irgi nesulauks žiemos smile.gif
Kitos forumietės rašė, kad išsilaiko kuo puikiausiai per žiemą rūsy.
Atsakyti
QUOTE(joli77 @ 2014 09 16, 09:41)
Šiemet gaminau pirmą kartą, trys gaminimai jau suvalgyti smile.gif, o paskutinią partiją šį savaitgalį padariau, gal irgi nesulauks žiemos smile.gif
Kitos forumietės rašė, kad išsilaiko kuo puikiausiai per žiemą rūsy.

Kuo puikiausiai,as dar turiu is uzpreitu metu viena stiklaini(buvo pasislepes)tai net spalva ar struktura nera pasikeitusi.
Atsakyti
QUOTE(aneta23 @ 2014 09 16, 13:07)
Kuo puikiausiai,as dar turiu is uzpreitu metu viena stiklaini(buvo pasislepes)tai net spalva ar struktura nera pasikeitusi.


reiks ir man paslėpti vieną stiklainį smile.gif, nes kitaip suvalgysiu ir nežinosiu ar išsilaiko per žiemą.

o Jūs užpylėt karštu marinatu?
nes šį kartą aš 2,5 kg agurkų užpyliau karštu marinatu, o kai pamačiau, kad labai daug liko marinato, tai dar pasiruošiau 2,5 kg agurkų ir užpyliau likusiu šaltu marinatu. skonis agurkų lyg tas pats, bet spalva, tai skirtinga. įdomu ar laikysis tie, kur užpilti nevirtu marinatu.

ir dar man įdomu, kiek pas jus gaunasi stiklaikių iš 2,5 kg?
Atsakyti
Dariau pernai pagal šį recepta, tai išsilaikė puikiai ir skonis nerealus ! Kas dar labai patiko traškūs, nors buvo konservuoti 3 dienas pastovėję agurkai. Šiais metais darysiu tikrai ne viena porcija jų.
http://www.mamyciukl...e-ziemai-17527/
Atsakyti
3l stiklainiui

acto esencija 3 arb.š.
druska 1,5 v. š.
cukrus 1 v.š

Į stiklainius sudeti krapus, česnakus, morkas ir agurkus. Du kartus pilame švarų verdantį vandenį, o pilant trečią kartą dėti druską, cukrų ir esenciją.
Galima taip koncervuot ir pomidorus, tik juos užpilam švariu verdančiu vandeniu vieną kartą, o antrąjį jau su druska, cukrum ir esencija.

agurkėliai traškūs 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(JUM @ 2015 02 19, 12:32)
3l stiklainiui

acto esencija 3 arb.š.
druska 1,5 v. š.
cukrus 1 v.š

Į stiklainius sudeti krapus, česnakus, morkas ir agurkus. Du kartus pilame švarų verdantį vandenį, o pilant trečią kartą dėti druską, cukrų ir esenciją.
Galima taip koncervuot ir pomidorus, tik juos užpilam švariu verdančiu vandeniu vieną kartą, o antrąjį jau su druska, cukrum ir esencija.

agurkėliai traškūs  4u.gif

O jei vietoj acto esencijos pilti 9 proc. aca kiekjo reiketu; ar sterilizuoti nereikia, ar skonis astriai saldus, lauksiu atsakymo drinks_cheers.gif ir ar nera mazai ant trilitrinio sloiko tik tiek drsukos ir cukraus?
Atsakyti