Įkraunama...
Įkraunama...

Šilauogės

QUOTE(anemone @ 2009 09 15, 09:54)
Geriausia sodint vid velyvumo ir velyvas veisles . jeigu norite tureti daug l l l skaniu uogu .


Nesutikciau su tuo, kad reiketu sodinti velyvas veisles. jos Lietuvoje nevisada sunoksta. Salta velyva vasara uogos buna rugscios arba is viso nesunoksta. Mano tevai sodino virs 10 krumu ir is patirties teikgia, kad sodinti Lietuvoje reikia tik vidutinio ankstyvumo arba ankstyvas veisles.

Citata is Mano ukis http://www.manoukis....s...s=1063&z=52
Mėgėjiškame sode galima eksperimentuoti, auginant įvairaus ankstyvumo veislių šilauoges. Vėlyvosios veislės (Lateblue, Elliot) mūsų šalyje ne visada sunoksta, uogos būna nebe tokios skanios, nes rudeniop pritrūksta ir šilumos, ir saulės. Todėl labai vėlyvų veislių ūkininkams auginti neverta. Tiesa, vėlyvųjų veislių uogos sunoksta tuomet, kai kitų uogų jau nebėra. Vėlyvą derlių galima išauginti, augalus apsaugant nuo ankstyvųjų rudeninių šalnų. Tam gali būti naudojamos vadinamosios „vėjo mašinos“, kurios sumaišo viršutinius ir apatinius oro sluoksnius ir neleidžia temperatūrai nukristi žemiau nulio.

As siulau po dvi veisles ankstyvas (toro ir sunrise) ir vidutinio velyvumo (bluecrop, patriot). Sunrise yra ypac didelemis uogomis ir ypac ankstyva.
Kaina - 18 Lt. Krūmeliai 2m. Rasykite i AZ

P.S. būtent tokius ir patartina sodinti, o ne didelius - 3-4m, kurie persodinus is vazonu sunkiai prigyja ir ilgai vargsta (jauni krumai tai lengviau pakelia, pasiveja ir perauga senuosius - cia jau is patirties sakau). Daznai turguose galime matyti parduodamus krumus, kurie parvezti 2-3 metu is lenkijos buvo antrarusiai (uzskurde - matosi mazu sumedejusiu sakeliu). Atvezus juos stipriai patresia azotinemis trasomis ir krumas tais metais parodo grazius uglius ir lapus, taciau persodinus, kitais metais rezultatai buna liudni (augalas buna auges neproporcingai - užauginta daug lapu ir saku, o saknynas vazone silpnas ir smulkus, todel toks augalas ilgai vargsta po persodinimo).
Atsakyti
QUOTE(MRD @ 2009 09 18, 11:31)
P.S. būtent tokius ir patartina sodinti, o ne didelius - 3-4m, kurie persodinus is vazonu sunkiai prigyja ir ilgai vargsta (jauni krumai tai lengviau pakelia, pasiveja ir perauga senuosius - cia jau is patirties sakau). Daznai turguose galime matyti parduodamus krumus, kurie parvezti 2-3 metu is lenkijos buvo antrarusiai (uzskurde - matosi mazu sumedejusiu sakeliu). Atvezus juos stipriai patresia azotinemis trasomis ir krumas tais metais parodo grazius uglius ir lapus, taciau persodinus, kitais metais rezultatai buna liudni (augalas buna auges neproporcingai - užauginta daug lapu ir saku, o saknynas vazone silpnas ir smulkus, todel toks augalas ilgai vargsta po persodinimo).


Ko tai man toks jausmas, kad dar naujokai silauogiu auginime biggrin.gif Jus laaabai klystat.Lenkai turi zymiai didesne patirti silauogiu auginime negu lietuviai.Lietuvos ukininkams dar mokytis ir mokytis is ju mirksiukas.gif Galiu atvirai pasakyt, mes ne 10, o zymiai daugiau krumu esam pasisodine, todel turim patirties, esam daug variantu eksperimentave.Is pradziu bandem kazkaip pataupyt pinigelius ir sodinom poros metu sodinukus.Daugiau negu puse ju nunyko.Kuo jaunesniems sodinių šilauogių augalams ypač pavojingos yra grybinės ligos.Po tokios skaudzios patirties, nutarem neberizikuot ir uzsisodint didelius, gerai sumedejusius, 3 metu sodinukus.100% ju prigijo, nei vienas nenunyko.Jei netikit, galit atvaziuot ir isitikinsit.Pirkejus, atvaziavusius pas mus i namus, aprodom, papasakojam, ir zmones gali realiai pamatyti kaip prigyja tos musu silauoges.Tuo labiau, jeigu zmogus perka silauoges sau, patariu nepataupyti tu poros litu ir nusipirkt ilgiau metu priziureta sodinuka, bus atsparesnis ligoms,gerai prigis, bus sumedejas.Kas jums pasake, kad sodinukai is vazonu sunkiai prigyja?Daug kas pataria sodint is vazoneliu, nes tokius daigelius galima sodint nuo pavasario iki rudens, stipresni yra.Toliau apie saknyna.Neisivaizduoju kokius jus ten matet 4 metu sodinukus su silpnomis saknimis, bet mes pries perkant zmonems istraukiam ir parodom saknis.Visas, gana nemazas vazonas, pilnai uzpildytas saknynu mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aurytea: 18 rugsėjo 2009 - 21:09
QUOTE(MRD @ 2009 09 18, 11:31)
As siulau po dvi veisles ankstyvas (toro ir sunrise) ir vidutinio velyvumo (bluecrop, patriot). Sunrise yra ypac didelemis uogomis ir ypac ankstyva.
Kaina - 18 Lt. Krūmeliai 2m. Rasykite i AZ


Toks zinovas, ale tinkamai klientu informuot nesugebat.Sunrise tikari nera ypac dideles, jos yra vidutinio didumo, vidutiniskai derlingos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aurytea: 18 rugsėjo 2009 - 21:12
Man taip pat įdomiai atrodė, kai radau parašyta, kad iš vazonėlių sunkiai prigyja. Esu dirbusi medelyne, tai dekor. krūmus, vaismedžius, vaiskrūmius augindavo vazonuose, prekiaudavo ir sodindavo nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens - augalas nepatiria persodinimo streso ir 100% įsišaknyja. Net dabar stengiuosi pirkti augalus tik vazone ax.gif
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2009 09 18, 22:13)
Man taip pat įdomiai atrodė, kai radau parašyta, kad iš vazonėlių sunkiai prigyja. Esu dirbusi medelyne, tai dekor. krūmus, vaismedžius, vaiskrūmius augindavo vazonuose, prekiaudavo ir sodindavo nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens - augalas nepatiria persodinimo streso ir 100% įsišaknyja. Net  dabar stengiuosi pirkti augalus tik vazone  ax.gif


Sutinku su jumis 100%.Aisku jeigu yra galimybe galima dar ir paziuret kas tame vazone randasi, ar gera saknu sistema blush2.gif
Matyt zmogus nelabai yra susidures su sodinimo darbais g.gif
Atsakyti
Labai skanios ir tikrai vertingo uogos smile.gif
Atsakyti
Grozis wub.gif
user posted image
Atsakyti
Fantastika thumbup.gif
Atsakyti
Sveikos silauogiu augintojos.Jau kokius penkis metus kaip pasodinus krumus.Jie dideli,bet uogu mazai,nors stmbios.Patarkite kaip ziemai jas pamaitinti.Man sake,kad mulciuot pjuvenom
Atsakyti
QUOTE(Kilina @ 2009 09 20, 13:05)
Sveikos silauogiu augintojos.Jau kokius penkis metus kaip pasodinus krumus.Jie dideli,bet uogu mazai,nors stmbios.Patarkite kaip ziemai jas pamaitinti.Man sake,kad mulciuot pjuvenom



Yra keletas veisliu, kuriu krumai labai dideli, graziai sulapoje, o uogu mazai.Jus turbut tokia veisle ir turit pasisodine. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(aurytea @ 2009 09 21, 13:38)
Yra keletas veisliu, kuriu krumai labai dideli, graziai sulapoje, o uogu mazai.Jus turbut tokia veisle ir turit pasisodine. ax.gif

drinks_cheers.gif nuo veislės irgi priklauso kaip dera ax.gif
Papildyta:
QUOTE(aurytea @ 2009 09 19, 21:01)

bigsmile.gif thumbup.gif Ale kaip tokį mažą, kompaktišką ir šitaip derantį krūmelį ir išaugina? mastau.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(*saulašarė* @ 2009 09 22, 10:51)
Papildyta:

bigsmile.gif  thumbup.gif Ale kaip tokį mažą, kompaktišką ir šitaip derantį krūmelį ir išaugina? mastau.gif thumbup.gif


Cia manau yra periodiskai karpomas ir daroma forma.Uztat kaip graziai atrodo. smile.gif
Atsakyti