Įkraunama...
Įkraunama...

Augalų kenkėjai ir ligos

QUOTE(LadyStar @ 2006 01 25, 19:48)
Kažkur skaičiau, kad reikia purkšti ne tik augalus, bet ir aplinką, kurioje jie auga. Pvz.: palangę nupurkšt. Gal tikrai padėtų  g.gif Aš tai visą daigyklą galima sakyt išmaudžiau, tai negaliu atsidžiaugt rezultatu  thumbup.gif

Na niekaip negaliu purksti ir palanges.... Tame kambaryje papugos narvas stovi, dar kas nutiks nuo chemikalu. O jo pertempti nenoriu ir negaliu. Jauciu, puksiu dar karteli, ir tada geles kokiai parai i maisiukus ikisiu ( aisku, jei rasiu tokius maisiukus nemazus). Sako, kad toks budas geriau suveikia, nes tie chemikalai ilgiau issilaiko ir poveikis ju geresnis.
Na, o kai as purskiau, tai visa diena kaip apdujus buvau, nors ir buvau uzsidejusi ranksluosti, kad neprikvepuociau. O daiktus, kuriuos naudojau purskimui, sumeciau i siuksliu maisa ir is karto ismeciau.
Atsakyti
QUOTE(nenuorama82 @ 2006 01 27, 10:46)
puksiu dar karteli, ir tada geles kokiai parai i maisiukus ikisiu ( aisku, jei rasiu tokius maisiukus nemazus). Sako, kad toks budas geriau suveikia, nes tie chemikalai ilgiau issilaiko ir poveikis ju geresnis.


Atsargiai, ne visoms gėlėms tai patiktų. Gali lapai nudegti.
Atsakyti
Gal kas esate su tokiais vabaliukais - vazonuose zeme pasidenge baltu patalu ir jame begioja mazyciai vabaliukai... PAciam augalui nepastebejau, kad butu akenkta...
Atsakyti
Nu va, mergaites, padekit 4u.gif

Parsinese mama vakar nukainuota orchideja, lapai sveikiausi, saknys grazuoles, ziedstiebis taip pat. Na o as pamaciau, kad ji turi ir bjaurybiu - storoki vabaliukai, lyg nariuoti, balti, tokie kaip su ziuzeliais, sulinde bjaurybes buvo, o silumoj islindo. Kai kur pedsakas toks kaip tinklelio, kaip vatos. Kiek sugebejom vakar iskrapsten su pagaliuku - jie minkstuciai. Nu bet bjaurybes... Taip bijau, kad kitu geliu neuzkrestumem su ta viena.

Kiek is ju pasakojimu supratau, tai gal skydmariai ir dar supratau, kad jie sunkiai naikinami. Patarkit, ka gi su sita nabage daryt. Namuose mazas vaikas, sergantis astma, taip kad kokie stiprus chemikalai netinka.
Atsakyti
QUOTE(Tarena @ 2006 01 29, 10:03)
Kiek is ju pasakojimu supratau, tai gal skydmariai ir dar supratau, kad jie sunkiai naikinami. Patarkit, ka gi su sita nabage daryt. Namuose mazas vaikas, sergantis astma, taip kad kokie stiprus chemikalai netinka.

Skydamarių paprastai neišnaikinsit tikrai. Būtinai purkšti insekticidu du kartus. Po pirmojo karto turi praeit 2 savaitės, kad sunaikintumėt visas jų augimo stadijas. O jei vaikutis yra, tada reiks nešt pas kaimynus ar dar kur nors padėti. Mechaniniai skydamarių nurinkinėjimai nelabai padeda, nes lieka daug jų kiaušinių. Beje, gėlę reikia iš karto izoliuoti nuo kitų, nes skydamariai labai greit plinta.
O purkšt insekticidu, Actara tinka.
Atsakyti
QUOTE(Tarena @ 2006 01 29, 10:03)
Kiek is ju pasakojimu supratau, tai gal skydmariai ir dar supratau, kad jie sunkiai naikinami. Patarkit, ka gi su sita nabage daryt. Namuose mazas vaikas, sergantis astma, taip kad kokie stiprus chemikalai netinka.


Pabandyk tas vietas, kur jie tupi, spiritu pavalyti. Kasdien stebėk, ir kur tik pamatysi ką nors įtartino, valyk. Turėtų išnykti. Lygiai tokią pačią problemą su orchidėja turėjau ir aš. Man pavyko išnaikinti skydamarius.
Atsakyti
[quote=Tarena,2006 01 29, 10:03]
Nu va, mergaites, padekit 4u.gif

Parsinese mama vakar nukainuota orchideja, lapai sveikiausi, saknys grazuoles, ziedstiebis taip pat. Na o as pamaciau, kad ji turi ir bjaurybiu - storoki vabaliukai, lyg nariuoti, balti, tokie kaip su ziuzeliais, sulinde bjaurybes buvo, o silumoj islindo.

Palauk - "islindo" - tai reiskia jie ropoja? Skydamariai nezinau ar labai ropoja, bent jau paziurejus to nesimato. Pas mane orchidejoj buvo kazkada isiveisusiu kazkokiu ropojanciu siek tiek panasiu i simtakojus gyviu. Tai as mazdaug para palaikiau visa vazona pamerkus kalio parmanganato tirpale, ir kai jie visi islindo i pavirsiu nupurskiau, jau nelabai pamenu kokia, priemone nuo kenkeju. Padejo, daugiau tokio tipo vabaliuku pas mane nebeatsirado.
Atsakyti
Aciu, uz patarimus. Supratau, kad kazkoki purskekli vis tiek reiks isigyti.

Na taip, jie ropoja, sprendziu is tai, kad jau lyg nesimate, o cia vel vienas kitas pasirodo. Jie tokie balti, pukuotukai, ir lyg usiukus turi, bet jie nera visai mazutyciai, 3-5 mm siekia. Nu man tai labai baisus. As visokiems parazitams fobija greiciausiai turiu doh.gif O mamai toks periodas, kad ir su akinukais nemato, ir be ju - is trumparegystes i toliaregyste pereina. Tai tu vabalu ir nepastebejo. Jie sulinde i skrotele. Isvaliau vakar spiritu, reik siandien vel prainspektuot.

O orchideja nenumirs nuo permanganato tirpaliuko, nenudegins jos saknu?

P.S. nu ka gi, pasirodo, mano mamukas jau ir siandien isvale, plius isplove ir isvirino visas drevukes tongue.gif Jai taip pasirode geriausiai. Dar vienas dalykas, teko paaukoti dali ziedstiebio, pajuodo i nudziuvo galiukas. Vakar jau virsunele negrazi buvo, dar ir pries visas operacijas. Gal tie parazitai pagrauze g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tarena: 30 sausio 2006 - 19:23
QUOTE(Tarena @ 2006 01 30, 19:15)
Aciu, uz patarimus. Supratau, kad kazkoki purskekli vis tiek reiks isigyti.

Na taip, jie ropoja, ...


Pas mane buve vabaliukai irgi buvo apie 3-5 mm. Jei nepades nurinkimas ir spiritas, tai padaryk permanganato tirpala tokio tamsumo kaip phalaenopsis violetiniai ziedai (tie kurie ne patys sviesiausi), kitaip spalva zodziais nusakyti sunku blush2.gif . Man saknu nenudegino g.gif ir visi vabaliukai islindo i pavirsiu.
Atsakyti
prašau, labai padėkite, nežinau ką daryti mano gėlėse atsirado musyčių ir jų pilna kambaryje, ką daryti??????????
Atsakyti
Pabandyk praleisti 1-2 laistymus, kad žemė išdžiūtų. Muselės gali būti dėl nekokybiškos žemės arba dėl drėgmės vazonuose
Atsakyti
QUOTE(ringuciukas @ 2006 02 05, 19:05)
prašau, labai padėkite, nežinau ką daryti mano gėlėse atsirado musyčių ir jų pilna kambaryje, ką daryti??????????


Placiau gali pasiskaityti temoje "augalu kenkejai". ten ir apie musytes, ir apie visa kita "gera".. smile.gif
Atsakyti