Įkraunama...
Įkraunama...

Žvėrienos paruošimas

QUOTE(janna @ 2009 10 26, 21:21)
na, as tai labai ukiskai ir paprastai.

isplaunu, galima pamirkytiper nakti, bet as nemirkau.
supjaustau didesniais gabalais, priededu prieskoniu (apart druskos) ir aliejaus truputi. viska ismaisau ir gerai rankomis isminkau mesa. palieku pastovet... ir taip kelis kart kas dvi-tris valandas.
tuomet ikaitinu alieju, sudedu daug svogunu pjaustytu ziedais - apkepu. dedu mesa - apkepu, morkas tarkuotas - dar pakepu. grietine stiklineje sumaisau su trupuciu vyrintu atsaldytu vandieniu (galima ir grietinele). pabaigai - druska. ir troskinu.
Veiksmas vyksta greitpuodyje, tai toskinimo procesas uztrunka apie 20-25 min.


jau troškinasi vakarienei , tik ne greitpuodyje, o zepter puode ax.gif žiūrėsim, kas gausis 4u.gif
Atsakyti
Merginos, nerandu stirnienos kepeneliu tecepto. Ar nebuvo, ar prastai ieskojau????
Atsakyti
QUOTE(janna @ 2009 10 26, 21:21)
na, as tai labai ukiskai ir paprastai.

isplaunu, galima pamirkytiper nakti, bet as nemirkau.
supjaustau didesniais gabalais, priededu prieskoniu (apart druskos) ir aliejaus truputi. viska ismaisau ir gerai rankomis isminkau mesa. palieku pastovet... ir taip kelis kart kas dvi-tris valandas.
tuomet ikaitinu alieju, sudedu daug svogunu pjaustytu ziedais - apkepu. dedu mesa - apkepu, morkas tarkuotas - dar pakepu. grietine stiklineje sumaisau su trupuciu vyrintu atsaldytu vandieniu (galima ir grietinele). pabaigai - druska. ir troskinu.
Veiksmas vyksta greitpuodyje, tai toskinimo procesas uztrunka apie 20-25 min.


GAVOSI thumbup.gif IR VISAI ŠEIMYNAI PATIKO wub.gif
Papildyta:
QUOTE(janna @ 2009 11 19, 22:46)
Merginos, nerandu stirnienos kepeneliu tecepto. Ar nebuvo, ar prastai ieskojau????


VA GAL ŠITAS TIKS? g.gif

Stirnienos kepenėlės.

Palaikiau parą šaltame vandenyje keisdama vandenį, nuploviau, supjausčiau gabaliukais ir kepiau įkaitintame aliejuje papipirinus ir padruskinus kol apkeps iš abiejų pusių. Apkepus visus gabaliukus sudėjau į keptuvę ir ant viršaus išspaudžiau keletą skiltelių česnako, įdėjau žolinių ir ožragės miltelių prieskonių. Dar pakelpiau, per tą laiką pusračiais plonai susipjauščiau svogūną, sudėjau svogūną ant kepenų ir troškinau kol jie pasidarė permatomi. Tada supyliau 35 % grietinėlės induką ir išjungiau. gavosi super skanu
Atsakyti
QUOTE(mamakarolina @ 2009 11 20, 09:11)
GAVOSI  thumbup.gif  IR VISAI ŠEIMYNAI PATIKO  wub.gif
Papildyta:
VA GAL ŠITAS TIKS?  g.gif

Stirnienos kepenėlės.

Palaikiau parą šaltame vandenyje keisdama vandenį, nuploviau, supjausčiau gabaliukais ir kepiau įkaitintame aliejuje papipirinus ir padruskinus kol apkeps iš abiejų pusių. Apkepus visus gabaliukus sudėjau į keptuvę ir ant viršaus išspaudžiau keletą skiltelių česnako, įdėjau žolinių ir ožragės miltelių prieskonių. Dar pakelpiau, per tą laiką pusračiais plonai susipjauščiau svogūną, sudėjau svogūną ant kepenų ir troškinau kol jie pasidarė permatomi. Tada supyliau 35 % grietinėlės induką ir išjungiau. gavosi super skanu


labai aciu, bandysim 4u.gif
Atsakyti
Sveikos


Is kart prie reikalo smile.gif Turiu gabala sernienos, nusprendziau daryti saslykiuka (pagal 6 psl pateikta marinavimo buda), bet kadangi serniena gaminsiu pirma karta nezinau kiek laiko reikia ja pamirkyti acte ir kiek to acto pilti. blush2.gif Buciau dekinga uz pagalba, nes saslyka jau noreciau sestadieni valgyt, o pagal receptuka reik pora dienu pamarinuot. Taigi laukiu patyrusiu patarimo 4u.gif
Atsakyti
Acto truputį kokius 4 šaukštus, kad parūgštinti vandenį.
Atsakyti
QUOTE(uolma @ 2009 11 24, 21:12)
Acto truputį kokius 4 šaukštus, kad parūgštinti vandenį.



Dekui 4u.gif o sakykyt, kaip ilgai laikyt parugstintame vandenyje?
Atsakyti
QUOTE(Calla @ 2009 11 25, 13:16)
Dekui  4u.gif  o sakykyt, kaip ilgai laikyt parugstintame vandenyje?


Aš visai nelaikau acte. Marinuoju su aliejumi, prieskoninėmis žolėmis, imbieru, citrinos cultimis, medaus šiek tiek ir spausto česnako. Jokios druskos, tik prieš pat kepant. Visai nereikia to acto. Labai labai skaniai gaunasi 4u.gif

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rubinele: 25 lapkričio 2009 - 13:39
QUOTE(Rubinele @ 2009 11 25, 14:39)
Aš visai nelaikau acte. Marinuoju su aliejumi, prieskoninėmis žolėmis, imbieru, citrinos cultimis, medaus šiek tiek ir spausto česnako. Jokios druskos, tik prieš pat kepant. Visai nereikia to acto. Labai labai skaniai gaunasi  4u.gif

drinks_cheers.gif aš irgi labai labai retai marinuoju su actu. Dar prie visų išvardintų - mėgstu marinavimą svogūne - daug daug svogūno ir truputis pomidorų padažo, bei prieskoniai. Druska geriausiai prieš kepant sūdyt, tada mėsytė gaunasi minkštesnė.
Atsakyti
QUOTE(janna @ 2009 11 20, 11:13)
labai aciu, bandysim  4u.gif



Beje kaip gavosi? Labai smalsu, nes tai mano receptukas ax.gif lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Jeta @ 2009 11 25, 13:41)
drinks_cheers.gif aš irgi labai labai retai marinuoju su actu. Dar prie visų išvardintų - mėgstu marinavimą svogūne - daug daug svogūno ir truputis pomidorų padažo, bei prieskoniai. Druska geriausiai prieš kepant sūdyt, tada mėsytė gaunasi minkštesnė.


Aš irgi taip pabandysiu 4u.gif Aš į bebrą pomodorų padažą ir majonezo dėjau, labai tiko, medžio skonio neliko tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Rubinele @ 2009 11 25, 13:49)
Beje kaip gavosi? Labai smalsu, nes tai mano receptukas  ax.gif  lotuliukas.gif


dar nebandziau. galvoju savaitgali paeksperimntuot. butinai parasysiu 4u.gif
Atsakyti
Mes acte laikome, tam, kad kraują ir spec. kavpą nutrauktų, o jau marinavimas jau kitas dalykas. Su actu bent 3 val. palaikyt tai tikrai. Ko dedam tai būtinai į žvėrieną, tai citrinos sulčių, aliejaus, ir daug svogūno, o prieskoniai tai ko turim, bet dažnaiusiai, tai medžiotojų prieskonių ir šašlyko preiskonių, pipiro, ir truputį druskos. Pagal tokį receptą užtenka ir paros laiko marinuot. Kaip MB juokauja iš vakaro dar kniaukė lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo uolma: 25 lapkričio 2009 - 23:14