Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 63

QUOTE(vilze @ 2012 04 09, 18:10)
na ir dar jei neatsibodau, tai parodysiu ka sudeliojau.
user posted image

turetu buti grazu wub.gif
Mes irgi panasu varianta su pavesine galvojame pasidaryti. Tik noretusi, kad ir saslykine salia buti, jei lietutis pradetu krapnoti g.gif
Atsakyti
QUOTE(sm2002 @ 2012 04 09, 20:47)
turetu buti grazu wub.gif
Mes irgi panasu varianta su pavesine galvojame pasidaryti. Tik noretusi, kad ir saslykine salia buti, jei lietutis pradetu krapnoti  g.gif

nu cia sitoj tai pacioj pavesinej numuryta kiek matyt. jei rasciau kas padarytu tai ir as noreciau tokio zidinio, tik jau tada pavesine didesne turetu but. dabar didziausias galvosukis kokius augalus pasirinkt doh.gif
Atsakyti
[quote=sm2002,2012 04 09, 20:47]
turetu buti grazu wub.gif
Mes irgi panasu varianta su pavesine galvojame pasidaryti. Tik noretusi, kad ir saslykine salia buti, jei lietutis pradetu krapnoti g.gif


Isduokite, prasau, man vistai su kokia programa cia taip galima viska pabraizyti? blush2.gif blush2.gif blush2.gif Aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(kuzdaite @ 2012 04 09, 21:25)

Isduokite, prasau, man vistai su kokia programa cia taip galima viska pabraizyti? blush2.gif  blush2.gif  blush2.gif Aciu 4u.gif

su garden puzzle http://www.gardenpuzzle.com/
Atsakyti
QUOTE(vilze @ 2012 04 09, 21:36)

ACIU 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Sandrėja @ 2012 04 09, 19:24)
Kaip vadinasi tas svyrantis medelis?


Gali būt arba maumedis arba lot. Caragana arborescens pendula, neatsimenu lietuviško pavadinimo. cool.gif
Papildyta:
QUOTE(vilze @ 2012 04 09, 16:16)
jei kalbi apie ta kampa, kuri noriu apsodint, tai is jo butu ziurima i visa soda ir nama. nugara i ukini.  nelabai supratau kurioj vietoj sodint ta pusleni  blush2.gif  jau man kazkada kazkuri buvo padariusi planeli. persiprasau, kad nepamenu kuri, tai jis man kaip ir butu prie sirdies, jei tiksliau zinociau kokius augalus pasirinkt g.gif

is to kampo ziuretusi panasiai taip
user posted image



Jei iš to kampo nuo ūkinio žiūrima, tai namukas man net labai ten tiktų.

Pasirodė, kad žiūrima kaip tik į ūkinį. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ledum: 10 balandžio 2012 - 08:16
QUOTE(Ledum @ 2012 04 09, 14:58)
Sandrėja, kiek supratau ne visą dieną būna saulė. Jei saulės būna didesniąją dienos dalį , tai geriau kėnis.
O šiaip nelabai aišku ar norite aukštesnės gėlių/augalų lysvės ar alpinariumo. Čia surašyti įvairių stilių augaliukai.
Pasirinkite  kokį labai gražų akcentinį augaliuką ir , paskui prie jo derinkite kitus.
Gal lengviau bus orientuotis pagal šitą lentelę.
http://apzeldinimopr...viniai-augalai/


Saulė būna nuo ryto iki kokios 15 val.

Alpinariumu savo gėlyno gal ir nelabai galiu vadinti, nes ir plotas mažas ir kalno jokio nėra, tik šioks toks pakilimas. Tik tiek kad augalus derinsiu su akmenimis.

Na o noriu tai tokio viduriuko - spygliuočių ir vienmečių žydinčių augalų derinuko.
Pirmoje eilėje žemi kiliminiai augalai, o toiau aukštesni (~0.5 m.), na o kampe koks nors aukštesnis medelis, ar medelis ir pvz kėnis 4u.gif

O kaip iš šalies atrodo - makalynė čia pas mane?
Atsakyti
QUOTE(Sandrėja @ 2012 04 09, 13:09)
Sveikos, merginos  4u.gif
nuolat skaitineju jusu tema ir pati siuo metu planuoju sukurti savo kieme zaliaji kampeli. Gelyno schema pridejau zemiau. Mano kiemelis visai nedidelis, tad ir gelenas atitinkamai. Gelynas atsisukes i pietus ir rytus. Supyliau ties viduriu didesni kalniuka ir planuoju augalus derinti kartu su akmenimis. Tikiuosi sulaukti is jusu patarimu, nes sioje srityje esu visiskai naujoke.

Mano pamastymai:
1 - Kėnis balzaminis ‘Nana‘ – Abies balsamea ar geriau Cuga kanadine Jeddeloh
2 - smilga, galbut Eraicinas
3 - Kadagys paprastasis ARNOLD, Hibernica arba Puskiparis Lausono (Stardust, Columnaris, Alumi) nezinau kuris graziausiai tiktu, man patiktu kad butu galima spriliskai iskarpyti
4 - noreciau aukstesnio medelio, zemyn svyranciomis sakomis, bet kad nelabai tokiu zinau. Gal kartais tiktu kanadine cuga Pendula ar bukas paprastasis pendula.
5 ?
6 - noreciau ant koto spygliuocio, gal tiktu kuri nors is pusu (Kleiner prince, grune welle, pierrick bregeon brepo)
7 - kadagys gulsciasis GOLDEN CARPET
8 - Radiole
9 - Eglė baltoji 'Alberta Globe'
10, 11, 12 - uolaskele, portulaka, flioksas
13 - perkunropes

Busiu dekinga uz bet kokius patarimus ar tiesiog pamastymus kas geriau tiktu  ax.gif


Visko daug daug smile.gif
Ar nebūsite kaip drakonas šokolado gamykloje ekskursijoje (čia toks tarybinis multikas) smile.gif
Atsiprašau, nenoriu įžeisti, bet per didelė įvairovė na ir aišku tas kalnelis, kažin ar jis atrodys natūraliai lygioje vietoje?
Spiralinis, svyrantis, burbulinis, šliaužiantis, styrantis - per daug formų, apsispresk ką išmesti, priešingu atveju su laiku pradės erzinti akį, nors ir kokie gražūs augalai atskirai atrodytų.
Abies balsamea 'Nana' auga lėtai, vadinasi vėl bus kažkokia špyga šalia kadagio "Hibernica', kuriam aišku nelabai patiks iškarpymas spiralėmis. Ant pastarojo grius kažkas svyrančio, nesimatys grožio. Šalia kažko svyrančio dar vienas spygliuotas burbuliukas ant koto, - neaišku į kuį žiūrėti?
kadagys šliaužiakas pirmame plane visai nieko.
eraičinas šalia kėnio tiktų, šalia hibernikos irgi tiktų, bet vieno tuomet per mažai, - kokių 5 norėtųsi atsvarai. Na ir tos mažos alpinariumų gėlytės (pagal augalų dydį visai nepanašu čia į alpinariumą) paprasčiausiai jų nesimatytų čia. Bereikalingai išleisti pinigai. Flioksas dar dar.
Na ir lapų ir spyglių spalvų įvairovė per didelė.
Atsiprašau dar kartą, kad taip išdėsčiau tiesmukai savo nuomonę. Deja pasiūlyti nieko negaliu, nes neaišku nieko kas aplinkoje ir neaiškus šito plotelio tikslas (kadangi kampas, tai neaišku ar tvora plika už jo , ar tinklinė, o ten matosi kaimynų daržas, ar laukai matosi, ar kampas prie namo ir visa tai matysis iš arti, o gal tai planuojama, kad kaip tik bus apžiūrima iš 15 m atstumo).
Atsakyti
QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2012 04 10, 13:32)
Visko daug daug smile.gif
Ar nebūsite kaip drakonas šokolado gamykloje ekskursijoje (čia toks tarybinis multikas) smile.gif
Atsiprašau, nenoriu įžeisti, bet per didelė įvairovė na ir aišku tas kalnelis, kažin ar jis atrodys natūraliai lygioje vietoje?
Spiralinis, svyrantis, burbulinis, šliaužiantis, styrantis - per daug formų, apsispresk ką išmesti, priešingu atveju su laiku pradės erzinti akį, nors ir kokie gražūs augalai atskirai atrodytų.
Abies balsamea 'Nana' auga lėtai, vadinasi vėl bus kažkokia špyga šalia kadagio "Hibernica', kuriam aišku nelabai patiks iškarpymas spiralėmis. Ant pastarojo grius kažkas svyrančio, nesimatys grožio. Šalia kažko svyrančio dar vienas spygliuotas burbuliukas ant koto, - neaišku į kuį žiūrėti?
kadagys šliaužiakas pirmame plane visai nieko.
eraičinas šalia kėnio tiktų, šalia hibernikos irgi tiktų, bet vieno tuomet per mažai, - kokių 5 norėtųsi atsvarai. Na ir tos mažos alpinariumų gėlytės (pagal augalų dydį visai nepanašu čia į alpinariumą) paprasčiausiai jų nesimatytų čia. Bereikalingai išleisti pinigai. Flioksas dar dar.
Na ir lapų ir spyglių spalvų įvairovė per didelė.
Atsiprašau dar kartą, kad taip išdėsčiau tiesmukai savo nuomonę. Deja pasiūlyti nieko negaliu, nes neaišku nieko kas aplinkoje ir neaiškus šito plotelio tikslas (kadangi kampas, tai neaišku ar tvora plika už jo , ar tinklinė, o ten matosi kaimynų daržas, ar laukai matosi, ar kampas prie namo ir visa tai matysis iš arti, o gal tai planuojama, kad kaip tik bus apžiūrima iš 15 m atstumo).

labas,persiprasau labiausiai bet dabarties isikisiu ir as,man irgi aktualios sios temos tai visada pasiskaitineju ir ,,pasiimu "kas mano supratimui atrodo tinkama.nieko ce nematau perdaug as sodinciau dar daugiau,nes man grazu kai augalai auga grupemis o ne po viena kas keli m.bet as ne apie tai ,norejau padiskutuoti,man kilo klausimas kurioj vietoj jus matot kalneli lygioje vietoje?
Atsakyti
QUOTE(lingomina @ 2012 04 10, 16:13)
labas,persiprasau labiausiai bet dabarties isikisiu ir as,man irgi aktualios sios temos tai visada pasiskaitineju ir ,,pasiimu "kas mano supratimui atrodo tinkama.nieko ce nematau perdaug as sodinciau dar daugiau,nes man grazu kai augalai auga grupemis o ne po viena kas keli m.bet as ne apie tai ,norejau padiskutuoti,man kilo klausimas kurioj vietoj jus matot kalneli lygioje vietoje?


Matyti niekas nemate, bet skaite, ka Sandreja rase :"Supyliau ties viduriu didesni kalniuka ir planuoju augalus derinti kartu su akmenimis."
Atsakyti
QUOTE(smth1 @ 2012 04 10, 16:21)
Matyti niekas nemate, bet skaite, ka Sandreja rase :"Supyliau ties viduriu didesni kalniuka ir planuoju augalus derinti kartu su akmenimis."

ak va kaip lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2012 04 10, 13:32)
Visko daug daug smile.gif
Ar nebūsite kaip drakonas šokolado gamykloje ekskursijoje (čia toks tarybinis multikas) smile.gif
Atsiprašau, nenoriu įžeisti, bet per didelė įvairovė na ir aišku tas kalnelis, kažin ar jis atrodys natūraliai lygioje vietoje?
Spiralinis, svyrantis, burbulinis, šliaužiantis, styrantis - per daug formų, apsispresk ką išmesti, priešingu atveju su laiku pradės erzinti akį, nors ir kokie gražūs augalai atskirai atrodytų.
Abies balsamea 'Nana' auga lėtai, vadinasi vėl bus kažkokia špyga šalia kadagio "Hibernica', kuriam aišku nelabai patiks iškarpymas spiralėmis. Ant pastarojo grius kažkas svyrančio, nesimatys grožio. Šalia kažko svyrančio dar vienas spygliuotas burbuliukas ant koto, - neaišku į kuį žiūrėti?
kadagys šliaužiakas pirmame plane visai nieko.
eraičinas šalia kėnio tiktų, šalia hibernikos irgi tiktų, bet vieno tuomet per mažai, - kokių 5 norėtųsi atsvarai. Na ir tos mažos alpinariumų gėlytės (pagal augalų dydį visai nepanašu čia į alpinariumą) paprasčiausiai jų nesimatytų čia. Bereikalingai išleisti pinigai. Flioksas dar dar.
Na ir lapų ir spyglių spalvų įvairovė per didelė.
Atsiprašau dar kartą, kad taip išdėsčiau tiesmukai savo nuomonę. Deja pasiūlyti nieko negaliu, nes neaišku nieko kas aplinkoje ir neaiškus šito plotelio tikslas (kadangi kampas, tai neaišku ar tvora plika už jo , ar tinklinė, o ten matosi kaimynų daržas, ar laukai matosi, ar kampas prie namo ir visa tai matysis iš arti, o gal tai planuojama, kad kaip tik bus apžiūrima iš 15 m atstumo).



QUOTE(lingomina @ 2012 04 10, 16:13)
labas,persiprasau labiausiai bet dabarties isikisiu ir as,man irgi aktualios sios temos tai visada pasiskaitineju ir ,,pasiimu "kas mano supratimui atrodo tinkama.nieko ce nematau perdaug as sodinciau dar daugiau,nes man grazu kai augalai auga grupemis o ne po viena kas keli m.bet as ne apie tai ,norejau padiskutuoti,man kilo klausimas kurioj vietoj jus matot kalneli lygioje vietoje?



Labai ačiū už patarimus, už kritiką ir pastabas. Dėl to ir rašau, nes noriu patarimų ax.gif
Kad jūsų neklaidinčiau nuėjau ir nufotkinau tą savo kampelį
Kaip ir minėjau pas mane labai mažas kiemukas. Kiemo ilgis ~ 9 metrus, plotis ~ 7 metrus
Apie tą kalniuką - na galim ir nevadinti jo kalniuku biggrin.gif tai labiau mažas kupstas biggrin.gif
Dėl akmenų tai jų planuoju dėti daugiau, aišku derinant su augalais. Man patinka šis variantas - 2 foto, foto pasiskolinta iš forumietės

Pabandysiu pasidėlioti dar kartą naujai augaliukus savo planelyje ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sandrėja: 10 balandžio 2012 - 17:29