Įkraunama...
Įkraunama...

Hormonų tyrimai

QUOTE(mirėja @ 2005 08 09, 22:23)
O kas vyksta su progesteronu vėliau negu 7 diena po ovulicijos? Mažėja, didėja, nesikeičia? Man darė 25c.d. (mano ciklas 28)


Progesterono koncentracija mažėja ir pasiekus kritinį lygį, prasideda mėnesinės.
Atsakyti
QUOTE(mirėja @ 2005 08 09, 10:58)
Kolibriuke, man nustatytas lėtinės anovuliacijos sindromas (Ališauskas prieš penkis metus) Mane jis matė vieną kartą, tai pagal ką sprendė (žiūrėjo tik echoskopu ciklo pradžioj, jokių tyrimų)? Kiek ciklų reikia stebėt kad žinot tikslai kad ovuliacijos nebūna?


Man sakė, kad pusmetį reikia save stebėti, t.y. BT, jei ji visą laiką žema, arba bent jau tris mėnesius iš eilės, va tada gali sakyti, kad yra anovuliacija, bet kad nuo vieno žvilgtelėjimo echoskopu blink.gif
Atsakyti
Na, o mane stebina, kad vien nuo žiūrėjimo BT gali būti diagnozuota anovuliacija. Yra moterų, kurioms BT niekada nepakyla, bet jos yra visiškai sveikos su visiškai pilnaverte ovuliacija. Arba gali būti, kad BT kyla, bet trūksta progesterono ir pastojimas vistiek neįmanomas, tai kas iš tokio matavimo???????
BT jau seniai atgyvenęs metodas. Gali būti naudojamas kaip papildomas, bet jokiu būdu ne pagrindinis. Maksimum dabar kiek skiria matuoti BT - 3 mėnesiai. Bet čia skonio reikalas biggrin.gif

Dėl vieno echoskopo - nelabai tikiu. Ališauskas geras gydytojas, greičiausiai turėjo dar kažkokių duomenų, apie kuriuos forumas nutyli ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Daiva: 10 rugpjūčio 2005 - 09:14
Gal kiekvienam skirtingas ir stebėjimas skiriamas. Nes savo ovuliacija stebiu ir BT , ir echoskopo pagalba. Kadangi mano BT pakyla, tai stebiu tik laiką, kada g.gif Na gal aš tiksliai neišsireiškiau. Aš nusistačius buvau tokią diagnozę sau. Bet gydytoja kategoriškai paneigė, nes mano BT pakyla ir echoskopas rodo, akd viskas ok. Sakė paprastai BT nelabai kyla, o aš padariau išvadą, kad tris mėnesius išeilės jau vistiek matai kokia buna tavo BT. Juk negali šiaip sau sakyti kad nieko nevyksta... Man teko pabūti pas daktarę , kuri tik iš akių spalvos nustatydavo kad laukiuosi (gal kokius tris kartus), nors iki to dar toli gražu...


Atsakyti
QUOTE(Daiva @ 2005 08 10, 10:11)

Dėl vieno echoskopo - nelabai tikiu. Ališauskas geras gydytojas, greičiausiai turėjo dar kažkokių duomenų, apie kuriuos forumas nutyli ax.gif


Nemažai atiduočiau kad tik sužinuot kodėl jis taip parašė. Turiu kortelę, bet jo rašto neįskaitau. Aš irgi manau kad jis geras gydytojas, dėl to man ir būtų svarbu sužinuot ko paremta jo nuomonė. Kad jis taip buvo parašęs suzinojau tik neseniai, manęs jis paklausė ar aš noriu vaikų, atsakiau kad dar ne (tai buvo prieš 3 metus), tai jis toliau ir neaiškino...
Atsakyti
Aga, ar tu daraisi tyrimus Bendrosios medicinos praktikos klinikoje??ar kas nors ten darosi??nes as taip supratau, kad "mot.ir vaikas"te tyrimus veza daryti...Ir dar maciau kad "Bendr,med,prakt" dirba Zilaitiene, ar taip????pamaciau kad cia pigiau daro tyrimus... www.daktaras.lt
Atsakyti
Rosita, aš viską darausi VK, nors jie irgi hormonus kažkur veža, ne patys daro.
Atsakyti
Jau metai, kaip nesusilaukiame 2.gif Pasidariau hormonų tyrimus. Pamačiau rezultatus ir - ...na pas mane vis ne kaip pas žmones cry.gif Pas gydytoją eisiu tik kitą savaitę, o nuo internete rastos informacijos man dar labiau viskas susimaišė cry.gif Labai prašau jūsų pagalbos pakomentuojant mano tyrimų rezultatus, ypač prolaktino ir progesterono!.. Gal pas ką iš jūsų buvo panašūs rezultatai??? Jaučiuosi klaikiai sunerimusi ir pasimetusi verysad.gif

3 c.d.
FSH 5,97 mIU/mL (norma 2,8-11,3)
LH 2,77 mIU/mL (norma 1,1-11,6)
E2 38 pg/mL (norma <20-160)

22 c.d. (arba 7 d. po ovuliacijos)
PRL <0,5 ng/mL (norma 4,9-40) verysad.gif
PGN 25,8 ng/mL (norma 0,95-21) g.gif
TES 39,8 ng/dL (norma <20-81)
TSH 1,33 uIU/mL (norma 0,4-4)
FT4 0,885 ng/dL (norma 0,8-1,9)
Atsakyti
Pakomentuočiau, bet nenoriu kalidinti, nes gal čia kitais vienetais kokiais.
PGN čia progesteronas ar ne?
Šiaip tai prolaktino norma 72- 511, bet kiek suprantu matyt čia kitaip matavo .
O šitos normos ant lapeliio surašyta buvo?
Per daug nesijaudink dar.
Atsakyti
taip, PGN - tai progesteronas, o visus rezultatus su matavimo vienetais ir normomis nurašiau nuo laboratorijos išduoto lapo. Kažkokie keisti tie matavimo vienetai, nes negaliu sulyginti nė su vienos kitos laboratorijos pateikiamomis normomis - jos totaliai skiriasi!... cry.gif
Aga, labai prašau, pakomentuok ką nors, kad žinočiau bent dėl ko jaudintis. Ką reiškia toks mažas PRL kiekis??? Jo praktiškai nerasta! cry.gif
O dėl padidėjusio progesterono toptelėjo mintis, kurią bandau vyti šalin, nes nenoriu įsisvajoti. Jei pvz. būčiau pastojusi, ar jis gali taip greitai sureaguoti ir dėl to padidėti (juk būtų tik 7 d. po ovuliacijos)??? Bet tai jei būčiau pastojusi, ar nebūtų ir PRL padidėjęs??? Vienu žodžiu, prašau - padėkite susigaudyti!...
Atsakyti
QUOTE(taliuke @ 2005 08 12, 09:33)
taip, PGN - tai progesteronas, o visus rezultatus su matavimo vienetais ir normomis nurašiau nuo laboratorijos išduoto lapo. Kažkokie keisti tie matavimo vienetai, nes negaliu sulyginti nė su vienos kitos laboratorijos pateikiamomis normomis - jos totaliai skiriasi!...  cry.gif
Aga, labai prašau, pakomentuok ką nors, kad žinočiau bent dėl ko jaudintis. Ką reiškia toks mažas PRL kiekis??? Jo praktiškai nerasta!  cry.gif
O dėl padidėjusio progesterono toptelėjo mintis, kurią bandau vyti šalin, nes nenoriu įsisvajoti. Jei pvz. būčiau pastojusi, ar jis gali taip greitai sureaguoti ir dėl to padidėti (juk būtų tik 7 d. po ovuliacijos)??? Bet tai jei būčiau pastojusi, ar nebūtų ir PRL padidėjęs??? Vienu žodžiu, prašau - padėkite susigaudyti!...


Turėk kantrybės. Pasirodys forume Kolibriukė, kuri labai aiškiai tau viską išaiškins 4u.gif
Atsakyti
Taliuke, Kolibriukė tau paskui daugiau gal pakomentuos, bet man atrodo, kad nelabai jau čia reikia panikuoti.

Progesteronas pas tave normos ribose,ar panašus į nėštuminį galima pasitikrinti tik vėliau, bet tikrai panašus į poovuliacinį.
FSH ir LH santykis šiek tiek didokas, gal yra polinkis į policistines kiaušides(bet matyt vertėtų tiesiog po kurio laiko pakartoti tyrimą).
Dėl prolaktino nieko negaliu pasakyti.
Atsakyti