Įkraunama...
Įkraunama...

Būsto pardavimas, kai yra nepilnamečių vaikų

Sveiki,

mes nieko parduoti nenorim, bet turim nepilnametį ir perkam naują butą. kurį reikės įkeisti bankui (mainais už suteikiamą paskolą) - taigi mums irgi reikalingas teismo leidimas.

ieškojau info internete - visur viskas kaip ir tas pats, bet ir skirtingai. aišku, kad visiškai neaišku, ko gi iš tiesų reikia.

taigi noriu paklausti praėjusių šią bjaurią procedūrą:

1. ar teismui duodamos dokumentų kopijos turi būti patvirtintos notaro? g.gif
2. pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą - esamą ar būsimą (tuo adresu, kur perkam butą)? g.gif g.gif
3. kokią pažymą apie pajamas aš turiu pristatyti, jei esu bedarbė, Darbo biržoje neregistruota ir nesiruošiu to daryti? g.gif g.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(Katusik @ 2014 02 28, 15:34)
mes nieko parduoti nenorim, bet turim nepilnametį ir perkam naują butą. kurį reikės įkeisti bankui (mainais už suteikiamą paskolą) - taigi mums irgi reikalingas teismo leidimas.

1. ar teismui duodamos dokumentų kopijos turi būti patvirtintos notaro?  g.gif
2. pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą - esamą ar būsimą (tuo adresu, kur perkam butą)?  g.gif  g.gif
3. kokią pažymą apie pajamas aš turiu pristatyti, jei esu bedarbė, Darbo biržoje neregistruota ir nesiruošiu to daryti?  g.gif  g.gif  g.gif

1. ne, kopijos neturi buti patvirtinti notaro, bet tureti su savim turite, jie patikrina kopijas ir originalus.
2.esama, kaip Jus deklaruosit savo busima vieta? Dabar prisiminiau , kad mes is vis neteikem gyvenimo vietos deklaracijos.
3.tai cia turbut tik vyro pakanka. Mes rasem kad turim tiek tiek pinigu, neva paskolai ismoketi galim, kaip irodyma prisegem pazymos, kad teismo leidima reikia , ivykdyti bankui isipareigojima, vaiko salygos nepasikeis, ir t.t.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ania.ks: 02 kovo 2014 - 13:43
Sveiki, gal ir man kas pagelbėti galėtų. Imame paskolą ir už tai įkeičiame turtą. Tačiau mes abu nesusituokę ir abu turime "tik savo" vaikų, kurie gyvena su mumis. Aš turiu ištuokos liudijimą, o vyras net nebuvo susituokęs. Klausimai:
1. Prašymą turime pildyti abiejų vardu ar pakanka vieno (mūsų pavardės skirtingos biggrin.gif ).
2. Manasis vaikas yra deklaruotas jo tėvo bute, o draugo vaiko - jo buvusiosios bute. Tačiau norime iškart sutvarkyti ir išspręsti vaikų gyvenamosios vietos ir deklaravimo klausimą, t.y. deklaruoti juos naujame name, kurį perkame. Mano vaiko gyvenamoji vieta nustatyta kartu su manimi, o draugo - teismais niekas nenustatyta...deklaruota ten, kur deklaruota.
3. Kaip suprantu mes turime pateikti vaikų gimimo liudijimus, kopijas, raštą iš Vaikų teisių ir t.t. Tada klausimas dar - Vaikų teisių turime prašyti atskirai rašto kiekvienas apie savo vaiką?
4. Draugo vaiko motina turi kažkur figuruoti, t.y. jos leidimo reikės???????

Labi reikia pagalbos doh.gif
Atsakyti
na štai, pridaviau dokumentus, beliko sulaukti teismo sprendimo unsure.gif

gal kažkam pagelbės 4u.gif

prašymo šabloną gavau štai čia (imti šį šabloną rekomendavo konsultantė iš pačio teismo)

užpildžiau ir pridėjau šiuos dokumentus (kopijas, nieko notariškai tvirtinti nereikėjo):
* abiejų sutuoktinių pasai
* santuokos liudijimas
* vaiko gimimo liudijimas
* gyvenamosios vietos deklaracija (tuo adresu, kur dabar gyvenat)
* NT registro pažyma apie įregistruotą nuosavybę (mes butą įkeičiame)
* kredito sutartis
* pažyma apie gaunamas pajamas (kadangi pati niekur nedirbu, pačiame prašyme prie nurodomų dokumentų sąrašo taip ir parašiau - niekur nedirbu, pajamų neturiu (čia irgi buvo konsultantės patarimas)
* pažyma apie šeimos sudėtį
* NT registro pažyma apie turimą kitą būstą (šito reikia, nes prašyme nurodžiau, kad turime kitą butą, kurio neparduodame)

rytoj lauksiu atsakymo, ar nieko netrūksta. gal viskas bus gerai ir iš karto turėsiu teismo sprendimą unsure.gif
Atsakyti
Laba vakara, labai reikia patarimo, gal kuri zinanti pades susigaudyt.
Faktai

Bute A gyvena mociute, as, vyras ir du vaikeliai.
Bute A deklaruoti mociute, as ir du vaikeliai. Vyras deklaruotas pas savo mama bute X.
Butas A priklauso mano mamai.
Pasirasyta preliminari buto A pardavimo sutartis ( ne pas notara).
Buto A pardavimo sutarties sudaryti pas notara be teismo leidimo nehalima?

Ar teisetas toks sprendimas
As ir mano vaikeliai deklaruojami bute X pas vyro mama kartu su juo.
Bute A lieka deklaruota mociute.
Mano mama parduoda, t.y. sudaro buto A pardavimo sutarti pas notara. Tos sutarties sudarymo metu bute deklaruotu nepilnameciu nera. Teismo leidimo nereikia?

Mama perka buta B, jame deklaruojami mociute, as ir mano vaikeliai.

Ar preliminarios sutarties ( ne pas notara) sudarymo metu bute A jau turejo negyventi nepilnameciai?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gretusiu: 12 kovo 2014 - 21:15
QUOTE(gretusiu @ 2014 03 12, 21:12)
Laba vakara, labai reikia patarimo, gal kuri zinanti pades susigaudyt.
Faktai

Ar teisetas toks sprendimas
As ir mano vaikeliai deklaruojami bute X pas vyro mama kartu su juo.
Bute A lieka deklaruota mociute.
Mano mama parduoda, t.y. sudaro buto A pardavimo sutarti pas notara. Tos sutarties sudarymo metu bute deklaruotu nepilnameciu nera. Teismo leidimo nereikia?

kadangi parduodamo buto savininkė yra jūsų mama, teismo leidimo parduoti butą apskritai nereikia. nebent jūsų mama turi daugiau nepilnmečių vaikų.

jeigu jūs nerimaujate dėl savo deklaruotos gyvenamosios vietos, tai persirašykit ją vyro adresu - dėl šventos ramybės. ir tada mama ramiai parduoda butą A ikr perka butą B.


beje, aš šiandien važiuoju atsiimti teismo leidimo thumbup.gif
visi mano popieriai tiko smile.gif

Atsakyti
Sveiki , gal kas gali patarti tokioj situacijoj ax.gif Parduodamas butas yra paimtas su didziule paskola, dbr atsirado pirkejai kurie nupirktu si buta ir islaisvintu nuo didziuliu imoku uz paskola. Savininke turi 2 vaikus , gyvena dideliame name priklausanciame sugyventinio, vieno is dvieju vaiku tevo mamai. Kaip reiktu rasyti prasyma ir kokius dokumentus pristatyti teismui ,kad isduotu ta leidima doh.gif
Atsakyti
sveiki,

perskaiciau daug,bet vis tiek daug neaiskumu.Daugelis pataria,kad norint parduoti busta deklaruoti gyvenama vieta pas senelius.Bet mano abu tevai mire.Turiu 6 metu sunu.Su vaiko teciu susituoke nesame.Gyvename atskirai.Mano butas paveldetas is mamos ,bet buvo ikeistas paimant paskola 35 tukst lt.Pagal dabartines savo pajamas as tos skolos tikrai neismokesiu.Dar yra sodyba Jurbarko raj,bet ji jau labai sena,tinkama gyventi tik vasara.Tai vat siuo metu noreciau parduoti ir sodyba,ir buta,atsikratyti visu skolu ir tada uz likusius pinigelius pirkti kazkoki butuka.Priesingu atveju butas bet kuriuo atveju bus perduots antstoliams ir ko gero parduotas is varzytiniu.Musu su sunum gyvenama vieta deklaruotume pas sunaus teti kaip irodyma,kad turesime kur gyventi.Bet pateikti preliminarios pirkimo sutarties teismui pateikti negalesiu,nes neaisku,kiek laiko uztruks parduoti sodyba.Kaip manote ar yra sansu gauti teismo leidima pardavimui?Gal kazkas galite rekomentuoti advokata,kuris padetu surasti kazkoki sprendima kaune?aciu
Atsakyti
Laba diena,
gal galite kas nors pasidalinti savo patirtimi dėl preliminarios buto pardavimo sutarties sudarymo. Pateikiau teismui dokumentus su prašymu parduoti butą, nes yra nepilnamečių vaikų. Prašymas buvo nepatenkintas, nes nepridėjau preliminarios buto pardavimo sutarties. Sakykite prašau kas žinote, ar ši sutartis turi būti patvirtinta notariškai, ar ji turi būti kur nors registruojama?
Būsiu dėkinga tiems kas pasidalins žinoma informacija. Galite atsakyti čia forume, arba parašyti į až 4u.gif
Atsakyti
Sveiki, norėčiau konsultacijos.

Perkame butą Lietuvoje iš Ukrainos pilietės turinčios vaiką. Kokios pasekmės būtų, jei butas būtų nupirktas be teismo leidimo? Vieni notarai sako, kad nieko tokio, nes yra turto yra ir Ukrainoje, kiti priešingai - sako, kad negalima sudaryti tokio sandorio. Kurie yra teisūs? Nesinori vėliau nukentėti dėl nevisai gerai atliktų veiksmų.. unsure.gif
Atsakyti
Laba diena. Gal kas nors patars, ką daryti tokiu atveju dėl leidimo parduoti butą. Esu buto bendrasavininkė (priklauso 1/3 buto), auginu nepilnametį vaiką, esame deklaruoti šiame bute, daugiau turto neturim. Noriu parduoti savo dalį buto, nes su vaiku išvykstame į užsienį. Neramina tai, kaip įrodyti, kad vaiko interesai pardavus butą nebus pažeisti, nes neturiu galimybės nurodyti, kur vaikas gyvens ir panašiai (išvykę gyvensime pas gimines, kol susirasime butą nuomai). Kaip teisingai apeiti šitą dalyką, kad gaučiau tą leidimą parduoti? Gal kas turės kokių minčių... Dėkoju smile.gif
Atsakyti
Ir susimauk tu man šitaip doh.gif po kelių nemigo naktų intensyvaus skaitymo ir mąstymo ir rašymo suruošiau pati dokumentus gauti teismo leidimui.. ir ką jūs manot - apsižiūrėjom tik po dviejų dienų, kad vyro ATK galiojimo laikas pasibaigęs blink.gif nu ir susimauk tu man šitaip unsure.gif užsakėm skubos tvarka naują, pirmadienį turėsim jau ir bandysiu nuvežt galiojančio dok. kopiją.. Tikiuosi iki to laiko nebus jie spėję mūsų praspirti.. verysad.gif
Atsakyti