Įkraunama...
Įkraunama...

Butas pirmame aukšte

pabūsiu "beždžione" ir pasiteirausiu apie buto pirmame aukšte privalumus bei trūkumus jūsų akimis...
Atsakyti
Kopijuoju savo laišką iš temos apie viršutinį aukštą....Mes turėjome butą pirmame aukšte septynerius metus, dabar nusipirkome viršutiniame
Kurį laiką labai džiaugėmės pirmu, todėl negaliu kategoriškai sakyti, kad tai blogai.
Pliusai, mano galva, - na tikrai, įeini į laiptinę ir iš karto namie. Kartais juokdavėmės su vyru - toks apgaulingas jausmas, kad gyveni nuosavame name (na butas dar didelis - 4-ių kambarių buvo). Labai faina buvo su pirkiniais namo grįžti Baldus ir kitus sunkius daiktus pirkti...Kurį laiką patiko, krūmai, gėlės po langais...Po pat langais laikėme automobilį (nepaisasnt to jį vistiek "sėkmingai" apvogė"...). Turėjome šunį - buvo labai patogu - tiesiai į lauką ir minimum susitikimų su kaimynais...

Minusai - ilgai pratinomės, kol pripratome prie trankomų laukinių laiptinės durų...Užkniso valyti, šluoti, plauti koridorių....Kol nebuvo rakinama laiptinė, tarpais įsimesdavo kažkokie bomžai ar kas myžti (sorry) tik įėję į laiptinę...Plauti ir dezinfekuoti tekdavo man...Dažnai skambinėdavo vaikai į duris (prabėgdami, žaisdami)...Per išeigines užknisdavo visokie bulvių paradavinėtojai nuo labai ankstyvo ryto (šitų "pašalinių" skambučių budavo praktiškai per visas išeigines)...Visokie elektrikai, santechnikai visada eidavo į mūsų butą prašyti raktų nuo rūsio.....Kiemsargis pastoviai eidavo į mūsų butą klausinėti, ar ne mas užstatėme kelią šiukšlių mašinai, gal žinome kur kieno kokia mašina...Kaimynai eidami į laiptinę visada žvilgtelėdavo pro virtuvės langą....O kai mes garsiau šnekėdavom, viskas kuo puikiausiai girdėdavosi lauke......Žiemą nuo 5 ryto negalėdavom miegiti, nes girdėdavosi, kaip kiemsargė nuo šaligatvių gramdo sniegą....Žinojom visų kiemo automobilių užvedimo ypatumus....Kai kurios raiuamodavo taip garsiai, kad irgi pažadindavo, o mes su vyru skaičiuodavome - pažindavome automobilį jau iš garso ir žinodavome, iš kurio karto užsives....tobish po tarkim ketvirto karto vėl galėsim miegoti....Neuždengus langų pusnuogis po namus nepavaikščiosi......kai rūsyje kas nors patvarkydavo savo sandėliuką, pas mus pradėdavo eiti tarakonai.......rudenį stabiliai užsiveisdavo pelių.....grindys pakankamai šaltos.....kaimynai iš viršaus buvo labai geri, bet kai atvažiuodavo anūkai, mūsų namai drebėdavo (beje, namas blokinis - girdėdavom, kaip kaimynas knarkia )...Na ir taip nemažai prirašiau......O šiaip, kai laimingai gyveni, visi šitie dalykai kurkas paprasčiau atrodo nei čia skamba...

Apie viršutinį aukštą parašysiu po kelerių metų
Atsakyti
Dregna, del to shalciau siek tiek, o kartais daug shalciau.
Girdisi laiptines duru uzdarinejimas ir shiaip daug zhingsniu, nes visi laiptines gyventojai praeina pro jusu duris.
Atsakyti
Man labai jaučiasi kvapai iš rūsio, ypač kai užsikemša kanalizacija, o vieną kartą visos kanalizacijos "gėrybės" pakilo per mano tualeto klazetą.
Atsakyti
QUOTE (Amanda @ 2004 10 18, 12:00)
ypač kai užsikemša kanalizacija, o vieną kartą visos kanalizacijos "gėrybės" pakilo per mano tualeto klazetą.

man taip buvo net kelis kartu, jau pirmo auksto niekados nepirkciau, na cia mano nuomone wink.gif
Atsakyti
Gal žinote nuo kurio aukšto jūsų name "paduoda" šilumą ir nuo kurio turėtų paduoti? Pas mane vieni radiatoriai būna beveik šalti, čia tie kur šiluma eina nuo 5-o aukšto, o kiti karšti, kuriuos pradeda šildyti nuo 1-o. Gal yra kokios šiluminių tinklų taisyklės, pvz. kad į radiatorius šilumą turi paduoti nuo 1-o aukšto, nes kaip aš įsivaizduoju, tai 5-ame aukšte yra šilčiau.
Atsakyti
Pliusai:
lengva užsibogint vežimą, vaiką, pirkinius, daiktus iš mašinos...
šilčiau nei viršutiniuose aukštuose( čia taip mūsų name, kaip kitur- nežinau)...
Minusai:
užpilti gali visi likę butai virš galvos
labiau nešasi purvas į namus
su batais iš kiemo užnešėm katei blusų, ko nebuvo kai gyvenom 7 a.
dažniau siūlo bulves, užsuka įgaliotinis, paštininkas, ar visi kiti kuriems reikia ko nors paklausti, o tingi lipti...
iš mūsų namo viršutinių aukštu- visas senamiestis kaip ant delno...o mes dėja turime tenkintis vaizdeliu į gretimus namus..
kai rūsy sutrūksta koks vamzdis- pas mus visam bute dvokia...
tėvai irgi pirmam aukšte gyvena- tai pas juos taip drėgna, kad viskas pelėsiais atsiduoda...
Minusų tikrai daugiau nei pliusų...


Atsakyti
Na pavardinsiu as savus pliusus ir minusus . Nieko nesigirdi del triuksmo plastikiniai langai ,moketi uz lifta nereik ,stogas ant galvos nelasa ir nebarska . Lengva viska uznest ,isivaizduojat tempima spizines vonios i 9 auksta ? laugh.gif . Vaikams lengviau ,nereik liftu trenktis . Nezinau pas mus niekas niekur nekakoja ,nesisioja . Vienu zodziu vieni pliusai .
Atsakyti
QUOTE (Amanda @ 2004 10 18, 11:53)
Gal žinote nuo kurio aukšto jūsų name "paduoda" šilumą ir nuo kurio turėtų paduoti? Pas mane vieni radiatoriai būna beveik šalti, čia tie kur šiluma eina nuo 5-o aukšto, o kiti karšti, kuriuos pradeda šildyti nuo 1-o. Gal yra kokios šiluminių tinklų taisyklės, pvz. kad į radiatorius šilumą turi paduoti nuo 1-o aukšto, nes kaip aš įsivaizduoju, tai 5-ame aukšte yra šilčiau.

Dazniausiai pirmame arba paskutiniame aukshtuose - vienoj buto pusej (jei langai i abi puses) buna karsti labai radiatoriai, o kitoj tik drungni.
Atsakyti
Na musu tas pirmas aukstas siek tiek 'specifinis' - namas tik dvieju aukstu, keturi butai, o ir aplamai rajonas pensininku (kaimynes - 3 bobulytes), tai triuksmo nera. Minusai - ziema saaaalta, tie patys pensininkai istisai ziuri pro buto langus. Pradzioje nervindavo juodai, o dabar dzin tongue.gif Tiesa, del saugumo isitaiseme apsaugines zaliuzi, nes kai vyro nera namie, kazkaip nemalonu miegoti vienai su vaiku (pas mus langai per visa siena iki zemes).
Atsakyti
Aaaaa jo, dėl saugumo pamiršau parašyti - aš irgi bijodavau miegoti prie atviro lango, taigi vasarą gana tvanku būdavo....bet plastikiniai langai su keliom atidarymo padėtim matyt būtų išsigelbėjimas nuo šito....Šiaip aišku naujame name matyt nėra tų visų problemų, kurias vardijau....
Atsakyti
pas mus devyniu aukstu namas, tai del svaros uzjauciu kaimynus is pirmo auksto, ten nuolatinis siukslynas, visokiu reklamu primetyta is pasto dezuciu, kai salta "jaunimas" laiptineje ir "vakaroja" .... o kai dave pastabas "jaunimui" del triuksmo tai ir duris subraizytas rado.... ir dar bute bunant keistai pasirode, rusyje lygtai po tuo butu boileris itaisytas, tai kazkas ten dirbti pradeda vibracija jauciasi ant grindu ohmy.gif ..... bet tiksliai nezinau, ten vanduo ar siluma taip cirkuliuoja, bet toks garsas ir tas grindu virpejimas mane tai erzintu mad.gif
Atsakyti